Position Name Club Age Class Time
1st Laurence Johnson SROC M18 0:35
2nd Tim Harrison SUFFOC M18 0:37
3rd Tom Fellbaum MDOC M21 0:38
4th Edward Calow DEE M20 0:40
5th= Alastair Thomas WCOC M16 0:41
5th= Harry Scott LOC M16 0:41
5th= Matthew Fellbaum MDOC M18 0:41
8th= Chris Smithard DEE M21 0:42
8th= Zac Hudd BOK M16 0:42
10th= Finlay Johnson SROC M14 0:43
10th= Samuel Fielding HH M18 0:43
10th= Philip Vokes DEE M20 0:43
13th= David Vincent DVO M55 0:44
13th= Francis Smith-Ward LOC M16 0:44
13th= Will Heap SO M40 0:44
16th Alan Rosen HH M60 0:45
17th= Kevin Francis EBOR M21 0:46
17th= Joe Mercer SELOC M21 0:46
17th= Ethan Tebbutt LEI M16 0:46
17th= Richard Parkin DVO M45 0:46
17th= Rowan Capper LOC M20 0:46
17th= Fiona Newby LOC W16 0:46
23rd= Andrew Middleton DVO M65 0:47
23rd= Simon Hunter WCOC M45 0:47
25th= Alasdair Pedley EPOC M18 0:48
25th= Rona Lindsay ESOC W21 0:48
25th= Oliver Flippance OD M14 0:48
28th= Daniel Gardner HH M21 0:49
28th= Glen Richardson NOR M35 0:49
30th= Josh Partridge SOS M18 0:50
30th= Duncan Harris DEE M50 0:50
30th= Iain Embrey SROC M21 0:50
30th= David Roome SROC M21 0:50
30th= Ben Dempsey MDOC M14 0:50
35th= Heather Roome SROC W21 0:51
35th= George Van Dam HALO M16 0:51
35th= Joe Taunton NOC M21 0:51
35th= Andy Emmerson OD M60 0:51
35th= Mark Simmonds LOC M50 0:51
35th= Rob Moody POTOC M21 0:51
41st= Evie Conway AIRE W14 0:52
41st= Nicholas Lightfoot SYO M55 0:52
41st= Sarah Pedley EPOC W16 0:52
44th= Ben Breeze WCOC M16 0:53
44th= Bruce Bryant OD M55 0:53
44th= Dil Wetherill WAOC M50 0:53
44th= Rebecca Aspin CLOK W16 0:53
44th= Helen Ockenden CUOC W20 0:53
44th= Mike Johnson SROC M55 0:53
44th= Michael Muggeridge HAVOC M55 0:53
51st= Nick Pullen NOR M21 0:54
51st= David Aspin CLOK M45 0:54
51st= Will Sanderson LOC M16 0:54
51st= Daniel Roth OD M45 0:54
51st= Mike Pedley EPOC M55 0:54
51st= Lea Martanova Slavia Liberec W12 0:54
51st= Pippa Dakin SYO W18 0:54
51st= Paul Luttman SO M40 0:54
59th= Dominic Dakin SYO M16 0:55
59th= Pavel Lederer OK DOKSY M50 0:55
59th= Gerry Symes AIRE M65 0:55
59th= Graham Capper LOC M55 0:55
59th= David Spencer WCOC M45 0:55
59th= Mark Dakin SYO M55 0:55
59th= Daisy Partridge SOS W16 0:55
66th= Andrew Stimson MDOC M35 0:56
66th= Hannah Hateley DEE W16 0:56
66th= Stanley Heap SO M16 0:56
66th= Andy Rimes QO M50 0:56
66th= Emily Brown BL W18 0:56
71st= Sebastian Mobus SYO M16 0:57
71st= Pauly-D Jones DEE M50 0:57
71st= Scott Collier KERNO M21 0:57
71st= Callum Crocker DEE M21 0:57
71st= Rob Smart OD M45 0:57
71st= Alexander O'Donovan LOC M16 0:57
77th= Daniel Spencer WCOC M16 0:58
77th= David Shelley AIRE M60 0:58
77th= Liz Heaton LEI W35 0:58
77th= Nigel Hoult BKO M60 0:58
77th= Will Harrison SUFFOC M55 0:58
77th= Elin Martanova Slavia Liberec W14 0:58
77th= Jane Anthony SROC W60 0:58
77th= Sal Chaffey DVO W50 0:58
77th= Jonathan Gilbert NOR M55 0:58
86th= Imogen Wilson LEI W16 0:59
86th= Nigel Owens SYO M50 0:59
86th= Anne Straube OD W40 0:59
86th= Dave Chaffey DVO M50 0:59
86th= Sam Yates LOC M18 0:59
91st= Howard Thomas BOK M70 1:00
91st= Simon Filmore LOC M60 1:00
91st= Matthew Clarke SUFFOC M16 1:00
91st= Christopher Calow DEE M60 1:00
