skip navigation

Cheshire and Merseyside Schools Orienteering League

Individual Rankings

Individual B4 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Matthew Ledger BF1001 - - - 549 - - 549
Individual G4 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Clarissa Rigby AESG1005 - 0 - - 0 - 0
Individual B5 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Conall Dalgarno MKT1009 433 0 0 - 0 0 433
2= Ben Liggett MKT1011 - - - - 0 0 0
2= Thomas Riley MKT1010 - - - 0 - - 0
Individual G5 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Anna Harris MV1001 828 878 866 990 898 0 3632
2 Harriet Jones KP1002 427 389 394 290 - - 1500
3= Jessica Wood KP1003 - 391 - - - - 391
3= Lottie Wood KP1004 - 391 - - - - 391
5 Leah Fidling MKT1012 - - - - 0 0 0
Individual B6 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Kavan Heppenstall FY1001 840 - - - - - 840
2 Samarth Kumar BIRK1019 - - 0 525 251 0 776
3 David Turner BIRK1013 0 0 0 525 - 0 525
4 Daniel Brown MKT1008 - 0 0 413 - 0 413
5 Tom Houston NHP1001 273 - - - - - 273
6= Aden Husseyn BIRK1010 0 0 0 0 245 0 245
6= Cameron Brown BIRK1011 0 0 - 0 245 - 245
8= Alfie Moorcroft SBS1020 - - - - - 0 0
8= Daniel North SBS1021 - - - - - 0 0
8= Joshua Wilson MKT1006 0 0 - - - - 0
8= Matthew Palmer BIRK1022 - - - - - 0 0
8= Nicholas Johnson BIRK1012 0 - 0 0 - 0 0
8= Tristam Brady BP1001 - - - 0 - - 0
Individual G6 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Emma Weaver FROD1001 526 437 609 563 876 619 2667
2 Molly Jones KP1001 467 416 - 619 878 653 2617
3 Bethan Jordan UPS1001 340 388 518 330 271 465 1711
4 Katie Wilson DAVP1001 - 990 - - 691 0 1681
5 Sarah Beswick FROD1002 0 0 - 554 683 0 1237
6= Abigail Saverimutto BIRK1017 - - 0 422 - - 422
6= Grace Harvey BIRK1014 0 0 0 422 - 0 422
8 Erin Coughlan BIRK1018 - - - 421 - - 421
9 Madeleine Unsworth BIRK1015 0 0 0 348 - - 348
10 Alexandra Jones BIRK1016 0 0 0 347 - - 347
11= Abbie Shaw MKT1004 0 0 0 - 0 - 0
11= Ella Devany SBS1018 - - - - - 0 0
11= Emma Ferris AESG1002 - 0 - - - - 0
11= Jade McClernon SBS1019 - - - - - 0 0
11= Laura Richards MKT1003 - 0 0 0 0 0 0
11= Neve Darlington MKT1005 0 0 0 - - - 0
Individual B7 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Sam Williams BRID1034 560 546 435 560 449 708 2374
2 Tom King HELS1009 - 414 - 451 412 560 1837
3 Cahan O'Driscoll BIRK1003 0 505 305 493 490 297 1793
4 Ben Marshall BRID1035 466 225 403 0 224 641 1735
5 Arthur Beare MT1018 - - - 433 469 666 1568
6 Alex Knowles BRID1027 0 491 0 560 0 500 1551
7 Dev Seth BRID1042 270 423 347 304 288 405 1479
8 Joshua Stapleton CDLH1016 497 308 288 - 356 0 1449
9 Nameer Hossain CDLH1011 399 287 - 242 304 430 1420
10 Alex Worthington BRID1028 433 213 375 0 - 364 1385
11= Jack Singleton BRID1039 0 188 445 312 125 402 1347
11= Tom Ledger BRID1041 447 0 381 0 148 371 1347
13 Ben Laxton SS1057 - - - - 560 755 1315
14 Joshua Robbins FALL1046 276 160 333 374 323 182 1306
15 Oliver Cross BRID1053 - - 344 293 288 375 1300
16 James Paulson FALL1056 - 343 378 291 283 183 1295
17 Joshua Van Der Ploeg FALL1050 351 160 335 0 326 272 1284
18 Stuart Williams BRID1037 - 347 482 242 132 202 1273
19 George Bogg BRID1038 0 248 399 309 122 309 1265
20 Kamran Rashid CDLH1014 364 351 286 - 242 256 1257
21 Daniel Atkinson CDLH1008 402 0 - 241 167 378 1188
22 Sam Ward BRID1047 - 307 228 242 192 276 1053
23 Noah Eden BRID1049 - 286 280 206 - 276 1048
