2003 A Race Results
Home Up 2003 Race Results 2003 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

Pos Name Club Name Class Beeston
Time
Beeston
Position
Rock Farm
Time
Rock Farm
Position
Finish Time
1 Nick Leigh Altrincham & District AC M 10:48:00 3 11:25:00 1 01:50:55
2 Martin Crosby Altrincham & District AC M 10:48:00 2 11:25:00 2 01:52:41
3 Paul Frodsham West Cheshire AC M40 10:48:00 1 11:28:00 4 01:55:45
4 Stephen Burthem Warrington AC M40 10:49:00 6 11:28:00 5 01:56:18
5 Peter Pickwell Altrincham & District AC M50 10:49:00 5 11:28:00 6 01:56:38
6 Andrew Clague West Cheshire AC M 10:48:00 4 11:27:00 3 01:56:48
7 Graham Earlam West Cheshire AC M40 10:51:00 7 11:32:00 7 02:00:35
8 Glen Groves Liverpool Harriers M 10:58:00 41 11:36:00 14 02:02:37
9 Tim Stock Macclesfield Harriers M40 10:52:00 11 11:34:00 8 02:03:03
10 Julian Macdonald Chester Triathlon Club M 10:52:00 9 11:34:00 9 02:03:57
11 Neil Shepherd Warrington AC M40 10:52:00 10 11:35:00 10 02:04:14
12 Mark McDermott Macclesfield Harriers M40 10:53:00 12 11:35:00 11 02:04:19
13 Keith Crute Warrington AC M50 10:52:00 8 11:36:00 12 02:06:16
14 Jon Ferguson AC Corte M 10:58:00 42 11:37:00 17 02:06:18
15 Chris Britt Sale Harriers M50 10:53:00 14 11:36:00 13 02:06:29
16 David Burke Northern Vets M50 10:55:00 22 11:38:00 21 02:07:34
17 Tom Banks Razzer's Runners M 10:54:00 17 11:37:00 15 02:08:16
18 Ben Flannery Unattached M 10:55:00 23 11:37:00 16 02:09:10
19 Gareth Woolmington Unattached M40 10:55:00 25 11:39:00 23 02:09:42
20 Steve Hammond Tattenhall Runners M40 10:53:00 13 11:37:00 19 02:09:52
21 Tom Brunt Unattached M 10:54:00 15 11:37:00 18 02:10:00
22 Anthony Flanagan Unattached M 10:55:00 21 11:39:00 24 02:10:25
23 Phil Vesey Altrincham & District AC M40 10:55:00 19 11:39:00 22 02:10:32
24 Ian Jones Eryri Orienteers M 10:54:00 16 11:38:00 20 02:11:01
25 Richard Townsend Saltwell Harriers M40 10:55:00 20 11:39:00 25 02:12:12
26 Steve Walker Cheshire Tally Ho M 10:55:00 18 11:39:00 26 02:12:13
27 Richard Batterham West Cheshire AC M50 10:56:00 29 11:41:00 29 02:12:54
28 Nicholas Holmes Tattenhall Runners M40 10:57:00 34 11:41:00 30 02:13:56
29 Justin Realff Tattenhall Runners M 10:55:00 27 11:40:00 27 02:14:10
30 Craig Harwood Macclesfield Harriers M40 10:56:00 28 11:42:00 31 02:16:04
31 John Keyworth Pensby Roadrunners M40 10:56:00 33 11:44:00 34 02:18:37
32 Karen Mather Saddleworth Runners L40 10:57:00 39 11:44:00 37 02:18:48
33 Jon Hateley Deeside OC M40 10:59:00 53 11:47:00 44 02:19:21
34 Joe Swarbrick Red Rose RRC M40 10:55:00 26 11:40:00 28 02:19:36
35 = Steven Crowe Ellesmere Port RC M 10:59:00 49 11:46:00 42 02:19:37
35 = Matthew Whitfield Ellesmere Port RC M40 10:59:00 48 11:46:00 41 02:19:37
37 Jon Lowe Chester Triathlon Club M 10:59:00 50 11:47:00 45 02:20:03
38 Mike Greenwood Macclesfield Harriers M40 10:58:00 43 11:46:00 40 02:20:56
39 Chris Rhodes West Cheshire AC M40 10:59:00 47 11:48:00 49 02:21:34
40 Thomas Rutherford Capenhurst M40 10:56:00 30 11:44:00 33 02:22:11
41 Mike Perchard West Cheshire AC M50 11:02:00 64 11:49:00 54 02:23:15
42 Kathryn Roberts Helsby RC L 11:03:00 70 11:49:00 57 02:23:17
43 Alan Durston Ellesmere Port RC M50 11:01:00 61 11:49:00 52 02:23:19
44 Helen Woodley UK Road Runners L 10:57:00 37 11:44:00 36 02:23:33
45 Chris Wilcox Deeside OC M40 11:01:00 62 11:49:00 55 02:23:38
46 Clive Giddis Deeside OC M40 10:59:00 45 11:47:00 46 02:23:39
47 Stephen Saunders Birkenhead AC M 10:56:00 32 11:45:00 38 02:24:12
48 Jim Barrott Saddleworth Runners M50 11:01:00 58 11:49:00 51 02:24:30
