skip navigation

Cheshire and Merseyside Schools Orienteering League

School Scores

Schools' League 2010-2011 School Scores
  School Team Calderstones Park Eastham Country Park Beacon Park Hightown Dunes Petty Pool Marbury Country Park Total Points
1 FALLIBROOME HS 1 24 25 25 25 25 25 149
2 SANDBACH S 1 25 24 24 24 24 24 145
3 FALLIBROOME HS 2 22 23 23 23 23 22 136
4 BRIDGEWATER HS 1 21 21 21 20 22 23 128
5 MERCHANT TAYLORS 1 23 14 22 22 21 21 123
6 FALLIBROOME HS 3 20 22 20 19 20 20 121
7 FALLIBROOME HS 4 17 20 19 18 19 19 112
8 BRIDGEWATER HS 2 19 18 17 14 15 18 101
9 SANDBACH S 2 14 17 18 21 13 17 100
10 BRIDGEWATER HS 3 16 13 15 11 12 13 80
11 MERCHANT TAYLORS 2 13 - 14 17 17 16 77
12 FALLIBROOME HS 5 12 15 - 16 18 15 76
13 BIRKENHEAD S 1 15 19 - - 16 14 64
14 FALLIBROOME HS 6 - 11 - 15 14 12 52
15 1ST KINNERTON SCOUTS 1 18 16 - - 11 - 45
16 TARPORLEY 1 - 12 16 - - - 28
17 FALLIBROOME HS 7 - - - 12 10 - 22
18 BRIDGEWATER HS 4 11 10 - - - - 21
19 SANDBACH S 3 - - - 13 - - 13
20 WEAVERHAM HS 1 - - - - 9 - 9
21 MERCHANT TAYLORS 3 - - - - 8 - 8

Event and Team Analysis

Calderstones Park held on 2010-10-02
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 SANDBACH S 1
1062

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:20:26 and achieved 1062 points.

833

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:23:40 and achieved 833 points.

828

George Farren (B9) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:21:03 and achieved 828 points.

804

Oliver Farren (B13) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:24:32 and achieved 804 points.

800

Sam Bourne (B13) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:17:25 and achieved 800 points.

743

Richard Townshend (B9) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:23:28 and achieved 743 points.

5070 25
2 FALLIBROOME HS 1
847

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 10th with a time of 00:23:17 and achieved 847 points.

750

Saul Skirvin (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:15:41 and achieved 750 points.

748

Chris Chasty (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:26:21 and achieved 748 points.

724

Alex Mackintosh (B10) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:21:10 and achieved 724 points.

699

Esther Horton (G8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:18:51 and achieved 699 points.

689

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:25:18 and achieved 689 points.

4457 24
3 MERCHANT TAYLORS 1
918

Vamsee Bheemireddy (B13) competing on GREEN finished 8th with a time of 00:21:28 and achieved 918 points.

808

Alastair Houston (B13) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:24:25 and achieved 808 points.

644

Callum Jones (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:21:38 and achieved 644 points.

604

Tom Devling (B11) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:25:23 and achieved 604 points.

531

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:22:09 and achieved 531 points.

510

Richard Beattie (B12) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:27:20 and achieved 510 points.

4015 23
4 FALLIBROOME HS 2
673

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:19:34 and achieved 673 points.

670

Jacob Bradley (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:17:33 and achieved 670 points.

663

Alannah Birtwistle (G12) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:23:06 and achieved 663 points.

655

Jack Dymond (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:17:58 and achieved 655 points.

629

James Davies (B12) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:22:10 and achieved 629 points.

610

Ellie Heron (G9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:21:34 and achieved 610 points.

3900 22
5 BRIDGEWATER HS 1
748

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:23:17 and achieved 748 points.

564

Ciaran Tranter (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:20:52 and achieved 564 points.

548

Josh Corker (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:21:28 and achieved 548 points.

543

Robert Hennessey (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:21:42 and achieved 543 points.

535

Sam Dickson (B9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:21:58 and achieved 535 points.

535

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:22:00 and achieved 535 points.

3473 21
6 FALLIBROOME HS 3
605

Joshua Pearson (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:19:27 and achieved 605 points.

604

Michael Ecclestone (B13) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:23:05 and achieved 604 points.

588

Jonathan Bailey (B12) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:23:41 and achieved 588 points.

538

Christopher Seed (B9) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:21:54 and achieved 538 points.

518

Ellen Wilkinson (G9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:25:24 and achieved 518 points.

512

Kristian Birtwistle (B10) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:20:15 and achieved 512 points.

3365 20
7 BRIDGEWATER HS 2
500

Alex Rimmer (B8) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:13:09 and achieved 500 points.

479

Sarah Jackson (G7) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:18:07 and achieved 479 points.

470

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:32:40 and achieved 470 points.

458

Nathan Eldred (B9) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:14:23 and achieved 458 points.

451

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:26:03 and achieved 451 points.

395

William Mansfield-Hickman (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:18:41 and achieved 395 points.

2753 19
8 1ST KINNERTON SCOUTS 1
613

KITTY JONES (G10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:28:27 and achieved 613 points.

543

NINA JONES (G7) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:28:38 and achieved 543 points.

507

EVE HALLIDAY (G7) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:30:38 and achieved 507 points.

420

FREDDY JONES (B7) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:17:32 and achieved 420 points.

