2001 A Race Results
Home Up 2002 Race Results 2002 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

 
Pos
Name Club Name Class Rock Farm
Time
Rock Farm
Pos
Finish Time
1
Marc Laithwaite Deeside OC M 11:32:00
1
00:57:26
2
John Lamb Tattenhall Runners M 11:38:00
6
01:05:44
3
Andy Garnett Spectrum Striders M40 11:37:00
2
01:06:50
4
Peter Weatherhead Wirral AC M50 11:37:00
3
01:06:59
5
Gill Bacon Wigan Phoenix L 11:37:00
4
01:07:05
6
Tony Jackson Warrington Road Runners M40 11:37:00
5
01:08:19
7
Marcus Walker Helsby RC M40 11:39:00
7
01:09:30
8
George Large Northern Vets M50 11:39:00
9
01:09:31
9
Neil Hindle Unattached M40 11:39:00
8
01:10:31
10
Steve Hammond Tattenhall Runners M40 11:39:00
11
01:10:55
11
Gary Brooks Wirral AC M40 11:40:00
13
01:10:58
12
Alex Mackay Riyadh Road Runners M50 11:40:00
15
01:11:18
13
Stuart Baird Chard RRC M50 11:40:00
12
01:12:13
14
Sarah Hammond Tattenhall Runners L 11:40:00
16
01:13:08
15
Grahame Brown Hallamshire Harriers M 11:39:00
10
01:13:37
16
Nicholas Holmes Tattenhall Runners M40 11:40:00
14
01:13:53
17
Gary Marshall Unattached M40 11:41:00
17
01:15:57
18
Chris Rhodes West Cheshire AC M40 11:42:00
18
01:16:14
19
John Ratcliffe Tattenhall Runners M50 11:42:00
19
01:16:34
20
Barry Chambers Vale Royal M50 11:42:00
20
01:16:55
21
Nigel Thomas Tattenhall Runners M 11:43:00
22
01:17:08
22
Barry Frost Chester Triathlon Club M 11:45:00
37
01:17:39
23
Robbie Wood Liv'pool Pembroke Sefton M40 11:44:00
31
01:18:03
24
Sioned Taylor Tattenhall Runners L 11:44:00
29
01:18:12
25
Jonathon Winters Unattached M 11:43:00
24
01:18:31
26
William Stead Deeside OC M40 11:43:00
26
01:18:35
27
Jill Jackson Warrington Road Runners L 11:43:00
27
01:18:37
28
R.D. Scott Unattached M40 11:42:00
21
01:18:56
29
Alison Roper Altrincham & District AC L 11:45:00
41
01:19:10
30
Ann Pugh Altrincham & District AC L40 11:45:00
40
01:19:11
31
Anthony Denby Unattached M 11:43:00
23
01:19:25
32
Simon Maudslay Chester Triathlon Club M40 11:45:00
39
01:19:33
33
Chris Lamb Tattenhall Runners M50 11:44:00
28
01:19:59
34
Paul Ewart Trail Runners Association M50 11:45:00
35
01:20:27
35
David Parkinson Unattached M40 11:43:00
25
01:20:32
36
Vanessa Griffiths Helsby RC L 11:44:00
34
01:20:33
37
David Clarke Tattenhall Runners M40 11:44:00
30
01:20:37
38
Leslie Joinson Unattached M 11:44:00
32
01:21:06
39
Joanne McMahon Warrington Road Runners L 11:44:00
33
01:21:19
40
Neil Murphy Deeside OC M40 11:46:00
42
01:21:30
41
Neil Jaggard Stilton Striders M40 11:45:00
38
01:21:37
42
Alan Stephenson Unattached M40 11:45:00
36
01:22:04
43
Sam Titman Chester Triathlon Club M50 11:46:00
43
01:22:16
44
John Gallon Helsby RC M50 11:46:00
44
01:22:57
45
Mike Cutlor South Cheshire M 11:47:00
