2001 A Race Results
Home Up 2001 A Race Results 2001 B Race Results

 

Up

Back to
Deeside
Home Page

Beeston Rock Farm  
Time Posn Time Posn  
1 John Hunt Cumberland FR M 10:48:00 2 11:28:00 2 01:53:37
2 Graham MacNeil Helsby RC M 10:48:00 3 11:28:00 3 01:55:03
3 Andrew Clague West Cheshire AC M 10:48:00 4 11:29:00 4 01:58:09
4 James McQueen Eryri Harriers M 10:46:00 1 11:23:00 1 01:59:41
5 Bill Heaton Wilmslow M 10:50:00 5 11:31:00 5 01:59:54
6 Steve Burthem Warrington AC M40 10:50:00 8 11:32:00 7 02:00:10
7 Mike Robbins Wrexham AC M 10:50:00 6 11:32:00 6 02:00:34
8 Philip Vesey Altrincham & District AC M 10:51:00 10 11:32:00 8 02:01:32
9 Peter Pickwell Altrincham & District AC M40 10:51:00 12 11:34:00 11 02:02:47
10 Alan Duncan Bowland FR M40 10:50:00 7 11:33:00 10 02:02:58
11 Simon Ellis Tattenhall Runners M 10:51:00 9 11:32:00 9 02:03:38
12 Ian Lancaster Tattenhall Runners M40 10:51:00 11 11:35:00 12 02:06:23
13 Colin Banks Northbrook AC M40 10:55:00 17 11:37:00 13 02:08:16
14 Stephen Hammond Tattenhall Runners M40 10:52:00 13 11:37:00 14 02:09:28
15 John Pollard Glossopdale M40 10:55:00 15 11:39:00 15 02:09:47
16 Neil Shepherd Warrington AC M 10:56:00 29 11:39:00 16 02:10:50
17 Tim Hargreaves Stockport Harriers M40 10:56:00 33 11:40:00 18 02:10:57
18 Wayne Percival Helsby RC M40 10:56:00 28 11:40:00 17 02:11:35
19 Gavin Mendham Wilmslow M50 10:57:00 38 11:41:00 26 02:11:36
20 Trefor Jones Eryri Harriers M40 10:55:00 19 11:41:00 20 02:11:58
21 John Marsh Tarrenhendre FR M50 10:57:00 35 11:41:00 22 02:12:07
22 RJ Stephenson Cheshire HH Harriers M40 10:55:00 18 11:41:00 21 02:12:19
23 Stephen Jones Eryri Orienteers M40 10:56:00 26 11:41:00 24 02:12:49
24 Paul Price West Cheshire AC M40 10:55:00 16 11:40:00 19 02:13:19
25 Phil Janaway Deeside OC M 10:56:00 21 11:41:00 23 02:13:43
26 Keith Musson Rivacre Runners M40 10:55:00 14 11:41:00 25 02:17:30
27 Ian Ankers South Cheshire Harriers M50 10:59:00 49 11:45:00 40 02:17:51
28 Ben Gregory Stockport Harriers M40 10:56:00 25 11:42:00 32 02:18:41
29 Jim Walker Fell Runners Association M40 10:58:00 46 11:45:00 38 02:18:51
30 Andy Smith Helsby RC M40 10:58:00 47 11:47:00 44 02:19:19
31 Michael Court Vale Royal M 10:57:00 43 11:45:00 39 02:19:26
32 Victoria Musgrove Wrexham AC L40 10:58:00 48 11:46:00 43 02:19:53
33 Ian Pudge Spectrum Striders M 10:55:00 20 11:43:00 35 02:20:02
34 Richard Batterham West Cheshire AC M50 10:59:00 52 11:47:00 45 02:20:03
35 Richard Allen CU Fell Runners M 10:55:00 23 11:45:00 36 02:20:33
36 John Ashley North Wales RR M 11:00:00 58 11:49:00 52 02:20:51
37 Michael Searle Helsby RC M 10:58:00 45 11:48:00 49 02:21:20
38 Ben Amesbury Wrexham AC M 10:57:00 41 11:46:00 41 02:21:33
39 G Bayliss Unattached M 10:59:00 56 11:49:00 51 02:21:47
40 Julian Spencer Spectrum Striders M40 10:57:00 36 11:47:00 46 02:22:00
41 Nigel O'Connell Capenhurst M 10:59:00 51 11:48:00 50 02:22:59
42 Yiannis Tridimas Bowland FR M50 10:57:00 40 11:47:00 47 02:23:16