294

EMILY DAVIES (G8) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:44:54 and achieved 294 points.

278

KIERAN VICKERY (B8) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:23:44 and achieved 278 points.

2655 18
9 FALLIBROOME HS 4
478

Adam Davies (B9) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:24:38 and achieved 478 points.

386

Sam Amey (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:19:03 and achieved 386 points.

386

Harriet Streets (G9) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:19:04 and achieved 386 points.

359

Anna Harrington (G10) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:32:48 and achieved 359 points.

344

Simon Cetkowski (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:19:06 and achieved 344 points.

321

Fraser Mackintosh (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:22:58 and achieved 321 points.

2274 17
10 BRIDGEWATER HS 3
394

Chris Jackson (B9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:29:53 and achieved 394 points.

393

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:29:56 and achieved 393 points.

350

Lucy Jones (G8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:21:04 and achieved 350 points.

349

Caitlin Bracken (G8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:21:07 and achieved 349 points.

304

Gregory Ridley (B8) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:21:40 and achieved 304 points.

300

Elliot Cosier (B7) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:24:32 and achieved 300 points.

2090 16
11 BIRKENHEAD S 1
463

Edward George (B8) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:25:25 and achieved 463 points.

461

Oliver George (B10) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:22:28 and achieved 461 points.

430

John Warburton (B10) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:24:05 and achieved 430 points.

406

Tom Wimpenny (B7) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:18:08 and achieved 406 points.

132

Daniel Gaskell (B7) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:56:12 and achieved 132 points.

  1892 15
12 SANDBACH S 2
640

Joe Reskelly (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:18:23 and achieved 640 points.

569

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:24:28 and achieved 569 points.

371

Matthew Appleton (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:17:44 and achieved 371 points.

0

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

    1580 14
13 MERCHANT TAYLORS 2
471

Harry Taaffe (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:24:59 and achieved 471 points.

456

Colin Watts (B13) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:20:38 and achieved 456 points.

335

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:35:06 and achieved 335 points.

271

Michael Rumley (B8) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:43:17 and achieved 271 points.

    1533 13
14 FALLIBROOME HS 5
319

Jack Eales (B8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:20:36 and achieved 319 points.

307

Charles Streets (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:24:04 and achieved 307 points.

305

Anthony Gibbons (B7) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:24:08 and achieved 305 points.

251

Ben Worth (B10) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:23:02 and achieved 251 points.

244

Alex Spencer (B9) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:26:55 and achieved 244 points.

  1426 12
15 BRIDGEWATER HS 4
254

David Gerrard (B10) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 01:00:20 and achieved 254 points.

252

Charlie Graham (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:29:16 and achieved 252 points.

224

Daniel Miller (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:32:52 and achieved 224 points.

      730 11
Eastham Country Park held on 2010-11-13
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1000

Matthew Fellbaum (B8) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:24:23 and achieved 1000 points.

1000

Tom Horton (B12) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:32:42 and achieved 1000 points.

840

Ellen Wilkinson (G9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:22:59 and achieved 840 points.

805

Stephen Wearne (B13) competing on GREEN finished 9th with a time of 00:40:37 and achieved 805 points.

785

Angus Campbell (B12) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:41:38 and achieved 785 points.

778

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:24:49 and achieved 778 points.

5208 25
2 SANDBACH S 1
1093

Oliver Williams (B11) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:32:54 and achieved 1093 points.

937

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:34:55 and achieved 937 points.

817

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:44:01 and achieved 817 points.

776

Oliver Farren (B13) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:42:08 and achieved 776 points.

714

Joe Reskelly (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:24:08 and achieved 714 points.

638

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:33:38 and achieved 638 points.

4975 24
3 FALLIBROOME HS 2
725

Jack Dymond (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:23:46 and achieved 725 points.

708

Michael Ecclestone (B13) competing on GREEN finished 18th with a time of 00:46:13 and achieved 708 points.

699

Phillip de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:30:43 and achieved 699 points.

690

Adam Davies (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:25:00 and achieved 690 points.

652

James Davies (B12) competing on GREEN finished 21st with a time of 00:50:10 and achieved 652 points.

647

Alex Mackintosh (B10) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:33:11 and achieved 647 points.

4121 23
4 FALLIBROOME HS 3
645

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:50:43 and achieved 645 points.

645

Ellie Heron (G9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:29:55 and achieved 645 points.

634

Edward Harvey (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:27:12 and achieved 634 points.

571

Edward de Sousa (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:30:11 and achieved 571 points.

567

Jonathan Bailey (B12) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:34:26 and achieved 567 points.

561

Nicholas Day (B10) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:38:16 and achieved 561 points.

3623 22
5 BRIDGEWATER HS 1
579

Ciaran Tranter (B9) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:42:07 and achieved 579 points.

531

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:45:57 and achieved 531 points.

510

David Gerrard (B10) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:42:04 and achieved 510 points.

500

James Collins (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:15:35 and achieved 500 points.

459

William Mansfield-Hickman (B7) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:42:05 and achieved 459 points.

453

Nathan Eldred (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:38:05 and achieved 453 points.

3032 21
6 FALLIBROOME HS 4
532

Alannah Birtwistle (G12) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:40:17 and achieved 532 points.

