skip navigation

Cheshire and Merseyside Schools Orienteering League

School Scores

Schools' League 2012-2013 School Scores
  School Team BIRKENHEAD PARK LITTLE BUDWORTH CALDERSTONES EASTHAM HIGHTOWN DUNES ERDDIG ESTATE Total Points
1 FALLIBROOME HS 1 25 25 25 25 24 24 148
2 SANDBACH S 1 24 23 23 24 25 25 144
3 FALLIBROOME HS 2 23 24 24 22 23 23 139
4 FALLIBROOME HS 3 21 22 22 21 22 22 130
5 BRIDGEWATER HS 1 22 20 20 23 20 18 123
6 FALLIBROOME HS 4 18 19 21 19 19 20 116
7 SANDBACH S 2 20 17 12 14 21 21 105
8 HELSBY HS 1 17 21 17 15 15 19 104
9 FALLIBROOME HS 5 15 15 16 17 17 14 94
10 MERCHANT TAYLORS 1 16 - 18 20 18 17 89
11 BRIDGEWATER HS 2 14 16 15 13 16 13 87
12 1ST KINNERTON SCOUTS 1 19 18 14 18 - 15 84
13 CHEADLE HULME SCH 1 - 12 19 16 13 - 60
14 WEAVERHAM HS 1 13 14 - 12 - 16 55
15 FALLIBROOME HS 6 9 13 11 - 12 - 45
16 FORMBY HS 1 8 - 13 - 14 - 35
17 MERCHANT TAYLORS 2 11 - 10 10 - - 31
18 10TH WARRINGTON WEST 1 - 11 - 11 - - 22
18 SANDBACH S 3 12 10 - - - - 22
20 BIRKENHEAD HS 1 - 9 - - - 12 21
21 BRIDGEWATER HS 3 10 - - - - - 10
22 FORMBY HS 2 - - 9 - - - 9

Event and Team Analysis

BIRKENHEAD PARK held on 2012-10-06
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
886

Nicholas Day (B12) competing on GREEN finished 10th with a time of 00:31:53 and achieved 886 points.

880

Saul Skirvin (B11) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:22:23 and achieved 880 points.

843

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:26:33 and achieved 843 points.

796

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 18th with a time of 00:35:30 and achieved 796 points.

787

Alex Mackintosh (B12) competing on GREEN finished 20th with a time of 00:35:54 and achieved 787 points.

784

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:24:14 and achieved 784 points.

4976 25
2 SANDBACH S 1
1000

Sam Pearson (B12) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:28:15 and achieved 1000 points.

831

Thomas Entwistle (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:33:59 and achieved 831 points.

786

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:28:27 and achieved 786 points.

781

Sam Baldwin (B9) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:28:38 and achieved 781 points.

703

Connor Smith (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:20:30 and achieved 703 points.

691

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:32:23 and achieved 691 points.

4792 24
3 FALLIBROOME HS 2
783

Joshua Pearson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:25:08 and achieved 783 points.

750

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:19:12 and achieved 750 points.

720

Pippa Wyer (G8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:22:24 and achieved 720 points.

713

Fraser Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:20:13 and achieved 713 points.

692

Edward Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:28:27 and achieved 692 points.

684

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:28:46 and achieved 684 points.

4342 23
4 BRIDGEWATER HS 1
955

Alex Mansfield-Hickman (B11) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:32:33 and achieved 955 points.

775

William Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:28:52 and achieved 775 points.

679

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:21:12 and achieved 679 points.

645

Ciaran Tranter (B11) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:30:35 and achieved 645 points.

596

Isabel Mitchell (G8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:27:04 and achieved 596 points.

564

Sarah Jackson (G9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:28:37 and achieved 564 points.

4214 22
5 FALLIBROOME HS 3
654

Nathaneal Horton (B7) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:24:40 and achieved 654 points.

628

Angus Currie (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:22:56 and achieved 628 points.

623

Charlie Jordan (B8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:23:08 and achieved 623 points.

623

Theo Kent (B11) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:31:37 and achieved 623 points.

620

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:31:44 and achieved 620 points.

608

Ben Amey (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:23:41 and achieved 608 points.

3756 21
6 SANDBACH S 2
626

Toby Brady (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:22:59 and achieved 626 points.

625

Matthew Kennerly-Ryan (B8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:23:03 and achieved 625 points.

623

James Ormrod (B9) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:23:07 and achieved 623 points.

597

James Entwistle (B10) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:21:12 and achieved 597 points.

591

Raife Zissler (B9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:24:22 and achieved 591 points.

554

George Southern (B8) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:26:02 and achieved 554 points.

3616 20
7 1ST KINNERTON SCOUTS 1
740

Kitty Jones (G12) competing on GREEN finished 30th with a time of 00:41:58 and achieved 740 points.

729

Nina Jones (G9) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:34:22 and achieved 729 points.

721

Saskia Jones (G7) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:26:20 and achieved 721 points.

458

Phillip Rowlands (B12) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:25:08 and achieved 458 points.

458

Heather Bunning (G8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:16:47 and achieved 458 points.

410

Eve Halliday (G9) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:18:44 and achieved 410 points.

3516 19
8 FALLIBROOME HS 4
603

Simon Cetkowski (B10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:32:41 and achieved 603 points.

599

Ellen Wilkinson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:37:23 and achieved 599 points.

590

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:33:23 and achieved 590 points.

583

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:38:28 and achieved 583 points.