24 Daniel Given BRID1044 0 0 326 302 - 403 1031
25 Thomas Warnke FALL1057 - 343 381 276 - - 1000
26 Linggesh Gopaul BRID1036 258 158 272 185 125 232 947
27 Scott Williams SBS1013 - - - 330 592 - 922
28 Scott Martin BRID1040 241 158 228 218 0 232 919
29 Adam Jose SS1050 - - - 321 179 346 846
30 William Hargreaves CDLH1010 0 335 - 267 - 241 843
31 Chris Tobin MT1019 - - - 0 316 519 835
32 Matthew Dalton SS1059 - - - - 265 473 738
33 Alex Taylor BRID1048 - 154 379 0 - 204 737
34 Euan Tarpey MT1020 - - - 148 269 288 705
35 James White SS1048 - - - 304 365 0 669
36 Philip Wood SBS1012 - - - 281 104 274 659
37 Bryn Horne-Thornton BRID1050 - 0 - 242 146 211 599
38 Jack Rowley SBS1014 - - - 281 0 302 583
39 Joseph Sweeney SS1049 - - - 241 335 - 576
40= James Carr FORM1004 0 - 560 - - - 560
40= Joshua Gregory 1KIN1008 - - - - 308 252 560
42 Ben Nel FORM1015 - - 559 - - - 559
43 Morgan Roberts 1KIN1010 - - - - 297 238 535
44 Oliver Davies SS1052 - - - 255 270 - 525
45 Aron Townsend SBS1015 - - - 330 181 - 511
46 Cameron Marsh SS1054 - - - 321 179 - 500
47 James Stanier SS1058 - - - - 361 - 361
48 Alex Jones SS1062 - - - - - 339 339
49= Ben Short SS1056 - - - - 336 - 336
49= Max Preston FORM1014 336 - - - - - 336
51 Saif Bakhat CDLH1009 322 - - - - - 322
52 James Hone SBS1017 - - - - 0 316 316
53 Adam Robertson SS1042 - - - 304 - - 304
54 Edward O`Neill BRID1029 302 - - - - - 302
55= Kieran Poydell SS1060 - - - - 295 - 295
55= Oliver Matthews SS1043 - - - 0 295 - 295
57 Atharv Kotkar FALL1037 281 - - - - - 281
58 James Irvine SS1039 - - - 0 273 0 273
59 William Cottrell SS1053 - - - 255 - - 255
60 Jackson Minshull SS1038 - - - 241 - - 241
61 Joshua Murrell SS1045 - - - 232 - - 232
62 Will Street BRID1054 - - - - - 211 211
63 Robert Kelly SS1061 - - - - 210 - 210
64 Hugh Leydon SS1055 - - - - 209 - 209
65 Adam Gatley SS1040 - - - 165 - - 165
66= Austin Taylor SS1046 - - - 119 - - 119
66= Ethan Kelly SS1034 - - - 119 - - 119
68= Ashley Barber SS1041 - - - 112 - - 112
68= Luca Battams SS1044 - - - 112 - - 112
70= Bradley Brown HC1003 0 - - - - - 0
70= Dylan Brown HC1002 0 - - - - - 0
70= Jake Bailey SS1047 - - - 0 - - 0
70= James Black SS1051 - - - 0 - - 0
70= Sarim Mirza CDLH1013 - 0 - - - - 0
Individual G7 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Ailsa Hay FALL1030 - 289 483 - 431 521 1724
2 Megan Francis FALL1022 338 317 516 330 327 465 1649
3 Katherine Rushworth FALL1058 - - 483 218 271 - 972
4 Jasmine Ryder Hatfield FORM1010 457 - 470 - - - 927
5 Elizabeth Goodwin CHS1001 0 277 0 - - 520 797
6 Rebecca Gough FORM1011 416 - 371 - - - 787
7 Aimee Brodie FORM1003 426 - - - - - 426
8 Hattie Rigby AESG1004 - 0 - - 259 - 259
9= Elli Horridge FORM1002 0 - - - - - 0
9= Isabel Roberts WK1002 0 - - - - - 0
9= Lucy Ferris AESG1001 - 0 - - 0 - 0
Individual B8 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Nathaneal Horton FALL1033 656 723 609 718 934 1004 3379
2 Harry Brown FALL1005 609 646 548 689 560 0 2504
3 Matthew Browne FALL1004 739 0 369 548 700 0 2356
4 William Wasson CDLH1005 - 605 440 0 468 713 2226
5 Morgan Hindle BRID1002 0 434 479 605 554 520 2158
6 Tom Wood SBS1011 - - - 309 750 844 1903
7 Jasper Wigmore FALL1055 0 470 - 333 638 419 1860
8 Sam Cross BIRK1002 0 500 478 643 - - 1621
9 Asger Moston FALL1040 333 345 419 333 290 475 1572
10 Kieran Bennett SS1029 528 360 - - 0 549 1437