91st= Angus Harrington HH M16 1:00
91st= Ian Webb SLOW M21 1:00
91st= Jiri Martan Slavia Liberec M40 1:00
91st= Natasha Conway AIRE W45 1:00
99th Peter Jones AIRE M60 1:01
100th= Vicky Bailey EBOR W21 1:02
100th= Clive Wilkinson SUFFOC M50 1:02
100th= Matt Driver SELOC M21 1:02
100th= Judith Wood PFO W50 1:02
100th= Paul Johnson BL M65 1:02
100th= Helen Chiswell DVO W35 1:02
100th= Brian Hughes HOC M65 1:02
100th= Elspeth Ingleby SELOC W21 1:02
100th= Leon Foster AIRE M21 1:02
109th= Mike Smithard DEE M65 1:03
109th= Jessica Breeze WCOC W14 1:03
109th= Andy Ellis PFO M55 1:03
109th= D Mitson POTOC W40 1:03
109th= Liz Phillips OD W50 1:03
109th= John Britton MDOC M65 1:03
109th= Alan Leakey SLOW M60 1:03
109th= Amanda Roberts LOG W50 1:03
109th= Liam Corner MDOC M45 1:03
109th= Deb Murrell SROC W50 1:03
119th= Richard Tiley LOC M55 1:04
119th= Tony Carlyle AIRE M65 1:04
119th= Roger Thomas WCOC M55 1:04
119th= Jamie Rennie LEI M45 1:04
119th= Terry Johnstone ESOC M50 1:04
119th= Steven Breeze WCOC M45 1:04
119th= Stephen Fellbaum MDOC M55 1:04
119th= Anne Edwards TVOC W21 1:04
119th= Matilda Tiribocchi LOC W16 1:04
119th= Paul Shannon DEE M55 1:04
129th= Martyn Roome SROC M60 1:05
129th= Thomas Sjöholm Mullsö SOK M60 1:05
129th= John Taylor SROC M65 1:05
129th= Darren Baker DEE M45 1:05
129th= Andrew Ward DEE M21 1:05
129th= Catherine Hill DEE W50 1:05
129th= Rachael Harrison SUFFOC W20 1:05
129th= Ian Wilson LEI M50 1:05
129th= Paul Bradbury SYO M55 1:05
138th= Jonathan Howell WCH M60 1:06
138th= Marcia Bradbury SYO W55 1:06
138th= Paul Prudhoe Central Coast M60 1:06
138th= Trevor Hoey FVO M50 1:06
138th= Sean Pickering DEE M21 1:06
138th= Martin Green MDOC M60 1:06
138th= Andrew Lewsley BL M60 1:06
145th= Graham Johnson DVO M60 1:07
145th= Andy Thorpe EPOC M45 1:07
145th= Julian Lailey SROC M70 1:07
145th= Jane McCann MDOC W50 1:07
145th= Phil Conway GO M50 1:07
145th= Daniela Martanova Slavia Liberec W40 1:07
145th= Miriam Rosen SROC W65 1:07
152nd= Eifion Thomas DEE M65 1:08
152nd= Tony Davies SELOC M65 1:08
152nd= Rosie Spencer WCOC W14 1:08
152nd= Peter Ross MDOC M65 1:08
152nd= Eric Heritage LEI M55 1:08
152nd= James McCann MDOC M16 1:08
152nd= Geoff Woolfenden DEE M60 1:08
159th= Louise Tonge BOK W45 1:09
159th= Graham Pigott POTOC M35 1:09
159th= Paul Street SLOW M60 1:09
159th= Anya Crocker SOC W21 1:09
159th= Gillian Hanson HH W45 1:09
159th= David Cooke NOC M65 1:09
159th= Peter Hudd BOK M55 1:09
166th= Jane Campbell DEE W55 1:10
166th= Phil Smithard KFO M65 1:10
166th= Sally Lindsay ESOC W60 1:10
166th= Crawford Lindsay ESOC M60 1:10
166th= Yordan Kolev TVOC M21 1:10
166th= Ted Mcdonald BOK M70 1:10
166th= David Wathey MDOC M50 1:10
173rd= Sue Woods WAOC W55 1:11
173rd= Samuel Drinkwater MDOC M21 1:11
173rd= Kevan Latham SELOC M60 1:11
173rd= Kevin Fielding HH M45 1:11
173rd= Jack Cooper AIRE M21 1:11
173rd= Paul Taylor EPOC M50 1:11
173rd= Norman Hall DEE M65 1:11
180th= Jenny Lightfoot SYO W45 1:12
180th= Chris Heaton LEI M35 1:12
180th= Stella Lewsley BL W60 1:12
180th= Rod Postlethwaite WRE M60 1:12
184th= Gabor Monus DEE M21 1:13
184th= John Middler OD M60 1:13
