2002 A Race Results
Home Up 2002 Race Results 2002 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

Pos Name Club Name Class Beeston
Time
Beeston
Position
Rock Farm
Time
Rock Farm
Position
Finish Time
1 Paul Frodsham Helsby RC M40 10:47:06
1
11:24:00
1
01:53:33
2 Mike Robbins Wrexham AC M 10:48:08
4
11:26:00
3
01:53:49
3 = David Norman Altrincham & District AC M 10:51:48
10
11:29:00
9
01:55:35
3 = Nick Leigh Altrincham & District AC M 10:51:46
8
11:28:00
7
01:55:35
3 = Martin Crosby Altrincham & District AC M 10:51:40
7
11:28:00
8
01:55:35
6 Mark Hartell Macclesfield Harriers M 10:47:14
2
11:25:00
2
01:55:50
7 Andrew Clague West Cheshire AC M 10:48:41
6
11:28:00
5
01:57:13
8 Gareth Williams Vale Royal M 10:47:50
3
11:26:00
4
02:02:05
9 Trefor Jones Eryri Orienteers M40 10:51:54
11
11:32:00
10
02:02:34
10 Graham Earlam West Cheshire AC M40 10:51:56
12
11:32:00
12
02:02:38
11 Colin Urmston Fell Runners Association M40 10:52:20
16
11:32:00
13
02:03:04
12 Ben Gregory Stockton Heath Harriers M40 10:53:36
21
11:33:00
15
02:03:14
13 Graham Jenkins West Cheshire AC M40 10:52:50
17
11:33:00
16
02:03:59
14 Peter Bennetton Warrington Road Runners M40 10:52:18
14
11:32:00
14
02:04:20
15 Neil Shepherd Warrington AC M40 10:51:57
13
11:32:00
11
02:04:26
16 Tim Higginbottom Wrexham AC M 10:48:23
5
11:28:00
6
02:05:47
17 Richard Townsend Saltwell Harriers M40 10:52:53
18
11:34:00
18
02:06:23
18 Mark McDermott Macclesfield Harriers M40 10:52:55
19
11:34:00
19
02:06:31
19 Keith Crute Warrington AC M50 10:52:59
20
11:34:00
17
02:06:43
20 Matthew Barnes Altrincham & District AC M 10:51:47
9
11:36:00
21
02:09:06
21 Chris Britt Sale Harriers M50 10:54:00
22
11:36:00
22
02:09:13
22 Ken Woodhouse Warrington Road Runners M50 10:52:19
15
11:35:00
20
02:09:17
23 Rob Stephenson Cheshire HH Harriers M40 10:54:21
23
11:37:00
23
02:09:39
24 Phil Janaway Deeside OC M 10:57:02
28
11:39:00
25
02:12:23
25 Dave Fisher West Cheshire AC M40 10:54:26
24
11:37:00
24
02:12:28
26 Steve Parker West Cheshire AC M40 10:57:16
31
11:40:00
27
02:14:19
27 Ian Davies Mercia Fell Runners M40 10:56:49
26
11:40:00
26
02:14:53
28 Chris Jagan Warrington AC M50 10:56:59
27
11:41:00
28
02:15:24
29 Ian Jones West Anglia OC M 10:55:47
25
11:41:00
29
02:16:59
30 Victoria Musgrove Wrexham AC L40 10:57:30
34
11:42:00
30
02:17:02
31 Nigel Beasant Deeside OC M40 11:00:46
46
11:46:00
36
02:20:20
32 John Dobie Liv'pool Pembroke Sefton M50 10:57:13
29
11:43:00
31
02:21:43
33 Hamsin Hadziabdic Birkenhead AC M 10:57:20
32
11:43:00
33
02:22:17
34 Malcolm Cochrane Wirral AC M40  
11:47:00
39
02:22:21
35 Francis McHale Tattenhall Runners M50 10:59:23
38
11:47:00
40
02:22:37
36 D Maddock Unattached M 11:00:25
43
11:47:00
38
02:22:39
37 Darren Snell Unattached M40 11:02:00