43 Peter Stanley Pensby Roadrunners M40 10:57:00 34 11:46:00 42 02:23:22
44 Denny Ryan Pensby Roadrunners M40 10:57:00 39 11:42:00 33 02:23:37
45 Ruth Isaacs Pensby Roadrunners L40 10:57:00 37 11:42:00 34 02:24:53
46 Andy Heaton West Cheshire AC M40 10:56:00 32 11:45:00 37 02:25:25
47 PH Clarke Warrington AC M50 11:00:00 59 11:50:00 54 02:25:29
48 Peter Simpson Liverpool Harriers M50 11:02:00 77 11:52:00 62 02:25:46
49 Neville Griffiths Spectrum Striders M50 10:57:00 42 11:42:00 31 02:25:58
50 David Fitzgerald Stockport Harriers M 11:00:00 61 11:51:00 57 02:26:09
51 David Easthope Pensby Roadrunners M50 11:00:00 60 11:50:00 53 02:26:10
52 Stephen Morgan Unattached M 10:55:00 24 11:42:00 30 02:26:29
53 David Pearson Tattenhall Runners M40 11:01:00 68 11:52:00 59 02:26:39
54 Paul Carmichael Unattached M 11:01:00 67 11:51:00 58 02:26:51
55 Neale Stephens Warrington AC M40 10:58:00 44 11:48:00 48 02:27:46
56 Martin Bailey Newcastle (Staffs) M 10:56:00 31 11:41:00 23 02:28:03
57 Richard Townsend Saltwell Harriers M 10:55:00 22 11:42:00 27 02:28:08
58 Fred Roberts Pensby Roadrunners M50 10:59:00 57 11:51:00 55 02:28:09
59 Chris Jagan Warrington AC M50 11:00:00 64 11:52:00 60 02:28:30
60 Sarah Hammond Tattenhall Runners L 10:59:00 55 11:53:00 67 02:28:34
61 Chris Latter Tattenhall Runners M50 11:03:00 83 11:52:00 63 02:29:11
62 Steve Hatfield Prestatyn RC M50 11:03:00 82 11:55:00 75 02:30:36
63 Ian Jones West Anglia OC M 11:00:00 65 11:52:00 61 02:30:52
64 Bill Murphy Ford Halewood AC M50 11:02:00 76 11:54:00 73 02:30:57
65 Brian Middleton St Helens Sutton M40 11:03:00 81 11:56:00 79 02:31:28
66 David McGrath South Cheshire M40 11:02:00 74 11:54:00 72 02:31:35
67 Clive Giddis Deeside OC M 10:59:00 53 11:51:00 56 02:31:54
68 John Clarke Vale Royal M40 10:59:00 54 11:53:00 69 02:32:31
69 Jeremy Wilkinson Calder Valley M 11:01:00 69 11:52:00 64 02:32:35
70 John Keyworth Pensby Roadrunners M40 10:59:00 50 11:53:00 68 02:32:37
71 Janet Robertson Spectrum Striders L 11:04:00 92 11:56:00 82 02:32:48
72 Bill Teahan Grampian Orienteers M40 11:00:00 63 11:53:00 65 02:32:53
73 Clare Page David Lloyd Runners L 11:04:00 90 11:57:00 84 02:33:53
74 Brendan Allen Unattached M40 11:01:00 70 11:54:00 71 02:33:54
75 Natasha Fellowes Newburgh Nomads L 11:04:00 88 11:57:00 85 02:34:13
76 G Pennington Unattached M50 11:03:00 80 11:55:00 78 02:34:20
77 Philip Jones Prestatyn RC M50 11:05:00 96 11:56:00 83 02:34:22
78 Jackie Bale Deeside OC L 11:02:00 75 11:54:00 70 02:34:25
79 Andrew Gething Deeside OC M 11:01:00 72 11:54:00 74 02:35:07
80 Brian Hastings West Cheshire AC M50 11:00:00 62 11:53:00 66 02:36:00
81 Harry Lock Manchester & District OC M 11:03:00 85 11:56:00 80 02:36:03
82 Malcolm Cochrane Wirral AC M40 11:04:00 86 11:56:00 81 02:36:05
83 Dave Taylor Unattached M50 11:04:00 91 11:58:00 87 02:36:31
84 Brian Beattie West Cheshire AC M50 11:05:00 97 11:59:00 88 02:36:44
85 David Taylor Cheshire HH Harriers M40 11:06:00 100 12:00:00 94 02:37:38