186th= Diane Leakey SLOW W60 1:14
186th= Saskia Jones DEE W16 1:14
186th= Henry Morgan POTOC M60 1:14
186th= John Pigott POTOC M70 1:14
186th= Sally Wilkinson SUFFOC W50 1:14
186th= Judy Johnson BL W65 1:14
186th= Val Johnson DVO W55 1:14
186th= Chloë Cracknell SUFFOC W16 1:14
194th= Iain Tebbutt LEI M45 1:15
194th= Jacqueline Embrey DEE W55 1:15
194th= Kate Turner SO W40 1:15
194th= Pete Owens DEE M55 1:15
194th= Clare Baron POTOC W21 1:15
194th= John Broadhead WRE M60 1:15
194th= Katarina Sjöholm Mullsö SOK W55 1:15
201st= Robert Normanton DEE M21 1:16
201st= Ashley Ford HOC M65 1:16
201st= Megan Bartlett LOC W16 1:16
201st= Beverley Inkson SYO W45 1:16
201st= Susan Roome SROC W60 1:16
201st= Nikolay Kolev TVOC M50 1:16
201st= Ann-Marie Duckworth DVO W50 1:16
201st= Doug Dickinson DVO M70 1:16
201st= Stu Levene HH M45 1:16
210th= Ben Goodwin WCOC M16 1:17
210th= Dave Brown EBOR M55 1:17
210th= Peter Guillaume SYO M65 1:17
213th= Jill Emmerson OD W50 1:18
213th= Helen Ellis PFO W40 1:18
213th= Alan Irving WCOC M45 1:18
213th= Louise Dunn LOC W55 1:18
217th= Lindsey Bayles LOC W55 1:19
217th= Andrew Quickfall SROC M55 1:19
217th= Lesley Brown HOC W65 1:19
220th= Scott Bailey BOK M40 1:20
220th= David Palmer BOK M70 1:20
220th= Sarah Watkins SROC W40 1:20
220th= Ben Flippance OD M35 1:20
220th= Keith Marsden HH M70 1:20
220th= David McCann MDOC M50 1:20
220th= Jon Darley GO M50 1:20
220th= Mike Plant SELOC M35 1:20
228th Dougie Nisbet NN M50 1:21
229th= Simon Crocker DEE M55 1:22
229th= Sarah Duckworth DVO W16 1:22
229th= Niamh Hunter WCOC W16 1:22
229th= Sian Calow DEE W55 1:22
229th= Alex Ledbury MDOC M40 1:22
229th= Caroline Gregson DEE W50 1:22
229th= Marian White HOC W55 1:22
236th= David Hanstock BOK M60 1:23
236th= Nick Campbell DEE M55 1:23
236th= Karen Quickfall SROC W50 1:23
236th= Vanessa Brierley WCOC W45 1:23
236th= Ruth Harris DEE W45 1:23
236th= Trevor Simpson OD M75 1:23
242nd= Jon Carberry SROC M55 1:24
242nd= Keiko Conway GO W50 1:24
242nd= Rachel Cooper HAVOC W21 1:24
242nd= Chris Rostron MDOC M65 1:24
242nd= Helen Neild LOC W65 1:24
242nd= Stephen Round SELOC M65 1:24
242nd= Tim Sands BASOC M65 1:24
249th= Simon Branford WIM M35 1:25
249th= Cath Williams WCH W40 1:25
249th= Anna Lister LOC W16 1:25
249th= Ian Teasdale WCOC M55 1:25
249th= Maggie Hateley DEE W50 1:25
249th= Holly Stodgell WCH W14 1:25
249th= Eric Brown HOC M65 1:25
256th= Sarah Ledbury MDOC W45 1:26
256th= David Hargreaves SROC M65 1:26
256th= Julia Prudhoe Central Coast W60 1:26
256th= Stephen Kimberley DVO M55 1:26
256th= Amy Kimberley DVO W21 1:26
261st= Sally Thomas BOK W70 1:27
261st= Stuart Hanstock BOK M21 1:27
261st= Pauls Auce IND M21 1:27
261st= Malcolm McIvor DEE M75 1:27
265th= Heather Phipps AIRE W45 1:28
265th= Christopher Branford WIM M70 1:28
265th= Zoe Harding EUOC W21 1:28
265th= Julia Ferguson WCH W21 1:28
265th= Jane Burgess DVO W55 1:28
265th= Peter Edwards DEE M80 1:28
271st Jacky Dakin SYO W55 1:29
272nd Pat Moody DEE W55 1:30
273rd= Anne Ockenden SROC W18 1:31
273rd= John Mills DEE M70 1:31
273rd= Richard Moss BL M70 1:31
273rd= Rosie Wych QO W60 1:31
273rd= Richard Freeman HH M50 1:31
