BROWN

Splits

Age Class

8.175km

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Vokes DEE M18 62:35
2 Jon Hateley DEE M45 67:39
3 Stephen Lang MDOC M35 68:39
4 David McCann MDOC M45 70:52
5 Paul Chavasse DEE M45 71:46
6 Christopher Calow DEE M55 78:14
7 Andy Campbell DEE M45 79:48
8 Tim Laney   M50 80:45
9 Sara Campbell DEE W45 83:45
10 Dave Broatch ERYRI M50 84:44
11 Ray Humphreys MDOC M50 87:19
12 Pete Owens DEE M50 88:15
13 Lee Scott SYO M40 92:22
14 Duncan Harris   M40 93:29
15 Eric Burton SELOC M50 93:39
16 Malcolm Irvine DEE M55 94:15
17 Geoffrey Hollins POTOC M55 115:30

Blue

Splits

Age Class

6.525km

Pos Name Club Age Class Time
1 Steve Dempsey MDOC M45 51:30
2 William Humphreys MDOC M18 57:47
3 Elizabeth Jackson DEE W45 57:50
4 Clive Richardson WRE M40 58:22
5 Kath Broatch ERYRI W45 58:51
6 Tony Davies SELOC M60 61:25
7 Henry Morgan POTOC M55 61:49
8 Brian Morris WRE M65 62:09
9 Sharron Richardson WRE W35 65:48
10 Barry Searle   M45 65:52
11 Norman Hall DEE M60 67:55
12 Delyth Darlington ERYRI W18 68:01
13 Tim Mallon MDOC M50 68:39
14 John Broadhead WRE M55 69:51
15 Stephen Round SELOC M55 69:59
16 Helena Burrows ERYRI W55 70:09
17 Paul Ross ERYRI M50 70:14
18 Stephen Fellbaum MDOC M50 71:51
19 Kevan Latham SELOC M50 71:59
20 Sean Pickering DEE M16 73:18
21 Catherine Hill DEE W40 73:26
22 Martin Pickering DEE M45 74:16
23 Jane McCann MDOC W40 75:53
24 Anne Darlington ERYRI W55 76:45
25 Andrew Platt MEROC M60 77:37
26 John Ellis ERYRI M40 78:03
27 Denis Murphy DEE M60 78:12
28 Chris Rostron MDOC M60 79:18
29 Peter Potter DEE M50 79:30
30 William Stead DEE M50 79:45
31 Joy Irvine DEE W50 81:30
32 Ian Gilliver MDOC M55 88:35
33 Maggie Hateley DEE W45 90:15
34 Eifion Thomas DEE M60 91:00
35 Andrew Tomkinson SELOC M40 102:08
36 Marian Denham POTOC W60 103:41
37 John Williams POW M65 108:19
38 David Tomkinson SELOC M65 147:49
mp Caroline Gregson DEE W45 55:25
mp Sean Malkin MDOC M18 59:48
mp Andrew Payne DEE M55 82:47

Green

Splits

Age Class

4.975km

Pos Name Club Age Class Time
1 Barney Broatch ERYRI M14 44:33
2 Philip Vokes DEE M14 44:51
3 Sam Drinkwater DEE M16 48:09
4 Chris O'Donnell DEE M40 51:07
5 Jonathon Laney   M16 51:34
6 Martin Green MDOC M55 51:37
7 Terry Harper DEE M70 52:51
8 Robert Verity DEE M65 54:06
9 Shane Drinkwater DEE M45 54:31
10 Simon Crocker DEE M50 55:12
11 Trevor Hindle MDOC M45 55:18
12 John Evans DEE M70 56:41
13 Andrew Williams DEE M60 57:23
14 John Padget DEE M65 57:44
15 Jeff Haycock WRE M65 58:28
16 Michael Dugmore HOC M70 59:35
17 Peter Lomas MDOC M70 59:40
18 Pauline Smithard DEE W55 59:57
19 Kath Speak MDOC W50 60:03
20 Nathan Townshend POTOC M50 60:28
21 Hazel Hindle MDOC W45 60:36
22 Malcolm McIvor DEE M70 60:42
23 Alan Mullock DEE M60 61:12
24 Tracy Haycock WRE W35 61:31
25 Peter Edwards DEE M70 61:35
26 Mike Vokes DEE M45 62:22
27 Derek Turner WRE M70 63:03
28 Diane Jacks WRE W40 64:12
29 Sian Calow DEE W45 64:27
30 Chris Kirkham MDOC M60 64:34
31 Barbara Majumdar DEE W60 65:23
32 Jean Payne DEE W55 65:29
33 Phil Hancox WRE M45 65:47
34 Tim Murphy DEE M55 66:02
35 Stephen Nightingale HOC M60 67:17
36 Rebecca Broadhead WRE W21 67:27
37 Hannah Irvine DEE W18 67:46
38 Pip Humphreys MDOC W50 69:09
39 Barry Chambers DEE M55 70:37
40 Pat Moody DEE W50 71:41
41 Barry Barnes DEE M65 72:54
42 Martin Gibbons WRE M60 74:05
43 Colin Darlington ERYRI M55 74:09
44 Barry May DEE M65 74:27
45 Bob Roach DEE M65 75:00
46 Edwin Paul Van Calster MDOC M45 77:01
47 Chris Browning   M45 80:18
48 Gina Ross ERYRI W50 81:21
49 Jenny Mallon MDOC W50 82:51
50 Sue Birkinshaw MDOC W70 86:17
51 Alain Wilkes BKO M60 88:23
52 Julie Brook MDOC W60 90:24
53 Douglas Edwards MDOC M60 92:14
54 Anne Hurrell DEE W55 107:11
55 Melody Thompson SELOC W45 114:08
dnf Bob Elmes DEE M65  
mp Ian Watson MDOC M60 53:03