49 D Hooten Red Rose RRC M50 11:03:00 67 11:51:00 64 02:24:57
50 Dave Evans Unattached M50 10:56:00 31 11:44:00 35 02:25:13
51 Mark Smith Tattenhall Runners M 11:00:00 56 11:49:00 58 02:25:24
52 Richard Webster Liv'pool Pembroke Sefton M50 10:59:00 54 11:49:00 50 02:25:26
53 David Aspin Red Rose RRC M50 11:03:00 68 11:51:00 62 02:25:32
54 Michael Court Deeside OC M 10:57:00 38 11:45:00 39 02:25:45
55 Tommy Burke Penny Lane Striders M50 10:59:00 51 11:50:00 59 02:25:53
56 David Taylor Cheshire HH Harriers M40 11:01:00 63 11:50:00 60 02:26:06
57 Fred Roberts Pensby Roadrunners M50 10:57:00 36 11:47:00 43 02:27:21
58 Vanessa Griffiths Helsby RC L 11:04:00 73 11:53:00 69 02:27:48
59 Geoff Pettengell Macclesfield Harriers M40 10:59:00 44 11:49:00 53 02:28:39
60 Diane Turner Helsby RC L40 11:04:00 71 11:53:00 71 02:28:46
61 Mike Elwell Saddleworth Runners M50 11:03:00 66 11:52:00 69 02:28:58
62 Manfred Keune Unattached M40 11:04:00 74 11:53:00 70 02:29:16
63 Brendan Allen Unattached M40 11:01:00 59 11:51:00 61 02:29:45
64 John Jennings Ellesmere Port RC M40 10:55:00 24 11:42:00 32 02:30:59
65 Paul Oldfield Fell Runners Association M40 11:04:00 78 11:54:00 73 02:31:01
66 Ruth Partridge Sale Harriers L 11:03:00 65 11:53:00 72 02:31:21
67 Chris Goff Unattached M 11:05:00 80 11:54:00 74 02:32:08
68 Bill McDonnell Capenhurst M40 11:01:00 60 11:52:00 66 02:32:37
69 Charlie Rowlands Wooler RC M 11:04:00 76 11:55:00 78 02:32:44
70 Pauline Aitchison Wooler RC L 11:04:00 77 11:55:00 77 02:32:45
71 Carl Loftus Unattached M 10:58:00 40 11:49:00 56 02:32:47
72 Sandra Owen Tattenhall Runners L50 11:03:00 69 11:55:00 75 02:32:56
73 Philip Court Westbury Harriers M 10:59:00 52 11:51:00 65 02:33:24
74 Richard Wood Unattached M 11:00:00 55 11:52:00 67 02:34:11
75 Jane Barnes Pensby Roadrunners L 11:04:00 79 11:55:00 76 02:34:43
76 Andrew Poyner Unattached M 11:06:00 81 11:56:00 79 02:36:43
77 Brian Hastings West Cheshire AC M50 10:57:00 35 11:51:00 63 02:40:42
78 Pam Morgan Liverpool Harriers L 11:10:00 88 12:02:00 82 02:41:45
79 John Swift Chorley AC M50 11:11:00 89 12:05:00 85 02:42:19
80 Kevin Smith Red Rose RRC M50 11:12:00 90 12:05:00 87 02:42:53
81 Cliff Broom Helsby RC M50 11:04:00 72 12:00:00 81 02:45:12
82 Mike Cutler South Cheshire Harriers M40 11:13:00 95 12:05:00 86 02:45:50
83 Sarah Gooda Deeside OC L 11:09:00 86 12:05:00 83 02:46:21
84 Tony Wagg Manchester & District OC M50 11:09:00 85 12:05:00 84 02:46:22
85 Pete Moore Village Road Runners M40 11:04:00 75 11:58:00 80 02:49:31
86 Peter Gibson Red Rose RRC M50 11:12:00 92 12:07:00 89 02:49:36
87 M Aprahamian Unattached M40 11:09:00 87 12:06:00 88 02:53:04
88 Alison Smith Tattenhall Runners L 11:07:00 82 12:14:00 95 02:54:28
89 John Biard Unattached M 11:07:00 83 12:14:00 94 02:54:58
90 Allan Fitchett Red Rose RRC M50 11:12:00 93 12:09:00 91 02:55:08
91 Derek Rose Red Rose RRC M50 11:12:00 94 12:09:00 90 02:55:12
92 Derek Jones Sale Harriers M50 11:08:00 84 12:13:00 93 02:56:24
93 Ian Hulse Buxton AC M40 11:12:00 91 12:12:00 92 03:05:31
94 Karen Bain Red Herrings L40 11:13:00 96 12:15:00 96 03:06:36
95 = Jane Hodgson Saddleworth Runners L 11:14:00 97 12:22:00 98 03:16:08
95 = Richard Packer Red Rose RRC M50 11:16:00 100 12:23:00 100 03:16:08
97 Ian Fisher Unattached M 11:16:00 99 12:26:00 101 03:29:16
  TJ Dodd Red Rose RRC M50 11:16:00 101 12:18:00 97 Retired
  Ian Hollis Unattached M 11:00:00 57 11:47:00 48 Retired
  David Bignell Unattached M 10:59:00 46 11:47:00 47 Retired
  Stephanie Charman Helsby RC L50 11:16:00 98 12:23:00 99 Retired