Position Name Club Age Class Time
1st Lawrence Eccles M21 0:25
2nd Duncan Harris DEE M50 0:26
3rd= Evelyn Elmes DEE W18 0:29
3rd= Nick Stafford DEE M45 0:29
5th= Samuel Philippe IND M20 0:30
5th= Lachlan Chavasse DEE M18 0:30
5th= David Chambers M21 0:30
5th= David Hurrell M21 0:30
5th= Saskia Jones DEE W16 0:30
10th= Martin Klusak DKP M21 0:31
10th= John Embrey DEE M55 0:31
12th= Jon Hateley DEE M50 0:32
12th= Daniel Weaver DEE M16 0:32
14th= David Brown DEE M18 0:33
14th= Iain Bell DEE M50 0:33
16th= Paul Challender DEE M35 0:34
16th= Benoit Guimbretiere IND M20 0:34
16th= Edward Halliwell DEE M40 0:34
16th= Paul Shannon DEE M55 0:34
16th= Ellie Robinson DEE W16 0:34
16th= Joseph Proud MDOC M16 0:34
16th= David von Czarnowski IND M21 0:34
23rd= Christopher Calow DEE M60 0:35
23rd= Tom Disney DEE M21 0:35
23rd= Pauly-D Jones DEE M50 0:35
23rd= Johnathan Bendrey DEE M10 0:35
27th Emma Weaver DEE W14 0:36
28th= Anna Harris DEE W14 0:37
28th= Malcolm Irvine DEE M60 0:37
30th= Maggie Hateley DEE W50 0:38
30th= Noel Schorah DEE M55 0:38
30th= Andrew Brown DEE M50 0:38
30th= Liene Veidemane IND W21 0:38
30th= Simon Coppock DEE M55 0:38
35th Reg Simpson DEE M65 0:39
36th= Mike Smithard DEE M65 0:40
36th= Zoe Vokes W21 0:40
36th= David Dann MDOC M60 0:40
39th= John Mercer DEE M50 0:42
39th= Martin and Cassandra Mulholland M45 0:42
39th= John Collins DEE M50 0:42
39th= Edward Jones DEE M45 0:42
39th= Nick Campbell DEE M55 0:42
39th= Andrew Nielsen M50 0:42
45th Terry Harper DEE M75 0:43
46th John Evans DEE M75 0:44
47th= Hannah Proud MDOC W16 0:45
47th= Anne Hurrell DEE W60 0:45
47th= Mike Vokes DEE M50 0:45
47th= James Smith DEE M65 0:45
51st Connor Smith DEE M18 0:47
52nd Ruth Harris DEE W45 0:48
53rd= John Sherwood DEE M70 0:50
53rd= Anne Darlington ERYRI W60 0:50
53rd= Elizabeth Hughes DEE W21 0:50
53rd= Joy Irvine DEE W55 0:50
53rd= Tim Murphy DEE M60 0:50
58th Peter Lancaster M55 0:52
59th Louise Veasey DEE W40 0:53
60th= Michael Round DEE M60 0:54
60th= Sian Evans DEE W45 0:54
62nd= Sally Evans IND W50 0:56
62nd= Barry Chambers DEE M65 0:56
62nd= Carmel Burke W45 0:56
65th= John Padget DEE M70 0:58
65th= Joshua Bendrey DEE M8 0:58
65th= Pat Moody DEE W55 0:58
68th= Richard Hughes DEE M60 0:59
68th= Andrew Baker DEE M45 0:59
70th John Mills DEE M70 1:00
71st Jim Wood ERYRI M55 1:01
72nd= Vivienne Pitcher DEE W65 1:03
72nd= Ian Gilmartin DEE M55 1:03
72nd= Colin Darlington ERYRI M60 1:03
75th= Peter Bream MDOC M45 1:11
75th= John Williams MWOC M70 1:11
77th Neil Laidlaw MDOC M55 1:15
78th Eben Higginbottom KNOBOC M10 1:31
79th Sue Hill W50 1:42
80th Tess Higginbottom W10 2:04
81st Tom Houston M14 4:18