skip navigation

Cheshire and Merseyside Schools Orienteering League

School Scores

Schools' League 2009-2010 School Scores
  School Team Northop Sutton Manor Little Budworth Arrowe Park Formby Sefton Park Total Points
1 FALLIBROOME HS 1 24 25 25 25 24 25 148
2 SANDBACH S 1 25 23 24 24 25 24 145
3 FALLIBROOME HS 2 23 24 23 23 23 23 139
4 FALLIBROOME HS 3 22 22 21 22 20 21 128
5 BRIDGEWATER HS 1 19 21 22 19 22 19 122
6 MERCHANT TAYLORS' 1 21 20 18 20 21 20 120
7 SANDBACH S 2 20 18 20 21 13 22 114
8 FALLIBROOME HS 4 18 19 19 18 19 18 111
9 FALLIBROOME HS 5 15 17 16 16 17 16 97
10 BRIDGEWATER HS 2 17 15 14 13 18 17 94
11 MERCHANT TAYLORS' 2 10 14 7 15 16 15 77
12 BRIDGEWATER HS 3 14 12 13 9 15 12 75
13 BIRKENHEAD S 1 11 16 - 14 14 13 68
14 WIRRAL 1 16 - 17 17 - 14 64
15 FALLIBROOME HS 6 - 11 12 12 12 10 57
15 WEST KIRKBY GS 1 13 13 10 10 - 11 57
17 SANDBACH S 3 12 - 8 11 - - 31
18 BRIDGEWATER HS 4 9 - 9 - 11 - 29
19 1ST SWC SCOUTS 1 - - 15 - - - 15
20 1ST SWC SCOUTS 2 - - 11 - - - 11
21 1ST SWC SCOUTS 3 - - 6 - - - 6

Event and Team Analysis

Northop held on 2009-10-03
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 SANDBACH S 1
1000

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:34:21 and achieved 1000 points.

966

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:44:26 and achieved 966 points.

773

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:31:05 and achieved 773 points.

750

Richard Townshend (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:23:02 and achieved 750 points.

658

Joe Reskelly (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:26:16 and achieved 658 points.

604

Mike Kinge (B12) competing on GREEN finished 22nd with a time of 00:56:50 and achieved 604 points.

4751 25
2 FALLIBROOME HS 1
1120

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:30:01 and achieved 1120 points.

729

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:23:43 and achieved 729 points.

692

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:38:11 and achieved 692 points.

679

Oliver Harvey (B11) competing on GREEN finished 21st with a time of 00:55:40 and achieved 679 points.

672

Bethany Sloan (G9) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:28:47 and achieved 672 points.

664

Michael Ecclestone (B12) competing on GREEN finished 17th with a time of 00:51:42 and achieved 664 points.

4556 24
3 FALLIBROOME HS 2
663

Chris Chasty (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:39:49 and achieved 663 points.

656

Alana Jackson (G11) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:45:42 and achieved 656 points.

651

Angus Campbell (B11) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:57:59 and achieved 651 points.

644

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:26:49 and achieved 644 points.

635

William Preece (B10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:41:38 and achieved 635 points.

629

Alannah Birtwistle (G11) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:47:46 and achieved 629 points.

3878 23
4 FALLIBROOME HS 3
606

Nicholas Day (B9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:28:29 and achieved 606 points.

560

Laura Harrington (G8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:18:07 and achieved 560 points.

557

Alice Jackson (G12) competing on GREEN finished 29th with a time of 01:07:57 and achieved 557 points.

549

James Chasty (B7) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:35:13 and achieved 549 points.

538

Ellen Wilkinson (G8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:35:58 and achieved 538 points.

525

Jack Dymond (B8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:32:56 and achieved 525 points.

3335 22
5 MERCHANT TAYLORS' 1
703

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:37:36 and achieved 703 points.

559

Alastair Houston (B12) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:42:57 and achieved 559 points.

539

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:44:31 and achieved 539 points.

503

Daniel Chung (B13) competing on GREEN finished 30th with a time of 01:08:14 and achieved 503 points.

500

Oliver Hatcher (B13) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:47:59 and achieved 500 points.

470

Abinav Kishore (B13) competing on GREEN finished 32nd with a time of 01:13:08 and achieved 470 points.

3274 21
6 SANDBACH S 2
601

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:28:45 and achieved 601 points.

541

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:44:23 and achieved 541 points.

508

Tom Gould (B10) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:29:56 and achieved 508 points.

493

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:53:36 and achieved 493 points.

482

Elliot Barton (B10) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:54:48 and achieved 482 points.

469

James Sanders (B9) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:36:51 and achieved 469 points.

3094 20
7 BRIDGEWATER HS 1
665

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:25:59 and achieved 665 points.

525

Matthew Dadd (B11) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:28:57 and achieved 525 points.

510

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:33:52 and achieved 510 points.

486

Jennifer Hodgson (G9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:39:52 and achieved 486 points.

455

Robert Hennessey (B8) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:38:01 and achieved 455 points.

449

Bronte Barratt (G8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:43:02 and achieved 449 points.

3090 19
8 FALLIBROOME HS 4
451

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:42:59 and achieved 451 points.

442

Katherine Monaghan (G8) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:22:57 and achieved 442 points.

441

Edward Harvey (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:22:59 and achieved 441 points.

429

Catriona Paton (G11) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:40:14 and achieved 429 points.

424

Jonathan Bailey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 23rd with a time of 01:02:18 and achieved 424 points.

383

Adam Davies (B8) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:45:08 and achieved 383 points.

2570 18
9 BRIDGEWATER HS 2
424

Sam Harvey (B10) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:35:53 and achieved 424 points.

420

Jacob Dalton (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:21:33 and achieved 420 points.

403

Daniel Warren (B8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:22:32 and achieved 403 points.

399

David Gerrard (B9) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:22:41 and achieved 399 points.

392

Natasha Goodacre (G9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:49:26 and achieved 392 points.

359

Sam Dickson (B8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:25:13 and achieved 359 points.

2397 17
10 WIRRAL 1
480

Ryan Mackenzie (B12) competing on GREEN finished 31st with a time of 01:11:30 and achieved 480 points.

420

Adam Sharrock (B12) competing on GREEN finished 33rd with a time of 01:21:45 and achieved 420 points.

395

Micheal Kayley (B8) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:43:45 and achieved 395 points.

363

Sam Fisher (B7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:27:56 and achieved 363 points.

309

Mike Armand (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:32:51 and achieved 309 points.

232

Elliot Fisher (B7) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:43:34 and achieved 232 points.