528

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:27:18 and achieved 528 points.

519

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:27:44 and achieved 519 points.

3422 18
9 HELSBY HS 1
1211

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 7th with a time of 00:29:09 and achieved 1211 points.

851

Evelyn Elmes (G9) competing on GREEN finished 36th with a time of 00:46:28 and achieved 851 points.

609

Ben Jones (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:23:38 and achieved 609 points.

372

Charlotte King (G8) competing on ORANGE finished 40th with a time of 00:43:23 and achieved 372 points.

0

Ed Webber (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

  3043 17
10 MERCHANT TAYLORS 1
540

Jack Blanchflower (B11) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:23:27 and achieved 540 points.

519

Tom Hutchinson (B9) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:27:45 and achieved 519 points.

504

James Howe (B11) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:39:07 and achieved 504 points.

500

Fraser Bangs (B8) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:13:43 and achieved 500 points.

459

Harry Cave (B9) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:31:25 and achieved 459 points.

398

Harry Taaffe (B11) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:31:47 and achieved 398 points.

2920 16
11 FALLIBROOME HS 5
476

Patrick Swallow (B8) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:30:15 and achieved 476 points.

470

Molly Warnke (G10) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:30:39 and achieved 470 points.

454

Anthony Gibbons (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:31:42 and achieved 454 points.

448

Alistair Ford (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:17:10 and achieved 448 points.

426

Tanisha Neupane (G7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:21:18 and achieved 426 points.

401

Pedro Felippe (B9) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:17:06 and achieved 401 points.

2675 15
12 BRIDGEWATER HS 2
511

Katie Ledwith (G9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:31:34 and achieved 511 points.

494

Josh Corker (B10) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:25:39 and achieved 494 points.

429

Ethan Hughes (B8) competing on ORANGE finished 36th with a time of 00:33:35 and achieved 429 points.

426

Alex Mitchell (B11) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:46:17 and achieved 426 points.

410

Daniel Miller (B9) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:54:36 and achieved 410 points.

403

Callum Shaw (B11) competing on LIGHT GREEN finished 25th with a time of 00:48:52 and achieved 403 points.

2673 14
13 WEAVERHAM HS 1
1264

Hannah Hateley (G7) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:23:23 and achieved 1264 points.

500

Michael Landon (B9) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:11:26 and achieved 500 points.

0

Joe Else (B9) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

      1764 13
14 SANDBACH S 3
528

James Thorne (B9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:27:18 and achieved 528 points.

470

Oliver Simpson (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:30:38 and achieved 470 points.

388

Rhys Griffith (B7) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:19:49 and achieved 388 points.

297

Jensen Davenport (B7) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:25:51 and achieved 297 points.

0

Olly Williams (B13) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

  1683 12
15 MERCHANT TAYLORS 2
397

Alex Head-Rapson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:49:33 and achieved 397 points.

341

Michael Rumle (B11) competing on ORANGE finished 37th with a time of 00:37:11 and achieved 341 points.

320

Oliver Roome (B9) competing on ORANGE finished 42nd with a time of 00:45:04 and achieved 320 points.

319

Michael Hillesdon (B10) competing on ORANGE finished 38th with a time of 00:39:47 and achieved 319 points.

0

Jacob Foster (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Ryan Carney (B8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

1377 11
16 BRIDGEWATER HS 3
344

Robert Hennessey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 00:57:10 and achieved 344 points.

316

Chris Jackson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 01:02:18 and achieved 316 points.

258

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:29:54 and achieved 258 points.

      918 10
17 FALLIBROOME HS 6
361

Matthew Browne (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:21:14 and achieved 361 points.

345

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 39th with a time of 00:41:45 and achieved 345 points.

0

Charles Whelan (B12) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

0

Tobias Halsey (B12) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

0

William Mayer (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Jasper Wigmore (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

706 9
18 FORMBY HS 1
374

Luke Deaves Jarvis (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:20:32 and achieved 374 points.

326

Cal Ford (B7) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:23:30 and achieved 326 points.

0

Caitlin Stark (G7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Cassie Bradshaw (G8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Gemma Skellern (G9) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

  700 8
LITTLE BUDWORTH held on 2012-11-03
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
832

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:31:01 and achieved 832 points.

807

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:27:40 and achieved 807 points.

801

Matthew Fellbaum (B10) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:26:55 and achieved 801 points.

768

Joshua Pearson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:29:05 and achieved 768 points.

751

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:29:43 and achieved 751 points.

738

Ellen Wilkinson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:34:26 and achieved 738 points.

4697 25
2 FALLIBROOME HS 2
721

Nathaneal Horton (B7) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:30:21 and achieved 721 points.

700

Saul Skirvin (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:31:56 and achieved 700 points.

694

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:36:34 and achieved 694 points.

689

Simon Cetkowski (B10) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:32:27 and achieved 689 points.

678

Charlie Jordan (B8) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:28:52 and achieved 678 points.

673

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:37:45 and achieved 673 points.

4155 24
3 SANDBACH S 1
1000

Olly Williams (B13) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:19:35 and achieved 1000 points.

644

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:39:24 and achieved 644 points.

615

George Farren (B11) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:36:20 and achieved 615 points.

594

Matthew Kennerly-Ryan (B8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:32:57 and achieved 594 points.

587

Sam Pearson (B12) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:33:21 and achieved 587 points.

581

Raife Zissler (B9) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:33:38 and achieved 581 points.