507

Chris Chasty (B12) competing on GREEN finished 36th with a time of 01:04:28 and achieved 507 points.

476

Anna Harrington (G10) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:36:13 and achieved 476 points.

453

Catriona Paton (G12) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:47:21 and achieved 453 points.

442

Fraser Mackintosh (B7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:19:44 and achieved 442 points.

378

Simon Cetkowski (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:20:40 and achieved 378 points.

2788 20
7 BIRKENHEAD S 1
656

John Warburton (B10) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:23:09 and achieved 656 points.

553

Edward George (B8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:31:11 and achieved 553 points.

473

Oliver George (B10) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:32:02 and achieved 473 points.

424

Sam Gavin-Pitt (B8) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:18:23 and achieved 424 points.

377

Tom Wimpenny (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:23:09 and achieved 377 points.

239

Daniel Gaskell (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:36:22 and achieved 239 points.

2722 19
8 BRIDGEWATER HS 2
431

Robert Hennessey (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:40:00 and achieved 431 points.

431

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:39:55 and achieved 431 points.

427

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN finished 23rd with a time of 00:50:13 and achieved 427 points.

409

Sam Dickson (B9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:42:08 and achieved 409 points.

383

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:45:03 and achieved 383 points.

383

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:45:03 and achieved 383 points.

2464 18
9 SANDBACH S 2
621

George Farren (B9) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:39:15 and achieved 621 points.

488

Sam Bourne (B13) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:39:56 and achieved 488 points.

486

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:40:08 and achieved 486 points.

473

Matthew Appleton (B8) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:36:26 and achieved 473 points.

325

James Ormerod (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:26:54 and achieved 325 points.

0

Tim morris (B9) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

2393 17
10 1ST KINNERTON SCOUTS 1
467

NINA JONES (G7) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:48:45 and achieved 467 points.

457

EVE HALLIDAY (G7) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:49:42 and achieved 457 points.

370

MARK ROGAN (B7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:23:34 and achieved 370 points.

370

EMILY DAVIES (G8) competing on ORANGE finished 36th with a time of 00:52:09 and achieved 370 points.

355

KITTY JONES (G10) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 01:08:34 and achieved 355 points.

350

BETHANY TWIST (G10) competing on LIGHT GREEN finished 30th with a time of 01:09:43 and achieved 350 points.

2369 16
11 FALLIBROOME HS 5
368

Sam Amey (B7) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:23:43 and achieved 368 points.

366

Kristian Birtwistle (B10) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:41:25 and achieved 366 points.

366

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 28th with a time of 01:06:36 and achieved 366 points.

311

Ben Worth (B10) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:22:02 and achieved 311 points.

283

Molly Warnke (G8) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:30:49 and achieved 283 points.

283

Ben Amey (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:30:51 and achieved 283 points.

1977 15
12 MERCHANT TAYLORS 1
459

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:37:35 and achieved 459 points.

459

Harry Taaffe (B9) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:37:36 and achieved 459 points.

370

Michael Rumley (B8) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:46:36 and achieved 370 points.

340

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:50:42 and achieved 340 points.

273

Alex Head-Rapson (B9) competing on ORANGE finished 37th with a time of 01:03:21 and achieved 273 points.

0

Colin Watts (B13) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

1901 14
13 BRIDGEWATER HS 3
371

Elliot Cosier (B7) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:23:33 and achieved 371 points.

310

Gregory Ridley (B8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:25:07 and achieved 310 points.

277

Lucy Jones (G8) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:31:33 and achieved 277 points.

277

Caitlin Bracken (G8) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:31:33 and achieved 277 points.

267

Charlie Graham (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:32:41 and achieved 267 points.

256

Natasha Goodacre (G10) competing on LIGHT GREEN finished 31st with a time of 01:35:18 and achieved 256 points.

1758 13
14 TARPORLEY 1
461

Emma Farnworth (G10) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:52:56 and achieved 461 points.

388

Alice Farnworth (G8) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:49:44 and achieved 388 points.

0

Sean Pickering (B10) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

      849 12
15 FALLIBROOME HS 6
259

Alex Spencer (B9) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:30:07 and achieved 259 points.

221

Harriet Streets (G9) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:39:29 and achieved 221 points.

216

Charles Streets (B7) competing on YELLOW finished 29th with a time of 00:40:29 and achieved 216 points.

0

Joshua Pearson (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Christopher Seed (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Harry Gold (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

696 11
16 BRIDGEWATER HS 4
230

Josh Corker (B8) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:33:52 and achieved 230 points.

186

Pranaya Kansakar (B8) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:41:51 and achieved 186 points.

170

Lewis Stanhope (B8) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:45:54 and achieved 170 points.

      586 10
Beacon Park held on 2010-12-11
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1000

Tom Horton (B12) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:26:46 and achieved 1000 points.

880

Tobias Halsey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:25:11 and achieved 880 points.

822

Stephen Wearne (B13) competing on GREEN finished 9th with a time of 00:32:33 and achieved 822 points.

771

Phillip de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:28:44 and achieved 771 points.

750

Saul Skirvin (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:23:16 and achieved 750 points.

740

James Davies (B12) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:27:14 and achieved 740 points.

4963 25
2 SANDBACH S 1
856

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:25:53 and achieved 856 points.

825

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:35:40 and achieved 825 points.

823

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 8th with a time of 00:32:32 and achieved 823 points.

