2004 B Race Results
Home Up 2005 Race Results 2005 A Race Results

Updated with corrections 7/10/05 20:45

Up

Back to
Deeside
Home Page

Pos Name Club Name Class Rock Farm Time Rock Farm Position Finish Time
1 Peter Benyon Vegetarian Cycling & AC M 11:34:00 1 12:03:41
2 Chris Davies Buckley Runners M40 11:35:00 2 12:07:30
3 Paul Frodsham West Cheshire AC M40 11:37:00 3 12:08:57
4 Miroslaw Predki Liverpool RC M 11:38:00 7 12:09:15
5 David Gough Vale Royal M40 11:38:00 5 12:09:53
6 Iain Wedge West Cheshire AC M 11:37:00 4 12:10:19
7 Phil Bailey Liverpool RC M50 11:38:00 6 12:10:31
8 Suzanne Benyon Vegetarian Cycling & AC L 11:39:00 8 12:12:20
9 Andy Garnett Spectrum Striders M50 11:39:00 11 12:12:37
10 Marcus Walker Helsby RC M40 11:39:00 10 12:12:52
11 Paul Lambert Deeside OC M 11:39:00 9 12:13:55
12 Francis Martin Penny Lane Striders M40 11:40:00 13 12:14:52
13 Simone Capponi Penny Lane Striders M 11:40:00 14 12:15:03
14 Graham Beardsmore Penny Lane Striders M40 11:40:00 16 12:15:12
15 Neil Hindle Unattached M50 11:40:00 12 12:15:27
16 Mike Smithard Deeside OC M50 11:40:00 15 12:15:56
17 Craig Todhunter Unattached M 11:43:00 20 12:16:43
18 Mariano Capponi Penny Lane Striders M60 11:41:00 17 12:17:29
19 Chris Jagan Warrington AC M50 11:43:00 19 12:18:48
20 Noel Curtis Unattached M 11:43:00 25 12:19:09
21 Matt Owen Unattached M 11:43:00 24 12:19:19
22 Andy Fryer Unattached M40 11:45:00 33 12:19:30
23 Darren Green Unattached M 11:43:00 21 12:20:03
24 David Press Unattached M50 11:43:00 22 12:20:22
25 Dave Evans Unattached M50 11:44:00 26 12:20:30
26 Lee Mahon Unattached M 11:42:00 18 12:20:39
27 Jane Campion Vale Royal L40 11:43:00 23 12:21:10
28 Julian Clarke Sunlight Runners M 11:44:00 28 12:21:13
29 Stephen Riley Unattached M40 11:44:00 27 12:21:34
30 Gary Ford Sunlight Runners M 11:45:00 31 12:22:12
31 Cliff Utting Unattached M50 11:47:00 52 12:22:47
32 Stephen Danks Unattached M 11:45:00 42 12:23:02
33 Andrew Poyner The Main Men M40 11:45:00 41 12:23:03
34 Roy Tunstall Helsby RC M60 11:44:00 29 12:23:06
35 Keith Brown Warrington Road Runners M40 11:44:00 30 12:23:07
36 Alison MacDonald Ellesmere Port RC L 11:45:00 37 12:23:17
37 Mick Ward Oswestry Olympians M60 11:45:00 34 12:23:28
38 Barry Chambers Vale Royal M50 11:45:00 32 12:23:32
39 Ian Hilditch Helsby RC M60 11:45:00 39 12:23:44
40 David Haines Unattached M 11:47:00 51 12:24:34
41 Bob Pilgrem Unattached M40 11:46:00 48 12:24:46
42 Rachel Majumdar Deeside OC L 11:47:00 54 12:24:53
43 Chris Boardman Sunlight Runners M 11:45:00 35 12:25:03
44 Martyn Fairlamb Chester Triathlon Club M 11:45:00 36 12:25:07
45 Liz Dobson Helsby RC L40 11:46:00 47 12:25:11
46 Brandon Taylor Helsby RC M 11:46:00 46 12:25:12
47 David Parkinson Unattached M40 11:46:00 43 12:25:52
48 David Naylor South Cheshire Harriers M 11:48:00 59 12:26:13
49 Julie Heslop Wesham RR L 11:46:00 44 12:26:15
50 John Ratcliffe Tattenhall Runners M60 11:45:00 40 12:26:25
51 Steve Frood Unattached M40 11:48:00 65 12:26:46
52 Janet Jeffreys Oswestry Olympians L40 11:46:00 45 12:26:59
