2006 B Race Results
Home Up 2006 Race Results 2006 A Race Results

Updated 3/10/06

Up

Back to
Deeside
Home Page

Placing Name Club Class RockTime RockPos RunTime
1 Chris Smithard Deeside OC M 11:57:00 1 01:15:37
2 Paul Frodsham Unattached M40 11:57:00 3 01:16:24
3 Paul Lambert Deeside OC M 11:57:00 2 01:17:31
4 Nicola Bird Ellesmere Port RC L 11:59:00 6 01:18:31
5 Chris Burke Wallasey AC M40 11:59:00 4 01:18:41
6 Chris Gibbs Wirral AC M40 11:59:00 7 01:20:13
7 Mike Smithard Deeside OC M50 12:00:00 10 01:20:25
8 Andy Garnett Spectrum Striders M50 12:00:00 9 01:20:50
9 Phillip Cuthbert Red Herrings M 12:00:00 8 01:21:30
10 Hugh Rieley Sunlight Runners M40 11:59:00 5 01:21:41
11 Neil Garnett Spectrum Striders M40 12:00:00 11 01:23:52
12 Jason Dix Boalloy M 12:02:00 15 01:24:30
13 Michael Burns Ellesmere Port RC M40 12:04:00 21 01:24:40
14 Mark O'Donoghue Deeside OC M 12:02:00 13 01:24:51
15 John Battersby Sale Harriers M40 12:01:00 12 01:25:04
16 Paul Miller Unattached M50 12:03:00 17 01:25:05
17 Chris Jagan Warrington AC M50 12:03:00 18 01:25:53
18 Ann-Marie Jones Altrincham & District AC L50 12:02:00 14 01:26:52
19 Darren Green Fell Runners Association M 12:02:00 16 01:27:10
20 Rachel Majumdar Deeside OC L 12:04:00 22 01:27:13
21 Gavin Garnett Unattached M 12:04:00 23 01:27:45
22 Bill Fairclough Liverpool RC M50 12:03:00 19 01:28:04
23 Geoff Shaw Helsby RC M50 12:04:00 20 01:28:08
24 Alison Macdonald Ellesmere Port RC L40 12:05:00 25 01:28:37
25 John Daniels Helsby RC M50 12:05:00 27 01:29:01
26 David Haines Vale Royal M 12:05:00 26 01:29:33
27 Jonny Cowan Unattached M 12:07:00 36 01:30:04
28= Graham Lowe Helsby RC M 12:05:00 32 01:30:34
28= Holly Taylor Unattached L 12:05:00 31 01:30:34
30 Barry Chambers Deeside OC M50 12:06:00 35 01:31:51
31 Stuart Herdsman Unattached M 12:05:00 30 01:32:00
32 Carl Heaven Unattached M 12:05:00 29 01:32:01
33 James Harris Unattached M 12:07:00 37 01:32:12
34 Ian Atkinson Unattached M40 12:06:00 33 01:32:13
35 Darren Wright Unattached M 12:10:00 63 01:32:24
36 Frank Adlen Pensby Runners M50 12:08:00 43 01:32:30
37 Trevor Hindle Manchester & District OC M40 12:04:00 24 01:32:32
38 Alan Wright Warrington Road Runners M60 12:08:00 47 01:32:59
39 Rob Johnson Unattached M 12:08:00 41 01:33:39
40 Peter Smith Unattached M 12:10:00 61 01:33:47
41 Mike Garbutt Red Herrings M40 12:07:00 39 01:34:14
42 David Roberts Ellesmere Port RC M40 12:07:00 38 01:34:25
43 Adam Watts Pensby Runners M40 12:08:00 44 01:34:26
44 Roy Traynor Ellesmere Port RC M40 12:07:00 40 01:34:32
45 Chris Harpley Unattached M60 12:08:00 45 01:34:56
46 Ian Hilditch Helsby RC M60 12:08:00 46 01:35:03
47 Stephen Webb Unattached M50 12:10:00 60 01:35:20
48 David Parkinson Unattached M40 12:06:00 34 01:35:35
49 Mike McCorkell Tattenhall Runners M 12:10:00 62 01:35:36
