B

...return to Sandstone Trail 2010 results index

17.000km 288m

Pos No. Name Club Category Time
1 376 Chris Smithard DEE M 01:07:48
2 360 Andrew Reeves Serpentine RC MV40 01:11:07
3 265 Mat Gilbert Wrecsam Tri Club M 01:12:43
4 386 Mike Tyrie Durham Fell Runners MV40 01:13:27
5 325 Alistair McNay Tattenhall Runners M 01:16:52
6 246 Dave Douglas Unattached MV40 01:20:11
7 299 Martin Jones Unattached MV50 01:20:32
8 357 Andy Quicke Manchester Triathlon Club M 01:20:41
9 324 Connor McIlwrath Unattached M 01:20:46
10 335 Tim Munslow Unattached M 01:22:15
11 362 David Rhodes Unattached MV40 01:22:21
12 251 Lawrence Eccles Penny Lane Striders M 01:23:03
13 355 Jonathan Prichard Tattenhall Runners MV40 01:23:46
14 263 Andy Garnett Spectrum Striders RC MV50 01:23:51
15 201 Dave Abel Unattached MV50 01:23:53
16 238 Stephen Danks Unattached M 01:24:02
17 398 Max Woods West Cheshire AC MV40 01:24:19
18 329 Keith Middleman Southport Waterloo AC M 01:25:01
19 264 C. Gibbs Wirral AC MV40 01:25:35
20 383 Penny Thorn Serpentine RC L 01:26:16
21 377 Mike Smithard DEE MV60 01:26:22
22 268 David Haines Vale Royal AC MV40 01:26:34
23 318 Andrew Mayers South Cheshire Harriers MV40 01:26:49
24 372 Keith Simpson Wallasey AC MV40 01:27:01
25 293 Chris Jagan Unattached MV50 01:27:22
26 203 Charlie Aldersey Tattenhall Runners M 01:27:59
27 352 Daniel Powell Clapham Chasers RC M 01:28:25
28 379 Paul Stinton Buckley RC M 01:28:26
29 312 Sandra Lewis Altrincham & District AC L 01:29:16
30 254 Brad Ehlen Spectrum Striders RC MV40 01:29:21
31 244 Andrew Diggle Unattached M 01:29:26
32 226 Stephen Clarke Unattached MV50 01:30:09
33 336 Michelle Murphy Liverpool Harriers & AC LV40 01:30:46
34 387 Marcus Walker Unattached MV50 01:31:30
35 270 Geoff Hand Spectrum Striders RC MV50 01:31:37
36 368 Jan Rogers City of Chester Triathlon Club LV40 01:32:29
37 327 Steve Mee Unattached M 01:33:36
38 353 David Press City of Chester Triathlon Club MV50 01:33:50
39 307 Benjamin Lamprey Unattached M 01:34:06
40 375 Joanne Smith Trent Park Running Club L 01:34:08
41 373 Malcolm Sloane City of Chester Triathlon Club MV50 01:35:32
42 261 Jeanette Fox Wirral AC LV40 01:36:05
43 363 Paul Rhodes Unattached MV40 01:36:20
44 319 Rob Mayers South Cheshire Harriers MV40 01:36:49
45 241 Colin Davies Altrincham & District AC MV60 01:36:54
46 212 Colin Bergstrand Unattached MV40 01:37:41
47 351 Michael Potter Unattached M 01:39:12
48 320 Ewan McCallum Unattached MV40 01:39:18
49 328 Chris Metcalfe Razzer's Runners MV40 01:39:32
50 384 Andrew Tomkinson Rochdale Harriers & AC MV40 01:39:33
51 228 Phil Cliff South Cheshire Harriers MV40 01:39:44
52 245 Matthew Dobby Unattached M 01:39:59
53 374 Andy Smith Helsby RC MV40 01:41:29
54 381 Graham Sutton DEE MV50 01:41:57
55 308 Colin Lamprey Pensby Road Runners MV40 01:42:16
56 204 Rachel Arnold Helsby RC LV40 01:42:30
57 230 Victoria Consterdine-Tilley South Cheshire Harriers L 01:42:47
58 333 Craig Morgan Unattached M 01:43:10
59 366 Eleanor Robinson West Cheshire AC L 01:43:18
60 229 Gill Collen Warrington RRC LV50 01:43:41
61 350 Andrew Pollard Unattached M 01:43:53
62 218 Rob Bode Unattached M 01:44:30
63 371 Joseph Shelbourne Picton Sports Centre RC MV50 01:44:33
64 225 Barry Chambers Vale Royal AC MV50 01:44:49
65 287 Lee Hughes Not Listed M 01:45:00
66 391 David Wileman Unattached MV40 01:45:24
67 292 Matthew Jackson Unattached MV40 01:45:31
68 262 Catherine Garner Unattached LV40 01:45:32
69 306 Valerie Kinvig Vale Royal AC LV40 01:45:37
70 330 James Middleton Unattached M 01:45:46
71 342 Andrew Orr Unattached MV40 01:46:06
72 273 Grace Hart Tattenhall Runners LV40 01:46:27
73 331 Mansur Mohammadi Sunlight Runners MV50 01:46:56
74 243 Pauline Davies Vale Royal AC LV50 01:47:08
75 242 Lisa Davies West Cheshire AC L 01:47:25
76 349 Jane Pickering West Cheshire AC LV40 01:47:26
