Position Name Club Age Class Time
1st Daniel Thomas MWOC M18 0:37
2nd Duncan Harris DEE M50 0:40
3rd Ben Windsor DRONGO M21 0:42
4th= Joe Taunton NOC M21 0:44
4th= Matthew Fellbaum MDOC M18 0:44
4th= Adam Conway GO M14 0:44
7th Alastair Thomas WCOC M16 0:45
8th= Ewan Musgrave MAROC M12 0:46
8th= Freddie Habgood SBOC M12 0:46
10th= David Roome SROC M21 0:48
10th= Brendan Healy SBOC M40 0:48
10th= Daniel Spencer WCOC M16 0:48
13th= Mark Ponsford SWOC M21 0:50
13th= James Todhunter SROC M35 0:50
15th= Karen Mills-hicks GO W40 0:51
15th= Nicolas Barrett SN M14 0:51
15th= Malcolm Irvine DEE M60 0:51
15th= Leon Ricketts AIRE M40 0:51
15th= Oscar Healy SBOC M14 0:51
20th= David Weir MOR M55 0:52
20th= Samantha Healy SBOC W40 0:52
20th= Tom Wood ERYRI M16 0:52
20th= David Harper GO M60 0:52
20th= Angus Tyner SET M45 0:52
20th= Mairi Weir MOR W16 0:52
26th= David Dixon HH M40 0:53
26th= Christopher Lewis SBOC M40 0:53
28th= Richard Barrett BAOC M45 0:54
28th= Jonathan Musgrave MAROC M50 0:54
28th= Annemieke Silk SWOC W45 0:54
28th= Matthew Dixon HH M14 0:54
28th= David Williams HOC M50 0:54
33rd= Quinlan Silk SWOC M16 0:56
33rd= Gabor Monus DEE M21 0:56
33rd= Mykyta Chubynsky OOC M40 0:56
33rd= Harry Thomas MWOC M14 0:56
33rd= Daniel Roth OD M45 0:56
33rd= John Simmons BOK M65 0:56
33rd= Norman Hall DEE M65 0:56
33rd= Heather Fellbaum MDOC W50 0:56
41st= James Clemence SWOC M55 0:57
41st= Alice Bedwell BOK W55 0:57
41st= David Wathey MDOC M50 0:57
41st= Andy Campbell DEE M55 0:57
41st= Laura Barrett SN W12 0:57
41st= Tina Mills-Hicks GO W12 0:57
41st= Sasha Habgood SBOC W40 0:57
41st= Duncan Grassie SLOW M21 0:57
41st= Ian Cumpstey JOK M35 0:57
50th= Anna Harris DEE W14 0:58
50th= Michael Muggeridge HAVOC M55 0:58
50th= Clive Hallett BOK M50 0:58
53rd= Ellie Mills-hicks GO W12 0:59
53rd= Steve Dempsey MDOC M50 0:59
53rd= Mike Kay MWOC M60 0:59
53rd= John Evans DEE M75 0:59
53rd= Nick Silk SWOC M50 0:59
53rd= Anne Straube OD W40 0:59
59th= Mark Adams HH M50 1:00
59th= Peter Huzan SLOW M50 1:00
59th= Peter Ross MDOC M65 1:00
59th= Alison Simmons BOK W60 1:00
59th= John McCullough 3ROC M60 1:00
59th= Hamish Weir MOR M18 1:00
65th= Ian Wilson LEI M50 1:01
65th= Vanessa Brierley WCOC W45 1:01
65th= Jo Foster BOK W55 1:01
65th= Graham Lloyd EPOC M50 1:01
65th= Dominic Wathey MDOC M12 1:01
65th= Carys Thomas WCOC W14 1:01
65th= Charlie Adams SYO M50 1:01
72nd= Nick Campbell DEE M55 1:02
72nd= Hannah Hateley DEE W16 1:02
72nd= Emily Thomas MWOC W18 1:02
72nd= Margaret Reynolds SBOC W55 1:02
72nd= Liam Corner MDOC M45 1:02
77th= Steve Smirthwaite MOR M55 1:03
77th= Stephen Keyes SN M55 1:03
77th= Jasmine Silk SWOC W14 1:03
77th= James Turton SROC M21 1:03
77th= Rosie Spencer WCOC W14 1:03
77th= Isobel Owens SYO W10 1:03
83rd= Stephen Walsh MWOC M55 1:04
83rd= Sara Campbell DEE W50 1:04
83rd= David Spencer WCOC M45 1:04
83rd= Pauly-D Jones DEE M50 1:04
87th= Kate O'Sullivan MWOC W50 1:05
87th= Jane Campbell DEE W55 1:05
87th= Joy Irvine DEE W55 1:05
87th= Karen Blackburn BL W70 1:05
87th= Clare Sanders NOC W35 1:05
87th= Kath Broatch ERYRI W50 1:05
93rd= Jackie Hallett BOK W55 1:06
93rd= Cecilia Fenerty MDOC W50 1:06
93rd= Roger Thetford TVOC M50 1:06
93rd= Lucie Todhunter SROC W35 1:06
93rd= Max Straube-Roth OD M10 1:06
93rd= David Dann MDOC M60 1:06
99th= Jon Hateley DEE M50 1:07
99th= Gillian Hanson HH W45 1:07
99th= Peter Foster BOK M55 1:07
99th= Gabriella Walsh MWOC W45 1:07
99th= Dave Neild LOC M65 1:07
99th= Joe Owens SYO M14 1:07
105th= Vicky Thornton MDOC W55 1:08
105th= Imogen Wilson LEI W16 1:08
105th= Helena Burrows LOC W65 1:08
105th= Charlie Dixon HH M12 1:08
105th= Luke Mills-Hicks GO M10 1:08