50 Richard Saunders Saddleworth Runners M50 12:08:00 42 01:35:52
51 Dave Naylor South Cheshire M40 12:05:00 28 01:35:57
52 Steve Frood Unattached M40 12:10:00 68 01:35:58
53 Simon Jarvis Unattached M40 12:09:00 54 01:36:54
54 Catherine Hill Deeside OC L40 12:09:00 50 01:36:59
55 Paul Kutarski Deeside OC M50 12:09:00 52 01:37:13
56 John Ratcliffe Tattenhall Runners M60 12:08:00 49 01:37:24
57 Keith Shannon Audley RC M50 12:10:00 69 01:37:32
58 P Clarke Warrington AC M50 12:10:00 57 01:37:43
59 Janet Snow Vale Royal L40 12:10:00 64 01:37:50
60 Lesley Mills Cheshire Police L 12:10:00 67 01:38:26
61 Mal Boyes Picton RC M40 12:09:00 53 01:38:32
62 Chris Proudfoot Unattached M40 12:08:00 48 01:39:01
63 Gerard Small Unattached M40 12:10:00 65 01:39:06
64 Gill Darby Liverpool Pembroke Sefton L40 12:11:00 74 01:39:14
65 Bill Swift Pensby Runners M50 12:10:00 59 01:39:17
66 Vanessa Griffiths Helsby RC L 12:11:00 75 01:39:29
67 Pete Moore Unattached M 12:11:00 78 01:39:36
68 Karen Dalby Liverpool Harriers L40 12:11:00 70 01:39:47
69 David Owen Unattached M40 12:11:00 71 01:39:54
70 Stephen Armstrong West Cheshire AC M40 12:12:00 82 01:39:58
71 Sam Darby Spectrum Striders M40 12:11:00 77 01:40:02
72 Jan Gomulski Unattached L40 12:09:00 51 01:40:05
73 Chris Brown Manchester Tri M40 12:10:00 66 01:40:06
74 Jacky Austin Unattached L50 12:11:00 80 01:40:19
75 David Clarke Tattenhall Runners M50 12:10:00 58 01:40:35
76 Jeremy Ellis Unattached M40 12:13:00 85 01:40:41
77 Gordon Adam Unattached M40 12:09:00 55 01:41:26
78 Mike Barber Unattached M 12:13:00 86 01:41:30
79 S Tilby Pensby Runners M40 12:11:00 76 01:41:48
80 David Clarkson Penny Lane Striders M50 12:15:00 98 01:41:54
81 Stephanie Charman Helsby RC L50 12:13:00 84 01:42:20
82 John Lucy Unattached M40 12:11:00 73 01:42:26
83 David Lang Unattached M50 12:11:00 72 01:42:51
84 Richard Barratt Tattenhall Runners M 12:12:00 81 01:43:18
85 John Haywood Unattached M50 12:11:00 79 01:44:18
86 Mike Cropley Unattached M 12:15:00 97 01:45:32
87 Neil Fergusson Unattached M50 12:13:00 88 01:45:41
88 Gordon McLeod Sunlight Runners M40 12:12:00 83 01:45:47
89 Chris Boardman Sunlight Runners M 12:10:00 56 01:45:49
90 Jo Fellows Unattached L 12:17:00 108 01:46:03
91 Grace Hart Tattenhall Runners L 12:16:00 105 01:46:06
92 Jeffrey Whitehouse Audley RC M50 12:14:00 93 01:46:25
93 Valarie Ball Helsby RC L40 12:14:00 92 01:46:39
94 Alison Meakin David Lloyd L50 12:15:00 100 01:47:17
95 Harry Greenwood Picton RC M50 12:17:00 113 01:47:19
96 Roger Brace Sunlight Runners M60 12:15:00 102 01:48:13
97 Linda Edmonson Wrekin RR L40 12:15:00 101 01:48:18
98 Maureen Bailey Picton RC L40 12:17:00 110 01:48:53
99 Thomas Noone Unattached M60 12:14:00 91 01:49:04
100 Sally Evans Deeside OC L40 12:17:00 111 01:49:08