705

Oliver Farren (B13) competing on GREEN finished 19th with a time of 00:37:59 and achieved 705 points.

643

George Farren (B9) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:39:13 and achieved 643 points.

611

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:32:58 and achieved 611 points.

4463 24
3 FALLIBROOME HS 2
723

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:34:52 and achieved 723 points.

707

Chris Chasty (B12) competing on GREEN finished 18th with a time of 00:37:53 and achieved 707 points.

668

Alannah Birtwistle (G12) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:33:10 and achieved 668 points.

605

Adam Davies (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:28:51 and achieved 605 points.

555

Anna Harrington (G10) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:31:26 and achieved 555 points.

534

Michael Ecclestone (B13) competing on GREEN finished 26th with a time of 00:50:07 and achieved 534 points.

3792 23
4 MERCHANT TAYLORS 1
840

Vamsee Bheemireddy (B13) competing on GREEN finished 5th with a time of 00:31:52 and achieved 840 points.

691

Callum Jones (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:29:09 and achieved 691 points.

650

Alastair Houston (B13) competing on GREEN finished 21st with a time of 00:41:10 and achieved 650 points.

550

Tom Devling (B11) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:40:18 and achieved 550 points.

527

Colin Watts (B13) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:38:13 and achieved 527 points.

286

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 18th with a time of 01:00:53 and achieved 286 points.

3544 22
5 BRIDGEWATER HS 1
701

Jacob Dalton (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:24:54 and achieved 701 points.

694

Chris Jackson (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:25:09 and achieved 694 points.

549

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:45:53 and achieved 549 points.

512

William Mansfield-Hickman (B7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:38:11 and achieved 512 points.

460

Sam Harvey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:48:15 and achieved 460 points.

419

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:52:54 and achieved 419 points.

3335 21
6 FALLIBROOME HS 3
520

Edward Harvey (B8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:33:34 and achieved 520 points.

503

Harriet Streets (G9) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:36:13 and achieved 503 points.

500

Simon Cetkowski (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:32:32 and achieved 500 points.

491

Harry Gold (B9) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:33:05 and achieved 491 points.

481

Joshua Pearson (B9) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:36:15 and achieved 481 points.

458

Sam Amey (B7) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:39:48 and achieved 458 points.

2953 20
7 FALLIBROOME HS 4
455

Molly Warnke (G8) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:40:03 and achieved 455 points.

448

Ben Amey (B7) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:40:42 and achieved 448 points.

439

Alex Spencer (B9) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:37:06 and achieved 439 points.

414

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:47:11 and achieved 414 points.

403

Charles Streets (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:45:12 and achieved 403 points.

392

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 30th with a time of 01:08:13 and achieved 392 points.

2551 19
8 SANDBACH S 2
539

Sam Baldwin (B7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:33:49 and achieved 539 points.

488

Joe Reskelly (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:35:47 and achieved 488 points.

474

Sam Bourne (B13) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:42:31 and achieved 474 points.

381

Niall Pole (B9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:45:49 and achieved 381 points.

255

Alex Robinson (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 01:11:40 and achieved 255 points.

250

Matthew Appleton (B8) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 01:09:42 and achieved 250 points.

2387 18
9 BRIDGEWATER HS 2
407

Lucy Jones (G8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:44:39 and achieved 407 points.

401

Gregory Ridley (B8) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:40:36 and achieved 401 points.

396

Sam Dickson (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:44:02 and achieved 396 points.

394

Lewis Stanhope (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:41:15 and achieved 394 points.

391

Pranaya Kansakar (B8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:41:32 and achieved 391 points.

389

Matthew Kiely (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:44:55 and achieved 389 points.

2378 17
10 TARPORLEY 1
920

Sean Pickering (B10) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:32:01 and achieved 920 points.

580

Emma Farnworth (G10) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:43:26 and achieved 580 points.

500

Hannah Ravenswater (G10) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:29:10 and achieved 500 points.

      2000 16
11 BRIDGEWATER HS 3
368

Jennifer Hodgson (G10) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:47:31 and achieved 368 points.

339

Natasha Goodacre (G10) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:51:31 and achieved 339 points.

261

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 01:06:55 and achieved 261 points.

260

Robert Hennessey (B9) competing on ORANGE finished 21st with a time of 01:06:58 and achieved 260 points.

0

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

1228 15
12 MERCHANT TAYLORS 2
268

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 01:05:09 and achieved 268 points.

253

Harry Taaffe (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 01:09:07 and achieved 253 points.

234

Michael Rumley (B8) competing on ORANGE finished 24th with a time of 01:14:29 and achieved 234 points.

0

Oliver Roome (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

    755 14
Hightown Dunes held on 2011-01-29
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1000

Matthew Fellbaum (B8) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:30:28 and achieved 1000 points.

1000

Tom Horton (B12) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:31:29 and achieved 1000 points.

857

Nicholas Day (B10) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:31:17 and achieved 857 points.

795

Phillip de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:33:42 and achieved 795 points.

750

Tobias Halsey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:35:44 and achieved 750 points.

750

Jacob Bradley (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:26:27 and achieved 750 points.

5152 25
2 SANDBACH S 1
1040

Oliver Williams (B11) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:33:19 and achieved 1040 points.

779

George Farren (B9) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:39:06 and achieved 779 points.

