Split times for B

...return to index

17.000km 288m

Pos Name Category Time 1 (102) - Rock Farm Barnes Bridge
1st George Thompson
Vale Royal AC
M 01:09:05 00:39:26
00:39:26
01:09:05
00:29:39
2nd James Docherty
West Cheshire AC
M 01:14:01 00:42:05
00:42:05
01:14:01
00:31:56
3rd Ben Flannery
Unattached
M 01:17:24 00:44:23
00:44:23
01:17:24
00:33:01
4th Martin Jones
Unattached
MV50 01:17:36 00:44:14
00:44:14
01:17:36
00:33:22
5th Colin Martin
Spectrum Striders
MV50 01:18:20 00:43:46
00:43:46
01:18:20
00:34:34
6th Mike Procter
Unattached
M 01:18:31 00:45:48
00:45:48
01:18:31
00:32:43
7th Paul Stinton
Buckley Runners
M 01:18:47 00:44:06
00:44:06
01:18:47
00:34:41
8th Kenny Begley
City of Chester Triathlon Club
MV40 01:19:44 00:44:53
00:44:53
01:19:44
00:34:51
9th Philip Cuthbert
Wallasey AC
M 01:19:48 00:45:34
00:45:34
01:19:48
00:34:14
10th Jez Edwards
Lymm Runners
M 01:19:58 00:44:06
00:44:06
01:19:58
00:35:52
11th Tim Rutherford
Razzer's Runners
MV40 01:20:02 00:44:12
00:44:12
01:20:02
00:35:50
12th Ian Hughes
Unattached
MV40 01:20:41 00:46:23
00:46:23
01:20:41
00:34:18
13th Mike Smithard
Deeside Orienteering Club
MV60 01:20:47 00:45:39
00:45:39
01:20:47
00:35:08
14th Rob Jones
City of Chester Triathlon Club
M 01:21:16 00:44:30
00:44:30
01:21:16
00:36:46
15th Andrew Mallagh
Delamere Spartans
MV40 01:21:54 00:43:49
00:43:49
01:21:54
00:38:05
16th Geoff Rawlinson
Unattached
MV50 01:22:18 00:46:33
00:46:33
01:22:18
00:35:45
17th Jonathan Cole
Ellesmere Port RC
M 01:22:21 00:46:19
00:46:19
01:22:21
00:36:02
18th Andy Garnett
Spectrum Striders
MV50 01:22:38 00:46:45
00:46:45
01:22:38
00:35:53
19th Alison Cole
Ellesmere Port RC
L 01:22:44 00:46:45
00:46:45
01:22:44
00:35:59
20th Brad Ehlen
Spectrum Striders
MV40 01:22:47 00:46:39
00:46:39
01:22:47
00:36:08
21st Daniel Craigen
City of Chester Triathlon Club
M 01:23:23 00:45:44
00:45:44
01:23:23
00:37:39
22nd Mark Flanagan
Sunlight Runners
MV40 01:24:10 00:48:00
00:48:00
01:24:10
00:36:10
23rd Matthew Whitfield
Ellesmere Port RC
MV50 01:25:29 00:47:07
00:47:07
01:25:29
00:38:22
24th Mark Smith
Tattenhall Runners
M 01:26:14 00:47:55
00:47:55
01:26:14
00:38:19
25th Tim Knight
Unattached
MV40 01:26:36 00:49:52
00:49:52
01:26:36
00:36:44
26th Paul Chrisp
Delamere Spartans
MV40 01:26:42 00:47:47
00:47:47
01:26:42
00:38:55
27th Mark Checkley
Lostock AC
MV40 01:27:38 00:49:32
00:49:32
01:27:38
00:38:06
28th Marcus Walker
Unattached
MV50 01:27:39 00:48:29
00:48:29
01:27:39
00:39:10
29th Michelle Murphy
Liverpool Harriers & AC
LV40 01:27:41 00:50:15
00:50:15
01:27:41
00:37:26
30th Neil Hindle
Unattached
MV50 01:28:19 00:49:50
00:49:50
01:28:19
00:38:29
31st Neil Atkinson
West Cheshire AC
MV40 01:28:34 00:49:28