2199 16
11 FALLIBROOME HS 5
365

Ceri Williams (G13) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 01:12:22 and achieved 365 points.

349

Edward de Sousa (B7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:29:04 and achieved 349 points.

301

Noah Liptrott (B8) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:30:01 and achieved 301 points.

301

Harry Gold (B8) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:30:03 and achieved 301 points.

244

Molly Warnke (G7) competing on YELLOW finished 33rd with a time of 00:49:04 and achieved 244 points.

207

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 32nd with a time of 00:48:59 and achieved 207 points.

1767 15
12 BRIDGEWATER HS 3
349

Adam Bogg (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:29:07 and achieved 349 points.

343

Sam Brown (B9) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:50:24 and achieved 343 points.

334

Nathan Eldred (B8) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:27:10 and achieved 334 points.

248

Paul Drinkwater (B8) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:36:31 and achieved 248 points.

246

Alex Mitchell (B8) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:36:50 and achieved 246 points.

223

Chris Jackson (B8) competing on YELLOW finished 29th with a time of 00:40:44 and achieved 223 points.

1743 14
13 WEST KIRKBY GS 1
529

Hannah Irvine (G12) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:49:55 and achieved 529 points.

447

Hannah Kemp (G7) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:51:04 and achieved 447 points.

406

Josh Cartwright (B12) competing on GREEN finished 34th with a time of 01:24:41 and achieved 406 points.

      1382 13
14 SANDBACH S 3
454

Niall Pole (B8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:38:04 and achieved 454 points.

453

Harry de la Roche (B10) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:58:16 and achieved 453 points.

404

James Parker-Aiken (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:22:25 and achieved 404 points.

      1311 12
15 BIRKENHEAD S 1
500

Thomas Atherton (B9) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:17:42 and achieved 500 points.

426

Edward George (B7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:23:49 and achieved 426 points.

315

Jack Smith (B8) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:28:43 and achieved 315 points.

      1241 11
16 MERCHANT TAYLORS' 2
406

Tom Devling (B10) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:37:28 and achieved 406 points.

375

Tom Spencer (B8) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:46:06 and achieved 375 points.

139

Micheal Runley (B8) competing on YELLOW finished 34th with a time of 01:05:22 and achieved 139 points.

0

Louis Hatcher (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

    920 10
17 BRIDGEWATER HS 4
206

Callum Shaw (B8) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:43:52 and achieved 206 points.

0

Ryan Garner (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Jake Elsworth (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

0

Richard Clarke (B11) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

    206 9
Sutton Manor held on 2009-11-14
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1120

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:25:30 and achieved 1120 points.

1077

Tom Horton (B11) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:25:57 and achieved 1077 points.

1000

Tom Fellbaum (B13) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:25:25 and achieved 1000 points.

848

Alannah Birtwistle (G11) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:30:04 and achieved 848 points.

826

Angus Campbell (B11) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:33:50 and achieved 826 points.

767

Oliver Harvey (B11) competing on GREEN finished 17th with a time of 00:36:29 and achieved 767 points.

5638 25
2 FALLIBROOME HS 2
750

Alex Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:22:23 and achieved 750 points.

721

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:23:17 and achieved 721 points.

706

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:23:45 and achieved 706 points.

692

William Preece (B10) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:32:27 and achieved 692 points.

690

Christopher Seed (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:24:19 and achieved 690 points.

682

Jonathan Bailey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:32:54 and achieved 682 points.

4241 24
3 SANDBACH S 1
813

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 19th with a time of 00:39:05 and achieved 813 points.

713

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:35:38 and achieved 713 points.

668

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:30:32 and achieved 668 points.

646

Richard Townshend (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:25:58 and achieved 646 points.

608

Adam Atlasi (B13) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:41:49 and achieved 608 points.

557

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:40:19 and achieved 557 points.

4005 23
4 FALLIBROOME HS 3
648

Catriona Paton (G11) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:39:21 and achieved 648 points.

610

George Preece (B7) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:30:49 and achieved 610 points.

606

Phillip de Sousa (B9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:27:40 and achieved 606 points.

596

Joshua Pearson (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:28:10 and achieved 596 points.

594

Stephen Wearne (B12) competing on GREEN finished 26th with a time of 00:42:47 and achieved 594 points.

560

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:40:03 and achieved 560 points.

3614 22
5 BRIDGEWATER HS 1
990

Christopher Owens (B11) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:28:14 and achieved 990 points.

708

Richard Clarke (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:31:41 and achieved 708 points.

606

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:27:42 and achieved 606 points.

450

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:37:17 and achieved 450 points.

420

Robert Hennessey (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:39:58 and achieved 420 points.

392

Matthew Kiely (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:19:45 and achieved 392 points.

3566 21
6 MERCHANT TAYLORS' 1
689

Richard Beattie (B10) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:32:34 and achieved 689 points.

649

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:34:34 and achieved 649 points.

646

Alastair Houston (B12) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:31:36 and achieved 646 points.

624

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:32:41 and achieved 624 points.

444

Daniel Chung (B13) competing on GREEN finished 33rd with a time of 00:57:16 and achieved 444 points.

423

Jacob Marshall (B13) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:48:17 and achieved 423 points.

3475 20
7 FALLIBROOME HS 4
552

Bethany Sloan (G9) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:34:07 and achieved 552 points.

552

Adam Simpson (B12) competing on GREEN finished 29th with a time of 00:46:04 and achieved 552 points.

519

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:36:10 and achieved 519 points.

518

Ceri Williams (G13) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:43:21 and achieved 518 points.

511

Edward Harvey (B7) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:36:49 and achieved 511 points.

510

Kristian Birtwistle (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:32:53 and achieved 510 points.

3162 19
8 SANDBACH S 2
533

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:38:17 and achieved 533 points.

518

Tom Entwistle (B9) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:49:14 and achieved 518 points.

485

Niall Pole (B8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:34:38 and achieved 485 points.

483

Gareth Ikin (B12) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:42:13 and achieved 483 points.

459

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:36:35 and achieved 459 points.

422

Kieran Allsop (B10) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:34:56 and achieved 422 points.

2900 18
9 FALLIBROOME HS 5
500

Oliver Davenport (B8) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:13:49 and achieved 500 points.

491

Edward de Sousa (B7) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:15:46 and achieved 491 points.

487

James Chasty (B7) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:38:38 and achieved 487 points.

440

Ellen Wilkinson (G8) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:42:50 and achieved 440 points.

424

Nicholas Day (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:39:40 and achieved 424 points.

395

Jack Burlison (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:19:36 and achieved 395 points.

