A

...return to index

27.5km 655m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st John Hunt Wirral AC MV40 01:59:45 00:00:31
2nd Paul Jones Mercia Fell Runners MV40 02:01:42 00:00:29
3rd Jim O'Hara Helsby RC M 02:02:24 00:00:25
4th Robert Olliver Vale Royal AC M 02:03:34 00:00:33
5th Colin Thompson Helsby RC M 02:04:28 00:00:27
6th Rob Grantham City of Chester Triathlon Club MV40 02:04:35 00:00:38
7th Matthew Smith South Cheshire Harriers MV40 02:04:52 00:00:37
8th Mark Davies North Wales RRC M 02:05:48 00:00:46
9th Andrew Clague West Cheshire AC MV40 02:07:39 00:00:39
10th Michael Jones Black Combe Runners M 02:10:43 00:00:36
11th Garry Palmer Unattached MV40 02:11:27 00:01:02
12th Mark Kemp Unattached M 02:11:57 00:00:43
13th Mark Liptrot St Helens Sutton AC MV50 02:12:29 00:00:52
14th Simon Fox Wirral AC MV40 02:12:40 00:00:31
15th Owen Barden Mersey Tri MV40 02:12:42 00:00:35
16th Steven Walker City of Chester Triathlon Club MV40 02:12:53 00:00:31
17th Graham Earlam Ellesmere Port RC MV50 02:13:44 00:00:31
18th Pete Ackerley Warrington Road Runners MV40 02:14:08 00:00:46
19th Chris Collins Delamere Spartans M 02:14:53 00:00:39
20th Adam Leadbetter Spectrum Striders M 02:15:48 00:00:35
21st Colin Lynch South Yorkshire OC MV40 02:18:06 00:00:35
22nd Neil Toner Wirral AC MV40 02:18:31 00:00:36
23rd Nick Wishart Delamere Spartans MV40 02:20:00 00:00:30
24th Keith Scovell Unattached MV50 02:21:01 00:00:47
25th Graham Bayliss Unattached MV50 02:21:31 00:00:33
26th David Holmes Lymm Runners M 02:22:09 00:00:29
27th Anna Thomas Manchester Triathlon Club L 02:22:19 00:00:29
28th Andrew Keeley Penny Lane Striders MV50 02:22:46 00:00:32
29th Stephen Morran Unattached MV60 02:22:47 00:00:39
30th Stephen Roberts Delamere Spartans M 02:23:35 00:00:33
31st Steven Thompson Warrington Road Runners M 02:23:45 00:00:36
32nd Michael Burns Ellesmere Port RC MV40 02:23:55 00:00:32
33rd Simon Duckett Tattenhall Runners M 02:24:02 00:00:31
34th Paul Sellars Triathlon England MV40 02:24:07 00:00:28
35th David Haines Vale Royal AC MV40 02:24:08 00:00:36
36th Peter Clayton Unattached MV40 02:24:12 00:00:34
37th Lisa Grantham City of Chester Triathlon Club LV40 02:24:21 00:00:37
38th Emily Dove Whitchurch Whippets L 02:25:11 00:00:29
39th Mark Hanna Manchester Triathlon Club MV40 02:25:12 00:00:30
40th Steve Smith Unattached MV50 02:25:22 00:00:44
41st Stephen Purcell Unattached MV40 02:25:40 00:00:38
42nd Martin Quinn Chorley Athletics & Tri Club MV40 02:25:54 00:00:32
43rd Russ Platt Warrington Road Runners MV40 02:25:58 00:00:30
44th Bree Sutcliffe City of Chester Triathlon Club L 02:27:10 00:00:47
45th Alison Drasdo Trafford AC LV40 02:27:14 00:00:45
46th Shaun Jackson Altrincham & District AC MV40 02:28:14 00:00:30
47th Nick Haywood Vale Royal AC M 02:28:20 00:00:30
48th Steve Hughes Manchester Triathlon Club MV40 02:28:41 00:00:39
49th Robert Dunn Unattached M 02:28:48 00:00:37
50th Joe Cavanagh Razzers Runners M 02:29:08 00:00:44
51st David Betteley South Cheshire Harriers MV40 02:29:10 00:00:34
52nd Louise Gordon Lewis South Cheshire Harriers LV40 02:29:14 00:00:29
