B

...return to index

17.000km 288m

Pos Name Club Category Time
1st George Thompson Vale Royal AC M 01:09:05
2nd James Docherty West Cheshire AC M 01:14:01
3rd Ben Flannery Unattached M 01:17:24
4th Martin Jones Unattached MV50 01:17:36
5th Colin Martin Spectrum Striders MV50 01:18:20
6th Mike Procter Unattached M 01:18:31
7th Paul Stinton Buckley Runners M 01:18:47
8th Kenny Begley City of Chester Triathlon Club MV40 01:19:44
9th Philip Cuthbert Wallasey AC M 01:19:48
10th Jez Edwards Lymm Runners M 01:19:58
11th Tim Rutherford Razzer's Runners MV40 01:20:02
12th Ian Hughes Unattached MV40 01:20:41
13th Mike Smithard Deeside Orienteering Club MV60 01:20:47
14th Rob Jones City of Chester Triathlon Club M 01:21:16
15th Andrew Mallagh Delamere Spartans MV40 01:21:54
16th Geoff Rawlinson Unattached MV50 01:22:18
17th Jonathan Cole Ellesmere Port RC M 01:22:21
18th Andy Garnett Spectrum Striders MV50 01:22:38
19th Alison Cole Ellesmere Port RC L 01:22:44
20th Brad Ehlen Spectrum Striders MV40 01:22:47
21st Daniel Craigen City of Chester Triathlon Club M 01:23:23
22nd Mark Flanagan Sunlight Runners MV40 01:24:10
23rd Matthew Whitfield Ellesmere Port RC MV50 01:25:29
24th Mark Smith Tattenhall Runners M 01:26:14
25th Tim Knight Unattached MV40 01:26:36
26th Paul Chrisp Delamere Spartans MV40 01:26:42
27th Mark Checkley Lostock AC MV40 01:27:38
28th Marcus Walker Unattached MV50 01:27:39
29th Michelle Murphy Liverpool Harriers & AC LV40 01:27:41
30th Neil Hindle Unattached MV50 01:28:19
31st Neil Atkinson West Cheshire AC MV40 01:28:34
32nd Andrew Blair Tattenhall Runners MV40 01:28:51
33rd Ann-Marie Jones Altrincham & District AC LV50 01:29:22
34th Dave Abel Unattached MV50 01:29:31
35th David Ellis Weaverham Shadows M 01:29:54
36th Caroline Hemming Spectrum Striders LV40 01:30:55
37th Michael Charman Spectrum Striders MV60 01:30:57
38th Simon Bowden Tattenhall Runners M 01:31:39
39th Rob Arnold Manchester Triathlon Club MV50 01:31:52
40th Mark Tabor City of Chester Triathlon Club MV40 01:32:24
41st Lisa Davies West Cheshire AC LV40 01:32:51
42nd Neil McIntyre West Cheshire AC MV50 01:32:53
43rd Dave Thompson Spectrum Striders MV50 01:33:01
44th Vanessa Griffiths Helsby RC LV40 01:33:04
45th Adam Gordon Unattached M 01:33:09
46th Grace Neal Unattached L 01:33:18
47th James Wise Unattached M 01:33:19
48th Tim Holloway Delamere Spartans MV40 01:33:23
49th Gavin Reeves Wrexham Amateur AC M 01:33:40
50th Karl Green Unattached M 01:35:00
51st John Hughes Unattached MV50 01:35:13
52nd Alan Coatsworth Unattached MV50 01:35:14
53rd Clive Colson Unattached MV40 01:35:17
54th Peter Elliott Pensby Runners MV50 01:35:25
55th Denis Garnham Unattached MV40 01:36:11
56th Chris Gibbs Carneddau Triathlon Club MV40 01:36:14
57th Matt Bardell Unattached MV40 01:36:44
58th Scott Byrom Unattached M 01:37:08
59th Bob Benson West Cheshire AC MV50 01:37:20
60th Steve Frood Unattached MV50 01:37:22
61st Amanda Davies Tattenhall Runners L 01:37:28
62nd Jane Pickering West Cheshire AC LV40 01:37:53
63rd Carole Morrison Birkenhead AC LV40 01:38:47
64th Mark Roberts Pensby Runners MV50 01:39:01
65th David Quirk Pensby Runners MV50 01:39:03
66th Carol Shaw Helsby RC LV40 01:39:36
67th Nick Blackburn Weaverham Shadows MV40 01:39:39
68th Richard Mathews Warrington Tri Club MV50 01:39:42
69th Andrew Mills Unattached MV50 01:39:45
70th Tony Turner Delamere Spartans MV50 01:39:50
71st Alan Durston Ellesmere Port RC MV60 01:39:53
72nd Mark Fidler Ellesmere Port RC MV40 01:39:55
73rd Lee Farrar Unattached M 01:40:40
74th Mike Perchard West Cheshire AC MV50 01:40:49
75th Alison Smith Tattenhall Runners L 01:41:09
76th Catherine Hill Deeside Orienteering Club LV40 01:41:37
77th Grace Hart Tattenhall Runners LV40 01:41:40
78th Geoffrey Hankinson Dark Peak Fell Runners MV60 01:41:42
79th Gavin Butler Delamere Spartans MV40 01:41:57