4021 23
4 FALLIBROOME HS 3
671

Fraser Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:29:09 and achieved 671 points.

659

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:29:40 and achieved 659 points.

629

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:31:07 and achieved 629 points.

622

Chris Ellen (B10) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:27:41 and achieved 622 points.

608

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:36:43 and achieved 608 points.

597

Tobias Halsey (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:32:49 and achieved 597 points.

3786 22
5 HELSBY HS 1
835

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:29:19 and achieved 835 points.

750

Ben Jones (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:26:04 and achieved 750 points.

738

Evelyn Elmes (G9) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:38:30 and achieved 738 points.

560

Charlotte King (G8) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:14:03 and achieved 560 points.

515

Ed Webber (B8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:37:59 and achieved 515 points.

  3398 21
6 BRIDGEWATER HS 1
624

Ciaran Tranter (B11) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:35:50 and achieved 624 points.

584

Alex Mitchell (B11) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:29:26 and achieved 584 points.

583

Daniel Warren (B11) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:29:32 and achieved 583 points.

550

Sarah Jackson (G9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:39:47 and achieved 550 points.

529

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:37:00 and achieved 529 points.

522

Katie Ledwith (G9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:41:57 and achieved 522 points.

3392 20
7 FALLIBROOME HS 4
570

Anna Harrington (G12) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:39:12 and achieved 570 points.

521

Nomi Fischer (G7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:17:48 and achieved 521 points.

503

Matthew Browne (B7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:15:40 and achieved 503 points.

488

Tanisha Neupane (G7) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:18:58 and achieved 488 points.

466

Edward Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 23rd with a time of 00:47:56 and achieved 466 points.

442

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 34th with a time of 00:44:16 and achieved 442 points.

2990 19
8 1ST KINNERTON SCOUTS 1
739

Saskia Jones (G7) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:34:55 and achieved 739 points.

511

Nina Jones (G9) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:55:36 and achieved 511 points.

454

Kitty Jones (G12) competing on GREEN finished 36th with a time of 00:47:23 and achieved 454 points.

433

Eve Halliday (G9) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:18:11 and achieved 433 points.

402

Sian Abbott (G9) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:19:36 and achieved 402 points.

379

Phillip Rowlands (B12) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:41:17 and achieved 379 points.

2918 18
9 SANDBACH S 2
539

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:47:08 and achieved 539 points.

534

Toby Brady (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:36:40 and achieved 534 points.

505

Connor Smith (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:38:42 and achieved 505 points.

473

Thomas Entwistle (B12) competing on GREEN finished 29th with a time of 00:41:22 and achieved 473 points.

456

Rhys Griffith (B7) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:17:15 and achieved 456 points.

402

Callum Newman-Scott (B7) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:19:33 and achieved 402 points.

2909 17
10 BRIDGEWATER HS 2
510

William Mansfield-Hickman (B9) competing on GREEN finished 37th with a time of 00:48:02 and achieved 510 points.

480

Ethan Hughes (B8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:40:46 and achieved 480 points.

480

Callum Shaw (B11) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:35:53 and achieved 480 points.

421

Chris Jackson (B11) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:40:50 and achieved 421 points.

421

Robert Hennessey (B11) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:40:51 and achieved 421 points.

396

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:19:51 and achieved 396 points.

2708 16
11 FALLIBROOME HS 5
428

Pippa Wyer (G8) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:51:11 and achieved 428 points.

425

Ben Amey (B9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:46:03 and achieved 425 points.

404

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:48:28 and achieved 404 points.

375

Luke Fletcher (B8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:18:45 and achieved 375 points.

342

Luke Harrison (B10) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:50:13 and achieved 342 points.

339

Dylan Connolly (B8) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:20:45 and achieved 339 points.

2313 15
12 WEAVERHAM HS 1
1320

Hannah Hateley (G7) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:25:23 and achieved 1320 points.

496

Michael Landon (B9) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:14:09 and achieved 496 points.

0

Thomas Wilson (B8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

      1816 14
13 FALLIBROOME HS 6
295

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 01:06:23 and achieved 295 points.

294

Anthony Gibbons (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 01:06:27 and achieved 294 points.

293

Alexander Wild (B8) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:23:59 and achieved 293 points.

230

William Mayer (B7) competing on YELLOW finished 36th with a time of 00:34:12 and achieved 230 points.

221

Ruby Allgood (G8) competing on YELLOW finished 37th with a time of 00:35:39 and achieved 221 points.

220

Emilia Oates (G8) competing on YELLOW finished 38th with a time of 00:35:43 and achieved 220 points.

1553 13
14 CHEADLE HULME SCH 1
557

James Stott (B11) competing on GREEN finished 24th with a time of 00:38:40 and achieved 557 points.

527

Harry Coleshill (B10) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:42:24 and achieved 527 points.

311

Jiorji Gunning (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:25:21 and achieved 311 points.

      1395 12
15 10TH WARRINGTON WEST 1
309

Will Benzies (B7) competing on ORANGE finished 37th with a time of 01:10:51 and achieved 309 points.

293

Aaron McKenna (B8) competing on ORANGE finished 35th with a time of 01:06:54 and achieved 293 points.

293

Matthew Gettins (B8) competing on ORANGE finished 36th with a time of 01:06:57 and achieved 293 points.

233

Aidan Carroll (B8) competing on ORANGE finished 39th with a time of 01:24:04 and achieved 233 points.

