2004 A Race Results
Home Up 2005 Race Results 2005 B Race Results

Updated with corrections 7/10/05 20:45

Up

Back to
Deeside
Home Page

Pos Name Club Name Class Beeston Time Beeston Position Rock Farm Time Rock Farm Position Finish Time
1 Glen Groves Liverpool Harriers M 10:46:00 1 11:24:00 2 11:55:45
2 Martin Crosby Altrincham & District AC M 10:46:00 2 11:24:00 1 11:56:53
3 Les Brookman Warrington AC M40 10:47:00 4 11:26:00 4 11:57:51
4 Ken Begley West Cheshire AC M40 10:47:00 3 11:26:00 3 11:58:29
5 Gareth Williams Vale Royal M 10:47:00 6 11:28:00 5 11:59:59
6 Adrian Timmins Warrington AC M 10:47:00 5 11:29:00 7 12:02:39
7 Stewart Bellamy Mercia Fell Runners M 10:50:00 12 11:31:00 9 12:02:51
8 Graham Earlam West Cheshire AC M40 10:50:00 11 11:31:00 10 12:02:55
9 Andrew Clague West Cheshire AC M 10:48:00 7 11:29:00 6 12:03:32
10 Ben Flannery Unattached M 10:49:00 8 11:30:00 8 12:03:46
11 Maurice Collins Liverpool RC M40 10:50:00 10 11:31:00 12 12:05:36
12 Stephen Burthem Warrington AC M40 10:49:00 9 11:31:00 11 12:05:46
13 Paul Robertson Ellesmere Port RC M40 10:51:00 13 11:32:00 13 12:05:53
14 Alan Ashton Liverpool Harriers M 10:52:00 15 11:34:00 15 12:09:09
15 Stephen Morran Fell Runners Association M50 10:52:00 19 11:35:00 16 12:09:49
16 Dan Parker Manchester & District OC M40 10:53:00 22 11:35:00 19 12:10:47
17 Kevin Keating Unattached M 10:53:00 23 11:35:00 17 12:10:59
18 John Hosie Northbrook AC M 10:52:00 14 11:34:00 14 12:11:19
19 Simon Enderby Unattached M 10:52:00 20 11:35:00 18 12:11:44
20 Gareth Woolmington Unattached M40 10:53:00 25 11:37:00 21 12:12:56
21 Rob Stephenson Cheshire Hash House Harriers M40 10:53:00 21 11:37:00 22 12:13:20
22 Karen Parker Manchester & District OC L40 10:54:00 30 11:38:00 24 12:14:09
23 Nick Barker Cheshire Hill Racers M40 10:55:00 38 11:38:00 28 12:14:36
24 Michael Court Vale Royal M 10:52:00 16 11:36:00 20 12:14:38
25 Michael Burns Ellesmere Port RC M 10:54:00 33 11:39:00 30 12:16:16
26 Nicholas Holmes Tattenhall Runners M40 10:54:00 32 11:40:00 33 12:16:25
27 Adam Etches Ely Runners M 10:52:00 18 11:37:00 23 12:16:47
28 Ian Bamber Spectrum Striders M 10:53:00 26 11:38:00 27 12:17:09
29 Peter Cobb Chester Triathlon Club M40 10:54:00 29 11:39:00 29 12:17:41
30 Fred Roberts Pensby Runners M50 10:52:00 17 11:38:00 25 12:18:01
31 Colin Williams Unattached M 10:56:00 41 11:42:00 39 12:18:56
32 Max Taylor Helsby RC M 10:53:00 24 11:38:00 26 12:19:03
33 Chris Smith Wrecsam Tri M 10:56:00 42 11:42:00 41 12:19:21
34 Mark Smith Tattenhall Runners M 10:54:00 34 11:41:00 36 12:19:54
35 Andy Wilson Ramsey Road Runners M50 10:58:00 53 11:43:00 44 12:20:00
