DEE logo


CHESHIRE AND MERSEYSIDE SCHOOLS'
RELAY RESULTS

Delamere South West
Saturday 20 May 2006

Meroc logo

 

Relay 1, Primary (W-W-Y)
Pos
School
Team Name
Runner
Course
Time
Total
1
Hoylake Holy Trinity
HHT1
Hannah Kemp
W
17.52
Rosie Evans
W
10.48
Matthew Kemp
Y1
25.37
54.17

 

Relay 2, Open (3 x LG)
Pos
School
Team Name
Runner
Course
Time
Total
1
Grange
3 B's
Chris Beasant
LG3
34.13
Micheal Beasant
LG2
28.25
Tom Beasant
LG1
26.13
88.51
2
Wirral
WGS 2
Sam Graham
LG1
33.46
Kyle Sands
LG3
40.49
Craig Butchart
LG2
47.20
121.55
3
Merchant Taylor
MTS 5
Carver
LG1
51.58
Kirby
LG2
50.45
Izzett
LG3
65.56
168.39
-
Sandbach
SS1
Tom Taylor
LG1
-
Wrong 8
Scott Lowe
LG3
46.47
Luke Miller
LG2
48.47

 

Relay 3, Mixed (Y-O-LG)
Pos
School
Team Name
Runner
Course
Time
Total
1
Merchant Taylor
MT3
Chung
O1
48.00
Rowe
LG1
62.10
Gaunt
Y2
24.40
134.50
-
Non - comp
Alpha Force
Edward Calow
Y2
17.07
Beatrix Calow
O1
38.30
Helen Elmes
LG1
86.58
142.35
2
Merchant Taylor
MT4
Andrews
LG1
80.52
Houston
Y2
25.33
Breemireddy
O1
60.04
166.29
-
Wirral
WGS3
Daniel Robinson
Y1
36.28
Wrong 8
Graham Blair
O2
58.53
Chris Smithard
LG1
22.28
-
Sandbach
SS2
Aron Steele
Y2
-
Retired
Anthony Baynham
LG1
-
Retired
Oliver Farren
O1
66.05

 

Relay 4, Years 9 - 11 (O-O-LG)
Pos
School
Team Name
Runner
Course
Time
Total
-
Non - Comp
Smithard
Mike Smithard
O2
23.27
Pauline Smithard
O1
34.49
Mike Smithard
LG2
29.29
87.45
1
Sandbach
SS3
Paul Redstone
LG2
39.04
Callum Lawton
O1
53.46
Adam Atlasi
O2
32.12
125.02
-
Non - Comp
Evans
Andy Evans
LG2
50.29
Sally Evans
O2
43.10
Tom Evans
O1
67.28
161.07
2
Formby
FHS2
Andrew Esdaile
O1
57.03
Ian Goley
O2
31.42
Alex Leonard
LG2
69.53
171.28
3
Formby
FHS4
Josh Burt
LG2
45.20
Rachael Clarkson
O2
47.54
Qingyuan Gardner
O1
91.38
184.52
-
Formby (non - comp)
FHS3
Michael Appleton
O2
57.30
Gavin Jones
O1
61.46
Mr Allen (M21)
LG2
69.51
189.07
4
Formby
FHS5
Sammy McGowan
O1
57.32
Matthew McArthur
LG2
92.16
Mattias
O2
52.24
202.12
-
Non - Comp
D-Girls
Nia Benson
O1
36.55
Jessie Evans
O2
38.41
Zoe Smithard
LG2
39.42
Wrong 4
-
Merchant Taylor
MT2
Abinav
O2
53.42
Evered
LG2
-
Retired
Liu
O1
45.26
-
Bridgewater
BHS1
S Jones
LG2
69.08
Adam Clarke
O2
50.55
K Shafaat
O1
-
Retired

 

Relay 5, Years 7 - 8 (Y-Y-O)
Pos
School
Team Name
Runner
Course
Time
Total
1
Bridgewater
BHS2
Chris Owens
O2
29.49
N Graham
Y1
33.51
R Clarke
Y2
25.11
88.51
2
Formby
FHS1
Ian Marsh
Y1
54.03
Douglas Foot
Y2
35.35
Andrew Smith
O2
52.49
142.27
3
Wirral
WGS5
Bret Smith
Y1
53.48
Andrew Strong
Y2
54.00
Ryan Mckenzie
O1
52.22
160.10
4
Bridgewater
BHS3
Samantha Wilkinson
Y2
33.11
M Hillier
O2
52.39
M Dadd
Y1
97.01
182.51
5
Bridgewater
BHS5
S Phillips
Y2
33.21
J Boot
Y1
32.54
J Hammond
O2
93.56
220.46
6
Bridgewater
BHS4
Georgina Willis
Y1
53.56
S Campbell
O2
126.35
A Boynes
Y2
112.03
292.34
-
Merchant Taylor
MTS1
Barker
Y1
46.18
Shaw
Y2
-
Retired
Gilchrist
O1
60.06

Top of page