2737 17
10 BIRKENHEAD S 1
655

Edward George (B7) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:28:42 and achieved 655 points.

503

Jack Smith (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:33:25 and achieved 503 points.

445

Thomas Atherton (B9) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:37:41 and achieved 445 points.

330

Samual Gavin-Pitt (B7) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:23:25 and achieved 330 points.

306

John Warburton (B9) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:54:44 and achieved 306 points.

  2239 16
11 BRIDGEWATER HS 2
373

Sam Dickson (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:18:33 and achieved 373 points.

366

Sam Harvey (B10) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:40:23 and achieved 366 points.

346

Jacob Dalton (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:19:56 and achieved 346 points.

334

Daniel Warren (B8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:20:41 and achieved 334 points.

330

David Gerrard (B9) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:50:57 and achieved 330 points.

306

Daniel Smith (B8) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:22:35 and achieved 306 points.

2055 15
12 MERCHANT TAYLORS' 2
392

Oliver Hatcher (B13) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 00:52:02 and achieved 392 points.

370

James Howe (B8) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:45:19 and achieved 370 points.

330

Tom Spencer (B8) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:50:49 and achieved 330 points.

293

Jacob Lewis (B9) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:23:35 and achieved 293 points.

293

Michael Barber (B9) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:23:38 and achieved 293 points.

268

Josh Zachariah (B10) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:22:37 and achieved 268 points.

1946 14
13 WEST KIRKBY GS 1
602

Hannah Kemp (G7) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:36:46 and achieved 602 points.

602

Josh Cartwright (B12) competing on GREEN finished 24th with a time of 00:42:13 and achieved 602 points.

589

Hannah Irvine (G12) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:38:07 and achieved 589 points.

109

Rowan Connell (G12) competing on YELLOW finished 33rd with a time of 00:55:33 and achieved 109 points.

    1902 13
14 BRIDGEWATER HS 3
301

Chris Jackson (B8) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:22:56 and achieved 301 points.

291

Callum Shaw (B8) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:23:45 and achieved 291 points.

276

Caitlin Bracken (G7) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:33:00 and achieved 276 points.

269

Alex Mitchell (B8) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:25:40 and achieved 269 points.

238

Natasha Goodacre (G9) competing on ORANGE finished 36th with a time of 01:18:59 and achieved 238 points.

234

Adam Bogg (B7) competing on YELLOW finished 29th with a time of 00:33:03 and achieved 234 points.

1609 12
15 FALLIBROOME HS 6
380

Noah Liptrott (B8) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:18:10 and achieved 380 points.

369

Adam Davies (B8) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:45:29 and achieved 369 points.

346

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:22:23 and achieved 346 points.

274

Molly Warnke (G7) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:33:15 and achieved 274 points.

208

Jacob Bradley (B8) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:33:19 and achieved 208 points.

0

Laura Harrington (G8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

1577 11
Little Budworth held on 2009-12-05
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1000

Tom Fellbaum (B13) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:19:53 and achieved 1000 points.

958

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:20:29 and achieved 958 points.

875

Tom Horton (B11) competing on GREEN finished 8th with a time of 00:25:01 and achieved 875 points.

795

Oliver Harvey (B11) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:27:31 and achieved 795 points.

763

Bethany Sloan (G9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:21:39 and achieved 763 points.

757

James Chasty (B7) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:21:48 and achieved 757 points.

5148 25
2 SANDBACH S 1
894

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:27:48 and achieved 894 points.

856

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:23:14 and achieved 856 points.

800

Mike Kinge (B12) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:17:31 and achieved 800 points.

710

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:19:45 and achieved 710 points.

671

Richard Townshend (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:21:57 and achieved 671 points.

659

Tom Entwistle (B9) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:26:34 and achieved 659 points.

4590 24
3 FALLIBROOME HS 2
750

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:19:39 and achieved 750 points.

712

Chris Chasty (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:21:40 and achieved 712 points.

695

Stephen Wearne (B12) competing on GREEN finished 17th with a time of 00:28:37 and achieved 695 points.

693

Ellen Wilkinson (G8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:23:49 and achieved 693 points.

690

Edward Harvey (B7) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:23:55 and achieved 690 points.

680

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:22:40 and achieved 680 points.

4220 23
4 BRIDGEWATER HS 1
981

Christopher Owens (B11) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:22:18 and achieved 981 points.

660

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:22:21 and achieved 660 points.

579

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:25:29 and achieved 579 points.

542

Bronte Barratt (G8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:30:26 and achieved 542 points.

516

Sam Harvey (B10) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:25:09 and achieved 516 points.

479

Jennifer Hodgson (G9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:34:31 and achieved 479 points.

3757 22
5 FALLIBROOME HS 3
675

William Preece (B10) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:22:49 and achieved 675 points.

629

Esther Horton (G7) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:11:53 and achieved 629 points.

621

Alex Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:23:42 and achieved 621 points.

604

Phillip de Sousa (B9) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:24:25 and achieved 604 points.

579

Catriona Paton (G11) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:30:16 and achieved 579 points.

574

Kristian Birtwistle (B9) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:25:41 and achieved 574 points.

3682 21
6 SANDBACH S 2
649

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:22:42 and achieved 649 points.

631

Michael Vennard (B10) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:24:24 and achieved 631 points.

537

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:26:05 and achieved 537 points.

529

Niall Pole (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:27:52 and achieved 529 points.

503

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN finished 22nd with a time of 00:30:41 and achieved 503 points.

501

Harry Harrison (B8) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:29:22 and achieved 501 points.

3350 20
7 FALLIBROOME HS 4
562

Michael Ecclestone (B12) competing on GREEN finished 31st with a time of 00:35:23 and achieved 562 points.

550

Adam Simpson (B12) competing on GREEN finished 34th with a time of 00:36:09 and achieved 550 points.

533

Nicholas Day (B9) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:27:42 and achieved 533 points.

529

Adam Davies (B8) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:27:54 and achieved 529 points.

521

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:28:16 and achieved 521 points.

470

Ceri Williams (G13) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:32:50 and achieved 470 points.

3165 19
8 MERCHANT TAYLORS' 1
697

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:22:07 and achieved 697 points.

576

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:24:20 and achieved 576 points.

480

Alastair Houston (B12) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:29:13 and achieved 480 points.

475

Jacob Marshall (B13) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:29:30 and achieved 475 points.

461

James Howe (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:31:56 and achieved 461 points.

331

Abinav Kishore (B13) competing on GREEN finished 48th with a time of 01:00:09 and achieved 331 points.

3020 18
9 WIRRAL 1
509

Adam Sharrock (B12) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:27:33 and achieved 509 points.

