B

...return to Sandstone Trail 2009 results index

17.000km 288m

Pos No. Name Club Category Time
1 230 Peter Brook City of Chester Triathlon Club M 01:12:49
2 316 Jeff Kettle West Cheshire AC M 01:13:36
3 234 Karl Bryers Wirral AC MV40 01:14:30
4 277 Chris Gibbs Wirral AC MV40 01:14:45
5 299 Michael Houghton Spectrum Striders RC M 01:15:49
6 272 Paul Frodsham Last Inn Runners MV50 01:16:11
7 345 Laura Murphy Liverpool Harriers & AC FU20 01:16:25
8 343 Clare Murphy Liverpool Harriers & AC FU20 01:17:14
9 278 Dave Gough Vale Royal AC MV40 01:17:28
10 333 Gill Mead City of Chester Triathlon Club FV40 01:17:39
11 250 Paul Crisford AC Eyemouth M 01:18:02
12 260 Lawrence Eccles Unattached M 01:19:12
13 200 Dave Abel Unattached MV50 01:19:16
14 252 Stephen Danks South Cheshire Harriers M 01:19:28
15 372 Mike Smithard DEE MV60 01:19:29
16 208 Chris Ashworth Unattached M 01:19:42
17 274 Andy Garnett Spectrum Striders RC MV50 01:20:01
18 384 Gary Thornton-Allen Pensby Road Runners M 01:20:07
19 330 Connor McIlwrath Unattached M 01:20:10
20 244 Jonathan Cole Ellesmere Port RC M 01:21:05
21 259 Marc Ebanks BAOC M 01:21:07
22 392 Michael Whiteside Tattenhall Runners MV60 01:21:13
23 205 Tony Archer Vale Royal AC MV50 01:21:51
24 241 Julian Clarke West Cheshire AC M 01:22:06
25 268 Mark Flanagan Sunlight Runners MV40 01:22:09
26 338 Mansur Mohammadi Not Listed MV50 01:22:51
27 322 Rachel Majumdar UNOC F 01:22:53
28 216 Chris Baynham-Hughes Helsby RC M 01:22:56
29 377 Paul Stinton Buckley RC M 01:23:15
30 285 David Haines Vale Royal AC M 01:23:43
31 326 Andrew Mayers South Cheshire Harriers MV40 01:24:35
32 242 Stephen Clarke Unattached MV50 01:24:40
33 361 Chris Rhodes West Cheshire AC MV50 01:24:46
34 293 Nick Hill Unattached M 01:25:50
34= 400 Darren Wright Unattached M 01:25:50
36 302 Mark Humphreys City of Chester Triathlon Club MV40 01:25:58
37 247 Nigel Cosford Unattached MV40 01:26:42
38 283 Andrew Haimes Unattached M 01:26:45
39 223 David Bosley Unattached MV50 01:26:57
39= 300 Alison Hughes Ellesmere Port RC F 01:26:57
41 346 Michelle Murphy Liverpool Harriers & AC FV40 01:27:26
42 371 Helen Smith Vale Royal AC FV40 01:28:08
43 248 Danny Cottle Unattached M 01:28:29
44 209 Stuart Baird Chard RRC MV60 01:28:46
45 270 Jeanette Fox Wirral AC FV40 01:28:57
46 232 Keith Brown Warrington RRC MV40 01:29:01
47 370 Malcolm Sloane City of Chester Triathlon Club MV50 01:29:17
48 328 Alistair McAuliffe Tattenhall Runners M 01:29:30
49 329 Jamie McGivern Unattached M 01:29:37
50 391 Peter Weatherhead Wirral AC MV50 01:30:03
51 287 Darren Hanley Wirral AC M 01:30:15
52 347 Iain Murray City of Chester Triathlon Club MV40 01:30:35
53 386 Dane Walker Unattached M 01:30:52
54 389 Ross Walker Unattached M 01:30:53
55 321 Donna Macloskey Unattached FV40 01:30:54
56 357 David Press City of Chester Triathlon Club MV50 01:31:10
57 281 Karl Green Not Listed M 01:31:13
58 261 Brad Ehlen Spectrum Striders RC M 01:32:07
59 399 Louise Worthington Unattached F 01:32:36
60 203 Philip Aldag Pensby Road Runners MV60 01:32:53
61 335 Andrew Mills Unattached MV40 01:32:57
62 255 Louise Dempster Spectrum Striders RC FV40 01:32:59
63 228 Lee Brennan Sunlight Runners M 01:34:20
64 295 Brett Hoare Unattached M 01:34:23
65 348 Dawn Nunes West Cheshire AC F 01:34:46
66 249 Peter Craven Unattached MV40 01:35:14
67 291 Ian Hilditch Helsby RC MV60 01:35:23
68 340 Colin Moneypenny Unattached MV40 01:36:02
69 294 Martin Hilton Tattenhall Runners MV40 01:36:08
70 292 Catherine Hill DEE FV40 01:36:19
71 315 Neil McIntyre West Cheshire AC MV40 01:36:31
72 214 Christopher Balmforth Unattached M 01:36:33
73 235 Peter Bulmer Unattached MV40 01:36:43
74 265 Joanne Fellows Unattached F 01:36:47
74= 318 Colin Lamprey Pensby Road Runners MV40 01:36:47
76 206 Paul Armstrong Liverpool RC MV40 01:36:51
77 240 Joseph Chambers Liverpool RC MV40 01:36:53
