2004 B Race Results
Home Up 2004 Race Results 2004 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

 
Pos
Name Club Name Class Rock Farm
Time
Rock Farm
Pos
Finish Time
1= Paul Frodsham West Cheshire AC M40 11:35:00 2 01:05:56
1= Ken Begley West Cheshire AC M40 11:35:00 1 01:05:56
3 Iain Wedge West Cheshire AC M 11:37:00 3 01:08:47
4 Geoff Rawlinson Liverpool Harriers M40 11:37:00 4 01:09:05
5 Julian Spencer Spectrum Striders M40 11:38:00 5 01:11:44
6 Peter Nield Macclesfield Harriers M 11:39:00 7 01:12:35
7 Andy Garnett Spectrum Striders M50 11:39:00 6 01:12:49
8 William Heaton Wilmslow M40 11:41:00 11 01:14:01
9 Philip Cuthbert Red Herrings M 11:42:00 14 01:16:11
10 Ann-Marie Jones Altrincham & District AC L50 11:41:00 10 01:16:59
11 Mark Stevens Unattached M 11:41:00 9 01:17:04
12 Simon Enderby Unattached M 11:42:00 16 01:18:24
13 Andrew Hughes Unattached M 11:41:00 12 01:18:41
14 Sarah Hammond Tattenhall Runners L 11:42:00 13 01:19:15
15 Neil Hindle Unattached M50 11:42:00 17 01:19:18
16 Ian McNeill Penny Lane Striders M40 11:42:00 15 01:19:38
17 James Murphy Unattached M40 11:43:00 18 01:20:20
18 Robert McCarthy Bath AC M50 11:45:00 25 01:21:15
19 David Press Unattached M50 11:44:00 22 01:21:51
20 Mick Ward Oswestry M50 11:44:00 21 01:21:55
21 John Ratcliffe Tattenhall Runners M50 11:44:00 20 01:22:34
22 James Snowden Wrexham AC M50 11:44:00 19 01:22:41
23 Jeff Whitehouse Audley RC M50 11:45:00 26 01:23:10
24 Steve Riley Ninja Racing M40 11:46:00 34 01:24:31
25 Steve Nash Unattached M40 11:45:00 23 01:24:36
26 Barry Chambers Vale Royal M50 11:46:00 31 01:24:58
27 Andy Fryer Unattached M40 11:48:00 46 01:25:24
28 Andy Worthington Pensby Runners M50 11:46:00 32 01:25:30
29 Sandra Owen Tattenhall Runners L50 11:46:00 33 01:25:34
30 Christopher Proudfoot Unattached M40 11:46:00 30 01:25:55
31 Stephen Whittle Red Hearrings M50 11:48:00 48 01:26:11
32 Iain Bell Deeside OC M40 11:45:00 24 01:26:30
33 Alison MacDonald Ellesmere Port RC L 11:46:00 35 01:26:33
34 David Parkinson Unattached M40 11:46:00 28 01:26:53
35 Mike Garbutt Red Hearrings M40 11:47:00 40 01:27:01
36 Deborah Bamford Unattached L 11:48:00 51 01:27:12
37 Craig Marsden Unattached M40 11:46:00 29 01:27:20
38 Andrew Poyner The Main Men M40 11:48:00 44 01:27:21
39 Stephen Danks Unattached M 11:48:00 50 01:27:25
40 Jason Dix South Cheshire Harriers M 11:48:00 52 01:27:29
41 Tony Proctor Audley RC M50 11:48:00 47 01:27:36
42 P Clarke Warrington AC M50 11:47:00 42 01:27:39
43 Patrick Henley Liverpool Harriers M50 11:47:00 39 01:27:48
44 Tricia Jones Pensby Runners L40 11:48:00 55 01:27:54
45 John Robinson Deeside OC M50 11:48:00 43 01:28:05
46 Ian Hilditch Helsby RC M50 11:48:00 49 01:28:21
47 David Clarke Tattenhall Runners M40 11:47:00 37 01:28:26
48 Paul Welsh Ellesmere Port RC M40 11:45:00 27 01:28:54
49 Geoff Jennings Unattached M40 11:47:00 38 01:29:03
50 Cordelia Robinson Unattached L 11:49:00 56 01:29:24
51 Lawrence Woodley Tattenhall Runners M50 11:48:00 45 01:29:57
52 Barbara Ward Oswestry L50 11:47:00 41 01:30:29
53 John Moorhouse Cheshire Hash House Harriers M40 11:50:00 58 01:30:38
54 Peter Mills Unattached M50 11:50:00 59 01:30:44
55 Andrew Malins Unattached M 11:46:00 36 01:30:49
56= Kim Proctor Audley RC L40 11:51:00 67 01:31:38
56= Richard Edwards Audley RC M 11:51:00 66 01:31:38
58 Jennifer Lawson Unattached L 11:48:00 54 01:31:55
59 Gill Collen Warrington Road Runners L40 11:50:00 64 01:32:08
60= Duncan Hindmarch Audley RC M 11:48:00 53 01:32:15
60= Julia Wrigglesworth Warrington Road Runners L 11:51:00 70 01:32:15
62 Naomi Sharratt Unattached L 11:53:00 85 01:32:36
63 Mike Cutler South Cheshire Harriers M40 11:51:00 68 01:32:59
64 Vincent O'Brien Unattached M50 11:52:00 80 01:33:23
65 John Lucy Unattached M40 11:52:00 81 01:33:27
66 Chris Brown Warrington Road Runners M40 11:52:00 82 01:33:28
67 Eleanor Underhill Cheshire Hash House Harriers L40 11:49:00 57 01:33:36
