2001 B Race Results
Home Up 2001 A Race Results 2001 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

Rock Farm  
Time Posn  
1 Nick Leigh Altrincham&DistrictAC M 11:35:00 1 00:59:14
2 Peter Benyon Unattached M 11:36:00 2 01:02:18
3 Graham Cairns Liverpool Pembroke Sefton M40 11:38:00 3 01:04:46
4 Richard Burney Liverpool Harriers M 11:39:00 6 01:06:05
5 Andy Garnett Spectrum Striders M40 11:39:00 4 01:07:26
6 Chris Taylor Tattenhall Runners M 11:39:00 5 01:07:34
7 Paul Lambert Deeside OC M 11:40:00 7 01:08:10
8 Neil Chester Liverpool Harriers M 11:41:00 9 01:08:45
9 Marcus Walker Helsby RC M40 11:41:00 8 01:10:17
10 Robbie Wood Liv'pool Pembroke Sefton M40 11:41:00 10 01:10:21
11 Thomas Grierson Unattached M 11:42:00 17 01:11:04
12 Suzanne Owen City of Stoke L 11:42:00 12 01:11:06
13 Mark Jones Southport & Waterloo M 11:42:00 13 01:11:50
14 John Daniels Helsby RC M50 11:42:00 16 01:11:57
15 Neil Hindle Unattached M40 11:42:00 11 01:12:05
16 Trevor Carson East Cheshire Harriers M50 11:42:00 18 01:12:22
17 Malcolm Irvine Deeside OC M40 11:42:00 14 01:12:30
18 Dave Hill North Wales RR M50 11:42:00 20 01:12:37
19 Martin Thomas Liverpool Harriers M 11:42:00 15 01:12:42
20 Mike Smithard Deeside OC M50 11:42:00 19 01:13:10
21 George Large Northern Vets M50 11:42:00 21 01:13:41
22 Kathryn Roberts Helsby RC L 11:46:00 31 01:17:33
23 Martin Cortvriend Macclesfield Harriers M40 11:47:00 34 01:17:55
24 Steve Nash Unattached M 11:45:00 28 01:18:03
25 Neil Murphy Deeside OC M40 11:45:00 26 01:18:27
26 Gill Darby Liverpool Pembroke Sefton L40 11:45:00 27 01:18:45
27 Grahame Brown Unattached M 11:45:00 25 01:18:49
28 Ian Hilditch Helsby RC M50 11:47:00 33 01:19:32
29 Richard Webster Liverpool Pembroke Sefton M50 11:46:00 29 01:20:10
30 Mac Gibson Unattached M40 11:46:00 30 01:20:15
31 Nigel Thomas Tattenhall Runners M 11:47:00 32 01:20:22
32 Chris Harpley Kendal AC M50 11:47:00 35 01:20:56
33 Frank Adlen Pensby Roadrunners M40 11:48:00 40 01:20:58
34 Sheila Norris Horwich Harriers L40 11:48:00 38 01:21:29
35 John Rowlands South Cheshire Harriers M 11:48:00 41 01:21:34
36 Richard Holmes Unattached M 11:48:00 43 01:21:42
37 Liz Buckley South Cheshire Harriers L 11:48:00 36 01:21:45
38 Sandra Owen Tattenhall Runners L50 11:48:00 42 01:21:51
39 Paul Flatley Unattached M 11:49:00 49 01:22:10
40 Mary White Horwich Harriers L50 11:48:00 39 01:22:24
41 Margaret Huyton Macclesfield Harriers L50 11:48:00 37 01:22:25
42 Colin Walden Unattached M 11:48:00 47 01:22:28
43 Andrew Henshall NSRRA M40 11:49:00 48 01:22:29
44 Bill Vinton West Cheshire AC M50 11:49:00 50 01:22:44
45 Nikki Lowe Unattached L 11:49:00 51 01:22:48
46 David Neal Colwyn Bay AC M40 11:48:00 44 01:22:50
47 John Dearden Helsby RC M50 11:48:00 46 01:23:06
48 David Brierley West Cheshire AC M40 11:51:00 62 01:23:24
49 Alec Robertson Helsby RC M50 11:48:00 45 01:24:04
50 Paul Ewart Trail Runners Association M50 11:50:00 52 01:25:05
51 Simon Jarvis Unattached M40 11:50:00 54 01:25:09
52 R Jervis Unattached M 11:45:00 24 01:25:10
