Sandstone Trail Race 2008 Sun 05/10/2008 17:03

Race A Team Results
Position Club Competitors Cumulative Time
1 Vale Royal AC Tom Annable, Dave Gough, Olivia Renshaw 06:25:14
2 Tattenhall Runners Peter Taylor, Simon Ellis, Steve Hammond 06:33:30
3 Wirral AC Tony Devoy, Kevin Buxton, Simon Fox 06:43:22
4 Ellesmere Port RC Chris Marshall, Michael Burns, Jonathan Cole 07:07:12
5 Buckley RC Jez Brown, Peter Roberts, Dawn Urquhart 07:10:22
6 West Cheshire AC Andrew Clague, Clive Giddis, Bob Benson 07:12:32
7 Not Listed Mark Baker, Matt Brocklehurst, Gary Ford 07:21:10
8 Cheshire Hash House Harriers Robert Stephenson, Cliff Wyatt, Stewart Bailey 07:25:12
9 Helsby (BICC) RC Adair Broughton, Holly Taylor, Janet Robertson 07:26:26
10 Sunlight Runners Stuart Hill, Mark Flanagan, Caroline Hall 07:27:54
11 Tattenhall Runners Justin Realff, David York, Dave Sykes 07:37:50
12 South Cheshire Harriers Charlie Rowlands, Stephen Danks, Robert Rowlands 07:42:25
13 Spectrum Striders RC Tim Murphy, Neville Griffiths, Caroline Hemming 07:49:58
14 Warrington RRC Mark Jones, Shirley Anderson, Keith Brown 07:56:22
15 DEE Jon Hateley, Andy Robinson, Iain Bell 08:08:39
16 Chester Tri Dave Taylor, David Press, Jan Frost 08:13:19
17 West Cheshire AC Richard Batterham, Tony Kennedy, Brian Beattie 08:14:14
18 Tattenhall Runners Amanda Davies, Kath Stott, Kit Ebben 08:14:29
19 Tattenhall Runners Robin Blackham, Robert Webster, Martin Hilton 08:49:24
20 Vale Royal AC Jo Molyneaux, Paul Clutterbuck, Stephen Bradshaw 09:00:05
21 Helsby (BICC) RC Rachel Arnold, Jackie Keasley, Sarah Gooda 09:14:53
22 Not Listed Nicholas Shah, Gordon McLeod, Jane Flanagan 09:34:28
23 Chester Tri Janet Taylor, Matthew Kelly, Philippa Kelly 10:28:12

Race B Team Results
Position Club Competitors Cumulative Time
1 Wirral AC Chris Gibbs, Paul Frodsham, Paul Collins 04:00:36
2 Vale Royal AC George Thompson, David Haines, Mary Tavener 04:09:46
3 Altrincham & District AC Peter Pickwell, Ann-Marie Jones, Colin Davies 04:20:40
4 Wirral AC Jeanette Fox, Darren Hanley, Jane Fraser 04:46:14
5 Village Road Runners AC Philip Cuthbert, Elaine O'Para, Alison Engle 04:55:13
6 Spectrum Striders RC Andy Garnett, Dave Thompson, Geoffrey Wilson 04:59:08
7 Not Listed Lee Brennan, Graham Bushnell-Wye, Mansur Mohammadi 05:05:52
8 St. Helens Striders Paul Clegg, Kate Clegg, Dawn Platt 05:07:43
9 Tattenhall Runners Mark Hockedy, Kate Lightfoot, Hadyn Johnson 05:10:38
10 Helsby (BICC) RC Vanessa Griffiths, Beverley Roberts, Richard Mitchell 05:11:29
11 Pensby Road Runners Nigel Crompton, Colin Lamprey, Dave Peers 05:12:19
12 Chester Tri Sophia Rees, Nick Minion, Nania Mason 05:27:35
13 Picton Sports Centre RC Sandra Connell, Kate Lewis, Sharon Langton 05:41:35
14 Tattenhall Runners Kathy Frankland, David Carnelley, Hilary Murdoch 06:01:48