...return to index

Short Blue - M16

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time

Short Blue - M35

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Heaton LEI M35 67:53

Short Blue - M40

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ricardo Fernandes WCH M40 83:04

Short Blue - M45

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nick Martin CLOK M45 67:47
2nd Daniel Roth OD M45 69:46
3rd David Aspin CLOK M45 76:01
4th Darren Baker DEE M45 77:53
m18-22 David Preston IND M45 183:54

Short Blue - M50

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
m6-22 Rod Harrington DFOK M50 52:21
m3 m7-22 John Brewer SROC M50 76:03
m5 Jon Darley GO M50 90:15

Short Blue - M55

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Roger Thomas WCOC M55 61:33
2nd Stephen Kimberley DVO M55 71:56
3rd Andy Ellis PFO M55 81:36

Short Blue - M60

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Martin Green MDOC M60 69:47
2nd Rod Postlethwaite WRE M60 82:40
3rd John Broadhead WRE M60 82:45
4th Nigel Hoult BKO M60 89:21

Short Blue - M65

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 57:46
2nd Paul Johnson BL M65 62:15
3rd John Britton MDOC M65 63:54
4th Tony Davies SELOC M65 69:56
5th Phil Smithard KFO M65 70:07
6th Tim Sands BASOC M65 70:52
7th Tony Carlyle AIRE M65 76:48
8th Andrew Middleton DVO M65 77:59
9th Peter Ross MDOC M65 79:47
10th Peter Guillaume SYO M65 80:17
11th Norman Hall DEE M65 81:31
12th Chris Rostron MDOC M65 83:24
13th Dave Neild LOC M65 86:25
14th Stephen Round SELOC M65 91:25
15th Steve Brockbank DFOK M65 93:24
16th Ian Gilliver MDOC M65 96:27
17th John Pullin LOC M65 97:43
18th Eifion Thomas DEE M65 104:22
19th Philip Cooper WIM M65 110:50
20th Chris Kirkham MDOC M65 116:58
21st Eric Brown HOC M65 117:10

Short Blue - M70

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ted Mcdonald BOK M70 86:52
m13 Julian Lailey SROC M70 79:34

Short Blue - W16

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Hannah Hateley DEE W16 56:06
2nd Niamh Hunter WCOC W16 56:46
3rd Imogen Wilson LEI W16 65:37
4th Rebecca Aspin CLOK W16 66:53
5th Daisy Partridge SOS W16 68:49

Short Blue - W18

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Emily Brown BL W18 60:31

Short Blue - W21

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Clare Baron POTOC W21 81:20
2nd Rachel Cooper HAVOC W21 87:23
m19-22 Clare Woods WAOC W21 128:34

Short Blue - W40

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Ellis PFO W40 86:36

Short Blue - W45

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Amanda Crawshaw EPOC W45 68:53
2nd Jenny Lightfoot SYO W45 69:47
3rd Gillian Hanson HH W45 79:09
4th Louise Tonge BOK W45 87:45
5th Heather Phipps AIRE W45 105:39

Short Blue - W50

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sal Chaffey DVO W50 64:18
2nd Liz Phillips OD W50 66:21
3rd Deb Murrell SROC W50 69:20
4th Ann-Marie Duckworth DVO W50 76:51
5th Jane McCann MDOC W50 78:32
6th Judith Wood PFO W50 85:26
7th Caroline Gregson DEE W50 86:45
8th Catherine Hill DEE W50 94:58
9th Sally Wilkinson SUFFOC W50 117:31
10th Jenn Hudd BOK W50 134:39
rtd Melody Thompson SELOC W50  
m17-18 Jill Emmerson OD W50 93:41
m8-9 Maggie Hateley DEE W50 121:47

Short Blue - W55

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Sally Gilliver MDOC W55 78:26
2nd Sian Calow DEE W55 93:03
3rd Lindsey Bayles LOC W55 94:55

Short Blue - W60

5.8km 120m

Pos Name Club Age Class Time
1st Jane Anthony SROC W60 70:23