53rd David Baugh Denbigh Harriers RC MV50 02:29:34 00:00:28
54th Charles Bates Unattached M 02:29:50 00:00:33
55th Susan Fourie City of Chester Triathlon Club LV40 02:29:55 00:00:44
56th Gerry Helme Unattached MV50 02:30:09 00:00:39
57th Roger Cotterill Unattached MV50 02:30:11 00:00:31
58th Ashley Coates South Cheshire Harriers MV40 02:30:53 00:00:38
59th Julian Spencer Spectrum Striders MV50 02:31:06 00:00:36
60th Jan Rogers City of Chester Triathlon Club LV40 02:32:17 00:00:41
61st James Upton Macclesfield Harriers & AC MV40 02:33:06 00:00:50
62nd Adrian Hayward Whitchurch Whippets MV40 02:33:54 00:00:37
63rd Cristina Puccini Penny Lane Striders LV40 02:34:31 00:00:35
64th Richard Batterham West Cheshire AC MV60 02:34:46 00:00:46
65th Joanne Lacking Helsby RC L 02:34:49 00:00:41
66th Christopher Murray Unattached M 02:35:10 00:00:36
67th Sophia Rees Vale Royal AC L 02:35:49 00:00:47
68th Tim Holloway Delamere Spartans MV40 02:35:54 00:00:56
69th Matt Powers Delamere Spartans MV40 02:37:32 00:00:36
70th Paul Biggs Unattached MV40 02:38:07 00:00:36
71st Ben Daniels Unattached M 02:38:57 00:00:44
72nd Simone Capponi Penny Lane Striders M 02:39:02 00:00:30
73rd Bob Corinaldi Vale Royal AC MV40 02:39:21 00:00:43
74th Keith Brown Warrington Road Runners MV50 02:39:22 00:00:40
75th Sonya Monaghan St Helens Sutton AC LV40 02:39:32 00:00:40
76th Gary O'Connor Helsby RC MV40 02:39:47 00:00:30
77th Paul Stitt Glossopdale Harriers MV40 02:40:11 00:00:54
78th Cheryl Stitt Glossopdale Harriers L 02:40:28 00:00:39
79th Louise McEveley Helsby RC LV40 02:40:52 00:00:55
80th Ian Ankers Staffordshire Moorlands AC MV60 02:40:54 00:00:43
81st Tim Bent Wrexham Amateur AC MV40 02:41:12 00:00:38
82nd Amanda Bradbury Wilmslow RC LV40 02:41:36 00:01:16
83rd Rachel Arnold Helsby RC LV50 02:41:58 00:00:42
84th Ben Helme Unattached M 02:42:25 00:00:58
85th Andrew Gaskell Spectrum Striders MV40 02:42:52 00:00:40
86th Lesley Feakes Helsby RC LV40 02:43:40 00:00:37
87th Kris D'Aout Unattached MV40 02:43:53 00:01:22
88th= Amanda Davies Tattenhall Runners L 02:43:56 00:00:42
88th= Paul Jackson Cheshire Hash House Harriers MV50 02:43:56 00:00:56
90th Kate Lightfoot Tattenhall Runners LV40 02:43:59 00:00:38
91st Phillip Roberts Helsby RC M 02:45:01 00:00:34
92nd Lee Flinders Unattached MV40 02:45:03 00:00:34
93rd Craig Partridge Altrincham & District AC MV40 02:46:07 00:00:42
94th Mike McCabe Newburgh Nomads RC MV40 02:46:19 00:00:36
95th Stephen Frood Delamere Spartans MV50 02:47:02 00:00:37
96th Linda Jones Wrexham Amateur AC LV40 02:47:54 00:00:44
97th Angela Grace Cheshire Hash House Harriers LV40 02:49:33 00:00:45
98th Robert Buckley Altrincham & District AC MV60 02:51:09 00:00:45
99th Dave Taylor City of Chester Triathlon Club MV60 02:52:10 00:00:36
100th Dafydd Owen Prestatyn MV60 02:52:27 00:00:39
101st Ranald MacKay Spectrum Striders MV40 02:53:13 00:00:47
102nd Matt Bardell Unattached MV40 02:53:22 00:00:47
103rd Jamie Doyle Unattached MV40 02:53:41 00:00:37
104th Kath Stott Tattenhall Runners LV50 02:55:08 00:00:48
105th Dez Walker Delamere Spartans MV50 02:55:43 00:00:42
