2004 A Race Results
Home Up 2004 Race Results 2004 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

Pos Name Club Name Class Beeston
Time
Beeston
Position
Rock Farm
Time
Rock Farm
Position
Finish Time
1 Martin Crosby Manchester & District OC M 10:46:00 1 11:25:00 1 01:57:10
2 Glen Groves Liverpool Harriers M 10:50:00 8 11:27:00 2 01:58:36
3 Sean Butler Altrincham & District AC M40 10:47:00 2 11:28:00 3 02:00:42
4 Peter Pickwell Altrincham & District AC M50 10:49:00 4 11:29:00 4 02:01:49
5 Graham Earlam West Cheshire AC M40 10:49:00 6 11:30:00 7 02:02:24
6 Adrian Timmins Warrington AC M 10:49:00 5 11:30:00 6 02:04:23
7 Andrew Clague West Cheshire AC M 10:47:00 3 11:30:00 5 02:04:41
8 Mike Hatton South Cheshire Harriers M40 10:49:00 7 11:30:00 8 02:05:35
9 Dave Ainsworth Altrincham & District AC M40 10:50:00 10 11:32:00 9 02:07:10
10 Peter Taylor Merseyside Mountaineering Club M 10:50:00 9 11:33:00 10 02:10:09
11 Peter Maher Vale Royal M40 10:53:00 17 11:35:00 13 02:10:17
12 Kenny Forster Spectrum Striders M40 10:52:00 13 11:35:00 12 02:10:35
13 Stephen Morran Fell Runners Assocation M50 10:54:00 24 11:37:00 18 02:12:19
14 Nick Haywood Vale Royal M 10:52:00 15 11:36:00 14 02:12:30
15 Andy Jackson Derwent Valley OC M40 10:53:00 22 11:37:00 19 02:13:32
16 Mike Young Worcester Athletic Club M40 10:53:00 21 11:37:00 17 02:14:09
17 Mark Wrigley Wilmslow M40 10:52:00 14 11:35:00 11 02:14:14
18 Chris Turner Spectrum Striders M 10:52:00 16 11:37:00 20 02:16:20
19 Ruth Isaacs Pensby Runners L40 10:55:00 34 11:41:00 32 02:16:40
20 Neale Stephens Warrington AC M40 10:54:00 26 11:39:00 25 02:17:15
21 Sarah Jackson Liverpool Harriers L 10:54:00 28 11:39:00 26 02:17:22
22 Matt Whitfield Ellesmere Port RC M40 10:54:00 29 11:40:00 29 02:17:32
23 Michael Court Vale Royal M 10:54:00 25 11:39:00 23 02:17:43
24 Sergey Ryabov Vale Royal M50 10:54:00 27 11:38:00 21 02:18:00
25 John Kewley South Yorkshire OC M40 10:51:00 11 11:37:00 16 02:18:17
26 Joe Swarbrick Red Rose RRC M40 10:57:00 50 11:42:00 36 02:18:29
27 Chris Goff The Main Men M 10:56:00 44 11:40:00 31 02:19:37
28 Nicholas Holmes Tattenhall Runners M40 10:56:00 36 11:42:00 37 02:19:59
29 Steve Hammond Tattenhall Runners M40 10:53:00 20 11:39:00 22 02:20:02
30 Stephen Burthem Warrington AC M40 10:53:00 18 11:40:00 27 02:20:32
31 Fred Roberts Pensby Runners M50 10:54:00 23 11:40:00 28 02:20:38
32 Steven Crowe Ellesmere Port RC M 10:54:00 30 11:40:00 30 02:20:59
33 Nigel Beasant Deeside OC M40 10:56:00 39 11:42:00 35 02:21:05
34 Peter Bennetton Warrington Road Runners M50 10:53:00 19 11:39:00 24 02:21:48
35 John Keyworth Pensby Runners M40 10:56:00 37 11:42:00 38 02:22:10
36 Chris Jagan Warrington AC M50 10:56:00 42 11:43:00 41 02:22:21
37 David McGrath South Cheshire Harriers M40 10:56:00 43 11:43:00 39 02:22:26
38 Martin Hirrell Penny Lane Striders M 10:57:00 51 11:44:00 42 02:22:30
39 Danny Legg Ellesmere Port RC M40 10:55:00 33 11:42:00 34 02:22:48