500

Ben Kane (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:11:20 and achieved 500 points.

473

Ryan Mackenzie (B12) competing on GREEN finished 42nd with a time of 00:42:01 and achieved 473 points.

441

Bret Smith (B12) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:31:48 and achieved 441 points.

441

Andrew Oake (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:12:51 and achieved 441 points.

378

Micheal Kayley (B8) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:39:05 and achieved 378 points.

2742 17
10 FALLIBROOME HS 5
459

George Preece (B7) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:13:50 and achieved 459 points.

451

Jack Dymond (B8) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:32:39 and achieved 451 points.

443

Jacob Bradley (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:12:48 and achieved 443 points.

440

Harry Gold (B8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:12:53 and achieved 440 points.

437

Edward de Sousa (B7) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:14:32 and achieved 437 points.

427

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:38:38 and achieved 427 points.

2657 16
11 1ST SWC SCOUTS 1
500

Jack Stokes (B9) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:09:44 and achieved 500 points.

475

Emma Stockton (G7) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:15:45 and achieved 475 points.

465

Victoria Lewis (G8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:13:39 and achieved 465 points.

404

Zak Garner (B9) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:14:02 and achieved 404 points.

396

Lucy Hatton (G9) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:16:01 and achieved 396 points.

394

Charlie Case (B9) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:14:24 and achieved 394 points.

2634 15
12 BRIDGEWATER HS 2
439

Robert Hennessey (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:33:34 and achieved 439 points.

433

Sam Brown (B9) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:34:02 and achieved 433 points.

408

David Gerrard (B9) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:36:08 and achieved 408 points.

405

Matthew Dadd (B11) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:32:04 and achieved 405 points.

383

Jacob Dalton (B8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:14:50 and achieved 383 points.

360

Matthew Kiely (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:17:39 and achieved 360 points.

2428 14
13 BRIDGEWATER HS 3
359

Callum Shaw (B8) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:15:47 and achieved 359 points.

345

Sam Dickson (B8) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:16:26 and achieved 345 points.

344

Daniel Warren (B8) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:16:29 and achieved 344 points.

333

Pranaya Kansakar (B7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:19:03 and achieved 333 points.

300

Josh Cocker (B7) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:21:09 and achieved 300 points.

290

Alex Mitchell (B8) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:19:31 and achieved 290 points.

1971 13
14 FALLIBROOME HS 6
407

Laura Harrington (G8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:15:34 and achieved 407 points.

403

Jack Burlison (B7) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:15:43 and achieved 403 points.

384

Molly Warnke (G7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:19:29 and achieved 384 points.

363

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:17:32 and achieved 363 points.

324

Noah Liptrott (B8) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:17:31 and achieved 324 points.

0

Christopher Evans (B8) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

1881 12
15 1ST SWC SCOUTS 2
354

Daniel Johnson (B7) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:17:53 and achieved 354 points.

354

Ashley Owen (B7) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:17:55 and achieved 354 points.

301

Eoghan Elder (B7) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:21:04 and achieved 301 points.

285

Isobel Baker (G7) competing on YELLOW finished 37th with a time of 00:26:08 and achieved 285 points.

285

Rebekka Patterson (G7) competing on YELLOW finished 38th with a time of 00:26:15 and achieved 285 points.

253

Adam Johnson (B8) competing on YELLOW finished 34th with a time of 00:22:29 and achieved 253 points.

1832 11
16 WEST KIRKBY GS 1
551

Josh Cartwright (B12) competing on GREEN finished 33rd with a time of 00:36:07 and achieved 551 points.

504

Hannah Irvine (G12) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:30:34 and achieved 504 points.

368

Hannah Kemp (G7) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:52:56 and achieved 368 points.

234

Rowan Connell (G12) competing on YELLOW finished 32nd with a time of 00:21:19 and achieved 234 points.

    1657 10
17 BRIDGEWATER HS 4
286

Gregory Ridley (B7) competing on YELLOW finished 33rd with a time of 00:22:12 and achieved 286 points.

231

Chris Jackson (B8) competing on YELLOW finished 35th with a time of 00:24:33 and achieved 231 points.

218

Caitlin Bracken (G7) competing on YELLOW finished 41st with a time of 00:34:14 and achieved 218 points.

174

Nathan Eldred (B8) competing on YELLOW finished 40th with a time of 00:32:30 and achieved 174 points.

141

Paul Drinkwater (B8) competing on YELLOW finished 44th with a time of 00:40:06 and achieved 141 points.

  1050 9
18 SANDBACH S 3
432

Gareth Ikin (B12) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:32:28 and achieved 432 points.

404

James Parker-Aiken (B8) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:36:28 and achieved 404 points.

0

Fraser Ashman (B9) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Oliver Williams (B10) competing on GREEN did not score due to a mispunch.

    836 8
19 MERCHANT TAYLORS' 2
308

Tom Spencer (B8) competing on ORANGE finished 33rd with a time of 00:47:58 and achieved 308 points.

219

Alex Head-Rapson (B8) competing on YELLOW finished 36th with a time of 00:25:54 and achieved 219 points.

165

Harry Taaffe (B8) competing on YELLOW finished 42nd with a time of 00:34:26 and achieved 165 points.

129

Micheal Runley (B8) competing on YELLOW finished 47th with a time of 00:43:55 and achieved 129 points.

    821 7
20 1ST SWC SCOUTS 3
224

Ellen Thomson (G9) competing on YELLOW finished 39th with a time of 00:28:24 and achieved 224 points.

150

Adam Coleman (B7) competing on YELLOW finished 45th with a time of 00:42:32 and achieved 150 points.

148

Will Stokes (B7) competing on YELLOW finished 46th with a time of 00:42:46 and achieved 148 points.

0

Jack Raiswell (B7) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

    522 6
Arrowe Park held on 2010-02-27
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1100

Tom Horton (B11) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:28:34 and achieved 1100 points.

980

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:28:37 and achieved 980 points.

795

Oliver Harvey (B11) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:39:32 and achieved 795 points.

768

Angus Campbell (B11) competing on GREEN finished 15th with a time of 00:40:57 and achieved 768 points.

762

Edward Harvey (B7) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:17:11 and achieved 762 points.

754

Esther Horton (G7) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:20:25 and achieved 754 points.

5159 25
2 SANDBACH S 1
1023

Oliver Williams (B10) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:30:43 and achieved 1023 points.

924

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 11th with a time of 00:38:40 and achieved 924 points.

835

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 7th with a time of 00:34:12 and achieved 835 points.

800

Mike Kinge (B12) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:25:02 and achieved 800 points.

