Blue

Splits

5.825km

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M50 41:32
2nd Lachlan Chavasse DEE M18 44:07
3rd Daniel Weaver DEE M16 47:33
4th Martin Klusak IND M21 48:31
5th John Embrey DEE M55 48:57
6th Lawrence Eccles   M21 51:32
7th Iain Bell DEE M50 53:03
8th Daniel Parker BL M50 55:16
9th Hannah Hateley DEE W16 57:18
10th Paul Shannon DEE M55 58:36
11th John Brammer DEE M55 58:39
12th Pete Owens DEE M55 59:38
13th Noel Schorah DEE M55 59:46
14th Simon Coppock DEE M55 63:31
15th Kevan Latham SELOC M60 64:00
16th Richard Griffin MDOC M40 65:35
17th Graham Nilsen DEE M55 67:08
18th Sian Calow DEE W55 68:34
19th Tom Disney DEE M21 68:41
20th David Wathey MDOC M50 69:15
21st Chris Rostron MDOC M65 69:34
22nd Elizabeth Hughes DEE W21 69:54
23rd Stephen Martin MDOC M55 71:01
24th Andrew Brown DEE M50 72:19
25th Alison Fryer MDOC W21 74:25
26th Catherine Hill DEE W50 75:45
27th Andrew Baker DEE M45 80:08
28th Edward Jones DEE M45 82:24
29th Evelyn Elmes DEE W18 83:17
30th John Mercer DEE M50 96:18
31st Martin & Cassandra Mulholland   M45 106:16
32nd Chris Browning DEE M55 109:49
m17 Tim Martland MDOC M50 57:00

Green

Splits

4.025km

Pos Name Club Age Class Time
n/c Chris Smithard DEE M21 28:46
1st Edward Halliwell DEE M40 40:02
2nd Pauly-D Jones DEE M50 42:22
3rd Mike Smithard DEE M65 45:08
4th Sara Campbell DEE W50 45:48
5th Anna Harris DEE W14 46:02
6th Elizabeth Jackson DEE W50 46:16
7th Martin Green MDOC M60 47:53
8th Mattthew Cochrane SROC M60 49:54
9th Simon Proud   M55 50:50
10th Peter Ross MDOC M65 52:14
11th Anthony Brockway DEE M55 53:46
12th Joe Sparkman   M35 54:28
13th Graham Sutton DEE M60 55:44
14th Nick Stafford DEE M45 56:22
15th Isabel Hill DEE W16 56:35
16th Anna Nilsen DEE W55 56:42
17th Michael Hood SELOC M55 58:26
18th Paul Challender DEE M35 58:40
19th John Padget DEE M70 59:08
20th Stephen Fellbaum MDOC M55 61:25
21st Paulis Auce   M21 61:54
22nd David Dann MDOC M60 62:00
23rd Peter Bream MDOC M45 62:57
24th Richard Hughes DEE M60 64:07
25th Thomas King DEE M21 64:33
26th John Sherwood DEE M70 64:50
27th David Hurrell   M21 65:24
28th Pat Moody DEE W55 65:50
29th Maggie Hateley DEE W50 68:14
30th Andrew Malins   M45 69:25
31st Caroline Gregson DEE W50 69:44
32nd Ian Gilliver MDOC M65 70:28
33rd Anne Darlington ERYRI W60 71:58
34th Denis Murphy DEE M70 72:02
35th James Smith DEE M65 73:13
36th Andrew Nielsen   M50 73:32
37th Ian Watson MDOC M65 73:41
38th Stephen Beresford MDOC M65 73:56
39th David Mawdsley MDOC M75 74:01
40th Geoff Woolfenden DEE M60 74:18
41st Chris Kemp DEE M60 75:17
42nd Bob Elmes DEE M70 76:31
43rd Jan Ellis MDOC W65 79:25
44th Ian Gilmartin DEE M55 85:25
45th Colin Darlington ERYRI M60 85:48
46th Peter Yoxall POTOC M70 87:11
47th John Williams MWOC M70 87:16
48th Jean Rostron POTOC W70 91:11
49th Margaret Murphy DEE W65 92:19
m20 Eifion Thomas DEE M65 46:50
m7-11 m19-20 Sue Birkinshaw MDOC W75 78:06
w15 Steve Williams & Ros Sutton MDOC M45 86:08
m19 Julie Brook MDOC W65 88:02

Light Green

Splits

3.15km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ben Chaddock   M16 39:38
2nd Rob Chaddock   M50 39:41
3rd Jillyan Dobby MDOC W65 40:54
4th John Evans DEE M75 41:59
5th Ruth Harris DEE W45 42:14
6th Katie Wilson DEE W14 46:46
7th Michael Round DEE M60 46:58
8th Emma Weaver DEE W14 49:17
9th Sam Williams DEE M14 49:54
10th Mike Vokes DEE M50 50:03
11th David Brown DEE M16 50:40
12th Tim Murphy DEE M60 50:44
13th Richard Bendrey +2 DEE M45 52:28
14th Geoffrey Millan MDOC M70 52:48
15th John Mills DEE M70 55:20
16th Karen Parker BL W50 56:23
17th Sian Baird   W10 60:35
18th Catriona Fleming DEE W45 61:16
19th Carmel Burke   W45 61:43
20th Peter Edwards DEE M80 61:52
21st Anne Hurrell DEE W60 63:24
22nd Maria Brockway DEE W50 66:01
23rd Bob Roach DEE M70 70:33
24th Marie Roberts MDOC W55 71:28
25th Alan Heron SELOC M80 73:45
26th Leo Hodgkins   M21 76:14
27th David Morris MDOC M50 77:31
28th Ken Hastings MDOC M55 87:07
w1 David Chambers   M21 45:56
m11-13 Terry Harper DEE M75 58:10

Orange

Splits

3.225km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rich Johnston   M65 33:59
2nd Dawn Williams DEE W45 38:46
3rd Sally Evans   W50 44:17
4th Jenny Beasant DEE W55 44:40
5th Sian Evans DEE W45 52:34
6th Eve Chaddock   W15 53:15
7th Louise Chaddock   W50 53:16
8th Cate Chaddock   W12 53:18
9th Ella Gibbs DEE W14 67:53
10th Catriona Schorah DEE W55 71:51
11th Lorna Gibbs DEE W40 91:57
12th Sue Kemp DEE W50 102:19
m4 Sue Hill   W50 73:59

Yellow

Splits

2.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jake Williams DEE M12 19:45
2nd Ellie Robinson DEE W13 31:44
3rd Aela Challender DEE W10 36:51
4th Louis Smith   M6 39:37
5th= Robin Glover DEE M10 47:20
5th= Jacob Shanahan DEE M10 47:20
7th Matt Baird & Ryan Stafford   M7 49:00