68 Paul Downing Unattached M40 11:52:00 76 01:33:37
69 Peter Edwards Deeside OC M50 11:51:00 69 01:33:44
70 Lesley Mills Cheshire Police L 11:51:00 73 01:33:47
71 Caroline Howard Tattenhall Runners L 11:52:00 74 01:33:55
72 Catherine Hill Deeside OC L 11:50:00 60 01:33:56
73 Sam Darby Spectrum Striders M40 11:51:00 72 01:34:07
74 Martyn Rosser Red Hearrings M50 11:50:00 65 01:34:09
75 Ian Shorthose Unattached M 11:50:00 63 01:34:50
76 Steve Barker Unattached M40 11:52:00 78 01:35:14
77 Leslie Hassall Unattached M 11:50:00 62 01:35:24
78 Andrew Kirby Unattached M40 11:52:00 79 01:36:06
79 Andrew Evans Mersey Tri M40 11:51:00 71 01:36:12
80 Doug McPherson Unattached M 11:50:00 61 01:36:55
81 Andrew Green Warrington AC M40 11:40:00 8 01:36:57
82 Lesley Keyworth Pensby Runners L40 11:53:00 84 01:37:26
83 Valarie Ball Helsby RC L40 11:53:00 88 01:37:40
84 Roger Brace David Lloyd Runners M50 11:55:00 90 01:37:47
85 David Mcadam Unattached M50 11:52:00 77 01:38:04
86 David Morris Unattached M40 11:55:00 93 01:38:26
87 Thomas Noone Warrington AC M50 11:52:00 75 01:38:47
88 Sally Parkinson Unattached L 11:56:00 99 01:39:05
89 Carol Shaw Helsby RC L40 11:56:00 100 01:39:24
90 Catherine McCarthy Bath AC L50 11:54:00 89 01:39:50
91 Harry Greenwood Picton RC M50 11:56:00 102 01:40:10
92 Henrietta Grice Helsby RC L 11:56:00 104 01:40:18
93 Karen Dalby Liverpool Harriers L40 11:53:00 86 01:40:21
94 Peter Grant Unattached M40 11:55:00 91 01:41:19
95 Mansur Mohammadi Sunlight Runners M50 11:52:00 83 01:41:27
96 Ian Chalmers Pensby Runners M50 11:53:00 87 01:41:31
97= Ian Johnstone Unattached M40 11:55:00 95 01:41:36
97= Tracey Green Warrington AC L 11:55:00 94 01:41:36
99 Tessa Swaine Tattenhall Runners L40 11:55:00 92 01:42:06
100 Richard Barratt Tattenhall Runners M 11:56:00 96 01:43:40
101 Jean Milton Cheshire Hash House Harriers L 11:57:00 107 01:44:31
102 Richard Brook Unattached M50 11:56:00 98 01:44:58
103 Derek Rose Red Rose RRC M50 12:00:00 122 01:45:11
104 Lynda Roberts Pensby Runners L50 11:56:00 106 01:45:17
105 Alan Fitchett Red Rose RRC M50 12:00:00 123 01:45:34
106 Lesley Cummings Pensby Runners L40 11:56:00 97 01:45:44
107 Anne Croft Red Rose RRC L40 12:00:00 121 01:45:55
108 Sarah Heaney Unattached L 11:58:00 111 01:46:01
109 Liz Newton Unattached L40 11:58:00 114 01:46:02
110 Nick Page Unattached M 11:57:00 109 01:46:04
111 P Boyd Unattached L40 11:56:00 103 01:46:29
112 Susan McGarvey Penny Lane Striders L50 11:58:00 117 01:46:30
113 Peter Connolly Unattached M 11:56:00 101 01:46:40
114 Maureen McLaughlin Red Rose RRC L50 12:00:00 124 01:47:07
115 Claire Harris Unattached L 11:58:00 115 01:47:08
116 Joanne Fellows David Lloyd Runners L 11:59:00 118 01:47:42
117 Richard Packer Red Rose RRC M50 11:58:00 112 01:47:52
118 Ruth Hall Unattached L 11:57:00 108 01:47:53
119 David Thorley Audley RC M50 11:58:00 113 01:47:58
120 William Preston Unattached M50 11:57:00 110 01:48:18
121 Frank Ball Unattached M50 11:56:00 105 01:48:41
122 Linda Edmondson Unattached L40 11:58:00 116 01:49:02
123 Sandy Rodger Deeside OC M40 11:59:00 119 01:50:40
124 Debra Kelly Unattached L40 12:00:01 127 01:50:49
125 Mike Collins Helsby RC M50 12:00:00 125 01:52:24
126 J Woodley Tattenhall Runners L50 11:59:00 120 01:52:32
127 Carol Hatton Unattached L40 12:00:01 128 01:55:45
128 Lesley Clague Tattenhall Runners L50 12:02:00 129 01:56:08
129 Carol Lavelle Helsby RC L40 12:04:00 131 01:57:36
130 Brian Keegan Deeside OC M50 12:00:01 126 01:59:56
131 Anne Hewitt Spectrum Striders L50 12:05:00 132 02:04:21
132 Malcolm Davies Unattached M50 12:03:00 130 02:06:28
133 Beryl Mottram Pensby Runners L50 12:07:00 134 02:06:46
134 Sue Leach Unattached L50 12:07:00 133 02:07:11
135 Karen Midgley Vale Royal L 12:08:00 135 02:07:15
136 Tracy Cornes Vale Royal L 12:08:00 136 02:07:17
137 Les Hewitt Spectrum Striders M50 12:09:00 137 02:12:43
138 Jennie Hesketh Unattached L 12:12:00 138 02:17:53