11 James Halliwell HELS1012 - - - 626 - 496 1122
12 Drew Milier BRID1003 425 400 - - - - 825
13 Rory Allen FALL1059 - - - - 289 380 669
14 Elliott Casey BIRK1004 0 - - - - 425 425
15 Jack Carroll SS1005 393 0 - - - - 393
16 Luke Cronin SS1037 0 188 - - 0 0 188
Individual G8 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Hannah Hateley WHS1001 1120 - - 1026 - 1120 3266
2 Saskia Jones 1KIN1003 735 728 588 801 728 757 3021
3 Jessica de Sousa FALL1012 - - - 720 871 672 2263
4 Niomi Fischer FALL1021 825 - 669 652 0 0 2146
5 Zoe Dunn FALL1017 258 400 237 337 - 559 1554
6= Emily Green FALL1024 314 153 179 185 340 301 1140
6= Olivia Gilmore FALL1023 314 153 - 185 340 301 1140
8 Eleanor Horswell FORM1005 193 - 433 - - - 626
9 Daisy Williams - Tranter FORM1007 188 - 385 - - - 573
10 Caitlin Stark FORM1006 190 - 286 - - - 476
11 Kirsty Turpin FALL1060 - - - - - 314 314
12 Chloe Mattinson AESG1006 - - - - 231 - 231
13 Lucy Myers BIRK1006 0 - - - - - 0
Individual B9 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Dan Weaver HELS1006 796 1223 901 1175 1250 1074 4722
2 Ewan Darlington SS1016 759 969 679 894 986 981 3830
3 Toby Brady SS1015 751 873 923 730 888 - 3435
4 Ben Jones HELS1004 796 699 621 820 899 846 3361
5 Charlie Jordan FALL1034 525 880 598 623 858 966 3327
6 Fraser Bangs MT1011 680 671 - 776 780 - 2907
7 Ed Webber HELS1005 625 604 674 570 793 680 2772
8 Joshua Dixon FALL1015 530 710 750 613 471 - 2603
9 Finn Chapman FALL1008 425 649 660 584 456 555 2448
10 George Southern SS1006 674 0 - - 838 910 2422
11 Bede Abbott-White CDLH1004 384 500 416 611 485 750 2346
12 Robbie Giles BRID1006 - 454 500 640 603 540 2283
13 Jacob Wood SS1003 - - - 634 676 735 2045
14 David Brown HC1001 589 636 - 645 - - 1870
15 Mitchil Collins HELS1007 354 315 370 479 - 506 1709
16 Edwin Michael CDLH1003 - - 218 306 264 645 1433
17 Joshua Wilson HELS1011 455 - 0 0 370 470 1295
18 Talha Ebrahim BIRK1005 0 451 273 0 - 349 1073
19 Ben Heginbotham FALL1032 - 758 - - - - 758
20 Tom Parkes BIRK1001 - 333 - - - 328 661
21 Andrew Wiggins HELS1010 455 - - - - - 455
22 Thomas Owens MA1002 0 - - - 301 - 301
23 Ed Pugh SS1063 - - - - - 224 224
Individual G9 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Willow Moody HELS1008 553 692 494 626 599 697 2614
2 Charlotte King HELS1003 - 447 - 596 470 405 1918
3 Heather Bunning 1KIN1006 288 680 - - 402 318 1688
4 Charlotte Cross BRID1052 - - 442 428 316 385 1571
5 Julia Ferran BRID1051 - - 440 431 0 385 1256
6 Isabel Mitchell BRID1005 - 602 - - 392 - 994
7 Pippa Wyer FALL1054 - - 0 693 - - 693
8 Cassie Bradshaw FORM1001 256 - 433 - - - 689
Individual B10 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Sam Amey FALL1003 733 880 569 615 594 - 2822
2 Alex Robinson SS1010 527 733 424 541 701 561 2536
3 Angus Currie FALL1009 525 - 352 605 496 - 1978
4 Anthony Gibbons FALL1025 366 492 514 - 394 497 1897
5 Fraser Mackintosh FALL1038 - 717 - 628 441 0 1786
6 Oliver Roome MT1008 284 507 - 418 - 494 1703
7 Joseph O'Donovan FALL1044 371 407 327 341 327 - 1446
8 Connor Smith SS1024 569 - - 0 - 739 1308
9 Ben Amey FALL1002 432 0 310 0 284 - 1026
10 Jacob Foster MT1007 345 549 - - - 0 894
11 Harry Cave MT1009 275 - - 497 0 0 772
12 James Thorne SS1027 - - - 546 - - 546
13 William Mansfield-Hickman BRID1013 537 0 - - - - 537
14 Daniel Miller BRID1010 408 - - - - - 408
15 Owen Procter SS1064 - - - - - 365 365
