Blue

Splits

6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Smithard DEE M21 27:24
2nd Duncan Harris DEE M50 30:23
3rd John Embrey DEE M55 31:44
4th Daniel Weaver DEE M16 32:47
5th Edward Calow DEE M20 34:38
6th Andrew Ward DEE M21 35:22
7th Iain Bell DEE M50 36:15
8th Paul Prudhoe   M60 40:28
9th Stephen Martin MDOC M55 40:46
10th John Brammer DEE M55 42:06
11th Paul Shannon DEE M55 42:15
12th Thomas King DEE M21 43:23
13th Adrian Thiemicke DEE M50 43:40
14th Gabor Monus DEE M21 43:47
15th Reg Simpson DEE M65 45:40
16th Ross White   M21 45:56
17th Norman Hall DEE M65 46:58
18th John Mercer DEE M50 47:34
19th Elizabeth Hughes DEE W21 50:35
20th Sian Calow DEE W55 54:26
21st Edward Jones DEE M45 57:13
22nd Martin Smith DEE M60 70:01

Green

Splits

4.525km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 27:33
2nd Anna Harris DEE W14 28:53
3rd Pauly-D Jones DEE M50 29:10
4th Christopher Calow DEE M60 30:04
5th Nick Stafford DEE M40 33:56
6th Ian Weaver DEE M50 35:06
7th Eifion Thomas DEE M65 36:05
8th Barry Chambers DEE M65 36:40
9th Graham Horrocks PFO M55 36:41
10th Rick Hughes DEE M60 37:10
11th Jean Payne DEE W60 41:05
12th Richard Bendrey DEE M45 41:31
13th Peter Hills DEE M70 43:20
14th Geoff Woolfenden DEE M60 43:31
15th Louise Veasey DEE W40 46:07
16th Colin Dobbs IND M40 49:38
17th Anne Hurrell DEE W60 61:42

Light Green

Splits

3.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Williams DEE M14 27:53
2nd Alan Mullock DEE M70 28:34
3rd Julia Prudhoe CCO W60 31:13
4th John Evans DEE M75 31:34
5th Ruth Harris DEE W45 31:44
6th David Bargh DEE M65 32:32
7th Tim Murphy DEE M60 33:51
8th Dawn Williams DEE W45 35:05
9th Ciaran Wrigglesworth DEE M18 36:52
10th John Mills DEE M70 37:34
11th Emma Weaver DEE W14 37:39
12th Peter Edwards DEE M80 38:09
13th Catriona Fleming DEE W45 43:49
14th Isobel Jones DEE W18 46:57
15th Pauline Smithard DEE W60 48:54
16th Bob Roach DEE M70 58:49

Orange

Splits

3.15km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Williams DEE M12 22:14
2nd Jonathan Bendrey DEE M10 26:10
3rd Brian Williams DEE M45 29:21
4th Lesley Hayward IND M50 38:10
5th Sheila Hills DEE W70 60:37
6th Sian Baird & Ryan Stafford IND M7 63:55

Yellow

Splits

2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Robinson DEE W14 16:58
2nd Jacob Shanahan IND M8 20:07
3rd Daniel Shanahan IND M6 20:08
4th= Ben Shakespeare IND M9 23:22
4th= Jake Shakespeare IND M6 23:22
6th Louis Smith DEE M6 23:38
7th Aela Challender DEE W10 24:28
8th Joshua Bendrey DEE M8 27:28
9th Sarah & Martin Timson IND W45 30:36
10th Anna Monus DEE W21 45:45
w5 w13 Nathan Wong IND M6 30:59