53 Andy Worthington Pensby Runners M50 11:47:00 53 12:27:11
54 Rob Mell Unattached M 11:45:00 38 12:27:33
55 Alison Hughes Ellesmere Port RC L 11:48:00 58 12:27:39
56 Sandra Owen Tattenhall Runners L50 11:48:00 60 12:27:41
57 Ian Johnstone Unattached M40 11:48:00 64 12:27:56
58 Simon Jarvis Unattached M40 11:48:00 61 12:28:09
59 Patrick Henley Liverpool Harriers M50 11:47:00 57 12:28:30
60 Carl Morton Unattached M 11:48:00 63 12:28:34
61 P Clarke Warrington AC M50 11:47:00 56 12:28:54
62 Louise Worthington Unattached L 11:47:00 50 12:29:15
63 Pete Moore Village Road Runners M40 11:48:00 66 12:29:26
64 John Lucy Warrington Road Runners M40 11:49:00 71 12:29:33
65 Gareth Johnson Unattached M 11:49:00 76 12:29:45
66 Janet Snow Vale Royal L40 11:48:00 62 12:29:48
67 David Holmes Unattached M 11:49:00 78 12:29:58
68 John Robinson Deeside OC M50 11:51:00 90 12:30:08
69 Karen Jones Tattenhall Runners L 11:50:00 86 12:30:19
70 Catherine Hill Deeside OC L 11:49:00 73 12:30:48
71 Michael Charman Helsby RC M50 11:49:00 79 12:30:52
72 Nigel Pay Unattached M 11:54:00 117 12:31:15
73 Mal Boyes Picton RC M40 11:49:00 68 12:31:37
74 Karen Dalby Liverpool Harriers L40 11:49:00 75 12:31:42
75 David Clarke Tattenhall Runners M50 11:49:00 72 12:31:55
76 Lizzie Haywood Unattached L 11:49:00 74 12:32:12
77 Gordon Adam Unattached M40 11:49:00 77 12:32:23
78 Mira Orell-Sipponen Unattached L 11:50:00 82 12:32:36
79 Trevor Hindle Manchester & District OC M40 11:47:00 55 12:33:14
80 Chris Brown Unattached M40 11:50:00 81 12:33:18
81 David Lang Unattached M50 11:51:00 89 12:33:28
82 Michael Barber Unattached M 11:53:00 103 12:33:32
83 Gill Darby Liv'pool Pembroke Sefton L40 11:50:00 84 12:34:05
84 Simon Hilton Unattached M 11:49:00 69 12:34:08
85 Bill Swift Pensby Runners M50 11:50:00 87 12:34:19
86 Ray Sweeney Unattached M60 11:50:00 80 12:34:29
87 Peter Edwards Deeside OC M60 11:51:00 92 12:34:44
88 Stephanie Charman Helsby RC L50 11:51:00 95 12:34:45
89 Justin Leonard Unattached M 11:50:00 88 12:34:46
90 Graham Sutton Deeside OC M40 11:53:00 104 12:35:03
91 Dominic Johnson Unattached M 11:53:00 110 12:35:15
92 Linda Edmondson Unattached L40 11:51:00 91 12:35:20
93 Michael Newman Unattached M 11:49:00 67 12:35:28
94 Peter Maddock Tattenhall Runners M50 11:52:00 96 12:35:30
95 Barbara Ward Oswestry Olympians L50 11:50:00 83 12:35:39
96 Andrew Williams Sunlight Runners M 11:52:00 97 12:36:00
97 Simon Morgan Unattached M40 11:53:00 109 12:36:19
98 Richard Barratt Tattenhall Runners M 11:52:00 98 12:36:20
99= Les Joinson Sunlight Runners M 11:53:00 105 12:36:56
99= Mansur Mohammadi Sunlight Runners M50 11:53:00 106 12:36:56
101 Carole Morrison Sunlight Runners L40 11:57:00 133 12:37:08
102= Gavin McNeill Unattached M 11:51:00 94 12:37:43
102= Simon Jankowski Unattached M 11:51:00 93 12:37:43
104 Chris Harrop Unattached M 11:53:00 107 12:37:48
105 Liz Jackson Deeside OC L40 11:50:00 85 12:38:16
106 Gordon McLeod Sunlight Runners M40 11:54:00 114 12:38:35
107 Adair Broughton Helsby RC M 11:54:00 112 12:38:57
108 Philip Jones Helsby RC M50 12:00:00 146 12:38:58