101 George Prescott Unattached M40 12:18:00 115 01:49:39
102 Desmond Drohan Unattached M40 12:14:00 94 01:49:43
103 Andrew Evans Deeside OC M40 12:17:00 112 01:50:08
104= Simon Jankowski Unattached M 12:14:00 90 01:50:15
104= Gavin McNeill Unattached M 12:14:00 89 01:50:15
106 Gerry Rusbridge Unattached M40 12:19:00 116 01:50:25
107 Madeleine McCraight Unattached L50 12:15:00 96 01:50:39
108 Ashley McCraight Unattached M50 12:15:00 95 01:50:57
109 Mansur Mohammadi Sunlight Runners M50 12:13:00 87 01:50:59
110 Gary Parkinson Unattached M40 12:16:00 104 01:51:07
111 J Boyle Unattached L40 12:17:00 109 01:51:21
112 Andrew Bratt Unattached M40 12:16:00 103 01:51:51
113 Jane Binyon Unattached L40 12:17:00 107 01:52:32
114 Phil Hay Deeside OC M 12:15:00 99 01:52:42
115 Catherine Jones Tattenhall Runners L 12:19:00 120 01:53:19
116 Carol Lavelle Helsby RC L40 12:19:00 121 01:53:23
117 Daniel Moores Unattached M 12:20:00 122 01:53:35
118 Cliona Kirwan Manchester Tri L 12:16:00 106 01:54:06
119 Jill Kutarski Deeside OC L50 12:18:00 114 01:54:42
120 Derick Lankeley Unattached M 12:20:00 124 01:56:07
121 Elaine Gallagher Picton RC L40 12:21:00 129 01:57:17
122 Harry Cowley Unattached M50 12:20:00 123 01:57:29
123 Liz Hill Picton RC L40 12:20:00 125 01:57:36
124 Sharon Langton Picton RC L40 12:21:00 128 01:59:19
125 Mark Dalgarno Potteries OC M 12:19:00 117 01:59:30
126 Stuart Dale Unattached M40 12:19:00 118 02:00:27
127 Ian Moore Unattached M40 12:19:00 119 02:00:28
128 Nick Page Unattached M40 12:21:00 126 02:00:29
129 Ann Clarkson Penny Lane Striders L50 12:23:00 135 02:00:35
130= Jane Flanagan Unattached L 12:22:00 131 02:00:47
130= Keith Scovell Unattached M40 12:22:00 130 02:00:47
132 Kathy Cross Picton RC L40 12:24:00 140 02:00:56
133 Jane Taylor Unattached L 12:23:00 133 02:00:58
134 Matt Bardell Unattached M 12:23:00 132 02:00:59
135 Abelines Geldenhuys Team Geldenhuys M 12:21:00 127 02:02:58
136 David Thorley Audley RC M50 12:23:00 136 02:03:57
137 Eileen Burke Penny Lane Striders L50 12:23:00 134 02:04:11
138 Lesley Keyworth Pensby Runners L50 12:27:00 141 02:04:54
139 Lynne Delaney Unattached L50 12:24:00 137 02:05:33
140 David Tomkinson Rochdale M60 12:24:00 139 02:07:01
141 Frank Ball Unattached M50 12:24:00 138 02:07:29
142 Debbra Henners Picton RC L40 12:29:00 146 02:10:02
143 Lucy Geldenhuys Team Geldenhuys L 12:27:00 142 02:10:27
144 Craig Jones Sunlight Runners M40 12:28:00 143 02:12:16
145 Tessa Swaine Tattenhall Runners L50 12:28:00 144 02:13:29
146 Anita Williams Picton RC L40 12:29:00 148 02:14:44
147 Elly Boyes Picton RC L40 12:29:00 147 02:15:00
148 Fred Mottram Pensby Runners M60 12:29:00 145 02:26:48
149 Alison Hadziabdic Birkenhead AC L 12:42:00 149 02:36:57
RTD Liz Jackson Deeside OC L40