Blue

Splits

5.2km 105m

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M50 35:17
2nd Martin Klusak DKP M21 36:16
3rd Lachlan Chavasse DEE M18 37:06
4th John Embrey DEE M55 38:13
5th Daniel Weaver DEE M16 38:24
6th Jon Hateley DEE M50 40:44
7th Connor Smith DEE M18 44:24
8th Christopher Calow DEE M60 45:31
9th Malcolm Irvine DEE M60 46:37
10th Iain Bell DEE M50 46:45
11th Paul Shannon DEE M55 47:55
12th Simon Coppock DEE M55 49:09
13th Tom Disney DEE M21 49:54
14th Noel Schorah DEE M55 51:52
15th Lawrence Eccles   M21 52:29
16th Nick Campbell DEE M55 55:46
17th Jim Wood ERYRI M55 58:20
18th Elizabeth Hughes DEE W21 58:29
19th Andrew Brown DEE M50 62:36
20th John Mercer DEE M50 63:42
21st Andrew Baker DEE M45 68:27
22nd Peter Lancaster   M55 68:49
23rd Evelyn Elmes DEE W18 71:52
24th Martin and Cassandra Mulholland   M45 74:46
25th Edward Jones DEE M45 75:09

Green

Splits

4.2km 80m

Pos Name Club Age Class Time
n/c Mike Smithard DEE M65 36:27
1st Edward Halliwell DEE M40 40:05
2nd Paul Challender DEE M35 44:34
3rd David Dann MDOC M60 45:33
4th Anna Harris DEE W14 46:43
5th Nick Stafford DEE M45 48:00
6th Saskia Jones DEE W16 49:05
7th John Sherwood DEE M70 51:12
8th John Padget DEE M70 54:31
9th Reg Simpson DEE M65 54:42
10th Barry Chambers DEE M65 54:54
11th John Collins DEE M50 55:49
12th Richard Hughes DEE M60 56:41
13th James Smith DEE M65 57:06
14th Pat Moody DEE W55 57:56
15th David Hurrell   M21 57:58
16th Joy Irvine DEE W55 59:19
17th Anne Darlington ERYRI W60 65:35
18th Louise Veasey DEE W40 66:35
19th Andrew Nielsen   M50 66:44
20th John Williams MWOC M70 67:12
21st Ian Gilmartin DEE M55 67:34
22nd Maggie Hateley DEE W50 68:06
23rd Colin Darlington ERYRI M60 71:45
24th Vivienne Pitcher DEE W65 74:15
m10 Peter Bream MDOC M45 49:05

Light Green

Splits

3.2km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st Pauly-D Jones DEE M50 26:55
2nd David Brown DEE M18 32:56
3rd Zoe Vokes   W21 34:57
4th David Chambers   M21 39:08
5th Mike Vokes DEE M50 39:36
6th Emma Weaver DEE W14 41:13
7th Michael Round DEE M60 42:13
8th Tim Murphy DEE M60 43:26
9th Ruth Harris DEE W45 47:08
10th John Evans DEE M75 59:00
11th John Mills DEE M70 65:04
12th Neil Laidlaw MDOC M55 67:12
13th Carmel Burke   W45 69:03
14th Anne Hurrell DEE W60 72:05
15th Terry Harper DEE M75 74:36
rtd Ken Hastings MDOC M55  

Orange

Splits

2.3km 40m

Pos Name Club Age Class Time
1st Liene Veidemane IND W21 37:54
2nd Sue Hill   W50 45:51
3rd David von Czarnowski IND M21 48:33
n/c Eben Higginbottom KNOBOC M10 52:27
n/c Johnathan Bendrey DEE M10 53:29
4th Sian Evans DEE W45 53:43
5th Sally Evans IND W50 63:44
6th Joseph Proud MDOC M16 65:07
7th Hannah Proud MDOC W16 65:16
w6 m8-10 m13 Samuel Philippe IND M20 64:11
m4-13 Benoit Guimbretiere IND M20 64:20

Yellow

Splits

2.1km 30m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Robinson DEE W16 32:34
n/c Joshua Bendrey DEE M8 43:51
2nd Tom Houston   M14 46:28
n/c Tess Higginbottom   W10 67:02