48
01:23:20
46
Peter Curran Unattached M40 11:47:00
51
01:24:01
47
Thomas Noone Warrington AC M50 11:47:00
47
01:24:37
48
Joe Beswick Helsby RC M50 11:46:00
45
01:25:18
49
Mark Hounslea Unattached M40 11:47:00
46
01:25:34
50
Petar Sobic Unattached M40 11:47:00
49
01:25:43
51
Jackie Jarvin Oswestry L40 11:48:00
54
01:25:56
52
Jane George Helsby RC L 11:47:00
53
01:26:32
53
Jackie Keasley Helsby RC L40 11:49:00
58
01:27:01
54
Gill Collen Warrington Road Runners L40 11:48:00
55
01:27:28
55
Alison Smith Tattenhall Runners L 11:49:00
56
01:27:33
56
Deborah Bamford Unattached L 11:49:00
63
01:27:35
57
Stephen Haywood Tattenhall Runners M40 11:47:00
50
01:27:45
58
David Salt Unattached M 11:50:00
66
01:28:18
59
Allan Bourne Staffs & Moorlands M50 11:49:00
59
01:28:50
60
Maggie Hateley Deeside OC L 11:49:00
57
01:29:10
61
Adrian Piggott Unattached M 11:49:00
60
01:29:23
62
John Robinson Deeside OC M50 11:49:00
62
01:30:09
63
Lynda Roberts Pensby Roadrunners L50 11:49:00
64
01:30:35
64
Ken Hayes Warrington Road Runners M50 11:49:00
61
01:31:01
65
Dominic Doran Chester Triathlon Club M 11:51:00
69
01:31:25
66
Lucy Gallon Helsby RC L 11:50:00
68
01:31:36
67
R Goulding Cheshire HH Harriers M40 11:50:00
67
01:31:52
68
Lesley Cummings Pensby Roadrunners L 11:52:00
74
01:32:22
69
John Moorhouse Cheshire HH Harriers M40 11:58:00
92
01:32:23
70
Jane Janaway Pensby Roadrunners L 11:51:00
72
01:32:51
71
Lesley Mills Cheshire Police L 11:52:00
75
01:33:24
72
Terry Bolland Trogs M50 11:53:00
78
01:34:46
73
Ken Craig Cheshire HH Harriers M40 11:52:00
73
01:34:57
74
Colin Hirst Warrington Road Runners M50 11:53:00
83
01:35:42
75
Brian Keegan Deeside OC M50 11:53:00
77
01:35:50
76
Tessa Swaine Tattenhall Runners L40 11:52:00
76
01:35:54
77
Josephine Murphy Helsby RC L40 11:53:00
84
01:36:02
78
Raewyn Bailey Tattenhall Runners L50 11:51:00
70
01:36:05
79
Mike Annear Unattached M40 11:53:00
79
01:36:18
80
Eric Pendleton Spectrum Striders M50 11:53:00
80
01:36:29
81
Miran Aprahamian Unattached M40 11:51:00
71
01:36:39
82
Lynn Craig Cheshire HH Harriers L40 11:53:00
82
01:39:54
83
Ian Chalmers Pensby Roadrunners M50 11:54:00
85
01:40:15
84
Mansur Mohammadi Sunlight Runners M50 11:53:00
81
01:41:25
85
Graeme Freeman Unattached M 11:56:00
86
01:41:54
86
Alison Lysons Warrington Road Runners L 11:56:00
87
01:41:55
87
Linda Edmundson Unattached L40 11:57:00
88
01:42:42
88
Carol Shaw Unattached L40 11:58:00
90
01:45:29
89
P Scott Helsby RC L40 11:58:00
89
01:46:44
90
Mike Collins Unattached M50 11:58:00
93
01:49:33
91
David Shaw Unattached M40 11:58:00
91
01:49:42
92
Ian Willis Unattached M50 12:02:00
94
01:57:21
93
Robert Winters Unattached M40 12:09:00
95
02:07:35