233

Ben Skelland (B8) competing on ORANGE finished 38th with a time of 01:23:59 and achieved 233 points.

  1361 11
16 SANDBACH S 3
374

James Entwistle (B10) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:46:01 and achieved 374 points.

329

Kieran Bennett (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:23:53 and achieved 329 points.

0

Jensen Davenport (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Sam Baldwin (B9) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

    703 10
17 BIRKENHEAD HS 1
361

Armand Rabot (B8) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:54:10 and achieved 361 points.

0

Lucy Myers (G7) competing on WHITE finished 10th with a time of 00:21:40 and achieved 0 points.

0

Tom Parkes (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

      361 9
CALDERSTONES held on 2012-12-01
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
991

Matthew Fellbaum (B10) competing on GREEN finished 5th with a time of 00:25:57 and achieved 991 points.

975

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:22:24 and achieved 975 points.

918

Nicholas Day (B12) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:25:28 and achieved 918 points.

889

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:21:16 and achieved 889 points.

880

Saul Skirvin (B11) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:21:51 and achieved 880 points.

850

Tobias Halsey (B12) competing on GREEN finished 10th with a time of 00:27:31 and achieved 850 points.

5503 25
2 FALLIBROOME HS 2
846

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:22:43 and achieved 846 points.

839

Nathaneal Horton (B7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:19:08 and achieved 839 points.

805

Theo Kent (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:23:53 and achieved 805 points.

770

Christopher Seed (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:24:59 and achieved 770 points.

766

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:30:31 and achieved 766 points.

763

Simon Cetkowski (B10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:25:11 and achieved 763 points.

4789 24
3 SANDBACH S 1
940

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:23:15 and achieved 940 points.

837

Thomas Entwistle (B12) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:27:57 and achieved 837 points.

710

Connor Smith (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:20:12 and achieved 710 points.

693

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:31:33 and achieved 693 points.

668

Matthew Kennerly-Ryan (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:21:28 and achieved 668 points.

645

James Ormrod (B9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:22:14 and achieved 645 points.

4493 23
4 FALLIBROOME HS 3
750

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:19:07 and achieved 750 points.

748

Ben Amey (B9) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:19:11 and achieved 748 points.

746

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:25:46 and achieved 746 points.

744

Joshua Pearson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:25:51 and achieved 744 points.

741

Ellen Wilkinson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:29:30 and achieved 741 points.

734

Angus Currie (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:19:32 and achieved 734 points.

4463 22
5 FALLIBROOME HS 4
729

Anthony Gibbons (B9) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:19:41 and achieved 729 points.

714

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:20:05 and achieved 714 points.

681

Chris Ellen (B10) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:28:13 and achieved 681 points.

673

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:32:29 and achieved 673 points.

659

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:21:47 and achieved 659 points.

600

Matthew Williams (B13) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:13:20 and achieved 600 points.

4056 21
6 BRIDGEWATER HS 1
815

William Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:26:48 and achieved 815 points.

814

Alex Mansfield-Hickman (B11) competing on GREEN finished 17th with a time of 00:31:35 and achieved 814 points.

660

Daniel Warren (B11) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:18:48 and achieved 660 points.

608

Isabel Mitchell (G8) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:26:26 and achieved 608 points.

574

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:25:00 and achieved 574 points.

565

Alex Mitchell (B11) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:22:19 and achieved 565 points.

4036 20
7 CHEADLE HULME SCH 1
1100

James Stott (B11) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:23:23 and achieved 1100 points.

713

Harry Coleshill (B10) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:26:58 and achieved 713 points.

560

William Wasson (B7) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:14:59 and achieved 560 points.

560

Oliver Potts (B7) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:14:59 and achieved 560 points.

336

George Taylor (B7) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:25:01 and achieved 336 points.

335

Jiorji Gunning (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:25:02 and achieved 335 points.

3604 19
8 MERCHANT TAYLORS 1
668

Ryan Carney (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:21:28 and achieved 668 points.

660

Jack Blanchflower (B11) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:16:59 and achieved 660 points.

571

James Howe (B11) competing on GREEN finished 30th with a time of 00:45:01 and achieved 571 points.

567

Tom Devling (B13) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:30:51 and achieved 567 points.

541

Jacob Foster (B9) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:26:30 and achieved 541 points.

444

Harry Taaffe (B11) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:43:18 and achieved 444 points.

3451 18
9 HELSBY HS 1
1159

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:25:14 and achieved 1159 points.

908

Ben Jones (B8) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:24:04 and achieved 908 points.

662

Helen Elmes (G13) competing on GREEN finished 24th with a time of 00:38:50 and achieved 662 points.

619

Ed Webber (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:23:10 and achieved 619 points.

    3348 17
10 FALLIBROOME HS 5
593

Anna Harrington (G12) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:32:26 and achieved 593 points.

550

Molly Warnke (G10) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:26:04 and achieved 550 points.

539

Luke Harrison (B10) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:23:24 and achieved 539 points.

520

Nomi Fischer (G7) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:19:00 and achieved 520 points.

471

Patrick Swallow (B8) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:30:24 and achieved 471 points.

406

Matthew Browne (B7) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:20:42 and achieved 406 points.

3079 16
11 BRIDGEWATER HS 2
543

Pranaya Kansakar (B10) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:35:23 and achieved 543 points.

533

Katie Ledwith (G9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:30:05 and achieved 533 points.

527

Callum Shaw (B11) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:23:58 and achieved 527 points.