771

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 21st with a time of 00:44:53 and achieved 771 points.

753

Joe Reskelly (B9) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:40:30 and achieved 753 points.

735

Sam Bourne (B13) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:33:09 and achieved 735 points.

719

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:43:49 and achieved 719 points.

4797 24
3 FALLIBROOME HS 2
722

Stephen Wearne (B13) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:43:35 and achieved 722 points.

715

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:42:35 and achieved 715 points.

698

Saul Skirvin (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:28:27 and achieved 698 points.

691

Christopher Seed (B9) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:28:42 and achieved 691 points.

690

Angus Campbell (B12) competing on GREEN finished 22nd with a time of 00:45:36 and achieved 690 points.

684

James Davies (B12) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:35:39 and achieved 684 points.

4200 23
4 MERCHANT TAYLORS 1
735

Colin Watts (B13) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:33:09 and achieved 735 points.

715

Callum Jones (B12) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:34:04 and achieved 715 points.

676

Vamsee Bheemireddy (B13) competing on GREEN finished 24th with a time of 00:46:34 and achieved 676 points.

648

Richard Beattie (B12) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:37:36 and achieved 648 points.

634

Alastair Houston (B13) competing on GREEN finished 28th with a time of 00:49:41 and achieved 634 points.

619

Tom Devling (B11) competing on GREEN finished 35th with a time of 00:55:54 and achieved 619 points.

4027 22
5 SANDBACH S 2
714

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:37:32 and achieved 714 points.

691

Niall Pole (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:28:41 and achieved 691 points.

679

Oliver Farren (B13) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:46:21 and achieved 679 points.

560

Sam Baldwin (B7) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:20:59 and achieved 560 points.

489

James Parker-Aiken (B9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:40:33 and achieved 489 points.

482

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:50:33 and achieved 482 points.

3615 21
6 BRIDGEWATER HS 1
938

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:32:31 and achieved 938 points.

699

Ciaran Tranter (B9) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:43:36 and achieved 699 points.

598

William Mansfield-Hickman (B7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:37:12 and achieved 598 points.

449

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:44:13 and achieved 449 points.

448

Robert Hennessey (B9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:44:17 and achieved 448 points.

404

Sarah Jackson (G7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:34:18 and achieved 404 points.

3536 20
7 FALLIBROOME HS 3
649

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 26th with a time of 00:48:31 and achieved 649 points.

639

Joshua Pearson (B9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:31:03 and achieved 639 points.

622

Catriona Paton (G12) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:43:10 and achieved 622 points.

549

Jonathan Bailey (B12) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:44:22 and achieved 549 points.

544

Michael Ecclestone (B13) competing on GREEN finished 36th with a time of 00:57:53 and achieved 544 points.

522

Ellen Wilkinson (G9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:42:34 and achieved 522 points.

3525 19
8 FALLIBROOME HS 4
517

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:42:59 and achieved 517 points.

503

Esther Horton (G8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:44:11 and achieved 503 points.

500

Adam Davies (B9) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:39:41 and achieved 500 points.

498

Ellie Heron (G9) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:44:34 and achieved 498 points.

484

Anna Harrington (G10) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:41:03 and achieved 484 points.

465

Simon Cetkowski (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:22:32 and achieved 465 points.

2967 18
9 MERCHANT TAYLORS 2
586

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:33:51 and achieved 586 points.

519

Harry Taaffe (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:38:17 and achieved 519 points.

465

Jacob Foster (B7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:25:18 and achieved 465 points.

465

Jack Blanchflower (B7) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:25:19 and achieved 465 points.

343

Alex Head-Rapson (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:57:58 and achieved 343 points.

325

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 01:01:04 and achieved 325 points.

2703 17
10 FALLIBROOME HS 5
428

Edward Harvey (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:46:22 and achieved 428 points.

415

Jack Eales (B8) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:25:17 and achieved 415 points.

415

Kristian Birtwistle (B10) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:42:09 and achieved 415 points.

410

Ben Amey (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:28:36 and achieved 410 points.

408

Jack Burlinson (B8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:25:45 and achieved 408 points.

408

Alex Vietor (B8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:25:46 and achieved 408 points.

2484 16
11 FALLIBROOME HS 6
406

Sam Amey (B7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:28:54 and achieved 406 points.

372

Molly Warnke (G8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:31:34 and achieved 372 points.

343

Angus Currie (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:34:18 and achieved 343 points.

343

Anthony Gibbons (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:34:12 and achieved 343 points.

331

Edward de Sousa (B8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:31:39 and achieved 331 points.

280

Charli Baker (G9) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:41:58 and achieved 280 points.

2075 15
12 BRIDGEWATER HS 2
366

Chris Jackson (B9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:54:12 and achieved 366 points.

353

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:56:15 and achieved 353 points.

353

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:56:19 and achieved 353 points.

343

Matthew Kiely (B8) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:58:01 and achieved 343 points.

283

Lewis Stanhope (B8) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:37:08 and achieved 283 points.

209

Charlie Graham (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:56:23 and achieved 209 points.

1907 14
13 SANDBACH S 3
445

Raife Zissl (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:26:23 and achieved 445 points.

361

Alex Robinson (B7) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:32:35 and achieved 361 points.

351

James Ormerod (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:33:29 and achieved 351 points.