40 Jon Hateley Deeside OC M40 10:57:00 47 11:43:00 40 02:23:03
41 Peter Cobb Wrecsam Tri M 10:54:00 31 11:41:00 33 02:24:29
42 Peter Roberts Buckley Runners M50 10:56:00 41 11:44:00 43 02:24:30
43 Jim Yearsley Wilmslow M40 10:58:00 55 11:46:00 50 02:24:47
44 Robert Hornby Deeside OC M40 10:57:00 52 11:45:00 48 02:25:32
45 John Morris Buckley Runners M50 10:56:00 40 11:45:00 45 02:26:49
46 Stephen Saunders Birkenhead AC M40 10:55:00 32 11:44:00 44 02:28:10
47 Martin Statham Deeside OC M40 10:56:00 45 11:46:00 49 02:28:25
48 Hermann Buys Unattached M 10:51:00 12 11:36:00 15 02:28:39
49 Kathryn Roberts Helsby RC L 10:59:00 58 11:48:00 53 02:29:33
50 Brian Hawkins Penny Lane Striders M50 10:56:00 38 11:45:00 46 02:30:22
51 Andy Conner West Bromwich Harriers M40 11:01:00 70 11:50:00 60 02:30:33
52 Lawrie Jones Wrekin OC M40 10:55:00 35 11:45:00 47 02:30:41
53 Clive Giddis Deeside OC M40 11:00:00 61 11:49:00 56 02:31:41
54 Alan Williams Altrincham & District AC M40 10:59:00 56 11:49:00 58 02:32:18
55 Andrew Marsden Warrington Road Runners M40 10:59:00 57 11:52:00 62 02:32:30
56 Tommy Burke Penny Lane Striders M50 10:57:00 48 11:48:00 52 02:32:35
57 Dave Hough West Cheshire AC M50 11:01:00 69 11:57:00 81 02:32:56
58 S Heath Unattached M 10:59:00 59 11:50:00 61 02:33:31
59 Carl Loftus Unattached M 10:57:00 49 11:49:00 55 02:33:33
60 Thomas Rutherford Capenhurst M40 10:57:00 46 11:48:00 54 02:33:49
61 Chris Wilcox Deeside OC M50 11:00:00 60 11:49:00 57 02:33:54
62 Graham Schofield Chorley Harriers M50 11:02:00 73 11:53:00 66 02:34:04
63 Jim Dawson Warrington Road Runners M40 11:03:00 78 11:52:00 64 02:34:42
64 Charlie Rowlands Wooler RC M 11:00:00 62 11:52:00 63 02:35:16
65 Andy Smith Helsby RC M40 10:58:00 54 11:50:00 59 02:35:43
66 I Paden Wilmslow M 11:00:00 65 11:53:00 67 02:36:16
67 Alan Durston Ellesmere Port RC M50 11:02:00 72 11:55:00 75 02:36:52
68 Greg Berti Tattenhall Runners M40 11:00:00 63 11:52:00 65 02:37:25
69 Miron Aprahamian Sale Harriers M50 11:03:00 80 11:54:00 70 02:37:36
70 Rachel Arnold Helsby RC L40 11:03:00 74 11:54:00 71 02:37:41
71 Karon Forster Spectrum Striders L40 11:01:00 66 11:53:00 68 02:39:20
72 Steve Blaylock Ellesmere Port RC M40 11:00:00 64 11:55:00 73 02:39:21
73 Mary Gillie Unattached L 11:03:00 76 11:55:00 76 02:39:41
74 Keith Brown Warrington Road Runners M40 10:57:00 53 11:48:00 51 02:39:43
75 Simon Gidman The Main Men M 11:01:00 67 11:53:00 69 02:39:48
76 Helen Wootton Worcester Athletic Club L 11:04:00 86 11:57:00 79 02:39:57
77 Stewart Bellamy Worcester Athletic Club M 11:04:00 85 11:57:00 78 02:39:58
78 Hamsin Hadziabdic Birkenhead AC M 11:03:00 79 11:55:00 74 02:40:04
79 Paul Oldfield Fell Runners Assocation M40 11:04:00 87 11:57:00 80 02:40:06
80 Alan Maddock Vale Royal M40 11:04:00 81 11:58:00 83 02:40:32
81 John Clarke Vale Royal M50 11:04:00 82 11:58:00 82 02:40:33
82 Bill McDonnell Capenhurst M40 11:01:00 68 11:54:00 72 02:44:50
