...return to index

Blue - M14

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Finlay Johnson SROC M14 65:09
2nd Oliver Flippance OD M14 74:19

Blue - M16

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Harry Scott LOC M16 55:32
2nd Angus Harrington HH M16 60:40
3rd Francis Smith-Ward LOC M16 63:11
4th Stanley Heap SO M16 63:30
5th Ben Breeze WCOC M16 73:45
6th George Van Dam HALO M16 75:45
7th James McCann MDOC M16 76:40
8th Ethan Tebbutt LEI M16 78:40
9th Matthew Clarke SUFFOC M16 80:47
10th Dominic Dakin SYO M16 88:37

Blue - M21

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Stuart Hanstock BOK M21 85:00
2nd Sean Pickering DEE M21 97:30

Blue - M35

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Stimson MDOC M35 93:18
2nd Simon Branford WIM M35 98:11
3rd Ben Flippance OD M35 104:52
4th Stephen Clark SELOC M35 122:47
5th Mike Plant SELOC M35 163:51

Blue - M40

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alex Ledbury MDOC M40 103:35

Blue - M45

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Andy Paterson CLYDE M45 105:22
2nd Stu Levene HH M45 106:43
3rd Rob Smart OD M45 112:02

Blue - M50

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Nikolay Kolev TVOC M50 94:38
2nd Martin Pickering DEE M50 135:50

Blue - M55

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Pedley EPOC M55 68:47
2nd Andrew Quickfall SROC M55 72:21
3rd Richard Tiley LOC M55 80:19
4th Paul Bradbury SYO M55 82:56
5th Stephen Fellbaum MDOC M55 84:58
6th David Vincent DVO M55 85:05
7th Bruce Bryant OD M55 85:48
8th Graham Capper LOC M55 89:34
9th Nick Campbell DEE M55 90:14
10th Ian Teasdale WCOC M55 94:07
11th Will Harrison SUFFOC M55 95:14
12th Paul Shannon DEE M55 101:18
13th Mark Dakin SYO M55 107:01
14th Pete Owens DEE M55 107:51
15th John Brammer DEE M55 110:12

Blue - M60

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Alan Rosen HH M60 70:00
2nd Christopher Calow DEE M60 75:32
3rd Andy Emmerson OD M60 77:16
4th Peter Jones AIRE M60 78:17
5th David Shelley AIRE M60 79:44
6th Andrew Lewsley BL M60 80:58
7th Paul Prudhoe Central Coast M60 81:40
8th Crawford Lindsay ESOC M60 86:53
9th Jonathan Howell WCH M60 87:15
10th Martyn Roome SROC M60 89:37
11th Henry Morgan POTOC M60 92:02
12th Simon Filmore LOC M60 99:12
13th Graham Johnson DVO M60 106:42
14th David Hanstock BOK M60 111:58
15th David Rosen SROC M60 127:55
16th Andrew Wood PFO M60 174:38

Blue - M65

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Taylor SROC M65 92:02
2nd Brian Hughes HOC M65 94:07
3rd David Hargreaves SROC M65 108:34

Blue - W18

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Ockenden SROC W18 94:14

Blue - W20

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rachael Harrison SUFFOC W20 106:33

Blue - W21

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
rtd Rachel Mercer SELOC W21  

Blue - W35

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Helen Chiswell DVO W35 81:03

Blue - W40

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anne Straube OD W40 80:55
2nd Cath Williams WCH W40 92:03

Blue - W45

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Lynne Thomas WCOC W45 94:58
2nd Natasha Conway AIRE W45 106:38

Blue - W50

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Joanne Taylor SROC W50 97:47
2nd Claire Bushnell WCH W50 111:54

Blue - W55

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time

Blue - W60

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rosie Wych QO W60 110:53

Blue - W65

7.15km 190m

Pos Name Club Age Class Time
1st Kay Hughes HOC W65 161:33