474

Daniel Miller (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:30:18 and achieved 474 points.

358

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:23:25 and achieved 358 points.

329

Drew Milier (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:25:32 and achieved 329 points.

2764 15
12 1ST KINNERTON SCOUTS 1
868

Saskia Jones (G7) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:21:49 and achieved 868 points.

645

Nina Jones (G9) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:37:55 and achieved 645 points.

406

Sian Abbott (G9) competing on ORANGE finished 42nd with a time of 00:39:37 and achieved 406 points.

396

Eve Halliday (G9) competing on ORANGE finished 43rd with a time of 00:40:30 and achieved 396 points.

    2315 14
13 FORMBY HS 1
641

Cassie Bradshaw (G8) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:25:04 and achieved 641 points.

483

William Smith (B7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:17:22 and achieved 483 points.

339

Gemma Skellern (G9) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:24:43 and achieved 339 points.

299

Lucy Nickalls (G7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:33:04 and achieved 299 points.

282

Molly Lynch (G7) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:35:00 and achieved 282 points.

263

Luke Deaves Jarvis (B7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:31:55 and achieved 263 points.

2307 13
14 SANDBACH S 2
561

Raife Zissler (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:25:32 and achieved 561 points.

374

Callum Newman-Scott (B7) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:22:25 and achieved 374 points.

330

Sam Booth (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:25:24 and achieved 330 points.

210

Taylor Brooks (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:40:02 and achieved 210 points.

0

James Entwistle (B10) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Sam Baldwin (B9) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

1475 12
15 FALLIBROOME HS 6
385

Jasper Wigmore (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:21:46 and achieved 385 points.

379

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 40th with a time of 00:37:48 and achieved 379 points.

251

William Mayer (B7) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:33:30 and achieved 251 points.

224

Pedro Felippe (B9) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:33:30 and achieved 224 points.

153

Ruby Allgood (G8) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:55:07 and achieved 153 points.

0

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

1392 11
16 MERCHANT TAYLORS 2
404

Michael Rumle (B11) competing on ORANGE finished 36th with a time of 00:31:15 and achieved 404 points.

331

Alex Head-Rapson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 00:58:00 and achieved 331 points.

309

Harry Cave (B9) competing on ORANGE finished 44th with a time of 00:46:27 and achieved 309 points.

      1044 10
17 FORMBY HS 2
254

Daisy Williams - Tranter (G7) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:38:58 and achieved 254 points.

246

Cal Ford (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:34:09 and achieved 246 points.

241

Caitlin Stark (G7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:41:03 and achieved 241 points.

      741 9
EASTHAM held on 2013-01-26
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
881

Nicholas Day (B12) competing on GREEN finished 10th with a time of 00:43:57 and achieved 881 points.

880

Matthew Fellbaum (B10) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:25:24 and achieved 880 points.

829

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:46:41 and achieved 829 points.

815

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:29:14 and achieved 815 points.

738

Nathaneal Horton (B7) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:27:24 and achieved 738 points.

661

Charlie Jordan (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:27:16 and achieved 661 points.

4804 25
2 SANDBACH S 1
1000

Sam Pearson (B12) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:38:42 and achieved 1000 points.

750

George Southern (B8) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:24:03 and achieved 750 points.

650

Thomas Entwistle (B12) competing on GREEN finished 29th with a time of 00:59:31 and achieved 650 points.

594

Matthew Kennerly-Ryan (B8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:30:22 and achieved 594 points.

583

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:43:34 and achieved 583 points.

558

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:45:32 and achieved 558 points.

4135 24
3 BRIDGEWATER HS 1
865

Alex Mansfield-Hickman (B11) competing on GREEN finished 19th with a time of 00:49:14 and achieved 865 points.

674

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:26:46 and achieved 674 points.

564

William Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:45:03 and achieved 564 points.

546

Ciaran Tranter (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:40:56 and achieved 546 points.

510

Sarah Jackson (G9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:39:41 and achieved 510 points.

489

Daniel Miller (B9) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:36:53 and achieved 489 points.

3648 23
4 FALLIBROOME HS 2
634

Joshua Pearson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:35:18 and achieved 634 points.

598

Pippa Wyer (G8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:33:47 and achieved 598 points.

560

Jasper Wigmore (B7) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:17:28 and achieved 560 points.

558

Jack Dymond (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:40:03 and achieved 558 points.

541

Angus Currie (B9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:33:21 and achieved 541 points.

536

Edward Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:41:41 and achieved 536 points.

3427 22
5 FALLIBROOME HS 3
519

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:43:02 and achieved 519 points.

519

Ellen Wilkinson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:49:01 and achieved 519 points.

505

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:35:42 and achieved 505 points.

498

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:51:02 and achieved 498 points.

496

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:51:13 and achieved 496 points.

484

Saul Skirvin (B11) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:46:08 and achieved 484 points.

3021 21
6 MERCHANT TAYLORS 1
550

James Howe (B11) competing on GREEN finished 38th with a time of 01:17:23 and achieved 550 points.

531

Tom Devling (B13) competing on GREEN finished 37th with a time of 01:12:53 and achieved 531 points.

469

Oliver Roome (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:38:26 and achieved 469 points.

435

Michael Hillesdon (B10) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:51:25 and achieved 435 points.

408

Jack Blanchflower (B11) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:38:54 and achieved 408 points.

344

Alex Head-Rapson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 01:04:56 and achieved 344 points.

