2003 B Race Results
Home Up 2003 Race Results 2003 A Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

 
Pos
Name Club Name Class Rock Farm
Time
Rock Farm
Pos
Finish Time
1 Mario Foschi Pennine Fell Runners M50 11:36:00 3 01:02:39
2 Graham Miles Vale Royal M 11:36:00 2 01:02:46
3 David Garner Chester Triathlon Club M 11:36:00 1 01:03:10
4 GJ Munslow West Cheshire AC M40 11:36:00 4 01:03:13
5 Hermann Buys Unattached M 11:36:00 5 01:04:06
6 Richard Stradling Helsby RC M40 11:37:00 7 01:05:58
7 Lex Greensill Unattached M 11:37:00 6 01:06:00
8 Andy Garnett Spectrum Striders M40 11:38:00 8 01:06:44
9 Julian Spencer Spectrum Striders M40 11:38:00 9 01:06:54
10 Roger Carter Manchester YMCA M40 11:38:00 10 01:07:24
11 Mike Smithard Deeside OC M50 11:39:00 11 01:08:36
12 Marcus Walker Helsby RC M40 11:40:00 12 01:10:49
13 Neil Hindle Unattached M40 11:40:00 13 01:11:12
14 Francis McHale Tattenhall Runners M50 11:41:00 14 01:12:03
15 Robert Scott Unattached M40 11:41:00 16 01:12:09
16 George Large Northern Vets M50 11:41:00 18 01:12:21
17 John Ratcliffe Tattenhall Runners M50 11:41:00 15 01:12:25
18 Jane Campion Vale Royal L 11:41:00 17 01:13:04
19 Stuart Baird Chard RRC M50 11:42:00 19 01:13:52
20 Darren Green Unattached M 11:42:00 22 01:14:03
21 David Parkinson Unattached M40 11:42:00 20 01:15:42
22 Lynn Paalman Unattached L 11:43:00 23 01:15:47
23 Barry Chambers Vale Royal M50 11:43:00 24 01:16:09
24 Anthony Denby Unattached M 11:45:00 31 01:16:28
25 Helen Fowles Vale Royal L 11:44:00 25 01:16:40
26 Gwyn Thomas Pensby Roadrunners M50 11:42:00 21 01:17:07
27 Simon Jarvis Unattached M40 11:44:00 26 01:18:17
28 Tony Proctor Audley RC M50 11:46:00 40 01:18:49
29 Jan Littler Capenhurst L40 11:45:00 36 01:19:05
30 = Greg Berti Tattenhall Runners M 11:45:00 28 01:19:06
30 = Nigel Thomas Unattached M 11:45:00 32 01:19:06
32 Kevin Gascoyne Unattached M40 11:46:00 37 01:19:11
33 David Clarke Tattenhall Runners M40 11:45:00 30 01:19:24
34 P.H. Clarke Warrington AC M50 11:45:00 33 01:19:31
35 Gordon Adam Unattached M40 11:44:00 27 01:19:38
36 Christopher Proudfoot Unattached M40 11:45:00 29 01:19:53
37 Pete Whitaker Unattached M 11:47:00 46 01:20:21
38 Ian Hilditch Helsby RC M50 11:46:00 41 01:20:25
39 Alan Stephenson Unattached M50 11:45:00 35 01:20:40
40 Paul Ewart Trail Runners Association M50 11:45:00 34 01:20:41
41 Paul Young Unattached M40 11:46:00 44 01:20:58
42 Janet Snow Vale Royal L40 11:46:00 42 01:21:11
43 George Lawson Manchester Harriers M50 11:47:00 45 01:21:19
44 Chris Harpley Unattached M50 11:46:00 39 01:21:37
45 Kate Ingleby Deeside OC L50 11:48:00 51 01:21:45
46 Neil Jaggard Stilton Striders M40 11:47:00 47 01:22:03
47 Lawrence Woodley Tattenhall Runners M50 11:46:00 38 01:22:28