36 Nigel Beasant Deeside OC M40 10:54:00 28 11:40:00 31 12:20:14
37 Stuart Hill Sunlight Runners M 11:00:00 60 11:45:00 46 12:20:44
38 Richard Hornsby Ludlow Runners M 10:54:00 37 11:40:00 32 12:20:53
39 Chris Goff Unattached M 10:54:00 35 11:41:00 34 12:21:22
40 Chris Marshall Ellesmere Port RC M 10:54:00 36 11:42:00 38 12:22:09
41 Kevin Honeysett Unattached M 11:00:00 58 11:48:00 53 12:22:20
42 Carl Loftus Warrington Tri M 10:54:00 27 11:41:00 37 12:22:41
43 Julian Spencer Spectrum Striders M40 10:54:00 31 11:43:00 43 12:22:45
44 Justin Realff Tattenhall Runners M 10:55:00 39 11:42:00 40 12:23:10
45 David Bosley Unattached M50 10:56:00 40 11:41:00 35 12:23:41
46 Jackie Bale Deeside OC L 10:57:00 44 11:43:00 42 12:24:36
47 John Keyworth Pensby Runners M40 10:56:00 43 11:44:00 45 12:25:38
48 Simon Ward Unattached M 10:58:00 50 11:45:00 47 12:25:47
49 Simon Fox Wirral AC M40 11:00:00 57 11:49:00 57 12:25:49
50 Richard Hughes Unattached M 10:58:00 49 11:47:00 51 12:26:21
51 Philip Kujawa Unattached M40 10:58:00 51 11:47:00 50 12:26:29
52 Andrew Mitchell Sunlight Runners M 11:00:00 61 11:48:00 55 12:27:13
53 Peter Butler Liverpool RC M50 10:58:00 48 11:46:00 48 12:28:01
54 Stephen Saunders Birkenhead AC M40 10:57:00 46 11:48:00 54 12:28:46
55 Simon Hughes Unattached M 10:58:00 52 11:47:00 52 12:29:27
56 Phil Gillard Helsby RC M40 11:01:00 66 11:49:00 60 12:29:40
57 Adam Bleakman Unattached M 10:59:00 55 11:49:00 59 12:30:16
58 Dave Preece Manchester Tri M 11:00:00 62 11:49:00 58 12:30:24
59 Nick Wood Manchester & District OC M40 10:57:00 45 11:46:00 49 12:30:28
60 Andy Smith Helsby RC M40 11:01:00 67 11:51:00 63 12:31:19
61 Kris Purcell Unattached M 10:59:00 54 11:50:00 61 12:31:53
62 Victoria Musgrove Wrexham AC L40 11:00:00 56 11:50:00 62 12:32:15
63 George Redmond Unattached M40 11:02:00 70 11:52:00 66 12:32:42
64 Jason Dix South Cheshire Harriers M 11:02:00 71 11:53:00 69 12:32:44
65 Graham Schofield Chorley Harriers M50 11:01:00 63 11:52:00 64 12:33:17
66 Martin Statham Deeside OC M40 10:57:00 47 11:49:00 56 12:33:53
67 Alison Smith Tattenhall Runners L 11:01:00 68 11:53:00 68 12:34:14
68 Dirk Friedrich Tuttlingeh AC M40 11:04:00 82 11:55:00 77 12:35:43
69 Hamsin Hadziabdic Birkenhead AC M 11:04:00 81 11:55:00 76 12:35:44
70 Steve Roberts Pensby Runners M50 11:04:00 83 11:55:00 74 12:36:05
71 Alan Durston Ellesmere Port RC M50 11:02:00 75 11:53:00 71 12:36:25
72 Duncan Honeysett Unattached M 11:02:00 74 11:53:00 70 12:37:07
73 Mandy Blenkinsop Helsby RC L 11:07:00 95 11:58:00 88 12:37:46
74 Tony Kennedy West Cheshire AC M40 11:03:00 76 11:55:00 75 12:38:09