2737 20
7 FALLIBROOME HS 4
460

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:39:13 and achieved 460 points.

454

Theo Kent (B11) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:49:09 and achieved 454 points.

448

Ben Amey (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:40:16 and achieved 448 points.

443

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:40:44 and achieved 443 points.

431

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:41:52 and achieved 431 points.

426

Molly Warnke (G10) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:42:17 and achieved 426 points.

2662 19
8 1ST KINNERTON SCOUTS 1
545

Saskia Jones (G7) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:43:41 and achieved 545 points.

533

Heather Bunning (G8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:37:52 and achieved 533 points.

522

Sian Abbott (G9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:38:41 and achieved 522 points.

497

Nina Jones (G9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:40:41 and achieved 497 points.

475

Phillip Rowlands (B12) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:30:22 and achieved 475 points.

0

Eve Halliday (G9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

2572 18
9 FALLIBROOME HS 5
424

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN finished 23rd with a time of 00:52:43 and achieved 424 points.

422

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:52:53 and achieved 422 points.

413

Anna Harrington (G12) competing on LIGHT GREEN finished 25th with a time of 00:54:10 and achieved 413 points.

406

Alex Kavanagh (B8) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:44:24 and achieved 406 points.

368

Fraser Mackintosh (B9) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 01:09:01 and achieved 368 points.

343

Emilia Oates (G8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:28:31 and achieved 343 points.

2376 17
10 CHEADLE HULME SCH 1
752

James Stott (B11) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:29:43 and achieved 752 points.

535

Harry Coleshill (B10) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:29:40 and achieved 535 points.

487

William Wasson (B7) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:20:04 and achieved 487 points.

192

Jiorji Gunning (B7) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:51:06 and achieved 192 points.

190

Nathan Mofarah (B7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:51:21 and achieved 190 points.

  2156 16
11 HELSBY HS 1
991

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 18th with a time of 00:48:47 and achieved 991 points.

409

Ben Jones (B8) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 01:02:09 and achieved 409 points.

385

Mitchil Collins (B8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:22:41 and achieved 385 points.

      1785 15
12 SANDBACH S 2
505

Toby Brady (B8) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:50:19 and achieved 505 points.

380

Connor Smith (B9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:47:25 and achieved 380 points.

371

Raife Zissler (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:48:36 and achieved 371 points.

364

Oliver Simpson (B9) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:49:33 and achieved 364 points.

0

James Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

  1620 14
13 BRIDGEWATER HS 2
484

Katie Ledwith (G9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:41:45 and achieved 484 points.

244

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:40:08 and achieved 244 points.

237

Drew Milier (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:41:24 and achieved 237 points.

      965 13
14 WEAVERHAM HS 1
936

Hannah Hateley (G7) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:35:50 and achieved 936 points.

0

Michael Landon (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Martin Rogerson (B8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

      936 12
15 10TH WARRINGTON WEST 1
248

Mark Renshaw (B7) competing on ORANGE finished 39th with a time of 01:21:38 and achieved 248 points.

219

Matthew Gettins (B8) competing on ORANGE finished 40th with a time of 01:22:39 and achieved 219 points.

188

Scott Tickle (B8) competing on ORANGE finished 41st with a time of 01:35:55 and achieved 188 points.

184

Aaron McKenna (B8) competing on ORANGE finished 42nd with a time of 01:38:18 and achieved 184 points.

    839 11
16 MERCHANT TAYLORS 2
235

Adam Zaidi (B10) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:32:40 and achieved 235 points.

213

Tom Hutchinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 32nd with a time of 01:59:29 and achieved 213 points.

184

Harry Taaffe (B11) competing on LIGHT GREEN finished 33rd with a time of 02:01:21 and achieved 184 points.

180

Michael Rumle (B11) competing on LIGHT GREEN finished 34th with a time of 02:03:39 and achieved 180 points.

0

Harry Cave (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

  812 10
HIGHTOWN DUNES held on 2013-02-09
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 SANDBACH S 1
1000

Olly Williams (B13) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:27:43 and achieved 1000 points.

800

Sam Pearson (B12) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:30:28 and achieved 800 points.

728

Sam Baldwin (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:29:08 and achieved 728 points.

678

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:44:58 and achieved 678 points.

661

Thomas Entwistle (B12) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:36:51 and achieved 661 points.

660

James Entwistle (B10) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:28:15 and achieved 660 points.

4527 25
2 FALLIBROOME HS 1
752

Chris Ellen (B10) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:35:39 and achieved 752 points.

734

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:36:32 and achieved 734 points.

730

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:29:02 and achieved 730 points.

727

Saul Skirvin (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:36:52 and achieved 727 points.

723

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:38:43 and achieved 723 points.

704

Fraser Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:30:07 and achieved 704 points.

4370 24
3 FALLIBROOME HS 2
704

Theo Kent (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:38:05 and achieved 704 points.

699

Pippa Wyer (G8) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:33:58 and achieved 699 points.

695

Ellen Wilkinson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:43:48 and achieved 695 points.

663

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:31:59 and achieved 663 points.

658

Simon Cetkowski (B10) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:40:46 and achieved 658 points.

650

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:46:52 and achieved 650 points.

4069 23
4 FALLIBROOME HS 3
600

Matthew Williams (B13) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:20:38 and achieved 600 points.

585

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:45:47 and achieved 585 points.

578

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:52:44 and achieved 578 points.

571

Anna Harrington (G12) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:47:00 and achieved 571 points.