105th= Maggie Hateley DEE W50 1:08
105th= Bruce Bryant OD M55 1:08
105th= John Robinson WCH M65 1:08
105th= Maddie Bunn & Alice Harrison IND W12 1:08
114th= David Rose SELOC M65 1:09
114th= Andrew Payne DEE M65 1:09
114th= Phil Conway GO M50 1:09
117th= Lisa Handcock ERYRI W40 1:10
117th= Simon Filmore LOC M60 1:10
117th= Zoe Tyner SET W14 1:10
117th= Ruth Harris DEE W45 1:10
117th= Liz Phillips OD W50 1:10
117th= Liz Campbell WAROC W60 1:10
117th= Bernie O'Boyle CNOC W55 1:10
117th= Stephen Fellbaum MDOC M55 1:10
125th= Edwin Kelly M40 1:11
125th= Penelope Smirthwaite MOR W55 1:11
125th= Hanka Straube SV Lengefeld W40 1:11
125th= Robert Frost NOR M45 1:11
125th= Tom Habgood SBOC M45 1:11
125th= Nigel Owens SYO M50 1:11
131st= Adrian Moir SWOC M55 1:12
131st= Keiko Conway GO W50 1:12
131st= David Palmer BOK M70 1:12
131st= Martin Green MDOC M60 1:12
131st= Steve Jones SBOC M55 1:12
131st= Ronan Cleary LOK M55 1:12
137th= John Brammer DEE M55 1:13
137th= Peter Moseley MDOC M35 1:13
137th= Judy Burge LOC W55 1:13
137th= Fiona Sellar DVO W55 1:13
137th= Hannah Thomas MWOC W12 1:13
142nd= Tivon Tyner SET M12 1:14
142nd= Philip Wood ERYRI M14 1:14
142nd= Mark Saunders BOK M55 1:14
142nd= Charles Daniel BOK M60 1:14
146th John Pullin LOC M65 1:15
147th Pat Moody DEE W55 1:16
148th= Frances Moseley MDOC W21 1:17
148th= Roger Stein SBOC M60 1:17
148th= Niall Reynolds SBOC M55 1:17
151st= Mike Capper WAOC M60 1:18
151st= Philippa Weir MOR W50 1:18
151st= Ffion Norris ERYRI W14 1:18
154th= Holly Bunn IND W10 1:19
154th= Tony Wagg MDOC M70 1:19
154th= Robert Daly GRAMP M55 1:19
154th= Trevor Roberts MDOC M65 1:19
158th= Carol Edwards TVOC W55 1:20
158th= Frances Moseley MDOC W21 1:20
158th= Richard Wilson LOC M60 1:20
158th= Heather Walton SLOW W50 1:20
162nd= Peter Edwards DEE M80 1:21
162nd= David Mitchell SBOC M55 1:21
162nd= John Broadhead WRE M60 1:21
162nd= Neville Baker TVOC M60 1:21
162nd= Sarah Bayliss SPLOT W45 1:21
162nd= Julie Cleary LOK W50 1:21
168th Robert Griffiths MWOC M70 1:22
169th= Eliza Hermann HH W55 1:23
169th= David Hanstock BOK M60 1:23
171st= Pete Owens DEE M55 1:25
171st= Malcolm Campbell WAROC M65 1:25
171st= Jillyan Dobby MDOC W65 1:25
171st= Ann Mitchell SBOC W45 1:25
175th Kath Speak MDOC W55 1:26
176th Clive Thomas MWOC M50 1:27
177th= Marie-Anne Fischer TVOC W55 1:28
177th= Anita Evans BL W60 1:28
179th Jane Wood ERYRI W50 1:29
180th Joy James W45 1:31
181st= Jean Payne DEE W60 1:33
181st= Bev Jones SBOC W55 1:33
183rd Anne Wilson LOC W60 1:34
184th Steve Burge LOC M70 1:35
185th Diana McClure LOC W65 1:36
186th= Helen Powell BOK W60 1:39
186th= Richard Evans BL M60 1:39
186th= Rebecca Lloyd EPOC W50 1:39
189th= Andrew Gregory MDOC M80 1:40
189th= Stephen Round SELOC M65 1:40
191st= Kathryn Hewitt IND W50 1:43
191st= Jacqueline Stevens WAOC W60 1:43
193rd Derek Turner WRE M75 1:44
194th Colin Powell SWOC M75 1:46
195th Jake Mills-Hicks GO M10 1:48
196th Judith Filmore LOC W55 1:49
197th John Williams MWOC M70 1:55
198th Helen Neild LOC W65 1:59
199th Bob Elmes DEE M70 2:01
200th Ronald Williams DEE M80 2:04
201st= Marie Roberts MDOC W55 2:07
201st= Lucy Owens SYO W45 2:07
203rd= Andrew Tarr DEE M75 2:11
203rd= Megan Owens DEE W55 2:11
205th Maenan Elliott-Key IND M4 2:25
206th Alison Doyle MDOC W65 2:26
207th Mike Atherton LOC M70 2:37
208th Megan Ann Jones IND W4 2:38
209th= Bridget Stein SBOC W55 2:40
209th= Derek Ricketts LEI M65 2:40
209th= Paula Keyes SN W50 2:40
212th Sue Birkinshaw MDOC W75 2:44
213th Mary Mason IND W85 2:54
214th Norma Atherton LOC W70 3:01
215th Judith Powell SWOC W75 3:18
216th Georgie Rickettw AIRE M3 3:57
217th Freddie Woodruff AIRE M3 5:02
218th Anna Monus DEE W21 7:28