86 John Swift Chorley AC M50 11:05:00 98 12:00:00 93 02:38:00
87 Carl Loftus Unattached M 11:01:00 73 11:55:00 77 02:38:24
88 Jon Symes Unattached M 11:01:00 66 11:55:00 76 02:39:18
89 Chris Rhodes West Cheshire AC M40 11:01:00 71 11:58:00 86 02:40:09
90 Ruth Sills Heaton Harriers L 11:05:00 93 11:59:00 91 02:40:22
91 Geoff Wilson Spectrum Striders M50 11:04:00 87 11:59:00 89 02:40:32
92 Clive Gregory Unattached M50 11:09:00 105 12:03:00 97 02:40:39
93 Stephen Saunders Birkenhead AC M 11:03:00 79 11:59:00 90 02:41:40
94 Mark McDermot Macclesfield Harriers M40 10:56:00 27 11:42:00 28 02:42:44
95 David Pearcey Northern Vets M50 11:06:00 101 12:02:00 95 02:43:00
96 Peter Norman Wrexham AC M50 11:03:00 78 12:00:00 92 02:44:25
97 Gina Borley Ryston Runners AC L 11:10:00 110 12:06:00 102 02:44:31
98 Richard Handoll Ryston Runners AC M40 11:10:00 111 12:06:00 103 02:44:33
99 Mike Arrowsmith Tattenhall Runners M40 11:07:00 103 12:04:00 100 02:46:07
100 Roger Sparkman Deeside OC M50 11:06:00 99 12:02:00 96 02:46:42
101 Sally Kibble West Cheshire AC L 11:06:00 102 12:04:00 98 02:49:39
102 Paul Oldfield Fell Runners Association M40 11:10:00 107 12:06:00 104 02:49:46
103 Quinton Hayter Unattached M 11:11:00 113 12:08:00 107 02:50:21
104 Joe Park Cheshire Tally Ho M50 11:10:00 112 12:08:00 106 02:50:52
105 Stephen Price Liverpool RC M40 11:03:00 84 12:05:00 101 02:51:57
106 Barry Tointon Wold Vets RC M50 11:09:00 106 12:07:00 105 02:53:47
107 Lesley Arrowsmith Tattenhall Runners L40 11:12:00 117 12:12:00 113 02:53:48
108 Eddie Campbell Warrington Road Runners M50 11:10:00 109 12:10:00 109 02:54:43
109 David Hargreaves South Ribble OC M50 11:12:00 118 12:12:00 114 02:55:00
110 Beata Kupiec Cosmic Hillbashers L 11:11:00 116 12:12:00 112 02:56:25
111 Graeme Leathard Road Runners Club M40 11:04:00 89 12:09:00 108 03:01:09
112 Jill Jackson Warrington Road Runners L 11:10:00 108 12:13:00 115 03:01:12
113 Gareth Jones Chester College AC M 11:08:00 104 12:10:00 110 03:01:23
114 Dave Wood Gtr Manchester Police M40 11:11:00 114 12:11:00 111 03:02:30
115 Marie Stronach Unattached L40 11:16:00 123 12:20:00 116 03:06:06
116 James Stronach Unattached M40 11:16:00 122 12:20:00 117 03:06:07
117 John Hopper Unattached M 11:05:00 95 12:04:00 99 03:10:19
118 Trevor Faulkner Wilmslow M50 11:13:00 119 12:20:00 118 03:12:00
119 Peter Finnegan Unattached M50 11:18:00 125 12:34:00 121 03:18:25
120 Tessa Swaine Tattenhall Runners L40 11:17:00 124 12:35:00 122 03:20:51
121 Clive Heap Cambridge Harriers M50 11:14:00 121 12:24:00 119 03:25:36
122 S Bradshaw Unattached M 11:14:00 120 12:27:00 120 03:31:00
123 Chris Dawes Wrecsam Tri M50 11:31:00 127 12:40:00 123 03:35:46
124 Colin Hirst Warrington Road Runners M50 11:29:00 126 12:44:00 124 03:52:13
Ret Lawrence Woodley Tattenhall Runners M50          
Ret Keith Crute Unattached M50 10:56:00 30 11:42:00 29  
Ret Neil Thompson Pensby Roadrunners M50 11:11:00 115      
Ret Francis McHale Tattenhall Runners M50 11:05:00 94