106th Roger Harrison Cheshire Hash House Harriers MV50 02:55:46 00:00:54
107th Andrew Holland Warrington Road Runners M 02:56:56 00:00:48
108th Dan Williams Unattached MV40 02:57:06 00:00:59
109th Neil Mcintyre West Cheshire AC MV50 02:57:07 00:00:48
110th Graham Schofield Chorley Athletics & Tri Club MV60 02:58:26 00:00:38
111th Phil Cliff South Cheshire Harriers MV50 02:58:30 00:01:12
112th= Stephen Symons Manchester YMCA Harriers MV40 02:58:56 00:00:56
112th= Frank McLoughlin Unattached MV50 02:58:56 00:00:41
114th David Say Denbigh Harriers RC MV60 03:00:09 00:00:45
115th Gill Darby Penny Lane Striders LV50 03:00:39 00:00:56
116th Stevie Ward Unattached MV50 03:00:40 00:00:42
117th Andy Dalton Skelmersdale Boundary Harriers MV50 03:02:18 00:00:42
118th Tarja Kinnunen Penny Lane Striders LV40 03:03:04 00:00:43
119th Steve Quinn Unattached M 03:03:29 00:00:46
120th Alan Durston Ellesmere Port RC MV60 03:04:13 00:00:43
121st Clare Kilgallon Widnes Wasps Ladies RC LV40 03:04:50 00:01:10
122nd Rebecca Skade Delamere Spartans L 03:04:51 00:00:39
123rd John Andrew Cadence Tri MV40 03:05:13 00:01:04
124th Thelma James Unattached LV50 03:05:18 00:00:58
125th Christopher Keeling Delamere Spartans MV40 03:05:19 00:00:44
126th Louise Shannon Unattached L 03:06:06 00:01:04
127th Charles Ashley Wrexham Amateur AC MV50 03:06:18 00:00:37
128th Ashley Hassall Unattached M 03:06:29 00:00:44
129th Tom Westcott Unattached M 03:06:34 00:00:42
130th Stephen Dunn Delamere Spartans MV40 03:09:44 00:00:39
131st Mike O'Brien Manchester YMCA Harriers MV50 03:11:11 00:00:52
132nd David Morris Cheshire Hash House Harriers MV40 03:12:53 00:01:05
133rd Sue Davies South Cheshire Harriers LV50 03:13:03 00:01:09
134th Carolyn Whittle Goyt Valley Striders LV40 03:14:03 00:00:40
135th Charlie Rowlands South Cheshire Harriers MV40 03:14:08 00:00:37
136th James Kilgallon Unattached MV40 03:15:10 00:01:12
137th Joanne Moyers Widnes Wasps Ladies RC LV40 03:15:18 00:01:02
138th Rose Egan Unattached LV50 03:16:29 00:00:45
139th Tony Man Penny Lane Striders MV40 03:20:40 00:01:03
140th= Suzanne Roebuck Congleton Harriers LV40 03:20:41 00:01:30
140th= Mike Donnelly Unattached MV40 03:20:41 00:01:03
142nd Graham Dodd Unattached MV50 03:25:52 00:00:56
143rd Rob Whiston Unattached MV60 03:30:24 00:01:05
144th Bryan Forth Warrington Road Runners MV40 03:31:33 00:01:01
145th Jane Woodburn Skelmersdale Boundary Harriers LV40 03:34:36 00:00:54
146th Mandy Tibbott South Cheshire Harriers LV40 03:36:19 00:00:46
147th Jane Warner Skelmersdale Boundary Harriers LV40 03:48:41 00:00:45
148th Paula Keating Skelmersdale Boundary Harriers LV50 03:48:42 00:00:47
149th Russell Murray Unattached MV50 03:49:36 00:00:51
150th Gillian Lowe Royton Road Runners LV40 03:49:50 00:00:52
151st Julie Greenwood Royton Road Runners LV40 03:49:59 00:00:49
152nd Lucy Horne Unattached LV40 04:02:40 00:00:55
153rd Zoe Hayes Unattached LV40 04:02:41 00:00:57
154th Ali McNinch Congleton Harriers LV40 04:13:27 00:01:11
dnf Maria Romeo Velilla South Cheshire Harriers L    
dnf Joanne Cook Pensby Runners L    
dnf Ken Sutor Cheshire Hash House Harriers MV40