83 Joan Bartimote Denbigh Harriers L 11:06:00 97 12:00:00 89 02:44:51
84 Frank Green Liverpool RC M50 11:06:00 92 11:59:00 85 02:44:55
85 Anthony Booth Preston Harriers M40 11:04:00 83 12:00:00 88 02:46:34
86 Stephen Williams Southport & Waterloo M50 11:05:00 91 11:59:00 86 02:46:38
87 Nicola Wilde Horsforth Harriers L40 11:09:00 100 12:03:00 94 02:46:50
88 Peter Bower Horsforth Harriers M40 11:09:00 101 12:03:00 95 02:46:51
89 Kris Purcell Unattached M 11:02:00 71 11:57:00 77 02:47:53
90 Nicola Abrahams Horsforth Harriers L 11:09:00 99 12:03:00 93 02:48:01
91 Val Kinvig Vale Royal L40 11:09:00 103 12:04:00 97 02:48:04
92 Janet Snow Vale Royal L40 11:09:00 104 12:04:00 100 02:48:08
93 Steve Pemberton Penny Lane Striders M40 11:03:00 77 11:59:00 84 02:48:19
94 Joanne Edwards Vale Royal L40 11:09:00 102 12:04:00 99 02:48:43
95 Ian Blakebrough Cheshire Hash House Harriers M50 11:04:00 88 12:02:00 91 02:49:12
96 David Aspin Red Rose RRC M50 11:04:00 84 12:00:00 87 02:51:53
96= Sarah Gooda Deeside OC L40 11:09:00 107 12:05:00 103 02:53:54
96= Andrew Gooda Deeside OC M40 11:09:00 106 12:05:00 102 02:53:54
99 Dominic Tobin Unattached M 11:04:00 89 12:02:00 92 02:54:34
100= Eddie Campbell Warrington Road Runners M50 11:06:00 94 12:05:00 104 02:56:02
100= A Wright Warrington Road Runners M50 11:06:00 93 12:05:00 105 02:56:02
102 Robert Hassall Unattached M 11:06:00 95 12:04:00 98 02:56:36
103 Roy Jardine Eryri Harriers M50 11:03:00 75 12:00:02 90 02:57:16
104 Gary Langwine Unattached M40 11:05:00 90 12:03:00 96 02:57:52
105 Peter Gibson Red Rose RRC M50 11:10:00 109 12:07:00 106 02:58:29
106 Simon Walker South Cheshire Harriers M 11:09:00 105 12:09:00 107 03:01:03
107 Neil Jaggard Stilton Striders M40 11:08:00 98 12:09:00 108 03:02:43
108 Roger Turner Cheshire Hash House Harriers M50 11:06:00 96 12:05:00 101 03:05:14
109 John Jennings Ellesmere Port RC M40 11:19:00 123 12:10:00 109 03:09:37
110 Georgina Lloyd-Watts Unattached L40 11:15:00 113 12:27:00 114 03:11:09
111 David Rowlands South Cheshire Harriers M50 11:14:00 111 12:18:00 110 03:11:35
112 Tony Molloy Birchfield Harriers M40 11:12:00 110 12:18:00 111 03:21:50
113 Henk Van Rossum Airienteers M50 11:10:00 109 12:21:00 112 03:25:35
114 Chris Burden Airienteers M50 11:18:00 122 12:28:00 122 03:28:12
115 Mark Saynor Red Rose RRC M 11:15:00 116 12:80:00 118 03:32:59
116 Bill Bain Unattached M50 11:15:00 117 12:28:00 117 03:33:01
117 T Dodd Red Rose RRC M50 11:15:00 115 12:28:00 116 03:33:15
118= Karen Bain Red Rose RRC L40 11:15:00 118 12:28:00 120 03:33:18
118= Glenda Dobie Red Rose RRC L40 11:15:00 119 12:28:00 119 03:33:18
120 George Fletcher Red Rose RRC M50 11:16:00 120 12:29:00 123 03:34:19
121 Andrew Fairweather Unattached M 11:16:00 121 12:28:00 121 03:34:20
122 Tony Heaney Unattached M 11:15:00 112 12:23:00 113 03:35:05
123= Philippa Scott Helsby RC L50 11:33:00 124 12:46:00 124 03:40:05
123= Julian Auckland-Lewis Unattached M40 11:15:00 114 12:27:00 115 03:40:05