750

Richard Townshend (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:15:34 and achieved 750 points.

729

Niall Pole (B8) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:16:02 and achieved 729 points.

5061 24
3 FALLIBROOME HS 2
752

Ellen Wilkinson (G8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:17:23 and achieved 752 points.

733

Alex Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:15:57 and achieved 733 points.

718

Phillip de Sousa (B9) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:16:16 and achieved 718 points.

710

Chris Chasty (B11) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:31:02 and achieved 710 points.

680

Adam Simpson (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:42:02 and achieved 680 points.

671

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:17:23 and achieved 671 points.

4264 23
4 FALLIBROOME HS 3
671

Alice Jackson (G12) competing on GREEN finished 22nd with a time of 00:46:49 and achieved 671 points.

658

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:19:52 and achieved 658 points.

652

Stephen Wearne (B12) competing on GREEN finished 19th with a time of 00:43:48 and achieved 652 points.

636

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:18:21 and achieved 636 points.

633

Catriona Paton (G11) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:39:36 and achieved 633 points.

596

Christopher Seed (B8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:19:34 and achieved 596 points.

3846 22
5 SANDBACH S 2
667

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:30:01 and achieved 667 points.

631

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:31:45 and achieved 631 points.

623

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:18:46 and achieved 623 points.

586

Elliot Barton (B10) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:37:33 and achieved 586 points.

543

Tom Entwistle (B9) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 00:46:09 and achieved 543 points.

528

Oliver Shenton (B7) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:12:08 and achieved 528 points.

3578 21
6 MERCHANT TAYLORS' 1
717

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:39:51 and achieved 717 points.

618

Tom Devling (B10) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:16:37 and achieved 618 points.

586

Alastair Houston (B12) competing on GREEN finished 24th with a time of 00:48:46 and achieved 586 points.

539

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:40:53 and achieved 539 points.

533

James Howe (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:21:56 and achieved 533 points.

527

Abinav Kishore (B13) competing on GREEN finished 30th with a time of 00:54:10 and achieved 527 points.

3520 20
7 BRIDGEWATER HS 1
745

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:15:41 and achieved 745 points.

666

Richard Clarke (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:33:07 and achieved 666 points.

555

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:21:02 and achieved 555 points.

532

Bronte Barratt (G8) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:24:36 and achieved 532 points.

529

David Gerrard (B9) competing on LIGHT GREEN finished 29th with a time of 00:47:18 and achieved 529 points.

491

Sam Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 24th with a time of 00:44:53 and achieved 491 points.

3518 19
8 FALLIBROOME HS 4
593

Jack Dymond (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:19:43 and achieved 593 points.

558

Alannah Birtwistle (G11) competing on LIGHT GREEN finished 25th with a time of 00:44:54 and achieved 558 points.

544

Joshua Pearson (B8) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:21:29 and achieved 544 points.

529

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:41:38 and achieved 529 points.

519

Adam Davies (B8) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 00:22:30 and achieved 519 points.

500

Jacob Bradley (B8) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:11:27 and achieved 500 points.

3243 18
9 WIRRAL 1
639

Ben Kane (B8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:18:16 and achieved 639 points.

601

Ryan Mackenzie (B12) competing on GREEN finished 23rd with a time of 00:47:34 and achieved 601 points.

498

Micheal Kayley (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:23:28 and achieved 498 points.

434

Adam Sharrock (B12) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:46:06 and achieved 434 points.

311

Mike Armand (B7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:20:36 and achieved 311 points.

273

Sam Fisher (B7) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:23:31 and achieved 273 points.

2756 17
10 FALLIBROOME HS 5
473

Edward de Sousa (B7) competing on ORANGE finished 28th with a time of 00:27:38 and achieved 473 points.

458

Jonathan Bailey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 32nd with a time of 00:48:09 and achieved 458 points.

445

Oliver Davenport (B8) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:12:52 and achieved 445 points.

400

Harry Gold (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:14:20 and achieved 400 points.

389

Ceri Williams (G13) competing on LIGHT GREEN finished 37th with a time of 00:56:35 and achieved 389 points.

367

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:17:27 and achieved 367 points.

2532 16
11 MERCHANT TAYLORS' 2
506

Daniel Chung (B13) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:39:36 and achieved 506 points.

461

Jacob Marshall (B13) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:43:27 and achieved 461 points.

422

Oliver Hatcher (B13) competing on LIGHT GREEN finished 30th with a time of 00:47:28 and achieved 422 points.

409

Louis Hatcher (B8) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:28:32 and achieved 409 points.

256

Micheal Runley (B8) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:22:19 and achieved 256 points.

233

Alex Head-Rapson (B8) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:24:37 and achieved 233 points.

2287 15
12 BIRKENHEAD S 1
685

Thomas Atherton (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:17:02 and achieved 685 points.

573

Edward George (B7) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:22:50 and achieved 573 points.

423

Samual Gavin-Pitt (B7) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:15:11 and achieved 423 points.

396

Jack Smith (B8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:14:27 and achieved 396 points.

    2077 14
13 BRIDGEWATER HS 2
474

Daniel Smith (B8) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:24:40 and achieved 474 points.

384

Matthew Kiely (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:16:43 and achieved 384 points.

344

Nathan Eldred (B8) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:16:38 and achieved 344 points.

326

Daniel Warren (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:17:32 and achieved 326 points.

266

Alex Mitchell (B8) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:21:33 and achieved 266 points.

251

Lucy Jones (G7) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:30:11 and achieved 251 points.

2045 13
14 FALLIBROOME HS 6
365

Katherine Monaghan (G8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:17:33 and achieved 365 points.

353

Henry Clifford (B8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:16:16 and achieved 353 points.

350

Claudia Dix (G7) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:21:35 and achieved 350 points.

332

Laura Harrington (G8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:19:19 and achieved 332 points.

325

Abby Chapman (G8) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:19:44 and achieved 325 points.

300

Charli Baker (G8) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:21:23 and achieved 300 points.

2025 12
15 SANDBACH S 3
517

Henry Jones (B10) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:42:34 and achieved 517 points.

507

Anthony Baynham (B13) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:39:30 and achieved 507 points.

495

Harry de la Roche (B10) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:20:46 and achieved 495 points.

406

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN finished 35th with a time of 00:54:19 and achieved 406 points.

    1925 11
16 WEST KIRKBY GS 1
752

Hannah Kemp (G7) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:20:28 and achieved 752 points.

634

Josh Cartwright (B12) competing on GREEN finished 21st with a time of 00:45:05 and achieved 634 points.