00:49:28
01:28:34
00:39:06
32nd Andrew Blair
Tattenhall Runners
MV40 01:28:51
-----
01:28:51
-----
33rd Ann-Marie Jones
Altrincham & District AC
LV50 01:29:22 00:49:43
00:49:43
01:29:22
00:39:39
34th Dave Abel
Unattached
MV50 01:29:31 00:50:04
00:50:04
01:29:31
00:39:27
35th David Ellis
Weaverham Shadows
M 01:29:54 00:50:51
00:50:51
01:29:54
00:39:03
36th Caroline Hemming
Spectrum Striders
LV40 01:30:55 00:50:28
00:50:28
01:30:55
00:40:27
37th Michael Charman
Spectrum Striders
MV60 01:30:57 00:51:53
00:51:53
01:30:57
00:39:04
38th Simon Bowden
Tattenhall Runners
M 01:31:39 00:50:25
00:50:25
01:31:39
00:41:14
39th Rob Arnold
Manchester Triathlon Club
MV50 01:31:52 00:53:08
00:53:08
01:31:52
00:38:44
40th Mark Tabor
City of Chester Triathlon Club
MV40 01:32:24 00:51:36
00:51:36
01:32:24
00:40:48
41st Lisa Davies
West Cheshire AC
LV40 01:32:51 00:52:42
00:52:42
01:32:51
00:40:09
42nd Neil McIntyre
West Cheshire AC
MV50 01:32:53 00:54:21
00:54:21
01:32:53
00:38:32
43rd Dave Thompson
Spectrum Striders
MV50 01:33:01 00:52:57
00:52:57
01:33:01
00:40:04
44th Vanessa Griffiths
Helsby RC
LV40 01:33:04 00:53:00
00:53:00
01:33:04
00:40:04
45th Adam Gordon
Unattached
M 01:33:09 00:53:44
00:53:44
01:33:09
00:39:25
46th Grace Neal
Unattached
L 01:33:18 00:51:52
00:51:52
01:33:18
00:41:26
47th James Wise
Unattached
M 01:33:19 00:51:55
00:51:55
01:33:19
00:41:24
48th Tim Holloway
Delamere Spartans
MV40 01:33:23 00:52:39
00:52:39
01:33:23
00:40:44
49th Gavin Reeves
Wrexham Amateur AC
M 01:33:40 00:53:29
00:53:29
01:33:40
00:40:11
50th Karl Green
Unattached
M 01:35:00 00:53:12
00:53:12
01:35:00
00:41:48
51st John Hughes
Unattached
MV50 01:35:13 00:54:55
00:54:55
01:35:13
00:40:18
52nd Alan Coatsworth
Unattached
MV50 01:35:14 00:52:06
00:52:06
01:35:14
00:43:08
53rd Clive Colson
Unattached
MV40 01:35:17 00:55:18
00:55:18
01:35:17
00:39:59
54th Peter Elliott
Pensby Runners
MV50 01:35:25
-----
01:35:25
-----
55th Denis Garnham
Unattached
MV40 01:36:11 00:53:51
00:53:51
01:36:11
00:42:20
56th Chris Gibbs
Carneddau Triathlon Club
MV40 01:36:14 00:52:24
00:52:24
01:36:14
00:43:50
57th Matt Bardell
Unattached
MV40 01:36:44 00:53:11
00:53:11
01:36:44
00:43:33
58th Scott Byrom
Unattached
M 01:37:08 00:53:24
00:53:24
01:37:08
00:43:44
59th Bob Benson
West Cheshire AC
MV50 01:37:20 00:52:22
00:52:22
01:37:20
00:44:58
60th Steve Frood
Unattached
MV50 01:37:22 00:55:49
00:55:49
01:37:22
00:41:33
61st Amanda Davies
Tattenhall Runners
L 01:37:28 00:55:08
00:55:08
01:37:28
00:42:20
62nd Jane Pickering
West Cheshire AC
LV40 01:37:53 00:55:53
00:55:53
01:37:53
00:42:00
63rd Carole Morrison
Birkenhead AC
LV40 01:38:47 00:58:13
00:58:13
01:38:47
00:40:34
64th Mark Roberts
