A

...return to index

27.5km 655m

Pos Name Club Category Time Excluded Time
1st Ken Sutor Cheshire Hash House Harriers MV40 01:59:04 00:00:57
2nd Peter Taylor Tattenhall Runners MV40 02:02:07 00:00:48
3rd Rob Olliver Vale Royal AC M 02:03:06 00:01:18
4th Stephen Lang MDOC MV40 02:03:17 00:00:24
5th Jeremy Fellick Wallasey AC MV40 02:05:09 00:00:38
6th Andrew Clague West Cheshire AC MV40 02:05:41 00:00:49
7th Mark Davies NWRRC M 02:07:37 00:00:36
8th Chris Millington Spectrum Striders MV40 02:07:58 00:00:28
9th Mark Havenhand Kingstone Runners MV40 02:09:36 00:00:46
10th Ian Lancaster Tattenhall Runners MV50 02:10:10 00:00:41
11th Tim Rutherford Razzers Runners MV40 02:10:38 00:00:57
12th Ian Brough Vale Royal AC MV40 02:11:33 00:00:32
13th Ashley Gray Shrewsbury AC MV40 02:11:39 00:00:33
14th Pete Ackerley Warrington Road Runners M 02:11:40 00:00:34
15th Neil Kelly Penny Lane Striders MV40 02:12:03 00:00:42
16th Mark Kemp Unattached M 02:13:12 00:00:30
17th Keith Scovell Arrowe Park Amblers MV50 02:13:22 00:00:35
18th Chris Fitzpatrick Helsby RC M 02:13:35 00:00:31
19th Geoffrey Mullett Unattached M 02:13:41 00:00:37
20th Lawrence Eccles Penny Lane Striders M 02:14:03 00:00:28
21st Lee Wilkinson South Cheshire Harriers M 02:14:30 00:00:27
22nd Jim O'Hara Helsby RC M 02:14:48 00:00:33
23rd Ewan Edmondson Macclesfield Harriers & AC M 02:15:09 00:00:41
24th Robert Goulsbra Stockport Harriers & AC M 02:15:32 00:00:32
25th Steve Turk Shrewsbury AC MV40 02:15:49 00:00:36
26th Sophie Hunt Run in Wirral L 02:16:02 00:00:25
27th Paul Robertson Delamere Spartans MV50 02:16:09 00:00:29
28th Robert Chambers Tattenhall Runners M 02:17:07 00:00:35
29th Andy Ashton Delamere Spartans M 02:18:20 00:00:39
30th= David Brown City of Chester Triathlon Club MV40 02:18:48 00:00:56
30th= Nick Wishart Delamere Spartans MV40 02:18:48 00:00:29
32nd Ian Stainthorpe Rochdale Harriers & AC MV50 02:19:09 00:00:28
33rd Rob Stephenson Cheshire Hash House Harriers MV50 02:19:11 00:00:51
34th Andrew Jackson Delamere Spartans M 02:19:38 00:00:48
35th Martin Quinn Chorley Athletics and Triathlon Club MV40 02:19:40 00:00:27
36th Steven Thompson Warrington Road Runners M 02:19:47 00:00:31
37th Simon Tobin Southport Waterloo AC MV40 02:20:09 00:00:52
38th Graham Bayliss Unattached MV40 02:20:30 00:00:25
39th Michael Burns Ellesmere Port RC MV40 02:20:53 00:00:27
40th Stephen Purcell Unattached M 02:21:20 00:00:56
41st Rolf Bernhem-Parter Unattached MV40 02:21:28 00:00:25
42nd Denis Duret City of Chester Triathlon Club MV40 02:21:36 00:00:56
43rd Ruth Isaacs Pensby Runners LV50 02:21:56 00:00:39
44th Jerry Coll Warrington Road Runners M 02:22:05 00:00:47
45th Julian Spencer Spectrum Striders MV50 02:22:24 00:00:34
46th Ben Fletcher Delamere Spartans M 02:22:25 00:00:25
47th James Salt Unattached M 02:22:58 00:00:54