531

Hannah Irvine (G12) competing on GREEN finished 37th with a time of 00:59:07 and achieved 531 points.

0

Rowan Connell (G12) competing on YELLOW did not score due to a mispunch.

    1917 10
17 BRIDGEWATER HS 3
249

Caitlin Bracken (G7) competing on YELLOW finished 32nd with a time of 00:30:18 and achieved 249 points.

244

Paul Drinkwater (B8) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:23:32 and achieved 244 points.

237

Gregory Ridley (B7) competing on YELLOW finished 30th with a time of 00:27:07 and achieved 237 points.

225

Callum Shaw (B8) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:25:27 and achieved 225 points.

195

Daniel Hampson (B7) competing on YELLOW finished 34th with a time of 00:32:50 and achieved 195 points.

0

Sam Brown (B9) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

1150 9
Formby held on 2010-03-20
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 SANDBACH S 1
1100

Oliver Williams (B10) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:24:28 and achieved 1100 points.

828

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 4th with a time of 00:29:33 and achieved 828 points.

800

Mike Kinge (B12) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:25:28 and achieved 800 points.

775

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:26:18 and achieved 775 points.

713

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:28:34 and achieved 713 points.

666

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 27th with a time of 00:45:53 and achieved 666 points.

4882 25
2 FALLIBROOME HS 1
884

Tom Horton (B11) competing on GREEN finished 6th with a time of 00:30:26 and achieved 884 points.

865

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 4th with a time of 00:32:58 and achieved 865 points.

750

Phillip de Sousa (B9) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:37:44 and achieved 750 points.

718

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:39:25 and achieved 718 points.

668

Bethany Sloan (G9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:47:27 and achieved 668 points.

666

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:33:39 and achieved 666 points.

4551 24
3 FALLIBROOME HS 2
650

Oliver Harvey (B11) competing on GREEN finished 22nd with a time of 00:41:26 and achieved 650 points.

615

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:51:33 and achieved 615 points.

606

Adam Simpson (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:33:37 and achieved 606 points.

595

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:47:33 and achieved 595 points.

591

Laura Harrington (G8) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:53:39 and achieved 591 points.

564

Stephen Wearne (B12) competing on GREEN finished 25th with a time of 00:43:25 and achieved 564 points.

3621 23
4 BRIDGEWATER HS 1
911

Christopher Owens (B11) competing on GREEN finished 5th with a time of 00:29:34 and achieved 911 points.

648

Richard Clarke (B11) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:34:37 and achieved 648 points.

560

Matthew Kiely (B7) competing on YELLOW finished 3rd with a time of 00:18:20 and achieved 560 points.

481

Jacob Dalton (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:58:49 and achieved 481 points.

481

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:58:50 and achieved 481 points.

374

Bronte Barratt (G8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 01:24:45 and achieved 374 points.

3455 22
5 MERCHANT TAYLORS' 1
692

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on GREEN finished 13th with a time of 00:35:20 and achieved 692 points.

570

Daniel Chung (B13) competing on LIGHT GREEN finished 8th with a time of 00:35:45 and achieved 570 points.

563

Alastair Houston (B12) competing on GREEN finished 26th with a time of 00:43:28 and achieved 563 points.

546

James Howe (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:51:52 and achieved 546 points.

539

Oliver Hatcher (B13) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:37:47 and achieved 539 points.

513

Jacob Marshall (B13) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:39:43 and achieved 513 points.

3423 21
6 FALLIBROOME HS 3
561

Alannah Birtwistle (G11) competing on LIGHT GREEN finished 11th with a time of 00:45:22 and achieved 561 points.

559

Esther Horton (G7) competing on ORANGE finished 20th with a time of 01:06:43 and achieved 559 points.

546

Alex Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:51:51 and achieved 546 points.

537

Eric Newton (B13) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:42:09 and achieved 537 points.

536

Catriona Paton (G11) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:47:29 and achieved 536 points.

491

Jack Dymond (B8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:57:40 and achieved 491 points.

3230 20
7 FALLIBROOME HS 4
475

Nicholas Day (B9) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:59:39 and achieved 475 points.

469

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:21:53 and achieved 469 points.

468

Abby Chapman (G8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:21:59 and achieved 468 points.

440

Edward de Sousa (B7) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 01:12:04 and achieved 440 points.

410

Simon Wood (B12) competing on ORANGE finished 12th with a time of 00:55:17 and achieved 410 points.

396

Tony Faulkner (B13) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:57:09 and achieved 396 points.

2658 19
8 BRIDGEWATER HS 2
361

Jennifer Hodgson (G9) competing on ORANGE finished 26th with a time of 01:27:37 and achieved 361 points.

355

David Gerrard (B9) competing on ORANGE finished 23rd with a time of 01:19:43 and achieved 355 points.

345

Sam Brown (B9) competing on ORANGE finished 24th with a time of 01:22:06 and achieved 345 points.

344

Daniel Warren (B8) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:26:41 and achieved 344 points.

337

Sam Harvey (B10) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 01:06:31 and achieved 337 points.

330

Caitlin Bracken (G7) competing on YELLOW finished 28th with a time of 00:36:43 and achieved 330 points.

2072 18
9 FALLIBROOME HS 5
358

Jack Marsh (B7) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:28:37 and achieved 358 points.

356

Charli Baker (G8) competing on YELLOW finished 15th with a time of 00:28:55 and achieved 356 points.

343

Jacob Bradley (B8) competing on YELLOW finished 10th with a time of 00:26:45 and achieved 343 points.

338

Molly Warnke (G7) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:35:45 and achieved 338 points.

321

Henry Clifford (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:28:35 and achieved 321 points.

319

Harry Gold (B8) competing on YELLOW finished 13th with a time of 00:28:45 and achieved 319 points.

2035 17
10 MERCHANT TAYLORS' 2
477

Abinav Kishore (B13) competing on GREEN finished 34th with a time of 00:51:17 and achieved 477 points.

449

Josh Howe (B7) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:22:51 and achieved 449 points.

349

Harry Taaffe (B8) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:26:19 and achieved 349 points.

318

Louis Hatcher (B8) competing on YELLOW finished 14th with a time of 00:28:49 and achieved 318 points.

285

Micheal Runley (B8) competing on YELLOW finished 22nd with a time of 00:32:09 and achieved 285 points.

0

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

1878 16
11 BRIDGEWATER HS 3
325

Gregory Ridley (B7) competing on YELLOW finished 21st with a time of 00:31:37 and achieved 325 points.

322

Lucy Jones (G7) competing on YELLOW finished 31st with a time of 00:37:31 and achieved 322 points.