567

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:47:22 and achieved 567 points.

560

Matthew Browne (B7) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:16:39 and achieved 560 points.

3461 22
5 SANDBACH S 2
659

Toby Brady (B8) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:46:13 and achieved 659 points.

654

Jacob Wood (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:32:26 and achieved 654 points.

636

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:47:53 and achieved 636 points.

630

Connor Smith (B9) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:33:38 and achieved 630 points.

539

Matthew Kennerly-Ryan (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:39:19 and achieved 539 points.

309

Oliver Simpson (B9) competing on ORANGE finished 38th with a time of 01:08:37 and achieved 309 points.

3427 21
6 BRIDGEWATER HS 1
581

William Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:52:22 and achieved 581 points.

565

Ciaran Tranter (B11) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:47:24 and achieved 565 points.

560

Callum Shaw (B11) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:33:19 and achieved 560 points.

515

Daniel Warren (B11) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:36:12 and achieved 515 points.

509

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:41:37 and achieved 509 points.

489

Isabel Mitchell (G8) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:48:31 and achieved 489 points.

3219 20
7 FALLIBROOME HS 4
547

Joshua Pearson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:49:03 and achieved 547 points.

542

Nathaneal Horton (B7) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:43:50 and achieved 542 points.

529

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:52:25 and achieved 529 points.

501

Jack Dymond (B11) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:53:32 and achieved 501 points.

496

Charlie Jordan (B8) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:42:40 and achieved 496 points.

471

Molly Warnke (G10) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:44:57 and achieved 471 points.

3086 19
8 MERCHANT TAYLORS 1
490

Jack Blanchflower (B11) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:38:03 and achieved 490 points.

488

Michael Hillesdon (B10) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:54:53 and achieved 488 points.

480

Jacob Foster (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:44:06 and achieved 480 points.

384

Michael Rumle (B11) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:48:31 and achieved 384 points.

345

James Howe (B11) competing on GREEN finished 39th with a time of 01:28:11 and achieved 345 points.

294

Alex Head-Rapson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 01:31:22 and achieved 294 points.

2481 18
9 FALLIBROOME HS 5
464

Nicholas Day (B12) competing on GREEN finished 20th with a time of 00:59:44 and achieved 464 points.

444

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:47:45 and achieved 444 points.

439

Ben Amey (B9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:48:14 and achieved 439 points.

404

Anthony Gibbons (B9) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:52:25 and achieved 404 points.

359

Luke Harrison (B10) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:51:55 and achieved 359 points.

343

William Mayer (B7) competing on ORANGE finished 40th with a time of 01:09:14 and achieved 343 points.

2453 17
10 BRIDGEWATER HS 2
463

Ethan Hughes (B8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:45:50 and achieved 463 points.

456

Daniel Miller (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:46:25 and achieved 456 points.

362

Alex Mitchell (B11) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:51:34 and achieved 362 points.

361

Robert Hennessey (B11) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:51:45 and achieved 361 points.

269

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:34:46 and achieved 269 points.

260

Drew Milier (B7) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:35:43 and achieved 260 points.

2171 16
11 HELSBY HS 1
674

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:51:26 and achieved 674 points.

576

Ben Jones (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:36:44 and achieved 576 points.

440

Evelyn Elmes (G9) competing on GREEN finished 40th with a time of 01:28:17 and achieved 440 points.

316

Ed Webber (B8) competing on ORANGE finished 37th with a time of 01:06:56 and achieved 316 points.

    2006 15
12 FORMBY HS 1
500

Cassie Bradshaw (G8) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:47:29 and achieved 500 points.

310

Eleanor Horswell (G7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:35:21 and achieved 310 points.

302

Daisy Williams - Tranter (G7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:36:23 and achieved 302 points.

294

Caitlin Stark (G7) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:37:23 and achieved 294 points.

237

Cal Ford (B7) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:39:26 and achieved 237 points.

231

Luke Deaves Jarvis (B7) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:40:22 and achieved 231 points.

1874 14
13 CHEADLE HULME SCH 1
702

James Stott (B11) competing on GREEN finished 5th with a time of 00:43:26 and achieved 702 points.

363

Harry Coleshill (B10) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 01:13:58 and achieved 363 points.

147

William Wasson (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 01:03:38 and achieved 147 points.

      1212 13
14 FALLIBROOME HS 6
306

Pedro Felippe (B9) competing on ORANGE finished 39th with a time of 01:09:07 and achieved 306 points.

0

Edward Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

0

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Alex Mackintosh (B12) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

0

Patrick Swallow (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Ruby Allgood (G8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

306 12
ERDDIG ESTATE held on 2013-03-16
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 SANDBACH S 1
1000

Olly Williams (B13) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:26:49 and achieved 1000 points.

873

Ewan Darlington (B8) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:30:24 and achieved 873 points.

848

Toby Brady (B8) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:31:16 and achieved 848 points.

800

Sam Pearson (B12) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:26:31 and achieved 800 points.

750

George Southern (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:22:58 and achieved 750 points.

688

James Thorne (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:25:02 and achieved 688 points.

4959 25
2 FALLIBROOME HS 1
791

Edward Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:29:30 and achieved 791 points.

761

Edward de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:30:38 and achieved 761 points.

759

Jessica De sousa (G7) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:29:58 and achieved 759 points.

726

Nicholas Day (B12) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:36:56 and achieved 726 points.

706

Sam Amey (B9) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:37:31 and achieved 706 points.