48th Mark Smith Tattenhall Runners MV40 02:23:05 00:00:38
49th Chris Collins Delamere Spartans M 02:23:30 00:00:26
50th Francis McCoy Unattached M 02:23:33 00:00:41
51st James Upton Unattached M 02:23:58 00:00:58
52nd Christopher Ryan Mersey Tri M 02:24:08 00:00:53
53rd Carl Bedson Glossopdale Harriers MV40 02:24:11 00:00:43
54th Ben Flannery Unattached M 02:25:11 00:00:29
55th Cliff Wyatt Cheshire Hash House Harriers MV50 02:25:45 00:00:30
56th Edward Halliwell Helsby RC MV40 02:26:05 00:01:07
57th Kevin Dandy City of Chester Triathlon Club MV40 02:26:14 00:00:40
58th Andrew Whittaker Delamere Spartans M 02:26:34 00:00:36
59th Tony Paul Unattached MV40 02:26:53 00:00:38
60th Graham Padget Unattached M 02:29:31 00:00:38
61st Daniel Bossward Warrington Road Runners M 02:30:26 00:00:27
62nd Ian Ankers Staffs Moorlands AC MV60 02:31:16 00:00:39
63rd Ian Stringer Wallasey AC M 02:32:39 00:00:54
64th Alex Flynn Shatner's Bassoon M 02:32:45 00:00:29
65th Andy Robinson Helsby RC MV50 02:32:47 00:00:37
66th Tim Bent Wrexham AC MV40 02:33:21 00:00:43
67th Simon Barkley Oswestry Olympians MV40 02:33:23 00:00:37
68th Pat Hudson South Cheshire Harriers M 02:33:49 00:00:45
69th Jan Rogers City of Chester Triathlon Club LV40 02:33:52 00:00:31
70th= Kenny Begley City of Chester Triathlon Club MV40 02:33:57 00:00:29
70th= John Booth South Cheshire Harriers MV60 02:33:57 00:00:46
72nd Keith Simpson Wallasey AC MV40 02:34:26 00:00:41
73rd Peter Carvell Congleton Harriers M 02:34:42 00:00:42
74th Russ Platt Warrington Road Runners MV40 02:34:43 00:00:27
75th Andrea Mageean City of Chester Triathlon Club LV40 02:35:14 00:00:30
76th Cristina Puccini Penny Lane Striders LV40 02:35:40 00:00:48
77th Paul Clutterbuck Vale Royal AC MV40 02:36:01 00:00:50
78th Andrew Keeley Penny Lane Striders MV50 02:36:02 00:00:37
79th Craig Richardson West Cheshire AC MV40 02:36:05 00:00:53
80th Keith Large Unattached MV40 02:36:23 00:00:33
81st Charlie Rowlands South Cheshire Harriers MV40 02:36:26 00:01:11
82nd Tom Rutherford Pensby Runners MV50 02:36:50 00:00:33
83rd Martin Durrant Tattenhall Runners MV50 02:37:18 00:00:38
84th= David Morris Cheshire Hash House Harriers MV40 02:38:32 00:00:50
84th= Matthew Powers Delamere Spartans MV40 02:38:32 00:00:29
86th Keith Robbins City of Chester Triathlon Club MV40 02:38:40 00:00:33
87th David Feakes Helsby RC MV50 02:39:38 00:00:53
88th Dave Oldfield Tattenhall Runners MV50 02:40:06 00:00:41
89th Sophia Rees Vale Royal AC L 02:40:14 00:01:01
90th Amanda Davies Tattenhall Runners L 02:40:25 00:00:39
91st Bob Corinaldi Vale Royal AC MV40 02:40:27 00:00:44
92nd Dave Cragg Unattached MV40 02:40:42 00:00:26
93rd Alison Macdonald Ellesmere Port RC LV40 02:41:57 00:00:45
94th Andrew Holland Warrington Road Runners M 02:42:20 00:00:50
95th Richard Hill Delamere Spartans MV50 02:42:25 00:00:58
96th Alastair King Macclesfield Harriers & AC M 02:44:29 00:01:02