293

Chris Jackson (B8) competing on YELLOW finished 19th with a time of 00:31:21 and achieved 293 points.

293

Callum Shaw (B8) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:31:23 and achieved 293 points.

288

Daniel Hampson (B7) competing on YELLOW finished 25th with a time of 00:35:34 and achieved 288 points.

275

Alex Mitchell (B8) competing on YELLOW finished 24th with a time of 00:33:21 and achieved 275 points.

1796 15
12 BIRKENHEAD S 1
500

John Warburton (B9) competing on YELLOW finished 1st with a time of 00:15:37 and achieved 500 points.

459

Thomas Atherton (B9) competing on ORANGE finished 18th with a time of 01:01:37 and achieved 459 points.

333

Samual Gavin-Pitt (B7) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:30:51 and achieved 333 points.

284

Jack Smith (B8) competing on YELLOW finished 23rd with a time of 00:32:22 and achieved 284 points.

0

Edward George (B7) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

  1576 14
13 SANDBACH S 2
535

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:52:57 and achieved 535 points.

462

Harry de la Roche (B10) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:53:58 and achieved 462 points.

441

Harry Harrison (B8) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:20:48 and achieved 441 points.

0

Niall Pole (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

  1438 13
14 FALLIBROOME HS 6
311

ALEX SPENCER (B8) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:29:24 and achieved 311 points.

300

Christopher Evans (B8) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:30:34 and achieved 300 points.

287

Jack Burlison (B7) competing on YELLOW finished 27th with a time of 00:35:50 and achieved 287 points.

0

Joshua Pearson (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Adam Davies (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Christopher Seed (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

898 12
15 BRIDGEWATER HS 4
238

Paul Drinkwater (B8) competing on YELLOW finished 34th with a time of 00:38:34 and achieved 238 points.

0

Daniel Smith (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Robert Hennessey (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

    238 11
Sefton Park held on 2010-04-24
  Team 1 2 3 4 5 6 Total Points
1 FALLIBROOME HS 1
1120

Matthew Fellbaum (B7) competing on LIGHT GREEN finished 1st with a time of 00:28:15 and achieved 1120 points.

1020

Tom Horton (B11) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:32:53 and achieved 1020 points.

975

Tom Fellbaum (B13) competing on GREEN finished 2nd with a time of 00:31:15 and achieved 975 points.

780

Oliver Harvey (B11) competing on LIGHT GREEN finished 3rd with a time of 00:31:52 and achieved 780 points.

750

Jack Dymond (B8) competing on ORANGE finished 1st with a time of 00:20:11 and achieved 750 points.

746

Tobias Halsey (B9) competing on ORANGE finished 2nd with a time of 00:20:18 and achieved 746 points.

5391 25
2 SANDBACH S 1
1100

Oliver Williams (B10) competing on GREEN finished 1st with a time of 00:30:29 and achieved 1100 points.

930

Sam Pearson (B9) competing on GREEN finished 9th with a time of 00:40:59 and achieved 930 points.

927

Paul Redstone (B13) competing on GREEN finished 3rd with a time of 00:32:53 and achieved 927 points.

743

Mike Kinge (B12) competing on LIGHT GREEN finished 2nd with a time of 00:30:26 and achieved 743 points.

708

Richard Townshend (B8) competing on ORANGE finished 5th with a time of 00:21:24 and achieved 708 points.

706

Sam Bourne (B12) competing on LIGHT GREEN finished 5th with a time of 00:32:02 and achieved 706 points.

5114 24
3 FALLIBROOME HS 2
746

Angus Campbell (B11) competing on LIGHT GREEN finished 6th with a time of 00:33:21 and achieved 746 points.

735

Phillip de Sousa (B9) competing on ORANGE finished 3rd with a time of 00:20:36 and achieved 735 points.

723

Alex Mackintosh (B9) competing on ORANGE finished 4th with a time of 00:20:58 and achieved 723 points.

715

Alannah Birtwistle (G11) competing on LIGHT GREEN finished 13th with a time of 00:39:29 and achieved 715 points.

688

Stephen Wearne (B12) competing on GREEN finished 14th with a time of 00:44:18 and achieved 688 points.

643

Edward Harvey (B7) competing on ORANGE finished 10th with a time of 00:26:22 and achieved 643 points.

4250 23
4 SANDBACH S 2
701

Tom Entwistle (B9) competing on LIGHT GREEN finished 14th with a time of 00:40:15 and achieved 701 points.

674

George Farren (B8) competing on ORANGE finished 6th with a time of 00:22:29 and achieved 674 points.

650

Oliver Farren (B12) competing on LIGHT GREEN finished 7th with a time of 00:34:47 and achieved 650 points.

601

Oliver Shenton (B7) competing on ORANGE finished 18th with a time of 00:28:13 and achieved 601 points.

598

Tim Faulkner (B10) competing on LIGHT GREEN finished 16th with a time of 00:41:32 and achieved 598 points.

595

Joe Reskelly (B8) competing on ORANGE finished 8th with a time of 00:25:25 and achieved 595 points.

3819 22
5 FALLIBROOME HS 3
637

Ellen Wilkinson (G8) competing on ORANGE finished 11th with a time of 00:26:36 and achieved 637 points.

628

Adam Simpson (B12) competing on LIGHT GREEN finished 9th with a time of 00:35:58 and achieved 628 points.

620

Catriona Paton (G11) competing on LIGHT GREEN finished 21st with a time of 00:45:36 and achieved 620 points.

613

Saul Skirvin (B8) competing on ORANGE finished 7th with a time of 00:24:42 and achieved 613 points.

612

Molly Warnke (G7) competing on YELLOW finished 4th with a time of 00:19:14 and achieved 612 points.

609

Claudia Dix (G7) competing on YELLOW finished 5th with a time of 00:19:22 and achieved 609 points.

3719 21
6 MERCHANT TAYLORS' 1
700

Vamsee Bheemireddy (B12) competing on GREEN finished 12th with a time of 00:43:31 and achieved 700 points.

646

Alastair Houston (B12) competing on GREEN finished 19th with a time of 00:47:11 and achieved 646 points.

633

Tom Devling (B10) competing on LIGHT GREEN finished 12th with a time of 00:39:17 and achieved 633 points.

605

Richard Beattie (B10) competing on LIGHT GREEN finished 15th with a time of 00:41:04 and achieved 605 points.

567

Callum Jones (B11) competing on LIGHT GREEN finished 19th with a time of 00:43:52 and achieved 567 points.

549

James Howe (B8) competing on ORANGE finished 15th with a time of 00:27:34 and achieved 549 points.