Pensby Runners
MV50 01:39:01 00:56:42
00:56:42
01:39:01
00:42:19
65th David Quirk
Pensby Runners
MV50 01:39:03 00:56:45
00:56:45
01:39:03
00:42:18
66th Carol Shaw
Helsby RC
LV40 01:39:36 00:55:13
00:55:13
01:39:36
00:44:23
67th Nick Blackburn
Weaverham Shadows
MV40 01:39:39 00:56:15
00:56:15
01:39:39
00:43:24
68th Richard Mathews
Warrington Tri Club
MV50 01:39:42 00:54:58
00:54:58
01:39:42
00:44:44
69th Andrew Mills
Unattached
MV50 01:39:45 00:57:44
00:57:44
01:39:45
00:42:01
70th Tony Turner
Delamere Spartans
MV50 01:39:50 00:56:57
00:56:57
01:39:50
00:42:53
71st Alan Durston
Ellesmere Port RC
MV60 01:39:53 00:55:07
00:55:07
01:39:53
00:44:46
72nd Mark Fidler
Ellesmere Port RC
MV40 01:39:55 00:58:28
00:58:28
01:39:55
00:41:27
73rd Lee Farrar
Unattached
M 01:40:40 00:54:18
00:54:18
01:40:40
00:46:22
74th Mike Perchard
West Cheshire AC
MV50 01:40:49 00:57:23
00:57:23
01:40:49
00:43:26
75th Alison Smith
Tattenhall Runners
L 01:41:09 00:57:50
00:57:50
01:41:09
00:43:19
76th Catherine Hill
Deeside Orienteering Club
LV40 01:41:37 00:55:47
00:55:47
01:41:37
00:45:50
77th Grace Hart
Tattenhall Runners
LV40 01:41:40 00:58:03
00:58:03
01:41:40
00:43:37
78th Geoffrey Hankinson
Dark Peak Fell Runners
MV60 01:41:42 00:57:03
00:57:03
01:41:42
00:44:39
79th Gavin Butler
Delamere Spartans
MV40 01:41:57 00:58:32
00:58:32
01:41:57
00:43:25
80th Gordon McLeod
Sunlight Runners
MV50 01:42:14 00:58:28
00:58:28
01:42:14
00:43:46
81st Shaun Telford
Delamere Spartans
MV40 01:42:29 00:57:11
00:57:11
01:42:29
00:45:18
82nd David Wileman
Unattached
MV40 01:42:58 00:57:54
00:57:54
01:42:58
00:45:04
83rd Alison Meakin
Helsby RC
LV50 01:43:06 00:58:09
00:58:09
01:43:06
00:44:57
84th John Gallon
Helsby RC
MV60 01:43:20 00:58:08
00:58:08
01:43:20
00:45:12
85th Linda Edmondson
Wrekin Road Runners
LV40 01:43:24 00:58:36
00:58:36
01:43:24
00:44:48
86th Andrew Thomas
Unattached
MV40 01:43:35 00:58:19
00:58:19
01:43:35
00:45:16
87th Simon Yates
Unattached
MV40 01:43:41 01:00:40
01:00:40
01:43:41
00:43:01
88th Mike Healy
Unattached
MV40 01:44:11 01:00:09
01:00:09
01:44:11
00:44:02
89th Pauline Davies
Vale Royal AC
LV50 01:44:14 00:58:20
00:58:20
01:44:14
00:45:54
90th Gordon Adam
Unattached
MV50 01:44:15 00:58:23
00:58:23
01:44:15
00:45:52
91st Sian Tabor
City of Chester Triathlon Club
LV40 01:44:36 00:59:27
00:59:27
01:44:36
00:45:09
92nd Fay Briscoe
Delamere Spartans
L 01:45:39 00:57:03
00:57:03
01:45:39
00:48:36
93rd Patrick Henley
Liverpool Harriers & AC
MV60 01:45:49 00:59:52
00:59:52
01:45:49
00:45:57
94th Colin Lamprey
Pensby Runners
MV50 01:46:15 00:59:23
00:59:23
01:46:15
00:46:52
95th Frances Clayton
Unattached
L 01:46:20 01:00:19
01:00:19
01:46:20
00:46:01
