Position Name Club Age Class Time
1st Daniel Thomas MWOC M18 0:15
2nd Norman Hall DEE M65 0:16
3rd= Duncan Harris DEE M50 0:17
3rd= Jonathan Musgrave MAROC M50 0:17
3rd= Matthew Dixon HH M14 0:17
3rd= Mairi Weir MOR W16 0:17
7th= Matthew Fellbaum MDOC M18 0:18
7th= Adam Conway GO M14 0:18
7th= David Williams HOC M50 0:18
7th= Matthew Gardner HH M16 0:18
7th= Christopher Lewis SBOC M40 0:18
7th= Angus Tyner SET M45 0:18
7th= Alison Simmons BOK W60 0:18
7th= David Weir MOR M55 0:18
7th= Brendan Healy SBOC M40 0:18
7th= Sam Crawshaw EPOC M12 0:18
7th= Richard Barrett BAOC M45 0:18
7th= Clive Hallett BOK M50 0:18
19th= Killian Brennan Curragh Naas M40 0:19
19th= Nicolas Barrett SN M14 0:19
19th= Karen Mills-hicks GO W40 0:19
19th= Laura Barrett SN W12 0:19
19th= Freddie Habgood SBOC M12 0:19
19th= David Roome SROC M21 0:19
19th= Alastair Thomas WCOC M16 0:19
19th= Ewan Musgrave MAROC M12 0:19
19th= Ben Windsor DRONGO M21 0:19
19th= Daniel Spencer WCOC M16 0:19
29th= Tom Wood ERYRI M16 0:20
29th= David Harper GO M60 0:20
29th= Roger Stein SBOC M60 0:20
29th= Simon Filmore LOC M60 0:20
29th= David Wathey MDOC M50 0:20
29th= Daniel Roth OD M45 0:20
29th= Malcolm Irvine DEE M60 0:20
29th= Tina Mills-Hicks GO W12 0:20
29th= Mark Ponsford SWOC M21 0:20
29th= James Todhunter SROC M35 0:20
29th= Oscar Healy SBOC M14 0:20
29th= John Simmons BOK M65 0:20
41st= Kate O'Sullivan MWOC W50 0:21
41st= Samantha Healy SBOC W40 0:21
41st= Isobel Owens SYO W10 0:21
41st= Luke Mills-Hicks GO M10 0:21
41st= Hamish Weir MOR M18 0:21
41st= Joe Owens SYO M14 0:21
41st= Joe Taunton NOC M21 0:21
41st= John McCullough 3ROC M60 0:21
41st= Charlie Adams SYO M50 0:21
41st= Ian Cumpstey JOK M35 0:21
41st= Peter Huzan SLOW M50 0:21
41st= Dawn Figg HH W45 0:21
41st= Ian Jones ERYRI M45 0:21
54th= Imogen Wilson LEI W16 0:22
54th= David Pal DEE M50 0:22
54th= Gabriella Walsh MWOC W45 0:22
54th= Alice Bedwell BOK W55 0:22
54th= Heather Fellbaum MDOC W50 0:22
54th= Max Straube-Roth OD M10 0:22
54th= Nick Silk SWOC M50 0:22
54th= Liam Corner MDOC M45 0:22
62nd= Stephen Beresford MDOC M65 0:23
62nd= Margaret Reynolds SBOC W55 0:23
62nd= Charles Daniel BOK M60 0:23
62nd= Nicholas Wilson LEI M18 0:23
62nd= Duncan Grassie SLOW M21 0:23
62nd= Anna Nilsen DEE W55 0:23
62nd= James Turton SROC M21 0:23
62nd= John Robinson WCH M65 0:23
62nd= Peter Ross MDOC M65 0:23
62nd= Michael Muggeridge HAVOC M55 0:23
62nd= Alexandra Crawshaw EPOC W12 0:23
62nd= Harry Thomas MWOC M14 0:23
62nd= Thomas Rollins SN M10 0:23
62nd= Ellie Mills-hicks GO W12 0:23
62nd= Hannah Thomas MWOC W12 0:23
62nd= Andrew Payne DEE M65 0:23
62nd= Anne Straube OD W40 0:23
62nd= David Palmer BOK M70 0:23
80th= Hanka Straube SV Lengefeld W40 0:24
80th= Graham Lloyd EPOC M50 0:24
80th= Emily Thomas MWOC W18 0:24
80th= Steve Smirthwaite MOR M55 0:24
80th= Gillian Hanson HH W45 0:24
80th= Bruce Bryant OD M55 0:24
80th= Vicky Thornton MDOC W55 0:24
80th= Pauly-D Jones DEE M50 0:24
80th= James Clemence SWOC M55 0:24
89th= Penelope Smirthwaite MOR W55 0:25
89th= Ruth Harris DEE W45 0:25
89th= David Dixon HH M40 0:25
89th= Maggie Hateley DEE W50 0:25
89th= Jenny Heming ERYRI W45 0:25
89th= David Spencer WCOC M45 0:25
89th= Steve Jones SBOC M55 0:25
89th= Karen Blackburn BL W70 0:25
89th= Steve Dempsey MDOC M50 0:25
89th= Tivon Tyner SET M12 0:25
89th= Allan Williams WCH M45 0:25
89th= Dave Neild LOC M65 0:25
89th= David Dann MDOC M60 0:25
89th= Zoe Tyner SET W14 0:25
103rd= Peter Moseley MDOC M35 0:26