109 Paul Boughey Helsby RC M 11:54:00 113 12:38:59
110 Joe Beswick Helsby RC M60 11:53:00 102 12:39:04
111 Ged Small Unattached M40 11:54:00 111 12:39:05
112 Sarah Bayliss Splot Orienteers L 11:53:00 108 12:39:32
113 Maggie Hateley Deeside OC L40 11:52:00 99 12:39:38
114 Simon Brown Unattached M 11:53:00 100 12:39:49
115 Cliona Kirwan Manchester Tri L 11:55:00 118 12:39:50
116 Martin Lardner-Burke Cheshire Hash House Harriers M50 11:55:00 120 12:40:05
117 Andrea Mageean Chester Triathlon Club L 11:55:00 119 12:40:26
118 Robert Hassall Maine Men M 11:54:00 116 12:40:44
119 Maureen Bailey Picton RC L40 11:55:00 122 12:41:16
120 Harry Greenwood Picton RC M50 11:56:00 126 12:41:30
121 Lisa Handcock Unattached L 11:56:00 124 12:41:34
122 Nicky Ingram Cheshire Hash House Harriers L40 11:55:00 121 12:41:46
123 Paul Armstrong Liverpool RC M40 11:56:00 123 12:42:04
124 Richard Clare Tattenhall Runners M50 11:54:00 115 12:42:25
125 Andrew Evans Deeside OC M40 11:57:00 129 12:43:41
126 Sally Evans Deeside OC L40 11:57:00 128 12:43:42
127 John Haywood Unattached M50 11:53:00 101 12:43:54
128 Nick Page Unattached M 11:56:00 125 12:44:43
129 Susan McGarvey Penny Lane Striders L50 11:57:00 131 12:45:39
130 Brian Hawkins Penny Lane Striders M50 11:57:00 134 12:45:40
131 Chris Owen Unattached M40 11:57:00 127 12:46:24
132 Val Machin Birkenhead AC L50 11:57:00 136 12:46:50
133 Sandy Rodger Deeside OC M40 11:59:00 142 12:47:31
134 Ken Williams Southport & Waterloo M50 11:58:00 140 12:47:43
135 David Owen Southport Strollers M50 11:58:00 137 12:47:45
136 Sharon Langton Picton RC L40 11:58:00 139 12:48:42
137 Richard Brook Unattached M50 11:58:00 138 12:48:47
138 Stephen Cooney Unattached M 12:00:00 150 12:48:52
139 Dorothy Jackson Picton RC L50 12:00:00 154 12:48:58
140 Jacqueline McKeown Picton RC L 12:00:00 151 12:49:35
141 Rebecca Coote Unattached L 11:57:00 135 12:49:51
142 Richard Stroud Unattached M 11:57:00 132 12:49:52
143= Jean Butler Liverpool RC L40 12:00:00 153 12:50:26
143= Lorraine Aldridge Liverpool RC L40 12:00:00 152 12:50:26
145 Lee Staniforth Unattached M 11:57:00 130 12:50:52
146 Rita Wilson Unattached L 12:00:00 149 12:51:00
147= Ruth Hall Unattached L 12:00:00 147 12:51:01
147= Wendy Leech Unattached L 12:00:00 148 12:51:01
149 Caroline Wrench Unattached L 12:01:00 156 12:51:15
150= Eileen Burke Penny Lane Striders L50 12:00:00 145 12:51:59
150= Tommy Burke Penny Lane Striders M50 11:49:00 70 12:51:59
152 Ian Hulse Buxton AC M40 11:59:00 141 12:53:58
153 Elaine Gallagher Picton RC L40 12:03:00 157 12:54:28
154= Fiona Hilton Unattached L 12:00:00 144 12:54:46
154= Martin Hilton Unattached M 12:00:00 143 12:54:46
156 Debbra Henners Picton RC L40 12:03:00 159 12:55:12
157 Tessa Swaine Tattenhall Runners L50 12:01:00 155 12:56:17
158 Dave Hancock Unattached M40 12:03:00 158 12:59:10
159 Anita Williams Picton RC L40 12:07:00 160 13:03:45
160 Elly Boyes Picton RC L40 12:07:00 161 13:03:54
161 Gemma Ward Unattached L 12:15:00 163 13:31:16
162 Lucy Chesher Unattached L 12:15:00 162 13:31:17
RTD Nigel Worthington Unattached M 11:47:00 49