3700 20
7 BRIDGEWATER HS 1
680

Richard Clarke (B11) competing on LIGHT GREEN finished 10th with a time of 00:36:35 and achieved 680 points.

678

Alex Mansfield-Hickman (B8) competing on LIGHT GREEN finished 17th with a time of 00:41:42 and achieved 678 points.

608

Bronte Barratt (G8) competing on ORANGE finished 17th with a time of 00:27:55 and achieved 608 points.

559

Ciaran Tranter (B8) competing on ORANGE finished 14th with a time of 00:27:04 and achieved 559 points.

536

David Gerrard (B9) competing on LIGHT GREEN finished 26th with a time of 00:52:44 and achieved 536 points.

486

Chris Jackson (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:31:09 and achieved 486 points.

3547 19
8 FALLIBROOME HS 4
578

Bethany Sloan (G9) competing on ORANGE finished 20th with a time of 00:29:21 and achieved 578 points.

564

Adam Davies (B8) competing on ORANGE finished 13th with a time of 00:26:50 and achieved 564 points.

522

Anna Harrington (G9) competing on ORANGE finished 26th with a time of 00:32:29 and achieved 522 points.

520

James Davies (B11) competing on LIGHT GREEN finished 23rd with a time of 00:47:45 and achieved 520 points.

500

Oliver Davenport (B8) competing on YELLOW finished 2nd with a time of 00:17:51 and achieved 500 points.

469

Laura Harrington (G8) competing on ORANGE finished 34th with a time of 00:36:06 and achieved 469 points.

3153 18
9 BRIDGEWATER HS 2
486

Jacob Dalton (B8) competing on ORANGE finished 22nd with a time of 00:31:09 and achieved 486 points.

485

Daniel Warren (B8) competing on ORANGE finished 24th with a time of 00:31:12 and achieved 485 points.

480

Callum Shaw (B8) competing on ORANGE finished 25th with a time of 00:31:34 and achieved 480 points.

429

Robert Hennessey (B8) competing on ORANGE finished 31st with a time of 00:35:19 and achieved 429 points.

429

Alex Mitchell (B8) competing on ORANGE finished 32nd with a time of 00:35:20 and achieved 429 points.

405

Sam Dickson (B8) competing on ORANGE finished 37th with a time of 00:37:24 and achieved 405 points.

2714 17
10 FALLIBROOME HS 5
460

Jacob Bradley (B8) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:32:56 and achieved 460 points.

460

Kristian Birtwistle (B9) competing on ORANGE finished 27th with a time of 00:32:56 and achieved 460 points.

441

Nicholas Day (B9) competing on ORANGE finished 29th with a time of 00:34:18 and achieved 441 points.

434

Charli Baker (G8) competing on YELLOW finished 7th with a time of 00:23:00 and achieved 434 points.

428

Ellie Heron (G8) competing on YELLOW finished 8th with a time of 00:23:19 and achieved 428 points.

393

Harry Gold (B8) competing on YELLOW finished 6th with a time of 00:22:45 and achieved 393 points.

2616 16
11 MERCHANT TAYLORS' 2
523

Abinav Kishore (B13) competing on GREEN finished 27th with a time of 00:58:17 and achieved 523 points.

521

Daniel Chung (B13) competing on LIGHT GREEN finished 18th with a time of 00:43:25 and achieved 521 points.

498

Jacob Marshall (B13) competing on LIGHT GREEN finished 20th with a time of 00:45:25 and achieved 498 points.

364

Jake Campbell (B10) competing on ORANGE finished 35th with a time of 00:36:33 and achieved 364 points.

169

Micheal Runley (B8) competing on YELLOW finished 26th with a time of 00:52:44 and achieved 169 points.

  2075 15
12 WIRRAL 1
654

Ryan Mackenzie (B12) competing on GREEN finished 18th with a time of 00:46:36 and achieved 654 points.

595

Ben Kane (B8) competing on ORANGE finished 9th with a time of 00:25:27 and achieved 595 points.

436

Micheal Kayley (B8) competing on ORANGE finished 30th with a time of 00:34:44 and achieved 436 points.

305

Sam Fisher (B7) competing on YELLOW finished 18th with a time of 00:32:46 and achieved 305 points.

    1990 14
13 BIRKENHEAD S 1
550

Edward George (B7) competing on ORANGE finished 21st with a time of 00:30:47 and achieved 550 points.

545

Oliver George (B9) competing on ORANGE finished 16th with a time of 00:27:45 and achieved 545 points.

529

John Warburton (B9) competing on ORANGE finished 19th with a time of 00:28:39 and achieved 529 points.

330

Jack Smith (B8) competing on YELLOW finished 12th with a time of 00:27:02 and achieved 330 points.

    1954 13
14 BRIDGEWATER HS 3
396

Matthew Kiely (B7) competing on YELLOW finished 9th with a time of 00:25:14 and achieved 396 points.

361

Lucy Jones (G7) competing on YELLOW finished 16th with a time of 00:32:39 and achieved 361 points.

360

Caitlin Bracken (G7) competing on YELLOW finished 17th with a time of 00:32:44 and achieved 360 points.

325

Natasha Goodacre (G9) competing on LIGHT GREEN finished 27th with a time of 01:37:22 and achieved 325 points.

281

Daniel Hampson (B7) competing on YELLOW finished 20th with a time of 00:35:28 and achieved 281 points.

198

Paul Drinkwater (B8) competing on ORANGE finished 40th with a time of 01:16:51 and achieved 198 points.

1921 12
15 WEST KIRKBY GS 1
675

Josh Cartwright (B12) competing on GREEN finished 16th with a time of 00:45:09 and achieved 675 points.

536

Hannah Kemp (G7) competing on ORANGE finished 36th with a time of 00:37:18 and achieved 536 points.

470

Hannah Irvine (G12) competing on GREEN finished 28th with a time of 01:11:23 and achieved 470 points.

      1681 11
16 FALLIBROOME HS 6
391

Edward de Sousa (B7) competing on ORANGE finished 39th with a time of 00:43:25 and achieved 391 points.

331

ALEX SPENCER (B8) competing on YELLOW finished 11th with a time of 00:26:57 and achieved 331 points.

0

Joshua Pearson (B8) competing on ORANGE did not score due to a mispunch.

0

Ceri Williams (G13) competing on LIGHT GREEN did not score due to a mispunch.

    722 10

Contacts

For further information, contact either of the two League Co-ordinators:

  • DEE: Malcolm Irvine () (tel: 0151 648 7201)
  • MEROC: Matthew Cochrane () (tel: 01695 555421)