77 347 Gary Parkinson Unattached MV40 01:47:29
78 236 Karen Dalby Liverpool Harriers & AC LV40 01:47:44
78= 276 Patrick Henley Liverpool Harriers & AC MV60 01:47:44
80 252 Linda Edmondson Wrekin Road Runners LV40 01:47:54
81 395 Alan Willoner Dark Peak Fell Runners Club M 01:48:22
82 214 Ian Billingsley Unattached MV40 01:48:24
83 202 Gordon Adam Unattached MV40 01:48:32
84 209 Phil Barlow Unattached MV40 01:48:43
85 334 Carole Morrison Sunlight Runners LV40 01:48:48
86 275 Scott Heath Army AA MV40 01:49:03
87 343 Joe Orrett Unattached MV40 01:49:26
88 222 Carla Brown Unattached L 01:49:27
89 378 Oliver Sorby Unattached M 01:49:56
90 258 Jim Fedigan Pensby Road Runners MV50 01:50:05
91 382 William Swift Pensby Road Runners MV60 01:50:09
92 206 Stuart Baird Chard RRC MV60 01:50:12
93 341 Val Ornsby City of Chester Triathlon Club L 01:50:19
94 297 Keith Jones Buckley RC MV50 01:50:33
95 253 Amy Edwards City of Chester Triathlon Club L 01:50:54
96 233 Gillian Csizmadia Wrexham AAC LV40 01:51:00
97 393 Daniel Williams Unattached M 01:51:10
98 339 Kay Norton Unattached LV40 01:51:24
99 237 John Daniels Unattached MV50 01:51:26
100 354 Jamie Price Unattached M 01:51:28
101 358 Becky Quicke Manchester Triathlon Club L 01:52:39
102 326 Alison Meakin Helsby RC LV50 01:53:05
103 208 Matthew Bardell Unattached M 01:53:06
104 234 Adele Curran Tattenhall Runners L 01:53:09
105 249 Ashleigh Eaton Tattenhall Runners L 01:53:10
106 221 Charlotte Brennan Ellesmere Port RC L 01:54:03
107 269 Jane Hallows Penny Lane Striders L 01:55:00
108 304 Sacha KendallWoods West Cheshire AC LV40 01:55:13
109 309 Sharon Langton Picton Sports Centre RC LV50 01:55:14
110 205 Lisa Ayling West Cheshire AC L 01:55:16
111 289 Peter Hully Unattached MV40 01:55:39
112 311 Melanie Barker Tattenhall Runners L 01:55:42
113 344 James Outterside Unattached M 01:55:53
114 305 John Kerr Unattached MV40 01:56:42
115 388 Christopher Walsh South Cheshire Harriers MV50 01:56:57
116 255 Alun Evans Unattached MV40 01:57:48
117 291 Keith Ilott Unattached M 01:58:27
118 248 Alexandra Duncan-Price Tattenhall Runners L 01:58:59
118= 345 Joanna Outterside Unattached L 01:58:59
120 267 Simon Groves Unattached MV40 01:59:18
121 282 Richard Homer Unattached MV40 01:59:19
122 250 Sharon Eaton Tattenhall Runners LV40 01:59:35
123 310 Simon Large Unattached M 02:00:25
124 259 Paul Ferguson Unattached MV40 02:01:39
125 220 Megan Bradburn Unattached L 02:02:02
126 337 Sally Napthen City of Chester Triathlon Club LV40 02:02:29
127 313 Graham Lloyd Helsby RC MV40 02:02:51
128 316 Sinead Malone West Cheshire AC L 02:04:25
129 216 Scott Billingsley Unattached MU20 02:05:53
130 257 Sally Evans Mersey Tri LV40 02:06:02
131 256 Andrew Evans Mersey Tri MV40 02:06:03
132 302 John Kane City of Chester Triathlon Club MV50 02:06:39
133 346 Liz Painter South Cheshire Harriers LV40 02:08:06
134 260 Jane Flanagan Unattached LV40 02:08:30
135 397 Louise Worthington Unattached LV40 02:09:18
136 232 Simon Crocker DEE MV50 02:11:16
137 231 Callum Crocker DEE MU20 02:11:18
138 338 Peter Norman Wrexham AAC MV70 02:11:31
139 370 Elizabeth Shelbourne Picton Sports Centre RC LV40 02:11:43
140 247 Stephne Douglas Unattached L 02:12:59
141 296 Craig Jones Sunlight Runners MV40 02:13:01
142 215 Karen Lesley Billingsley West Cheshire AC LV40 02:14:32
143 207 Valarie Ball Unattached LV50 02:16:16
144 340 Elizabeth Oldfield Unattached LV40 02:17:35
144= 301 Susan Jones Unattached LV40 02:17:35
146 294 Karen Jagan Unattached L 02:24:22
147 369 Birgit Schalow Not Listed LV40 02:26:48
148 277 Anne Hewitt Rossendale Harriers & AC LV60 02:27:34
149 367 Geraldine Robinson Unattached L 02:27:53
150 274 Anne Healey Unattached LV60 02:28:39
151 380 Mark Sullivan Unattached MV40 02:31:11
152 385 David Tomkinson Rochdale Harriers & AC MV60 02:38:45
153 278 Les Hewitt Spectrum Striders RC MV50 02:41:55