Light Green

Splits

Age Class

3.450km

Pos Name Club Age Class Time
1 Matthew Fellbaum MDOC M12 27:56
2 Lachlan Chavasse DEE M12 31:50
3 Neil Hancox WRE M35 35:29
4 Geoffrey Millan MDOC M65 37:34
5 Madeleine Bastawrows   M21 37:53
6 Rachel Morris ERYRI W45 38:35
7 Rae Lomas MDOC W65 40:10
8 Tom Entwistle SANDBACH M14 40:40
9 Sonia Chavasse DEE W45 41:24
10 Jean Platt MEROC W60 42:48
11 Alan Heron SELOC M75 42:54
12 Kate Wilkes BKO W21 43:02
13 Chris Murphy DEE W50 43:22
14 Roger Green   M70 43:31
15 Barbara Verity DEE W60 44:14
16 Brian Spoonley DEE M75 44:19
17 Malcolm Duncan POTOC M75 47:56
18 Pat Spoonley DEE W70 48:01
19 Helen Elmes DEE W16 48:02
20 Andrew Barratt MDOC M50 48:06
21 Ted Smith MDOC M65 49:52
22 Keith Hancox WRE M70 50:03
23 Susan Wilkes BKO W55 51:03
24 Molly Richardson WRE W14 51:21
25 Helen Cooke   W21 55:49
26 Joan Arnold SELOC W70 56:40
27 Lucy Dowland   W21 56:47
28 Elizabeth Smith MDOC W65 58:32
29 Valerie Dugmore HOC W65 58:50
30 Margaret Murphy DEE W60 67:02
31 Philip Ellis SELOC M60 69:58
32 Brenda Morgan POTOC W65 73:10
33 Frances Heron SELOC W70 74:07
34 Brian Rigby SELOC M75 79:41
35 Matthew Stokes   M10 96:34
36 Carolyn James   W50 96:48

Red

Splits

Age Class

5.225km

Pos Name Age Class Time
1 Andrew Tute M50 49:08
2 Jack & Les Isaacs M16 53:18
3 Daniel Weaver M10 60:00
4 Sydney & Ruth Isaacs W14 67:07
5 Martin Bell M45 77:54
6 Sarah Maslen W25 81:52

Orange

Splits

Age Class

3.325km

Pos Name Club Age Class Time
1 Ruth Harris   W40 31:25
2 Charlie Case     35:32
3 Hannah Kemp   W12 40:18
4 Tim Faulkner SANDBACH M16 40:30
5 Evelyn Elmes DEE W12 41:18
6 Sarah Jones   W12 45:27
7 Laura Hindle MDOC W12 47:39
8 Elaine Dunn WCH W75 47:49
9 Oliver Shenton SANDBACH M12 50:03
10 Keri Burton   W10 57:02
11 Madeleine Bastawrows   W25 57:08
12 Harry Cooper   M8 61:36
13 Tom Cronin   M10 63:04
14 Elaine Latham SELOC W55 84:46

Yellow

Splits

Age Class

2.000km

Pos Name Club Age Class Time
1 Victoria Lewis   W12 13:25
2 James McCann MDOC M10 13:32
3 Hannah Hateley DEE W10 13:49
4 Hanah Thompson   W12 13:57
5 Kieren Fowles   M12 16:20
6 Louise Baddeley   W12 17:14
7 James Baird   M5 17:44
8 Ben Dempsey MDOC M10 18:19
9 Tom Baird   M7 20:15
10 Ben Martland MDOC M10 20:25
11 Alex Bell & Anna Harris     23:00
12 Emily Collier   W10 24:54
13 Emma Weaver   W8 25:00
14 Katie Wilson   W10 25:02
15 Hannah Thompson   W12 25:03
16 Tom Cronin   M10 25:11
17 Alexander Sutton   M12 25:22
18 Adam Johnson   M14 26:14
19 Adam Coleman   M12 26:44
20 Alice & Tim Wilcox   M14 26:45
21 Isabel Hill DEE W10 26:54
22 Emily Browning   M6 27:26
23 Rebecca Hay   W6 27:44
24 David Browning   M9 27:53
25 Lucy Hay   W4 27:55
26 Anna Wilcox   W10 29:21