97th Jon Hawker Delamere Spartans MV50 02:44:40 00:00:40
98th Jon Moorhouse Delamere Spartans MV40 02:44:44 00:00:50
99th Alan Brady Spectrum Striders MV60 02:44:46 00:00:56
100th Keith Brown Warrington Road Runners MV50 02:44:50 00:00:33
101st Kate Lightfoot Tattenhall Runners LV40 02:45:16 00:00:44
102nd Gill Evans Shrewsbury AC LV50 02:45:17 00:00:53
103rd Jonathan Cole Ellesmere Port RC M 02:45:35 00:00:31
104th Simon Prescott Ellesmere Port RC MV40 02:45:51 00:00:42
105th Tony Kennedy West Cheshire AC MV50 02:45:56 00:00:35
106th Allisdhair McNaul Cheshire Hash House Harriers MV50 02:45:57 00:00:57
107th John Foulds Northern Vets MV50 02:46:41 00:01:20
108th Charles Bates Unattached M 02:47:00 00:01:07
109th Paul Banks Liverpool RC MV40 02:47:06 00:00:48
110th Lesley Feakes Helsby RC LV40 02:47:25 00:00:51
111th Paul Jackson Cheshire Hash House Harriers MV50 02:47:27 00:01:05
112th Judith Havenhand SYO LV40 02:47:34 00:01:18
113th John Humphries Mysteruns of Abergele MV50 02:47:57 00:01:04
114th Sandra Connell Picton Running Club LV50 02:48:28 00:01:06
115th Peter McDermott Unattached MV50 02:48:48 00:00:49
116th Steve Frood Delamere Spartans MV50 02:49:37 00:01:10
117th Shaun Telford Delamere Spartans MV40 02:49:50 00:00:50
118th Paul Challender Pensby Runners M 02:50:10 00:00:59
119th Tony Turner Delamere Spartans MV50 02:50:13 00:00:39
120th Graham Turner Delamere Spartans M 02:50:14 00:00:39
121st Angela Grace Cheshire Hash House Harriers LV40 02:51:26 00:00:57
122nd Ellie Robinson West Cheshire AC LV40 02:52:03 00:00:50
123rd Ged Stephens Delamere Spartans MV40 02:52:38 00:00:52
124th Alan Coatsworth Unattached MV50 02:52:47 00:01:03
125th Timothy Martland Lymm Runners MV40 02:52:54 00:01:00
126th Fredelina Yong Reading Roadrunners L 02:53:13 00:01:28
127th Jen Lewis Macclesfield Harriers & AC L 02:53:14 00:01:26
128th Andy Hunt Cheshire Hash House Harriers MV50 02:53:23 00:00:49
129th Diane Smith South Cheshire Harriers L 02:53:25 00:00:36
130th Andy Smith Helsby RC MV50 02:53:29 00:00:42
131st Simon McAllister City of Chester Triathlon Club MV50 02:53:42 00:00:43
132nd Roger Harrison Cheshire Hash House Harriers MV50 02:54:14 00:00:58
133rd Stephen Ward Unattached M 02:54:25 00:01:23
134th Tarja Kinnunen Penny Lane Striders LV40 02:54:47 00:01:06
135th Doug Warburton Unattached MV40 02:54:59 00:01:02
136th Michael Jones Black Combe Runners M 02:55:06 00:00:38
137th Charles Ashley Wrexham Amateur AC MV50 02:55:08 00:01:18
138th Peer Ovesen West Cheshire AC MV40 02:55:32 00:01:02
139th Kath Stott Tattenhall Runners LV50 02:55:39 00:00:39
140th Mark Sumner Paramount CRT MV40 02:56:47 00:01:14
141st Robert Lister Sale Harriers Manchester M 02:56:57 00:01:11
142nd Sam Wynn Whitchurch M 02:57:04 00:00:55
143rd Dave Thompson Spectrum Striders MV50 02:57:34 00:01:11