309

James Thorne (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:37:55 and achieved 309 points.

262

Josh Cope (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:44:46 and achieved 262 points.

0

Will Lancaster (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

1728 13
14 FALLIBROOME HS 7
274

Joseph O'Donovan (B7) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:42:48 and achieved 274 points.

251

Harry Gold (B9) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:41:48 and achieved 251 points.

250

Alex Spencer (B9) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:41:56 and achieved 250 points.

230

Ben Worth (B10) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:40:15 and achieved 230 points.

    1005 12
15 BRIDGEWATER HS 3
183

Elliot Cosier (B7) competing on YELLOW finished 30th with a time of 01:03:50 and achieved 183 points.

0

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

0

David Gerrard (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

      183 11
Petty Pool held on 2011-03-05
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
965

Matthew Fellbaum (B8) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:33:26 and achieved 965 points.

902

Tom Horton (B12) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:34:47 and achieved 902 points.

765

Nicholas Day (B10) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:37:07 and achieved 765 points.

750

Jack Dymond (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:21:13 and achieved 750 points.

689

Angus Campbell (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:45:34 and achieved 689 points.

683

Christopher Seed (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:23:20 and achieved 683 points.

4754 25
2 SANDBACH S 1
831

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 7th with a time of 00:41:33 and achieved 831 points.

716

George Farren (B9) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:45:04 and achieved 716 points.

698

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:44:56 and achieved 698 points.

668

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:42:32 and achieved 668 points.

551

Oliver Farren (B13) competing on GREEN finished 30th with a time of 00:56:55 and achieved 551 points.

538

Matthew Appleton (B8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:29:37 and achieved 538 points.

4002 24
3 FALLIBROOME HS 2
682

Phillip de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:41:37 and achieved 682 points.

670

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:48:08 and achieved 670 points.

663

Edward Harvey (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:24:02 and achieved 663 points.

657

Chris Chasty (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:47:48 and achieved 657 points.

642

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 20th with a time of 00:48:51 and achieved 642 points.

634

Stephen Wearne (B13) competing on GREEN finished 22nd with a time of 00:49:28 and achieved 634 points.

3948 23
4 BRIDGEWATER HS 1
1000

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:32:16 and achieved 1000 points.

729

Ciaran Tranter (B9) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:44:15 and achieved 729 points.

595

William Mansfield-Hickman (B7) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:29:58 and achieved 595 points.

535

Sam Harvey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:53:04 and achieved 535 points.

503

Sarah Jackson (G7) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:21:03 and achieved 503 points.

429

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 01:06:15 and achieved 429 points.

3791 22
5 MERCHANT TAYLORS 1
682

Callum Jones (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:37:50 and achieved 682 points.

634

Colin Watts (B13) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:40:44 and achieved 634 points.

622

Vamsee Bheemireddy (B13) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:50:25 and achieved 622 points.

553

Alastair Houston (B13) competing on GREEN finished 29th with a time of 00:56:48 and achieved 553 points.

501

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:31:43 and achieved 501 points.

474

Richard Beattie (B12) competing on GREEN finished 42nd with a time of 01:06:10 and achieved 474 points.

3466 21
6 FALLIBROOME HS 3
559

Sam Amey (B7) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:16:04 and achieved 559 points.

552

Esther Horton (G8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:32:21 and achieved 552 points.

543

Saul Skirvin (B9) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:29:18 and achieved 543 points.

524

Jacob Bradley (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:30:25 and achieved 524 points.

512

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:34:45 and achieved 512 points.

501

Molly Warnke (G8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:17:56 and achieved 501 points.

3191 20
7 FALLIBROOME HS 4
465

Joshua Pearson (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:34:12 and achieved 465 points.

461

Angus Currie (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:19:31 and achieved 461 points.

446

Edward de Sousa (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:17:58 and achieved 446 points.

435

Harry Gold (B9) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:36:33 and achieved 435 points.

429

Jack Eales (B8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:18:43 and achieved 429 points.

429

Simon Cetkowski (B8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:18:41 and achieved 429 points.

2665 19
8 FALLIBROOME HS 5
426

Ellen Wilkinson (G9) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:41:52 and achieved 426 points.

403

Alex Vietor (B8) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:19:55 and achieved 403 points.

401

Chris Ellen (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:19:59 and achieved 401 points.

392

Theo Law (B7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:22:54 and achieved 392 points.

384

Charli Baker (G9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:46:23 and achieved 384 points.

375

Charles Streets (B7) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:23:58 and achieved 375 points.

2381 18
9 MERCHANT TAYLORS 2
416

Luke Spencer (B7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:21:37 and achieved 416 points.

413

Oliver Roome (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:21:45 and achieved 413 points.

408

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:39:00 and achieved 408 points.

358

Jacob Foster (B7) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:25:06 and achieved 358 points.

346

Laurence Duncan (B8) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:23:07 and achieved 346 points.

343

Harry Cave (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:26:09 and achieved 343 points.

2284 17
10 BIRKENHEAD S 1
613

Edward George (B8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:25:59 and achieved 613 points.

506

Oliver George (B10) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:27:39 and achieved 506 points.

500

Sam Gavin-Pitt (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:16:02 and achieved 500 points.

448

John Warburton (B10) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:31:17 and achieved 448 points.