96th John Cleworth
Unattached
M 01:46:25 00:58:42
00:58:42
01:46:25
00:47:43
97th Graham Lloyd
Helsby RC
MV40 01:46:36 00:59:42
00:59:42
01:46:36
00:46:54
98th Mark Rainford
Unattached
MV50 01:46:48 01:00:17
01:00:17
01:46:48
00:46:31
99th David Brunton
Mersey Tri
MV50 01:46:57 01:00:42
01:00:42
01:46:57
00:46:15
100th Karen Dalby
Liverpool Harriers & AC
LV40 01:47:11 01:00:02
01:00:02
01:47:11
00:47:09
101st David Neal
Unattached
MV50 01:47:19 01:01:06
01:01:06
01:47:19
00:46:13
102nd Stephen Roberts
Pensby Runners
MV60 01:47:31 01:01:12
01:01:12
01:47:31
00:46:19
103rd Liz Stokes
Unattached
LV40 01:47:35 01:02:26
01:02:26
01:47:35
00:45:09
104th Barry Grantham
Unattached
MV60 01:48:02 00:57:40
00:57:40
01:48:02
00:50:22
105th Lesley Oldfield
South Cheshire Harriers
LV50 01:48:30 01:01:25
01:01:25
01:48:30
00:47:05
106th Louise Shannon
Unattached
L 01:48:49 01:02:44
01:02:44
01:48:49
00:46:05
107th Steve Binns
Unattached
MV50 01:48:50 00:59:20
00:59:20
01:48:50
00:49:30
108th Pauline Newton
Newport and District
LV50 01:48:53 01:01:20
01:01:20
01:48:53
00:47:33
109th Alun Evans
Razzer's Runners
MV40 01:49:12 00:58:25
00:58:25
01:49:12
00:50:47
110th Graham Turner
City of Chester Triathlon Club
M 01:49:29 01:00:02
01:00:02
01:49:29
00:49:27
111st Helen Orr
Unattached
L 01:49:45 01:02:02
01:02:02
01:49:45
00:47:43
112nd Elizabeth Jackson
Deeside Orienteering Club
LV40 01:50:07 01:00:12
01:00:12
01:50:07
00:49:55
113rd Paul Adamson
Unattached
M 01:50:58 00:57:18
00:57:18
01:50:58
00:53:40
114th Anne Hurrell
Deeside Orienteering Club
LV50 01:51:34 01:02:55
01:02:55
01:51:34
00:48:39
115th Louise Law
Unattached
LV40 01:51:42 01:02:37
01:02:37
01:51:42
00:49:05
116th Amy Edwards
City of Chester Triathlon Club
L 01:51:45 01:02:13
01:02:13
01:51:45
00:49:32
117th Jaynie Turner
Delamere Spartans
L 01:52:11 01:02:20
01:02:20
01:52:11
00:49:51
118th Karen Midgley
Unattached
LV40 01:52:15 01:06:17
01:06:17
01:52:15
00:45:58
119th Mike Mason
Unattached
MV40 01:52:30 01:02:35
01:02:35
01:52:30
00:49:55
120th Richard Homer
Unattached
MV40 01:52:56 01:00:46
01:00:46
01:52:56
00:52:10
121st Julia Fidler
Ellesmere Port RC
L 01:53:06 01:04:13
01:04:13
01:53:06
00:48:53
122nd David Say
Unattached
MV60 01:53:20 01:01:32
01:01:32
01:53:20
00:51:48
123rd Henrietta Grice
Unattached
LV40 01:53:45 01:01:52
01:01:52
01:53:45
00:51:53
124th Valarie Ball
Unattached
LV50 01:55:48 01:04:08
01:04:08
01:55:48
00:51:40
125th Georgina Healy
Unattached
LV40 01:56:29 01:08:41
01:08:41
01:56:29
00:47:48
126th Stephne Douglas
Delamere Spartans
L 01:56:34 01:06:35
01:06:35
01:56:34
00:49:59
127th Roger Brace
Sunlight Runners
MV60 01:57:48 01:07:32
01:07:32
01:57:48
00:50:16