80th Gordon McLeod Sunlight Runners MV50 01:42:14
81st Shaun Telford Delamere Spartans MV40 01:42:29
82nd David Wileman Unattached MV40 01:42:58
83rd Alison Meakin Helsby RC LV50 01:43:06
84th John Gallon Helsby RC MV60 01:43:20
85th Linda Edmondson Wrekin Road Runners LV40 01:43:24
86th Andrew Thomas Unattached MV40 01:43:35
87th Simon Yates Unattached MV40 01:43:41
88th Mike Healy Unattached MV40 01:44:11
89th Pauline Davies Vale Royal AC LV50 01:44:14
90th Gordon Adam Unattached MV50 01:44:15
91st Sian Tabor City of Chester Triathlon Club LV40 01:44:36
92nd Fay Briscoe Delamere Spartans L 01:45:39
93rd Patrick Henley Liverpool Harriers & AC MV60 01:45:49
94th Colin Lamprey Pensby Runners MV50 01:46:15
95th Frances Clayton Unattached L 01:46:20
96th John Cleworth Unattached M 01:46:25
97th Graham Lloyd Helsby RC MV40 01:46:36
98th Mark Rainford Unattached MV50 01:46:48
99th David Brunton Mersey Tri MV50 01:46:57
100th Karen Dalby Liverpool Harriers & AC LV40 01:47:11
101st David Neal Unattached MV50 01:47:19
102nd Stephen Roberts Pensby Runners MV60 01:47:31
103rd Liz Stokes Unattached LV40 01:47:35
104th Barry Grantham Unattached MV60 01:48:02
105th Lesley Oldfield South Cheshire Harriers LV50 01:48:30
106th Louise Shannon Unattached L 01:48:49
107th Steve Binns Unattached MV50 01:48:50
108th Pauline Newton Newport and District LV50 01:48:53
109th Alun Evans Razzer's Runners MV40 01:49:12
110th Graham Turner City of Chester Triathlon Club M 01:49:29
111st Helen Orr Unattached L 01:49:45
112nd Elizabeth Jackson Deeside Orienteering Club LV40 01:50:07
113rd Paul Adamson Unattached M 01:50:58
114th Anne Hurrell Deeside Orienteering Club LV50 01:51:34
115th Louise Law Unattached LV40 01:51:42
116th Amy Edwards City of Chester Triathlon Club L 01:51:45
117th Jaynie Turner Delamere Spartans L 01:52:11
118th Karen Midgley Unattached LV40 01:52:15
119th Mike Mason Unattached MV40 01:52:30
120th Richard Homer Unattached MV40 01:52:56
121st Julia Fidler Ellesmere Port RC L 01:53:06
122nd David Say Unattached MV60 01:53:20
123rd Henrietta Grice Unattached LV40 01:53:45
124th Valarie Ball Unattached LV50 01:55:48
125th Georgina Healy Unattached LV40 01:56:29
126th Stephne Douglas Delamere Spartans L 01:56:34
127th Roger Brace Sunlight Runners MV60 01:57:48
128th Darren Wilson Unattached M 01:58:34
129th Philippa Tyson Unattached LV40 01:58:43
130th Garreth Shannon Unattached M 01:59:15
131st Sinead Malone West Cheshire AC L 01:59:27
132nd Catherine Cuthbert Wallasey AC L 01:59:40
133rd Lesley Rowlands Unattached LV40 01:59:43
134th David Rowlands South Cheshire Harriers MV60 01:59:46
135th Stella Elliott Pensby Runners LV50 01:59:57
136th Frank Ball Unattached MV50 02:00:57
137th Birgit Schalow City of Chester Triathlon Club LV40 02:02:03
138th Shaun Kearon TNRC MV40 02:02:30
139th Craig Jones Sunlight Runners MV40 02:02:41
140th John Baldacchino Unattached MV40 02:03:03
141st Karen Wilkins Unattached LV40 02:03:08
142nd Kelly Bailie Unattached L 02:03:15
143rd Stephen Mills Peninsula Orienteering Club MV60 02:03:32
144th Julie Shalloe City of Chester Triathlon Club LV40 02:04:19
145th Nania Mason City of Chester Triathlon Club LV40 02:04:20
146th Andrew Evans Mersey Tri MV40 02:05:18
147th Peter Norman Wrexham Amateur AC MV70 02:05:31
148th Louise Worthington Unattached LV40 02:07:38
149th Jane Flanagan Arrowe Park Amblers LV40 02:07:52
150th Sally Evans Mersey Tri LV40 02:08:07
151st Emma McNamara Mersey Tri LV40 02:08:09
152nd Amy Bird City of Chester Triathlon Club L 02:16:12
153rd John Shannon Unattached MV60 02:19:28
154th David Thorley Audley RC MV60 02:20:02
155th Les Hewitt Spectrum Striders MV50 02:21:19
156th Mark Sullivan Unattached MV50 02:27:38
157th Anne Hewitt Spectrum Striders LV50 02:29:59
mp Barry Chambers Vale Royal AC MV50  
mp Charlotte Wilson Liverpool Harriers & AC L