A

...return to Sandstone Trail 2009 results index

27.500km 655m

Pos No. Name Club Category Time
1 93 John Brown Salford Harriers MV40 01:50:20
2 14 Kenny Begley City of Chester Triathlon Club MV40 01:56:03
3 191 Vincent Van Woerkom Epsom Oddballs RC M 01:56:25
4 3 Tom Annable Vale Royal AC MV40 01:57:46
5 189 Andrew Thorpe EPOC MV40 01:59:59
6 186 Peter Taylor Tattenhall Runners M 02:00:38
7 85 Mike Hatton South Cheshire Harriers MV40 02:01:37
8 81 Duncan Harris City of Chester Triathlon Club MV40 02:03:33
9 177 Andy Staveley Burnden Roadrunners MV40 02:04:07
10 35 Andrew Clague West Cheshire AC MV40 02:04:25
11 121 Ian Lancaster Tattenhall Runners MV50 02:04:40
12 54 Robert Dunn Tattenhall Runners M 02:05:40
13 51 Kelvin Dickinson Wirral AC M 02:08:07
14 64 Simon Fox Wirral AC MV40 02:08:33
15 30 Simone Capponi Penny Lane Striders M 02:09:28
16 56 Graham Earlam Ellesmere Port RC MV50 02:10:05
17 157 Vincent Procter Keighley & Craven AC M 02:12:54
18 28 Michael Burns Ellesmere Port RC MV40 02:13:29
19 162 Paul Robertson Ellesmere Port RC MV40 02:13:46
20 123 Stephen Lang MDOC M 02:14:26
21 132 Chris Marshall Ellesmere Port RC MV40 02:15:22
22 117 Neil Kelly Penny Lane Striders M 02:16:31
23 11 Ian Bamber Spectrum Striders RC MV40 02:16:45
24 91 Pat Hudson South Cheshire Harriers M 02:17:15
25 25 Ken Burgess Altrincham & District AC MV60 02:17:26
26 165 Charlie Rowlands South Cheshire Harriers MV40 02:18:45
27 40 Darren Collins Unattached M 02:19:09
27= 144 Steve Nash Unattached MV40 02:19:09
29 39 Peter Cobb City of Chester Triathlon Club MV40 02:19:15
30 198 Cliff Wyatt Cheshire Hash House Harriers MV40 02:19:17
31 44 Andrew Corbett Not Listed MV40 02:19:27
32 143 Tim Murphy Spectrum Striders RC MV40 02:19:31
33 107 Ruth Isaacs Pensby Road Runners FV40 02:20:35
34 129 Nicky Lowe South Cheshire Harriers F 02:21:26
35 167 Neil Salt Not Listed MV40 02:21:44
36 9 Richard Baker South Cheshire Harriers M 02:21:55
37 120 Gregory Lambert Razzer's Runners MV40 02:22:03
38 122 Ian Landucci Helsby RC MV40 02:22:27
39 139 Paul Miller Tattenhall Runners MV50 02:22:45
40 148 Robert Olliver Vale Royal AC M 02:23:05
41 42 Maria Conaghan Penny Lane Striders F 02:23:16
42 133 Francis Martin Penny Lane Striders MV40 02:23:29
43 83 Jon Hateley DEE MV40 02:25:10
44 79 Steve Hammond Tattenhall Runners MV50 02:25:26
45 195 Matthew Whitfield Ellesmere Port RC MV50 02:26:14
46 152 Andy Painter South Cheshire Harriers M 02:26:41
47 77 Edward Halliwell Helsby RC M 02:26:51
48 147 Dave Oldfield Tattenhall Runners MV50 02:27:32
49 26 Tommy Burke Penny Lane Striders MV60 02:27:43
49= 188 Stephen Thompson Razzer's Runners MV40 02:27:43
51 166 Robert Rowlands South Cheshire Harriers M 02:27:47
52 111 Neil Jaggard Stilton Striders MV50 02:28:27
53 161 Steve Riley Helsby RC MV40 02:28:38
54 135 David McGrath South Cheshire Harriers MV50 02:29:41
55 34 Mark Checkley Unattached MV40 02:29:55
56 87 Stuart Hill Sunlight Runners M 02:30:05
57 175 Stephen Spall City of Chester Triathlon Club MV40 02:30:26
58 119 Simon Kirby Holmfirth Harriers AC MV40 02:31:11
59 183 Dave Taylor City of Chester Triathlon Club MV50 02:31:38
60 12 Richard Batterham West Cheshire AC MV50 02:31:44
61 41 Phil Colville MDOC MV50 02:32:02
62 80 Geoff Hand Spectrum Striders RC MV50 02:32:13
63 110 Sarah Jackson Liverpool Harriers & AC F 02:32:15
64 13 Graham Beardsmore Penny Lane Striders MV40 02:32:17
65 32 Tim Charmley Tattenhall Runners MV40 02:32:19
66 69 Simon Greenwood City of Chester Triathlon Club MV40 02:32:40
67 142 Jo Molyneaux Vale Royal AC FV40 02:32:41
68 182 David Tait Unattached M 02:32:43
69 130 Alison Macdonald Ellesmere Port RC FV40 02:33:06
70 74 Hamsin Hadziabdic Birkenhead AC MV40 02:34:00
71 47 Mark Dalton Unattached MV40 02:34:11
72 128 Kate Litherland City of Chester Triathlon Club F 02:34:51
73 66 Phil Gillard Helsby RC MV40 02:34:54
74 164 Jan Rogers Not Listed FV40 02:35:02
75 45 Nigel Crompton Pensby Road Runners MV40 02:36:27
76 72 Jamie Grover Unattached M 02:37:17
77 71 Neville Griffiths Spectrum Striders RC MV60 02:37:35