676

Nathaneal Horton (B7) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:43:54 and achieved 676 points.

4419 24
3 FALLIBROOME HS 2
672

Simon Cetkowski (B10) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:34:43 and achieved 672 points.

617

Bethany Sloan (G12) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:37:50 and achieved 617 points.

615

Nomi Fischer (G7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:26:23 and achieved 615 points.

613

Pippa Wyer (G8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:31:27 and achieved 613 points.

611

Chris Ellen (B10) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:38:14 and achieved 611 points.

601

Jacob Bradley (B11) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:38:50 and achieved 601 points.

3729 23
4 FALLIBROOME HS 3
597

Alex Mackintosh (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:44:56 and achieved 597 points.

593

Anna Harrington (G12) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:39:20 and achieved 593 points.

591

Charlie Jordan (B8) competing on LIGHT GREEN finished 25th with a time of 00:44:50 and achieved 591 points.

580

Matthew Williams (B13) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:36:33 and achieved 580 points.

568

Phillip de Sousa (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:47:11 and achieved 568 points.

563

Angus Currie (B9) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:30:39 and achieved 563 points.

3492 22
5 SANDBACH S 2
684

Alex Robinson (B9) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:38:48 and achieved 684 points.

638

Jack Fox-Mars (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:27:00 and achieved 638 points.

633

Raife Zissler (B9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:27:15 and achieved 633 points.

584

Jacob Wood (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:29:32 and achieved 584 points.

459

Charlie Therin (B8) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:26:46 and achieved 459 points.

440

Callum Newman-Scott (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:31:21 and achieved 440 points.

3438 21
6 FALLIBROOME HS 4
549

Molly Warnke (G10) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 00:48:19 and achieved 549 points.

529

Ben Heginbotham (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:32:34 and achieved 529 points.

525

Laura Harrington (G11) competing on LIGHT GREEN finished 31st with a time of 00:50:28 and achieved 525 points.

518

Anthony Gibbons (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:33:15 and achieved 518 points.

513

Joshua Dixon (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:33:39 and achieved 513 points.

496

Finn Chapman (B8) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:34:42 and achieved 496 points.

3130 20
7 HELSBY HS 1
935

Dan Weaver (B8) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:35:50 and achieved 935 points.

624

Evelyn Elmes (G9) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 00:47:33 and achieved 624 points.

584

Ben Jones (B8) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:45:25 and achieved 584 points.

500

Mitchil Collins (B8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:24:35 and achieved 500 points.

465

Ed Webber (B8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:37:02 and achieved 465 points.

  3108 19
8 BRIDGEWATER HS 1
693

Alex Mansfield-Hickman (B11) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:42:32 and achieved 693 points.

591

Ciaran Tranter (B11) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:39:30 and achieved 591 points.

439

Robbie Giles (B8) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:39:18 and achieved 439 points.

417

Sarah Jackson (G9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:46:13 and achieved 417 points.

409

Katie Ledwith (G9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:47:14 and achieved 409 points.

382

Morgan Hindle (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:36:02 and achieved 382 points.

2931 18
9 MERCHANT TAYLORS 1
571

Jack Blanchflower (B11) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:26:34 and achieved 571 points.

544

Fraser Bangs (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:31:40 and achieved 544 points.

349

Oliver Roome (B9) competing on LIGHT GREEN finished 35th with a time of 01:15:57 and achieved 349 points.

270

Alex Head-Rapson (B11) competing on LIGHT GREEN finished 36th with a time of 01:26:39 and achieved 270 points.

266

Michael Rumle (B11) competing on LIGHT GREEN finished 37th with a time of 01:27:37 and achieved 266 points.

  2000 17
10 WEAVERHAM HS 1
1170

Hannah Hateley (G7) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:29:55 and achieved 1170 points.

370

Joe Else (B9) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:33:11 and achieved 370 points.

0

Heather Webb (G7) competing on WHITE finished 4th with a time of 00:08:32 and achieved 0 points.

      1540 16
11 1ST KINNERTON SCOUTS 1
612

Nina Jones (G9) competing on LIGHT GREEN finished 30th with a time of 00:48:34 and achieved 612 points.

451

Phillip Rowlands (B12) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:30:35 and achieved 451 points.

413

Heather Bunning (G8) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:46:41 and achieved 413 points.

0

Sian Abbott (G9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Eve Halliday (G9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Saskia Jones (G7) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

1476 15
12 FALLIBROOME HS 5
458

Matthew Browne (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:30:04 and achieved 458 points.

363

Luke Harrison (B10) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:41:42 and achieved 363 points.

356

Joseph O'Donovan (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:48:24 and achieved 356 points.

0

Owen Griffiths (B13) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Tobias Halsey (B12) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

0

Ben Amey (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

1177 14
13 BRIDGEWATER HS 2
331

Ethan Hughes (B8) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:51:55 and achieved 331 points.

316

Chris Jackson (B11) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:47:59 and achieved 316 points.

316

Robert Hennessey (B11) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:48:01 and achieved 316 points.

      963 13
14 BIRKENHEAD HS 1
560

Armand Rabot (B8) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:47:24 and achieved 560 points.

0

Lucy Myers (G7) competing on WHITE finished 5th with a time of 00:10:24 and achieved 0 points.

0

Tom Parkes (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

      560 12

Contacts

For further information, contact the League Co-ordinator

Malcolm Irvine () (tel: 0151 648 7201)