48 Mike Garbutt Red Herrings M40 11:48:00 50 01:22:38
49 Jeff Whitehouse Audley RC M50 11:47:00 49 01:23:22
50 Pat Henley Liverpool Harriers M50 11:47:00 48 01:23:26
51 Deborah Bamford Unattached L 11:49:00 53 01:23:40
52 Lisa Griffiths Helsby RC L 11:49:00 60 01:23:41
53 Kim Proctor Audley RC L40 11:49:00 56 01:23:58
54 Jon Lea Audley RC M 11:46:00 43 01:24:11
55 Robert Hassall Unattached M 11:50:00 63 01:25:19
56 Rolf Westrum Wallasey Roadrunners M40 11:49:00 52 01:25:31
57 Chris Lamb Tattenhall Runners M50 11:49:00 55 01:25:59
58 Tony Delaney Unattached M50 11:49:00 59 01:26:05
59 Catherine Hill Deeside OC L 11:49:00 54 01:26:08
60 Thomas Noone Warrington AC M50 11:49:00 58 01:26:15
61 David Lang Unattached M50 11:49:00 57 01:26:26
62 Lucy Gallon Helsby RC L 11:50:00 62 01:27:27
63 Sue Ellis Tattenhall Runners L40 11:50:00 65 01:28:08
64 Jane Janaway Pensby Roadrunners L 11:50:00 64 01:28:25
65 Derek Clague Tattenhall Runners M50 11:51:00 70 01:28:26
66 Fred Mottram Pensby Roadrunners M50 11:51:00 68 01:28:42
67 Caroline Howard Tattenhall Runners L 11:51:00 69 01:29:29
68 Joe Beswick Helsby RC M50 11:50:00 61 01:29:39
69 Karen Dalby Liverpool Harriers L40 11:51:00 67 01:29:55
70 Peter Grant Unattached M40 11:53:00 75 01:31:05
71 Richard Brook Unattached M50 11:52:00 71 01:31:14
72 Leslie Hassall Unattached M 11:52:00 72 01:31:40
73 Lynne Kirk Pensby Roadrunners L50 11:52:00 73 01:31:43
74 Julie Fletcher Macclesfield Harriers L 11:51:00 66 01:31:52
75 Alison Leavens Unattached L 11:52:00 74 01:33:52
76 Lesley Keyworth Pensby Roadrunners L40 11:53:00 76 01:34:03
77 Brian Keegan Deeside OC M50 11:53:00 77 01:35:53
78 Jane Woodley Tattenhall Runners L50 11:54:00 78 01:35:56
79 Roger Foden South Cheshire Harriers M50 11:54:00 80 01:36:10
80 Susan McGarvey Penny Lane Striders L50 11:55:00 82 01:36:15
81 Tessa Swaine Tattenhall Runners L40 11:55:00 81 01:36:22
82 Tony Heaney Unattached M 11:57:00 84 01:36:54
83 David Thorley Audley RC M50 11:54:00 79 01:37:12
84 Keith Chapman Red Rose RRC M50 11:55:00 83 01:38:54
85 Carol Shaw Helsby RC L40 11:59:00 87 01:39:17
86 Henrietta Grice Helsby RC L 11:59:00 86 01:39:40
87 = Lynne Delaney Unattached L50 11:59:00 88 01:43:04
87 = Carol Lavelle Unattached L40 11:59:00 89 01:43:04
89 Lesley Clague Tattenhall Runners L50 11:58:00 85 01:44:49
90 Tracey Sutherland EA Technology RC L40 12:02:00 92 01:46:52
91 Brian Wareing EA Technology RC M50 12:02:00 91 01:46:53
92 Mike Collins Helsby RC M50 12:02:00 90 01:50:55
93 Eileen Burke Penny Lane Striders L50 12:06:00 93 01:51:56
94 Ruth Quick Penny Lane Striders L50 12:06:00 94 01:52:11
95 Gerry Rusbridge Unattached M40 12:14:00 96 02:10:08
96 Deb Rusbridge Unattached L 12:14:00 95 02:10:09
  John Gallon Helsby RC M50     Retired