...return to index

Blue

Splits

5.425km 290m

Pos Name Club Age Class Time
1st Chris Smithard DEE M21 37:46
2nd Daniel Weaver DEE M16 47:14
3rd John Embrey DEE M55 48:28
4th Christopher Calow DEE M60 48:51
5th Jon Hateley DEE M50 50:40
6th Lawrence Eccles IND M21 54:04
7th Hannah Hateley DEE W16 59:01
8th Paul Shannon DEE M55 60:43
9th Noel Schorah DEE M55 60:55
10th Elizabeth Jackson DEE W50 61:50
11th Gabor Monus DEE M21 63:10
12th Pete Owens DEE M55 63:32
13th Paul Prudhoe CCO M60 63:53
14th Andrew Allen DEE M50 65:17
15th Richard Griffin MDOC M40 68:30
16th Norman Hall DEE M65 68:45
17th Neil Gascoyne   M50 71:31
18th Catherine Hill DEE W50 72:06
19th Tony Greenhalgh MDOC M50 72:35
20th John Nielson IND M55 74:47
21st Andrew Brown DEE M50 83:27
22nd Evelyn Elmes DEE W18 84:54
disq Simon Coppock DEE M55 62:06
disq Reg Simpson DEE M65 72:04

Green

Splits

4.375km 220m

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 46:56
2nd Pauly-D Jones DEE M50 47:07
3rd Sara Campbell DEE W50 47:23
4th Eifion Thomas DEE M65 48:02
5th Paul Challender DEE M35 50:41
6th Anthony Brockway DEE M55 51:32
7th David Chambers IND M21 52:49
8th Martin Green MDOC M60 54:49
9th Saskia Jones DEE W16 55:29
10th Anna Harris DEE W14 55:57
11th John Padget DEE M70 56:27
12th Maggie Hateley DEE W50 57:49
13th Edward Jones DEE M45 59:29
14th Anne Darlington ERYRI W60 60:10
15th Nick Stafford DEE M45 60:14
16th Kitty Jones DEE W20 63:27
17th Pat Moody DEE W55 64:44
18th Peter Hills DEE M70 64:56
19th Denis Murphy DEE M70 66:56
20th Amy Majumdar DEE W35 67:12
21st Andrew Nielsen IND M50 69:43
22nd James Smith DEE M65 71:08
23rd Jean Payne DEE W60 74:52
24th Geoff Woolfenden DEE M60 75:29
25th Stephen Beresford MDOC M65 76:37
26th David Hurrell   M21 78:43
27th Barry Chambers DEE M65 80:52
28th Colin Darlington ERYRI M60 85:04
29th John Williams MWOC M70 87:57
30th Ian Gilmartin DEE M55 88:29
31st Margaret Murphy DEE W65 95:56
32nd Anne Hurrell DEE W60 97:03
rtd David Brown DEE M16  

Light Green

Splits

3.375km 155m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Andy Campbell DEE M55 31:19
1st Ruth Harris DEE W45 40:04
2nd Emma Weaver DEE W14 46:45
3rd Andrew Tarr DEE M75 47:17
4th John Evans DEE M75 49:14
5th Pauline Ziman   W50 49:40
6th Ian Weaver DEE M50 49:42
7th Michael Richardson DEE M70 50:02
8th Tim Murphy DEE M60 51:04
9th Bob Elmes DEE M70 53:29
10th Ritz Ritzema DEE M70 56:34
11th Chris Murphy DEE W55 57:02
12th Michael Round DEE M60 57:47
13th Louise Veasey DEE W40 58:03
14th Meg Owens DEE W55 58:16
15th Catriona Fleming DEE W45 58:51
16th Pauline Smithard DEE W60 59:34
17th John Mills DEE M70 61:53
18th Will Coppock MDOC M16 72:51
19th Barry Barnes DEE M70 82:55
m4-13 Terry Harper DEE M75 35:19

Orange

Splits

2.325km 130m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ethan Bryers DEE M12 29:12
2nd Johnathan Bendrey DEE M10 41:45
3rd James Coppock MDOC M16 53:45
4th Elinor Jones DEE W16 54:14
5th Susan Hill & Sandra Wright   W55 58:07
6th Catriona Schorah DEE W55 67:57
7th Thomas Owens DEE M18 98:00
m1 m4 Elizabeth Goodwin DEE W14 49:28

Yellow

Splits

1.95km 110m

Pos Name Club Age Class Time
1st Euan, Matthew and George   M12 32:09
n/c Joshua Bendrey DEE M8 32:31
2nd Anna Monus DEE W21 43:24
3rd Jacob Shanahan DEE M10 52:47