103rd= Keiko Conway GO W50 0:26
103rd= Anna Harris DEE W14 0:26
103rd= Carys Thomas WCOC W14 0:26
103rd= Mark Adams HH M50 0:26
103rd= Jasmine Silk SWOC W14 0:26
103rd= Nick Campbell DEE M55 0:26
103rd= Bernie O' Boyle CNOC W55 0:26
103rd= Ffion Norris + Maija Giddings ERYRI W14 0:26
103rd= Clare Sanders NOC W35 0:26
103rd= Lucie Todhunter SROC W35 0:26
103rd= Ian Wilson LEI M50 0:26
103rd= Stuart Hanstock BOK M21 0:26
103rd= Liz Phillips OD W50 0:26
103rd= Joy Irvine DEE W55 0:26
103rd= Jackie Hallett BOK W55 0:26
103rd= Charlie Dixon HH M12 0:26
120th= James Smith DEE M65 0:27
120th= Tom Habgood SBOC M45 0:27
120th= Mike Smithard DEE M65 0:27
120th= Mark Saunders BOK M55 0:27
120th= Susan Norris ERYRI W55 0:27
120th= Andy Allen DEE M50 0:27
120th= John Brammer DEE M55 0:27
120th= John Broadhead WRE M60 0:27
120th= David Mitchell SBOC M55 0:27
120th= Adrian Moir SWOC M55 0:27
120th= Stephen Fellbaum MDOC M55 0:27
120th= Peter Foster BOK M55 0:27
120th= Jon Hateley DEE M50 0:27
120th= Robert Frost NOR M45 0:27
120th= Jo Foster BOK W55 0:27
135th= Phil Conway GO M50 0:28
135th= Ronan Cleary LOK M55 0:28
135th= John Padget DEE M70 0:28
135th= Eliza Hermann HH W55 0:28
135th= Cecilia Fenerty MDOC W50 0:28
135th= Stephen Keyes SN M55 0:28
135th= Julie Cleary LOK W50 0:28
135th= Martin Green MDOC M60 0:28
135th= Jane Campbell DEE W55 0:28
144th= Rosie Spencer WCOC W14 0:29
144th= Helen Neild LOC W65 0:29
144th= Frances Moseley MDOC W21 0:29
144th= Helena Burrows LOC W65 0:29
144th= Hannah Hateley DEE W16 0:29
144th= Mykyta Chubynsky OOC M40 0:29
144th= Graham Sutton DEE M60 0:29
144th= Frances Moseley MDOC W21 0:29
144th= Peter Edwards DEE M80 0:29
144th= John Pullin LOC M65 0:29
144th= Graham Nilsen DEE M55 0:29
144th= Amanda Crawshaw EPOC W45 0:29
144th= Liz Campbell WAROC W60 0:29
144th= Paul Taylor EPOC M50 0:29
144th= Richard Wilson LOC M60 0:29
159th= Ann Mitchell SBOC W45 0:30
159th= Bev Jones SBOC W55 0:30
159th= Malcolm Campbell WAROC M65 0:30
159th= Mike Kay MWOC M60 0:30
159th= Denis Murphy DEE M70 0:30
159th= Pete Owens DEE M55 0:30
159th= Lisa Handcock ERYRI W40 0:30
159th= Robert Griffiths MWOC M70 0:30
159th= Robert Daly GRAMP M55 0:30
159th= Dominic Wathey MDOC M12 0:30
169th= Trevor Roberts MDOC M65 0:31
169th= Paul Ross DEE M55 0:31
169th= Niall Reynolds SBOC M55 0:31
172nd= Jillyan Dobby MDOC W65 0:32
172nd= Philippa Weir MOR W50 0:32
174th= David Hanstock BOK M60 0:33
174th= Lucyl Owens SYO W45 0:33
174th= Fiona Sellar DVO W55 0:33
174th= Clive Thomas MWOC M50 0:33
174th= Pat Moody DEE W55 0:33
179th= Richard Evans BL M60 0:34
179th= Judy Burge LOC W55 0:34
179th= Jean Payne DEE W60 0:34
179th= Steve Burge LOC M70 0:34
183rd= Sarah Dixon HH W40 0:36
183rd= Vanessa Brierley WCOC W45 0:36
185th Margaret Murphy DEE W65 0:37
186th= Rogers family IND M10 0:38
186th= Anne Wilson LOC W60 0:38
188th= Rebecca Lloyd EPOC W50 0:39
188th= Douglas Edwards MDOC M65 0:39
190th= Judith Filmore LOC W55 0:40
190th= Colin Powell SWOC M75 0:40
192nd= Diana McClure LOC W65 0:41
192nd= John Williams MWOC M70 0:41
192nd= Anne Palmer BOK W65 0:41
195th Ian Gilliver MDOC M65 0:43
196th Bob Elmes DEE M70 0:45
197th Marie Roberts MDOC W55 0:49
198th Paula Keyes SN W50 0:50
199th= Derek Turner WRE M75 0:52
199th= Seth Bradley IND M1 0:52
199th= Ursula Barrett ERYRI W8 0:52
199th= Bridget Stein SBOC W55 0:52
203rd Fiona Hanstock BOK W60 0:53
204th Megan Ann Jones IND W4 0:58
205th Judith Powell SWOC W75 1:03
206th Mary Mason IND W85 1:23