278th= Dave Neild LOC M65 1:32
278th= Fiona Johnston RR W55 1:32
278th= Anne Palmer BOK W65 1:32
281st Diana McClure LOC W65 1:33
282nd= Ian Pyrah ESOC M70 1:34
282nd= Eleanor Pyrah ESOC W70 1:34
282nd= Gordon Parker SLOW M50 1:34
282nd= John Pullin LOC M65 1:34
286th= Enrada Cepele SROC W21 1:35
286th= John Brammer DEE M55 1:35
286th= John Clarke SUFFOC M45 1:35
286th= Jenny Collyer SOS W70 1:35
290th Andrew Wood PFO M60 1:36
291st= Trudy Crosby LOG W55 1:37
291st= Barbara Majumdar DEE W65 1:37
291st= Jeff Goodwin WCOC M50 1:37
291st= Isabel Hill DEE W16 1:37
291st= Nick Martin CLOK M45 1:37
296th Catherine Wetherfield WCOC W50 1:38
297th= Jon Hateley DEE M50 1:39
297th= Philip Cooper WIM M65 1:39
299th= Carol Sands BASOC W65 1:40
299th= John Padget DEE M70 1:40
301st= Rowena Browne SROC W50 1:41
301st= Joshua Sammon SELOC M16 1:41
303rd= Claire Bushnell WCH W50 1:42
303rd= Karen Blackburn BL W70 1:42
303rd= Amanda Crawshaw EPOC W45 1:42
303rd= Liz Yeadon SARUM W70 1:42
307th= Jean Payne DEE W60 1:43
307th= Joanne Taylor SROC W50 1:43
307th= Andy Paterson CLYDE M45 1:43
310th= Jim Mitchell PFO M70 1:45
310th= James Smith DEE M65 1:45
312th Julie Brook MDOC W65 1:46
313th= Ricardo Fernandes WCH M40 1:47
313th= David Parkin DVO M80 1:47
313th= Kay Hughes HOC W65 1:47
316th= Les Smithard KFO M60 1:48
316th= Ian Gilliver MDOC M65 1:48
316th= Gillian Rowan-Wilde PFO W70 1:48
319th Julia Allinson WRE W40 1:49
320th= Stephen Clark SELOC M35 1:50
320th= Edward Jones DEE M45 1:50
322nd= Denis Murphy DEE M70 1:51
322nd= Martin Pickering DEE M50 1:51
322nd= Jillyan Dobby MDOC W65 1:51
322nd= Judy Burge LOC W55 1:51
326th John Collyer SOS M70 1:52
327th= Angela Darley GO W40 1:53
327th= Allan Williams WCH M45 1:53
327th= Rachel Spoonley DEE W45 1:53
330th Wendy Carlyle AIRE W60 1:54
331st= Steve Brockbank DFOK M65 1:55
331st= David Rosen SROC M60 1:55
333rd Jackie Chapman LOC W55 1:56
334th= Alison Sloman HOC W80 1:57
334th= Bob Elmes DEE M70 1:57
336th Alan Mullock DEE M70 1:58
337th Fiona Hanstock BOK W60 2:00
338th Sally Gilliver MDOC W55 2:01
339th Judith Filmore LOC W55 2:05
340th= Richard Collins SROC M70 2:07
340th= Steve Burge LOC M70 2:07
342nd Jenn Hudd BOK W50 2:08
343rd Bob Roach DEE M70 2:09
344th Elizabeth Hamer-Davies MDOC W50 2:10
345th Gail Parker SLOW W55 2:11
346th Lynne Thomas WCOC W45 2:13
347th Pam Brown EBOR W55 2:14
348th= Anne Kimberley DVO W55 2:17
348th= Megan Owens DEE W55 2:17
350th Sue Birkinshaw MDOC W75 2:18
351st Judith Guillaume SYO W60 2:19
352nd Catherine Odell EBOR W75 2:21
353rd Susan Marsden HH W70 2:24
354th Hilary Simpson OD W75 2:25
355th Margaret Murphy DEE W65 2:26
356th= Geoffrey Millan MDOC M70 2:27
356th= Barbara Ford HOC W60 2:27
358th Lesley Norton WRE W70 2:28
359th Alison Doyle MDOC W65 2:29
360th= Garry Langston WCH M75 2:31
360th= Grahame Crawshaw MDOC M65 2:31
362nd Ursula Oxburgh WAOC W80 2:32
363rd Caroline Barcham SELOC W50 2:37
364th Irene Crawshaw MDOC W70 2:42
365th Jane Collins SROC W55 2:45
366th Alan Yeadon SARUM M80 2:53
367th Chris Kirkham MDOC M65 2:55
368th= Shirley Moss BL W70 3:00
368th= Lynn Branford WIM W65 3:00
370th Clare Crocker DEE W55 3:04