128th Darren Wilson
Unattached
M 01:58:34 01:05:49
01:05:49
01:58:34
00:52:45
129th Philippa Tyson
Unattached
LV40 01:58:43 01:08:25
01:08:25
01:58:43
00:50:18
130th Garreth Shannon
Unattached
M 01:59:15 01:07:09
01:07:09
01:59:15
00:52:06
131st Sinead Malone
West Cheshire AC
L 01:59:27 01:09:11
01:09:11
01:59:27
00:50:16
132nd Catherine Cuthbert
Wallasey AC
L 01:59:40 01:05:11
01:05:11
01:59:40
00:54:29
133rd Lesley Rowlands
Unattached
LV40 01:59:43 01:06:52
01:06:52
01:59:43
00:52:51
134th David Rowlands
South Cheshire Harriers
MV60 01:59:46 01:06:56
01:06:56
01:59:46
00:52:50
135th Stella Elliott
Pensby Runners
LV50 01:59:57 01:06:32
01:06:32
01:59:57
00:53:25
136th Frank Ball
Unattached
MV50 02:00:57 01:06:42
01:06:42
02:00:57
00:54:15
137th Birgit Schalow
City of Chester Triathlon Club
LV40 02:02:03 01:09:37
01:09:37
02:02:03
00:52:26
138th Shaun Kearon
TNRC
MV40 02:02:30 01:07:27
01:07:27
02:02:30
00:55:03
139th Craig Jones
Sunlight Runners
MV40 02:02:41 01:09:08
01:09:08
02:02:41
00:53:33
140th John Baldacchino
Unattached
MV40 02:03:03 01:09:33
01:09:33
02:03:03
00:53:30
141st Karen Wilkins
Unattached
LV40 02:03:08 01:08:58
01:08:58
02:03:08
00:54:10
142nd Kelly Bailie
Unattached
L 02:03:15 01:08:04
01:08:04
02:03:15
00:55:11
143rd Stephen Mills
Peninsula Orienteering Club
MV60 02:03:32 01:08:32
01:08:32
02:03:32
00:55:00
144th Julie Shalloe
City of Chester Triathlon Club
LV40 02:04:19 01:09:05
01:09:05
02:04:19
00:55:14
145th Nania Mason
City of Chester Triathlon Club
LV40 02:04:20 01:09:05
01:09:05
02:04:20
00:55:15
146th Andrew Evans
Mersey Tri
MV40 02:05:18 01:12:52
01:12:52
02:05:18
00:52:26
147th Peter Norman
Wrexham Amateur AC
MV70 02:05:31 01:10:18
01:10:18
02:05:31
00:55:13
148th Louise Worthington
Unattached
LV40 02:07:38 01:08:06
01:08:06
02:07:38
00:59:32
149th Jane Flanagan
Arrowe Park Amblers
LV40 02:07:52 01:09:53
01:09:53
02:07:52
00:57:59
150th Sally Evans
Mersey Tri
LV40 02:08:07 01:12:53
01:12:53
02:08:07
00:55:14
151st Emma McNamara
Mersey Tri
LV40 02:08:09 01:12:56
01:12:56
02:08:09
00:55:13
152nd Amy Bird
City of Chester Triathlon Club
L 02:16:12 01:13:24
01:13:24
02:16:12
01:02:48
153rd John Shannon
Unattached
MV60 02:19:28 01:13:42
01:13:42
02:19:28
01:05:46
154th David Thorley
Audley RC
MV60 02:20:02 01:13:01
01:13:01
02:20:02
01:07:01
155th Les Hewitt
Spectrum Striders
MV50 02:21:19 01:18:07
01:18:07
02:21:19
01:03:12
156th Mark Sullivan
Unattached
MV50 02:27:38 01:19:04
01:19:04
02:27:38
01:08:34
157th Anne Hewitt
Spectrum Striders
LV50 02:29:59 01:24:06
01:24:06
02:29:59
01:05:53
dnf Barry Chambers
Vale Royal AC
MV50  
-----
-----
-----
dnf Charlotte Wilson
Liverpool Harriers & AC
L   00:48:02
00:48:02
-----
-----