203

Tom Wimpenny (B7) competing on YELLOW finished 38th with a time of 00:44:16 and achieved 203 points.

0

Daniel Gaskell (B7) competing on WHITE finished 1st with a time of 00:23:14 and achieved 0 points.

2270 16
11 BRIDGEWATER HS 2
411

Matthew Kiely (B8) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:38:39 and achieved 411 points.

383

David Gerrard (B10) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:36:35 and achieved 383 points.

379

Elliot Cosier (B7) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:23:39 and achieved 379 points.

379

James Collins (B8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:21:10 and achieved 379 points.

333

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:47:49 and achieved 333 points.

333

Robert Hennessey (B9) competing on ORANGE finished 36th with a time of 00:47:53 and achieved 333 points.

2218 15
12 FALLIBROOME HS 6
370

Jack Burlinson (B8) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:21:41 and achieved 370 points.

364

Ben Worth (B10) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:38:27 and achieved 364 points.

359

Anna Harrington (G10) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:44:23 and achieved 359 points.

344

Anthony Gibbons (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:26:06 and achieved 344 points.

340

Harriet Streets (G9) competing on YELLOW finished 29th with a time of 00:26:24 and achieved 340 points.

329

Ellie Heron (G9) competing on ORANGE finished 42nd with a time of 00:54:16 and achieved 329 points.

2106 14
13 SANDBACH S 2
462

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:55:56 and achieved 462 points.

426

Harry de la Roche (B11) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:32:55 and achieved 426 points.

337

James Thorne (B7) competing on ORANGE finished 41st with a time of 00:52:43 and achieved 337 points.

221

Alex Robinson (B7) competing on YELLOW finished 35th with a time of 00:40:35 and achieved 221 points.

216

Josh Cope (B7) competing on YELLOW finished 36th with a time of 00:41:41 and achieved 216 points.

216

Matthew Hurst (B7) competing on YELLOW finished 36th with a time of 00:41:41 and achieved 216 points.

1878 13
14 BRIDGEWATER HS 3
330

Josh Corker (B8) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:24:15 and achieved 330 points.

318

Jennifer Hodgson (G10) competing on ORANGE finished 37th with a time of 00:50:10 and achieved 318 points.

311

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE finished 38th with a time of 00:51:05 and achieved 311 points.

276

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE finished 43rd with a time of 00:57:43 and achieved 276 points.

276

Chris Jackson (B9) competing on ORANGE finished 43rd with a time of 00:57:43 and achieved 276 points.

266

Natasha Goodacre (G10) competing on ORANGE finished 46th with a time of 00:59:51 and achieved 266 points.

1777 12
15 1ST KINNERTON SCOUTS 1
617

NINA JONES (G7) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:34:01 and achieved 617 points.

600

KITTY JONES (G10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:53:45 and achieved 600 points.

554

EMILY DAVIES (G8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:32:11 and achieved 554 points.

      1771 11
16 FALLIBROOME HS 7
313

Alex Spencer (B9) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:25:41 and achieved 313 points.

295

Joseph O'Donovan (B7) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:30:24 and achieved 295 points.

277

Ben Amey (B7) competing on YELLOW finished 33rd with a time of 00:32:26 and achieved 277 points.

      885 10
17 WEAVERHAM HS 1
440

DOMINIC CERRO-HUGHES (B11) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:15:19 and achieved 440 points.

261

PAUL SANSOME (B11) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:27:03 and achieved 261 points.

0

ANDREW WATSON (B11) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

ALEX HOWARD (B11) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

    701 9
18 MERCHANT TAYLORS 3
343

Jack Blanchflower (B7) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:26:13 and achieved 343 points.

274

Michael Rumley (B8) competing on ORANGE finished 45th with a time of 00:58:14 and achieved 274 points.

0

Tom Devling (B11) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

      617 8
Marbury Country Park held on 2011-03-23
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
855

Jack Dymond (B9) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:31:57 and achieved 855 points.

831

Stephen Wearne (B13) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:32:31 and achieved 831 points.

796

Oliver Harvey (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:33:58 and achieved 796 points.

750

Edward de Sousa (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:23:57 and achieved 750 points.

735

Saul Skirvin (B9) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:37:11 and achieved 735 points.

735

Bethany Sloan (G10) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:37:11 and achieved 735 points.

4702 25
2 SANDBACH S 1
945

Sam Pearson (B10) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:31:28 and achieved 945 points.

816

Sam Baldwin (B7) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:24:39 and achieved 816 points.

794

Mike Kinge (B13) competing on GREEN finished 17th with a time of 00:34:03 and achieved 794 points.

749

Tom Entwistle (B10) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:32:06 and achieved 749 points.

595

Sam Bourne (B13) competing on GREEN finished 33rd with a time of 00:45:26 and achieved 595 points.

568

Tim Faulkner (B12) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:38:28 and achieved 568 points.

4467 24
3 BRIDGEWATER HS 1
991

Alex Mansfield-Hickman (B9) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:27:33 and achieved 991 points.

710

Ciaran Tranter (B9) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:38:29 and achieved 710 points.

645

David Gerrard (B10) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:37:19 and achieved 645 points.

612

William Mansfield-Hickman (B7) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:32:53 and achieved 612 points.

589

Sam Harvey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:40:52 and achieved 589 points.

534

Jacob Dalton (B9) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:33:37 and achieved 534 points.