78 163 Andy Robinson Helsby RC MV50 02:39:15
79 7 David Ashcroft Warrington Tri Club MV40 02:39:41
80 10 Peter Baldwin Unattached M 02:39:46
81 6 Rachel Arnold Helsby RC FV40 02:39:51
82 84 Stephen Hatfield Prestatyn RC MV60 02:40:17
83 174 Steve Smith Vale Royal AC MV40 02:40:25
84 76 Caroline Hall Sunlight Runners F 02:41:00
85 136 Allisdhair McNaull Cheshire Hash House Harriers MV40 02:42:07
86 170 Heather Sealey Unattached F 02:43:25
87 24 Robert Buckley Altrincham & District AC MV50 02:43:39
88 113 Linda Jones Wrexham AAC FV40 02:43:50
89 55 Martin Durrant Tattenhall Runners MV50 02:44:13
90 109 Paul Jackson Cheshire Hash House Harriers MV50 02:44:17
91 53 Michael Done Unattached MV40 02:44:23
92 141 Richard Mitchell Helsby RC MV50 02:44:31
93 118 Tarja Kinnunen Penny Lane Striders FV40 02:45:17
94 178 Shirley Staveley Burnden Roadrunners FV40 02:45:20
95 134 Angela McGann Unattached FV40 02:45:26
96 38 Paul Clutterbuck Vale Royal AC MV40 02:45:43
97 160 Sophia Rees City of Chester Triathlon Club F 02:46:22
98 181 Dave Sykes Tattenhall Runners MV40 02:46:33
99 48 Gill Darby Penny Lane Striders FV40 02:46:48
100 86 Don Haughton Razzer's Runners MV40 02:47:43
101 43 Sandra Connell Picton Sports Centre RC FV50 02:48:55
102 90 Trevor Hough Unattached MV50 02:49:02
103 115 Jackie Keasley Helsby RC FV50 02:49:11
104 65 Janet Frost City of Chester Triathlon Club FV40 02:49:28
105 155 Stephen Pickford Spectrum Striders RC M 02:50:16
106 187 Chris Thomas Spectrum Striders RC MV40 02:50:17
107 199 David York Tattenhall Runners MV40 02:50:21
108 17 Roger Bilsby Telford Harriers MV50 02:50:47
109 127 Kate Lightfoot Tattenhall Runners F 02:51:06
109= 18 Ian Blakebrough Cheshire Hash House Harriers MV50 02:51:06
111 60 David Feakes Helsby RC MV40 02:52:00
112 196 Stephen Whittle Northern Veterans AC MV50 02:52:48
113 193 Robert Webster Tattenhall Runners MV50 02:53:02
114 82 Michael Harris Spectrum Striders RC MV40 02:53:43
115 37 D A Clarkson Penny Lane Striders MV60 02:53:48
116 92 Simon Hughes Unattached MV40 02:53:50
117 21 Danny Brady Not Listed M 02:54:41
118 151 Nicky Owen Cheshire Hash House Harriers FV50 02:56:18
119 108 Tony Jacklin Unattached MV40 02:56:49
120 197 Mark Wright Razzer's Runners MV50 02:57:48
121 19 Michael Bradley Spectrum Striders RC MV50 02:58:07
122 194 Dave Whieldon City of Chester Triathlon Club MV40 03:00:21
123 169 Keith Scovell Unattached MV40 03:00:26
124 15 Zelinda Bennett Unattached FV40 03:00:36
125 126 Kate Lewis Picton Sports Centre RC FV40 03:00:44
126 184 Janet Taylor City of Chester Triathlon Club FV40 03:01:04
127 33 Kathryn Chase City of Chester Triathlon Club FV40 03:04:18
128 31 Jennifer Chambers Tattenhall Runners F 03:05:29
129 29 Helen Caldwell Spectrum Striders RC FV40 03:07:59
129= 159 Geoff Read Spectrum Striders RC MV50 03:07:59
131 172 Lee Size Unattached M 03:08:07
132 22 Kevin Brown Unattached M 03:08:08
133 114 John Kane City of Chester Triathlon Club MV50 03:08:34
134 145 Chris Nightingale DEE MV40 03:08:45
135 68 Sarah Gooda DEE FV40 03:09:04
136 67 Andrew Gooda DEE MV40 03:09:05
137 153 Liz Painter South Cheshire Harriers F 03:13:22
138 27 Darren Burns Fell Ponies MV40 03:18:01
139 61 Lesley Feakes Helsby RC FV40 03:19:14
140 192 Ian Weaver City of Chester Triathlon Club MV40 03:20:12
141 146 Peter Norman Wrexham AAC MV70 03:21:33
142 46 Jason Carr Unattached M 03:24:31
143 52 Joanne Dodd Wrecsam Tri Club FV40 03:26:50
144 75 Polly Hadziabdic Birkenhead AC FV40 03:27:12
145 62 Lorna Fewtrell South Cheshire Harriers FV40 03:27:56
146 173 Simon Smith Unattached M 03:29:13
147 20 Daniel Brady Not Listed MV60 03:38:15
148 2 Jane Ambler Razzer's Runners F 03:40:03
149 112 Suzanne Jenkins Razzer's Runners F 03:40:04
150 16 Karen Billingsley West Cheshire AC FV40 03:44:00
151 70 Miles Griffiths Unattached MV40 03:50:21
152 156 Wayne Pickston Unattached M 03:50:24
dnf 8 Stewart Bailey Cheshire Hash House Harriers MV40  
dnf 140 Beverley Mitchell Helsby RC FV40  
dnf 73 Glen Groves Liverpool Harriers & AC MV40  
dnf 89 Nicholas Holmes Tattenhall Runners MV50