53 Jan Moffett West Cheshire AC L40 11:51:00 67 01:25:11
54 Martin Reid Unattached M 11:51:00 59 01:25:12
55 Jenny Carson East Cheshire Harriers L 11:44:00 23 01:25:35
56 John Gallon Helsby RC M50 11:50:00 55 01:25:36
57 Alan Stephenson Unattached M40 11:51:00 58 01:25:47
58 Elizabeth Jackson Deeside OC L 11:50:00 53 01:25:52
59 Colin Green Southport & Waterloo M40 11:42:00 22 01:25:54
60 Sioned Taylor Tattenhall Runners L 11:51:00 66 01:26:00
61 Catherine Hill Deeside OC L 11:50:00 56 01:26:44
62 Tony Proctor Audley RC M50 11:53:00 70 01:27:40
63 Malcolm Champion North Staffs Moorlands M 11:51:00 60 01:27:53
64 Michael Edwards Wrexham AC M50 11:51:00 65 01:27:58
65 Rachel Arnold Helsby RC L 11:51:00 61 01:28:15
66 Joe Beswick Helsby RC M50 11:51:00 64 01:29:05
67 David Clarke Tattenhall Runners M40 11:50:00 57 01:29:23
68 Bob Holt Deeside OC M 11:51:00 63 01:29:24
69 Rebecca Richardson Helsby RC L 11:53:00 73 01:29:55
70 Thomas Noone Warrington AC M50 11:53:00 71 01:30:24
71 Fred Mottram Pensby Roadrunners M50 11:52:00 69 01:30:33
72 Jackie Jarvis Oswestry L 11:54:00 74 01:30:54
73 Mansur Mohammadi Port Sunlight Runners M40 11:54:00 77 01:31:19
74 Karen Jones Total Fitness L 11:55:00 81 01:31:31
75 Phil Reed Unattached M 11:52:00 68 01:32:32
76 Kim Proctor Audley RC L40 11:57:00 87 01:32:42
77 Lesley Keyworth Pensby Roadrunners L40 11:55:00 80 01:32:45
78 John Dixon Long Distance Walkers  M50 11:54:00 75 01:32:47
79 Janet Snow Vale Royal L40 11:54:00 79 01:32:58
80 David Salt Unattached M 11:57:00 89 01:33:21
81 Pete Bonynge Unattached M40 11:53:00 72 01:33:49
82 David Brown Deeside OC M50 11:54:00 76 01:34:29
83 John Moorhouse Cheshire HH Harriers M40 11:55:00 82 01:34:48
84 John Blakelock Unattached M50 11:54:00 78 01:35:40
85 Patrick Rice Unattached M 11:56:00 85 01:36:04
86 Jane George Helsby RC L 11:57:00 88 01:36:09
87 Dominic Doran Chester Triathlon Club M 11:55:00 83 01:36:23
88 Cheryl Fitzgerald Unattached L 11:57:00 90 01:36:54
89 Lynda Roberts Pensby Roadrunners L50 11:56:00 86 01:38:30
90 Graham Sutton Deeside OC M40 11:57:00 91 01:38:54
91 Terry Bolland Trogs M50 11:55:00 84 01:39:06
92 Ken Craig Cheshire HH Harriers M40 11:58:00 92 01:39:31
93 Lucy Gallon Helsby RC L 11:59:00 93 01:42:09
94 Jane Woodley Tattenhall Runners L50 11:59:00 94 01:43:08
95= Judy Heavey Warrington Road Runners L50 12:00:00 95 01:43:48
95= Andrea Marshall Warrington Road Runners L 12:00:00 97 01:43:48
95= Jenny Hayes Warrington Road Runners L 12:00:00 96 01:43:48
98 Jane Janaway Pensby Roadrunners L 12:00:00 98 01:45:03
99 Peter Kenyon Cheshire HH Harriers M40 12:02:00 99 01:46:18
100 Sally Napthen Deeside OC L 12:02:00 101 01:47:23
101 Richie Roberts Chester Triathlon Club M 12:02:00 100 01:47:24
102 Margaret Edwards Wrexham AC L50 12:04:00 103 01:50:59
103 Jan Murphy Ford Halewood AC L50 12:04:00 102 01:51:00
104 Sarah Boycott Deeside OC L 12:05:00 104 01:51:43
105 Richie Manning PAA M 12:05:00 105 01:51:44
106 Sue Lancaster Tattenhall Runners L40 12:05:00 106 01:55:07
107 Beryl Mottram Pensby Roadrunners L50 12:11:00 107 02:05:24