Blue

Splits

5.075km

Pos Name Club Age Class Time
1st Edward Calow DEE M20 30:04
2nd Trevor Hindle MDOC M50 30:35
3rd John Embrey DEE M55 30:58
4th Andrew Ward DEE M21 31:14
5th Jon Hateley DEE M50 31:50
6th Duncan Harris DEE M50 31:51
7th Ross White DEE M21 32:00
8th Daniel Weaver DEE M16 32:37
9th David Wathey MDOC M50 33:40
10th Simon Coppock DEE M55 34:58
11th Darren Baker DEE M45 35:23
12th Steve McLean DEE M55 35:36
13th Hannah Hateley DEE W16 35:51
14th John Brammer DEE M55 37:11
15th Stephen Martin MDOC M55 37:35
16th Pete Owens DEE M55 38:11
17th Paul Prudhoe CENTRAL M60 39:17
18th Kevan Latham SELOC M60 40:17
19th Tom Disney DEE M21 40:52
20th Richard Griffin MDOC M40 40:53
21st Clive Giddis DEE M50 41:01
22nd Adrian Thiemicke DEE M50 41:18
23rd Mattthew Cochrane SROC M60 41:20
24th Amjad Khursheed RR M55 41:36
25th Chris Rostron MDOC M65 43:59
26th Evelyn Elmes DEE W18 45:18
27th Edward Jones DEE M45 45:19
28th Andrew Baker DEE M45 45:43
29th Elizabeth Hughes DEE W21 46:20
30th John Mercer DEE M50 47:04
31st Maggie Hateley DEE W50 47:18
32nd Stephen Round SELOC M65 48:17
33rd Reg Simpson DEE M65 49:26
34th Jill Cochrane SROC W55 52:06
35th Martin Smith DEE M60 65:53
disq Alastair Thomas WCOC M16 26:07

Green

Splits

4.125km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 28:55
2nd Anna Harris DEE W14 30:27
3rd Pauly-D Jones DEE M50 30:45
4th Martin Green MDOC M60 34:09
5th Nick Stafford DEE M45 36:28
6th Anthony Brockway DEE M55 36:41
7th Eifion Thomas DEE M65 38:21
8th Pat Moody DEE W55 39:18
9th Andy Payne DEE M65 39:26
10th Julia Prudhoe CENTRAL W60 39:27
11th Barry Chambers DEE M65 39:49
12th Graham Horrocks PFO M55 40:36
13th Jacqueline Embrey DEE W55 40:55
14th Joy Irvine DEE W55 41:23
15th Richard Hughes DEE M60 42:41
16th Louise Veasey DEE W40 44:48
17th Peter Hills DEE M70 47:41
18th Denis Murphy DEE M70 48:11
19th Bob Elmes DEE M70 52:29
20th Ian Gilliver MDOC M65 53:38
21st Julie Brook MDOC W65 55:22
22nd Anne Hurrell DEE W60 58:29
23rd Margaret Murphy DEE W65 75:28

Lt Green

Splits

3.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sam Williams DEE M14 24:03
2nd Jane Campbell DEE W55 25:19
3rd Ian Weaver DEE M50 26:50
4th Ruth Harris DEE W45 28:36
5th Dawn Williams DEE W45 29:18
6th Katie Wilson DEE W14 34:04
7th Emma Weaver DEE W14 34:05
8th John Evans DEE M75 34:07
9th David Bargh DEE M65 34:37
10th Neil Laidlaw MDOC M55 35:59
11th John Mills DEE M70 37:47
12th Carmel Burke IND W45 38:35
13th Peter Edwards DEE M80 58:55
m18 Bob Roach DEE M70 41:53
m19 Ken Hastings MDOC M55 85:34

Orange

Splits

2.725km

Pos Name Club Age Class Time
1st Brian Williams DEE M45 21:57
2nd Gordon Pepper   M45 23:18
3rd Jake Williams DEE M12 30:19
4th Johnathan Bendrey DEE M10 31:18
5th Malcolm Irvine DEE M60 35:56
6th Gary Hodgkins   M50 40:24

Yellow

Splits

1.875km

Pos Name Club Age Class Time
1st Joshua Bendrey DEE M8 45:15