4081 23
4 FALLIBROOME HS 2
700

Edward Harvey (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:25:41 and achieved 700 points.

693

Jacob Bradley (B9) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:39:25 and achieved 693 points.

673

Sam Amey (B7) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:29:53 and achieved 673 points.

665

James Davies (B12) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:32:52 and achieved 665 points.

660

Christopher Seed (B9) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:41:22 and achieved 660 points.

658

Adam Davies (B9) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:41:31 and achieved 658 points.

4049 22
5 MERCHANT TAYLORS 1
800

Colin Watts (B13) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:27:19 and achieved 800 points.

710

Vamsee Bheemireddy (B13) competing on GREEN finished 27th with a time of 00:38:06 and achieved 710 points.

646

Callum Jones (B12) competing on GREEN finished 30th with a time of 00:41:49 and achieved 646 points.

539

Alastair Houston (B13) competing on GREEN finished 37th with a time of 00:50:11 and achieved 539 points.

534

James Howe (B9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:33:39 and achieved 534 points.

475

Oliver Roome (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:20:14 and achieved 475 points.

3704 21
6 FALLIBROOME HS 3
656

Anna Harrington (G10) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:41:37 and achieved 656 points.

631

Phillip de Sousa (B10) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:38:06 and achieved 631 points.

625

Catriona Paton (G12) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:38:27 and achieved 625 points.

588

Simon Cetkowski (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:30:34 and achieved 588 points.

580

Laura Harrington (G9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:34:44 and achieved 580 points.

569

Alannah Birtwistle (G12) competing on LIGHT GREEN finished 25th with a time of 00:42:14 and achieved 569 points.

3649 20
7 FALLIBROOME HS 4
560

Theo Law (B7) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:17:09 and achieved 560 points.

540

Jonathan Bailey (B12) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:40:27 and achieved 540 points.

538

Kristian Birtwistle (B10) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:29:24 and achieved 538 points.

485

Alex Spencer (B9) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:37:05 and achieved 485 points.

475

Joseph O'Donovan (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:20:15 and achieved 475 points.

450

Anthony Faulkner (B13) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:31:58 and achieved 450 points.

3048 19
8 BRIDGEWATER HS 2
533

Chris Jackson (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:33:43 and achieved 533 points.

505

Sarah Jackson (G7) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:22:26 and achieved 505 points.

491

Lewis Stanhope (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:17:27 and achieved 491 points.

489

Josh Corker (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:17:34 and achieved 489 points.

462

Sam Brown (B10) competing on LIGHT GREEN finished 30th with a time of 00:51:59 and achieved 462 points.

448

Matthew Kiely (B8) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:40:10 and achieved 448 points.

2928 18
9 SANDBACH S 2
556

James Ormerod (B7) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:36:10 and achieved 556 points.

551

Matthew Appleton (B8) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:32:34 and achieved 551 points.

489

Alex Robinson (B7) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:41:10 and achieved 489 points.

455

Raife Zissl (B7) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:44:09 and achieved 455 points.

396

Max Howe (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:21:40 and achieved 396 points.

305

Connor Smith (B7) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:31:31 and achieved 305 points.

2752 17
10 MERCHANT TAYLORS 2
416

Harry Taaffe (B9) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:43:07 and achieved 416 points.

406

Tom Spencer (B9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:44:17 and achieved 406 points.

388

Michael Rumley (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:46:19 and achieved 388 points.

374

Jacob Foster (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:25:41 and achieved 374 points.

374

Jack Blanchflower (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:25:41 and achieved 374 points.

366

Alex Head-Rapson (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:49:07 and achieved 366 points.

2324 16
11 FALLIBROOME HS 5
424

Ellen Wilkinson (G9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:47:24 and achieved 424 points.

403

Molly Warnke (G8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:23:47 and achieved 403 points.

398

Charli Baker (G9) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:50:39 and achieved 398 points.

382

Charles Streets (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:25:05 and achieved 382 points.

368

Ellie Heron (G9) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:54:40 and achieved 368 points.

341

Ben Worth (B10) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:46:23 and achieved 341 points.

2316 15
12 BIRKENHEAD S 1
679

Edward George (B8) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:40:16 and achieved 679 points.

507

Tom Wimpenny (B7) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:18:57 and achieved 507 points.

465

Oliver George (B10) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 00:51:39 and achieved 465 points.

373

John Warburton (B10) competing on LIGHT GREEN finished 31st with a time of 01:04:30 and achieved 373 points.

    2024 14
13 BRIDGEWATER HS 3
405

Callum Shaw (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:44:18 and achieved 405 points.

322

Elliot Cosier (B7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:29:51 and achieved 322 points.

306

Alex Mitchell (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:58:46 and achieved 306 points.

306

Daniel Warren (B9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:58:35 and achieved 306 points.

    1339 13
14 FALLIBROOME HS 6
318

Ben Amey (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:30:15 and achieved 318 points.

286

Felix Rich (B7) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:33:35 and achieved 286 points.

0

Angus Currie (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Simon Wood (B13) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Harry Gold (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

  604 12

Contacts

For further information, contact either of the two League Co-ordinators:

  • DEE: Malcolm Irvine () (tel: 0151 648 7201)
  • MEROC: Matthew Cochrane () (tel: 01695 555421)