Individual G10 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Evelyn Elmes HELS1001 589 876 648 779 908 - 3211
2 Nina Jones 1KIN1002 600 800 625 - 613 726 2764
3 Kara Morris SBS1005 - - 401 514 608 589 2112
4 Laura Hindle POY1001 864 - - - - 989 1853
5 Sarah Jackson BRID1012 484 351 429 330 - 363 1627
6 Katie Ledwith BRID1015 395 338 398 315 - 344 1475
7 Eve Halliday 1KIN1009 - 366 - - 551 279 1196
8 Sophie Sellar SBS1009 - - 379 391 - 339 1109
9 Olivia Porter SBS1006 - - 346 503 - - 849
10 Meg Roberts SBS1007 - - - 414 - 329 743
11 Amber Jones SBS1004 - - 361 - - 363 724
12 Emma Brumby SBS1002 - - - 378 - 340 718
13 Sian Abbott 1KIN1007 - 359 - - - - 359
Individual B11 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Harry Coleshill CDLH1002 527 868 660 623 986 866 3380
2 Edward Harvey FALL1029 - 774 757 717 717 1018 3266
3 Edward de Sousa FALL1013 656 870 570 804 - - 2900
4 Matthew Appleton SS1036 635 617 - 828 789 - 2869
5 Michael Hillesdon MT1010 - 545 0 508 473 497 2023
6 Matthew Fellbaum FALL1019 895 - - - - 1100 1995
7 James Entwistle SS1018 594 609 0 580 0 - 1783
8 Luke Harrison FALL1031 - 526 314 0 340 484 1664
9 Chris Ellen FALL1018 - 703 - - - - 703
10 Adam Zaidi MT1016 - 457 - - - - 457
11 Tom French MT1013 - 0 450 - - - 450
Individual G11 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Hannah Kemp WK1001 540 531 556 541 631 764 2492
2 Molly Warnke FALL1051 596 425 574 445 - 676 2291
3 Lucy Snelson AESG1003 - 620 - - - - 620
Individual B12 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 James Stott CDLH1001 796 - 800 1000 768 - 3364
2 Saul Skirvin FALL1047 555 675 657 800 800 893 3168
3 Joshua Pearson FALL1045 740 789 612 658 766 821 3116
4 Jack Blanchflower MT1006 387 548 644 879 600 763 2886
5 George Farren SS1009 536 759 - - 658 763 2716
6 Daniel Kite FALL1036 319 499 481 530 - 689 2199
7 James Howe MT1001 0 544 441 520 466 534 2064
8 Jack Dymond FALL1016 - - 532 - 729 700 1961
9 Jacob Bradley FALL1006 593 - 0 544 690 0 1827
10 Harry Taaffe MT1004 454 378 - 437 409 418 1718
11 Alex Head-Rapson MT1002 366 411 413 405 415 382 1644
12 Theo Kent FALL1035 436 - - 475 512 - 1423
13 Michael Rumle MT1003 313 355 241 319 265 369 1356
Individual G12 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Ellen Wilkinson FALL1053 570 580 558 655 748 648 2631
2 Laura Harrington FALL1028 530 563 519 596 699 609 2467
3 Carolyn Hindle POY1002 646 - 861 - - - 1507
Individual B13 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Sam Pearson SS1011 751 934 - 974 957 962 3827
2 Nicholas Day FALL1010 610 0 419 944 900 917 3371
3 Thomas Entwistle SS1017 555 806 439 864 - 874 3099
4 Tobias Halsey FALL1026 - 1000 - 910 - 888 2798
5 Phillip de Sousa FALL1014 501 801 485 0 - 807 2594
6 Philip Vokes CHS1002 1000 - 1000 0 - - 2000
7 Philip Rowlands 1KIN1004 600 - 386 - - - 986
Individual G13 Ranking
  Name SL ID* Northop Reaseheath Thurstaston Speke Hall Delamere East Sefton Total Points#
1 Kitty Jones 1KIN1001 699 812 - 814 - 754 3079
2 Bethany Sloan FALL1048 545 611 737 620 736 674 2767
3 Anna Harrington FALL1027 501 572 381 503 487 560 2136
4 Bethan Vickery 1KIN1011 - 0 - - - - 0

* - Schools League Membership Number. # - Only the best 4 Event Scores count towards the total.

Contacts

For further information, contact the League Co-ordinator

Malcolm Irvine () (tel: 0151 648 7201)