75 Paul Hutchings Liverpool Harriers M40 11:04:00 79 11:56:00 81 12:38:41
76 Chris Wilcox Deeside OC M50 11:01:00 65 11:53:00 67 12:38:48
77 Brian Beattie West Cheshire AC M60 11:05:00 84 11:57:00 84 12:38:51
78 Ian Blakebrough Cheshire Hash House Harriers M50 11:02:00 69 11:54:00 72 12:38:56
79 Rachel Arnold Helsby RC L40 11:04:00 80 11:54:00 73 12:39:16
80 Brendan Allen Unattached M40 11:02:00 73 11:55:00 78 12:39:40
81 Neil Ballard Oswestry Olympians M40 11:06:00 86 11:58:00 87 12:39:57
82 Jackie Jarvis Oswestry Olympians L40 11:06:00 87 11:57:00 86 12:39:58
83 John Moorhouse Cheshire Hash House Harriers M40 11:03:00 78 11:57:00 85 12:40:34
84 David Taylor Cheshire Hash House Harriers M40 11:05:00 85 11:57:00 83 12:41:45
85 Jane George Helsby RC L 11:06:00 90 11:58:00 89 12:42:01
86 Paul Cross Unattached M 11:07:00 92 11:59:00 90 12:42:54
87 Charlie Rowlands South Cheshire M 11:02:00 72 11:57:00 82 12:44:36
88 Stephen Botham Wrecsam Tri M40 11:00:00 59 11:52:00 65 12:44:57
89 Andrew Hunt Ellesmere Port RC M50 11:03:00 78 11:56:00 80 12:45:36
90 Natalle Coles Ely Runners L 11:08:00 96 12:01:00 93 12:45:56
91 Malcolm Sizer Holmfirth Harriers M50 11:06:00 88 11:59:00 91 12:46:53
92 Chris Lees Chester Triathlon Club M40 11:08:00 97 12:01:00 94 12:47:16
93 Janet Frost Chester Triathlon Club L40 11:07:00 94 12:00:00 92 12:48:37
94 Pam Morgan Liverpool Harriers L40 11:01:00 64 11:56:00 79 12:50:14
95 David Carnelley Tattenhall Runners M 11:06:00 91 12:02:00 95 12:53:10
96 Graham Lloyd Helsby RC M 11:07:00 93 12:04:00 97 12:54:30
97= Henrietta Grice Helsby RC L40 11:13:00 100 12:10:00 101 12:55:24
97= Sarah Gooda Deeside OC L40 11:14:00 108 12:10:00 100 12:55:24
99 Andrew Gooda Deeside OC M40 11:14:00 107 12:10:00 99 12:55:25
100 Tim Byrne Unattached M 11:06:00 89 12:04:00 96 12:55:45
101 Stuart Fowlie Stafford Harriers M40 11:09:00 98 12:07:00 98 12:58:25
102 Joanne Fellows David Lloyd Runners L 11:13:00 104 12:12:00 103 13:01:40
103 Peter Norman Wrexham AC M60 11:11:00 99 12:01:00 102 13:02:58
104 Jean Milton Cheshire Hash House Harriers L 11:13:00 103 12:13:00 106 13:03:02
105 Ken Craig Cheshire Hash House Harriers M40 11:13:00 101 12:13:00 104 13:03:03
106 Simon Wright Unattached M50 11:13:00 102 12:13:00 105 13:03:24
107 Bill Hunter Holmfirth Harriers M50 11:18:00 110 12:16:00 109 13:03:40
108 Roger Brace Sunlight Runners M60 11:13:00 106 12:14:00 107 13:09:27
109 Owen Woodfine Unattached M40 11:13:00 105 12:15:00 108 13:10:39
110 Phill Hickling Bell Harp Hornets M40 11:17:00 109 12:22:00 110 13:17:25
RTD Nick Haywood Vale Royal M