144th Vicky Fisher City of Chester Triathlon Club L 02:57:46 00:00:52
145th Andy McGivern Pensby Runners M 02:58:09 00:01:23
146th Fiona McGivern Pensby Runners L 02:58:16 00:01:15
147th Kathy Frankland Tattenhall Runners LV40 02:58:31 00:01:16
148th Kevin Smallwood Helsby RC MV40 02:58:58 00:01:06
149th Mike Cooper Unattached M 02:59:02 00:00:54
150th Peter Nesbitt Oswestry Olympians MV50 02:59:13 00:00:58
151st Nicholas Pinson Unattached MV40 02:59:19 00:01:10
152nd Ian Cuthbert Unattached MV40 02:59:34 00:01:12
153rd Darren Burns Fell Ponies MV40 02:59:39 00:01:16
154th Frank McLoughlin Unattached MV50 03:01:37 00:01:08
155th Jo Stokes Oswestry Olympians L 03:01:53 00:01:30
156th Gill Darby Penny Lane Striders LV50 03:01:58 00:00:33
157th Dominic Watson Delamere Spartans MV40 03:02:05 00:00:43
158th Cara Fishburn City of Chester Triathlon Club LV40 03:02:24 00:00:51
159th Kathryn Howard Lymm Runners L 03:02:32 00:00:55
160th Laura Gartry Oswestry Olympians L 03:03:34 00:01:02
161st Tony Roberts Unattached MV40 03:04:45 00:00:54
162nd Christopher Teasdale RM M 03:04:53 00:00:33
163rd Alex McCormick Congleton Harriers MV50 03:04:56 00:01:30
164th Martin Catterall Warrington Road Runners M 03:07:04 00:00:39
165th Kate Lewis Picton Running Club LV50 03:07:37 00:00:40
166th Anil Jangra Warrington Road Runners M 03:08:24 00:00:39
167th Sue Davies South Cheshire Harriers LV40 03:09:26 00:01:30
168th John Kleiser Delamere Spartans M 03:10:54 00:01:01
169th Alan Harding Delamere Spartans M 03:14:13 00:01:30
170th Victoria Healey Unattached L 03:14:34 00:01:19
171st Heather Garland Spectrum Striders L 03:17:02 00:00:33
172nd Steve Quinn Unattached M 03:20:53 00:00:51
173rd Janet Evans South Cheshire Harriers LV40 03:21:35 00:01:30
174th Ian Blakebrough Cheshire Hash House Harriers MV60 03:23:40 00:00:59
175th Nicky Owen Cheshire Hash House Harriers LV50 03:23:55 00:00:43
176th Mark Davies Unattached MV40 03:26:17 00:00:58
177th Sharon Basford Tattenhall Runners LV40 03:34:16 00:00:44
178th Stephen Carter South Cheshire Harriers MV40 03:43:33 00:01:25
179th Cheryl Male Run in Wirral LV40 03:45:24 00:00:50
180th Anthony Roome Unattached M 03:45:28 00:00:48
181st Jerrard Kielty Unattached M 03:46:36 00:00:51
182nd Annabella Gloster Royton Road Runners LV40 03:49:01 00:01:30
183rd Julie Greenwood Royton Road Runners LV40 03:49:11 00:01:30
184th George Meynell Royton Road Runners MV60 03:49:15 00:01:30
185th Gillian Lowe Royton Road Runners LV40 03:49:32 00:01:08
186th Jayne Roberts Royton Road Runners L 03:49:35 00:01:02
187th Christine Newbury Liverpool RC LV40 03:50:28 00:00:43
188th Sharon Langton Picton Running Club LV50 04:05:26 00:00:42
dnf Mark Flanagan Sunlight Runners MV50    
dnf Daniel Argyle City of Chester Triathlon Club M    
dnf Eileen Ingham Royton Road Runners LV60    
dnf Stephen Skates Unattached M   00:00:47