52
11:49:00
45
02:23:27
38 Huw Lewis Deeside OC M40 11:00:21
41
11:47:00
42
02:23:37
39 Jon Hateley Deeside OC M 11:00:23
42
11:47:00
41
02:24:09
40 Andrew Marsden Warrington Road Runners M40 11:05:20
62
11:56:00
59
02:24:30
41 Steven Walker Chester Triathlon Club M 10:57:25
33
11:46:00
35
02:24:53
42 Craig Harwood Macclesfield Harriers M40 10:59:49
40
11:45:00
34
02:25:12
43 Jim Walker Unattached M40 10:59:05
37
11:46:00
37
02:25:32
44 Allisdhair McNaull Cheshire HH Harriers M40 11:00:43
45
11:48:00
44
02:26:26
45 Brendan Allen Unattached M40 11:00:26
44
11:49:00
47
02:26:36
46 C Christie Unattached M40 11:01:59
51
11:49:00
46
02:28:34
47 Sandra Owen Tattenhall Runners L50 11:02:33
54
11:52:00
51
02:29:55
48 David Arthur Cheshire HH Harriers M50 11:01:12
49
11:50:00
49
02:30:46
49 Chris Dickens Unattached M 11:08:23
69
11:56:00
58
02:31:07
50 Alistair Turner Cheshire HH Harriers M 11:01:30
50
11:52:00
52
02:32:25
51 Chris Wilcox Deeside OC M40 11:03:35
59
11:53:00
54
02:32:36
52 Clive Giddis Deeside OC M 10:58:39
35
11:48:00
43
02:33:27
53 David Taylor Cheshire HH Harriers M40 11:00:48
47
11:49:00
48
02:33:36
54 Alan Williams Altrincham & District AC M40 11:01:03
48
11:52:00
50
02:33:40
55 SB Roberts Pensby Roadrunners M50 11:06:10
65
11:56:00
61
02:35:55
56 Roy Jardine Eryri Harriers M50 11:02:40
55
11:53:00
55
02:36:21
57 Thomas Rutherford Capenhurst M 11:03:58
60
11:54:00
56
02:36:34
58 R Sinnott Unattached M50 11:07:20
67
11:57:00
64
02:36:39
59 Rachel Arnold Helsby RC L40 11:05:42
63
11:57:00
63
02:37:53
60 Charles Rowlands Wooler Running Club M 11:03:05
56
11:54:00
57
02:37:55
61 Paul Oldfield Fell Runners Association M40 11:05:55
64
11:57:00
62
02:38:18
62 Jenny Ewels Wrexham AC L 11:06:47
66
11:57:00
65
02:38:46
63 John Hughes Birstall M 11:02:10
53
11:56:00
60
02:39:23
64 John Swift Chorley AC M50 11:08:20
68
12:01:00
69
02:40:56
65 Martin Cortvriend Macclesfield Harriers M50 11:09:08
70
12:02:00
70
02:43:29
66 Peter Norman Wrexham AC M50 11:03:21
57
12:00:00
67
02:46:29
67 Jill Searle Unattached L40 11:11:55
74
12:07:00
72
02:50:35
68 Bill McDonnell Capenhurst M40 11:04:17
61
12:01:00
68
02:51:34
69 Mike Turpin Road Runners Club M50 11:10:23
73
12:07:00
73
02:53:12
70 Tony Wagg Manchester & District OC M50 11:09:54
71
12:06:00
71
02:54:21
71 Mike Lamb West Cheshire AC M50 11:10:05
72
12:11:00
74
03:00:36
72 Keith Brown Warrington AC M40 10:57:15
30
11:52:00
53
03:04:33
73 Brian Wareing EA Technology RC M50 11:16:05
77
12:18:00
75
03:07:27
  Paul Chavasse Deeside OC M 11:03:24
58
11:58:00
66
Retd
  Julie Rowark Unattached L 11:16:01
76
12:20:00
77
Retd
  Carl Bedson Unattached M 11:16:00
75
12:20:00
76
Retd
  Phil Colville Manchester & District OC M40 10:58:41
36
11:43:00
32
Retd