78 282 Vanessa Griffiths Helsby RC FV40 01:36:54
79 251 John Daniels Unattached MV50 01:37:11
80 229 Rad Briscoe Unattached MV60 01:37:13
81 379 Richard Sutherland Pensby Road Runners M 01:37:27
82 380 Graham Sutton DEE MV50 01:37:30
83 350 Mark O'Donoghue DEE MV40 01:37:43
84 201 Gordon Adam Unattached MV40 01:38:14
85 233 Dave Brunton Mersey Tri MV40 01:38:17
86 298 Ceri Hoppe Unattached F 01:38:32
87 344 Craig Murphy Unattached M 01:39:24
88 381 Bill Swift Pensby Road Runners MV60 01:39:50
89 289 Pat Henley Liverpool Harriers & AC MV60 01:40:06
90 342 Neil Morrey Unattached M 01:40:19
91 224 Mark Bowen Unattached MV40 01:40:23
92 390 Steve Walker Unattached MV50 01:40:24
93 257 Tom Dunn Unattached M 01:40:54
94 362 Lesley Richardson Unattached FV40 01:41:01
95 385 Richard Tomlinson Tattenhall Runners MV40 01:41:24
96 245 Tracy Colligan Prestatyn RC F 01:41:31
97 310 Elizabeth Jackson DEE FV40 01:42:09
98 334 Alison Meakin David Lloyd Runners FV50 01:42:22
99 210 Carole Baker Tattenhall Runners FV50 01:42:24
100 276 Mike Geary Razzer's Runners MV40 01:42:29
101 378 Claire Sutcliffe City of Chester Triathlon Club F 01:42:43
102 397 Peter Winnington Unattached M 01:42:46
102= 296 Rebecca Holland City of Chester Triathlon Club F 01:42:46
104 398 Mike Worden Unattached MV40 01:43:01
105 226 Stephen Bradshaw Vale Royal AC MV40 01:43:49
106 336 Paul Mills Unattached MV40 01:44:45
107 383 Desmond Thomas Unattached MV40 01:45:30
108 320 Annette Loveday Unattached FV40 01:45:42
109 297 Richard Homer Unattached MV40 01:45:50
110 382 Anne-Marie Tait Unattached F 01:46:11
111 262 Alun Evans Unattached MV40 01:46:56
112 373 Jamie Stanton Liverpool RC M 01:47:05
113 238 Sian Calow DEE FV40 01:47:06
114 202 Frank Adlen Pensby Road Runners MV50 01:47:07
115 284 Hugh Haimes Unattached MV40 01:47:10
116 396 Darren Wilson Unattached M 01:49:14
117 359 Alison Pugh Unattached F 01:49:38
118 341 Pete Moore Unattached MV50 01:49:42
119 220 Paul Beven Unattached M 01:49:44
120 225 Roger Brace Sunlight Runners MV60 01:49:49
121 271 Kathryn Frankland Tattenhall Runners F 01:50:32
122 354 Sally Parkinson Unattached FV40 01:52:23
123 324 Mike Mason Unattached MV40 01:52:38
124 211 John Baldacchino Unattached M 01:52:44
125 246 June Cooke Prestatyn RC FV50 01:53:05
126 355 Daniel Pearson Unattached M 01:53:09
127 374 Bill Stephens Unattached MV60 01:53:18
128 349 Simon O'Connor Unattached MV50 01:54:10
129 375 Jane Stephens Unattached FV50 01:54:16
130 215 Sharon Basford Tattenhall Runners F 01:54:20
131 368 Sheila Ryder Helsby RC FV50 01:54:27
132 352 Linda Owen Spectrum Striders RC FV50 01:54:34
133 312 Karen Jagan Greater Manchester Police Sports & Social Club F 01:55:03
134 301 Brian Hulse Unattached M 01:55:05
135 212 Frank Ball Unattached MV50 01:55:37
136 369 Michael Simpson Unattached MV40 01:59:03
137 221 Kenneth Black Spectrum Striders RC MV60 01:59:19
138 395 Claire Wilson Stockport Harriers & AC F 01:59:57
139 204 Daniel Aldus City of Hull AC M 01:59:59
140 267 Jane Flanagan Unattached FV40 02:00:25
141 231 Anna Brown WCOC F 02:02:37
142 227 Gill Brandrick Prestatyn RC FV50 02:02:42
143 393 Karen Wilkins Unattached FV40 02:04:13
144 264 Sally Evans DEE FV40 02:05:01
145 331 Emma McNamara Mersey Tri FV40 02:05:04
146 319 Sharon Langton Picton Sports Centre RC FV40 02:05:22
147 313 Paula Jones West Cheshire AC F 02:09:26
148 279 Mark Gould West Cheshire AC M 02:09:27
149 217 Alison Beardmore Cheshire Hash House Harriers FV40 02:11:42
150 365 Kim Rockliffe Liverpool RC FV40 02:12:42
151 237 Jean Butler Liverpool RC FV40 02:12:44
152 317 Carol Knowles Liverpool RC FV50 02:13:09
153 266 Janet Fisher Liverpool RC FV50 02:13:23
154 363 Hazel Robertshaw Unattached FV40 02:15:38
155 337 Nick Minion City of Chester Triathlon Club MV50 02:15:40
156 387 Jean Walker Unattached FV50 02:17:10
dnf 218 Albert Berry Helsby RC MV60