...return to index

Short Brown - M16

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Daniel Spencer WCOC M16 67:24
2nd Zac Hudd BOK M16 69:43
3rd Alexander O'Donovan LOC M16 98:36

Short Brown - M18

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alasdair Pedley EPOC M18 61:45
2nd Tim Harrison SUFFOC M18 63:28
3rd Laurence Johnson SROC M18 67:27
4th Josh Partridge SOS M18 139:19
m17 Sam Yates LOC M18 77:58

Short Brown - M20

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time

Short Brown - M21

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Roome SROC M21 68:43
2nd Nick Pullen NOR M21 75:32
3rd Jack Cooper AIRE M21 103:22
4th Callum Crocker DEE M21 117:26

Short Brown - M35

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Glen Richardson NOR M35 71:32

Short Brown - M45

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andy Thorpe EPOC M45 70:19
2nd Kevin Fielding HH M45 81:20
3rd Richard Parkin DVO M45 82:15
4th David Spencer WCOC M45 84:27
5th Alan Irving WCOC M45 85:39
6th Simon Hunter WCOC M45 93:46
7th Liam Corner MDOC M45 98:17
8th Steven Breeze WCOC M45 99:46
9th John Clarke SUFFOC M45 157:43
m16-22 rtd Mark Sammon SELOC M45  
m9-28 Matt White LEI M45 60:18
m8-9 m12-21 m26-27 Allan Williams WCH M45 68:14

Short Brown - M50

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Paul Taylor EPOC M50 82:43
2nd Phil Conway GO M50 90:33
3rd Dil Wetherill WAOC M50 95:39
4th Mark Simmonds LOC M50 96:04
5th Dave Chaffey DVO M50 97:23
6th Pauly-D Jones DEE M50 97:37
7th Pavel Lederer OK DOKSY M50 98:54
8th David McCann MDOC M50 102:13
9th David Wathey MDOC M50 105:00
10th Gordon Parker SLOW M50 105:45
11th Ian Wilson LEI M50 107:23
12th Nigel Owens SYO M50 109:48
13th Andy Rimes QO M50 110:07
14th Clive Wilkinson SUFFOC M50 120:16
m10 rtd Alan Hickling SAX M50  
m8-28 Steve Dempsey MDOC M50 50:31

Short Brown - M55

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nicholas Lightfoot SYO M55 76:36
2nd Jonathan Gilbert NOR M55 89:58
3rd Mike Johnson SROC M55 92:34

Short Brown - M60

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alan Leakey SLOW M60 101:43
2nd Paul Street SLOW M60 113:25

Short Brown - W18

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pippa Dakin SYO W18 82:12

Short Brown - W20

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Ockenden CUOC W20 75:01

Short Brown - W21

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rona Lindsay ESOC W21 77:42
2nd Heather Roome SROC W21 78:01
3rd Elspeth Ingleby SELOC W21 92:02
4th Julia Ferguson WCH W21 118:30
m8-9 m12-21 m26-27 Zoe Harding EUOC W21 43:56

Short Brown - W35

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liz Heaton LEI W35 132:34

Short Brown - W50

8.675km 240m

Pos Name Club Age Class Time
w24 Rowena Browne SROC W50 135:11