Course 3

...return to index

Pos Name Club Age Class Eastham Country Park Grosvenor Park Night Chester City The Dale Total NW Sprint Champs
1st John Embrey DEE M55 17:56 (4) 24:56 (1) 14:49 (2) 11:21 (1) 69:02 S
2nd Ian Ditchfield MV M55 17:42 (3) 27:20 (2) 15:53 (5) 13:33 (13) 74:28  
3rd Anne Straube OD W40 20:34 (14) 28:15 (5) 17:58 (21) 13:47 (18) 80:34  
4th Paul Turner SELOC M55 20:41 (15) 30:14 (8) 16:58 (13) 12:57 (7) 80:50 S
5th Sally Calland WIM W40 22:11 (25) 29:44 (7) 16:25 (10) 12:57 (7) 81:17  
6th Derek Fryer LOC M60 18:49 (9) 29:26 (6) 20:05 (35) 14:03 (20) 82:23 S
7th Jane Anthony SROC W55 20:18 (13) 30:37 (10) 18:01 (23) 13:29 (10) 82:25 S
8th Crawford Lindsay ESOC M60 21:15 (20) 30:30 (9) 17:46 (18) 14:09 (21) 83:40  
9th Kevan Latham SELOC M55 21:45 (22) 32:25 (12) 18:00 (22) 15:22 (33) 87:32 S
10th Jim Wood ERYRI M55 23:05 (27) 32:14 (11) 18:11 (27) 14:14 (23) 87:44  
11th John Britton MDOC M60 23:45 (30) 32:46 (13) 20:17 (38) 15:32 (34) 92:20 S
12th Sharron Richardson WRE W40 21:01 (17) 37:36 (17) 20:25 (41) 15:50 (38) 94:52  
13th Stephen Richards SELOC M60 27:17 (39) 36:12 (16) 21:53 (50) 17:42 (51) 103:04 S
14th Fred Miller NATO M60 26:44 (37) 41:49 (19) 20:30 (42) 18:06 (52) 107:09  
15th Maggie Hateley DEE W50 28:02 (41) 38:02 (18) 22:31 (55) 19:29 (59) 108:04 S
16th John Middler OD M60 28:45 (42) 43:57 (20) 23:08 (58) 18:53 (57) 114:43  
Paul Shannon DEE M55 - - 18:03 (24) 13:31 (11) - S
Janet Adams SYO W50 35:52 (50) - 20:53 (44) 15:33 (35) -  
Bob Dredge WCH M60 - - 17:24 (16) 14:24 (24) -  
Mark Lyne SOS M55 34:21 (49) m1-19 27:09 (64) m8-18 -  
Pete Owens DEE M55 - - 18:12 (28) 14:32 (27) - S
Andrew Clough WRE M55 - - 18:07 (26) 13:39 (16) -  
Geoffrey Woolfenden DEE M60 - m1-19 33:04 (67) 21:34 (63) - S
Maurice Calvert AIRE M55 - - 15:21 (4) 12:34 (5) -  
Malcolm Irvine DEE M60 - 27:57 (3) 16:04 (9) 13:45 (17) - S
Don McKerrow SLOW M60 - 28:03 (4) 17:03 (14) 13:31 (11) -  
Caroline Potter BOK W50 61:44 (52) w3 32:38 (66) 19:54 (61) -  
Jonathan Howell WCH M60 - - 17:04 (15) 13:33 (13) -  
Ruth Harris DEE W45 37:45 (51) - 25:56 (62) w5 - S
Andrew White HOC M55 - - 16:55 (12) 15:11 (31) -  
Kerstin Mitchell HOC W45 - - 23:42 (60) 16:30 (45) -  
Amanda Ward HALO W50 - - 24:51 (61) 21:55 (64) -  
Hazel Hindle MDOC W50 - - 22:24 (53) 17:01 (46) - S
Lesley Ward SYO W45 - - 23:17 (59) 19:02 (58) -  
Lesley Hayward IND W45 - - 33:13 (68) 37:21 (66) -  
Ianka Evans POTOC W45 - - disq 17:07 (48) -  
David Rosen SROC M60 - - 26:33 (63) 20:57 (62) - S
Jenn Hudd BOK W45 - - 30:05 (65) 22:43 (65) -  
Karen Quickfall SROC W50 - - 22:06 (52) 17:20 (49) - S
Deb Murrell SROC W45 - - 20:16 (37) 14:24 (24) - S
Keith Willdig OD M65 - - 20:21 (39) 15:42 (37) -  
Heather Fellbaum MDOC W50 - - 18:41 (31) 15:16 (32) - S
Helen Parkinson NOC W45 - - 19:32 (34) 14:50 (29) -  
Robert Parkinson NOC M55 - - 21:26 (47) 14:11 (22) -  
Jane McCann MDOC W45 - - 21:45 (48) 18:33 (55) - S
Elaine Sutton DEE W45 - - 21:13 (45) 17:02 (47) - S
Stephen Round SELOC M60 - - 21:16 (46) 17:28 (50) - S
John Williams MDOC M60 32:03 (48) - 20:07 (36) 16:08 (42) - S
Liz Phillips OD W50 21:46 (23) - 19:26 (33) 15:00 (30) -  
Steve Ingleby DEE M60 21:30 (21) - 16:38 (11) 12:34 (5) - S
Mike Capper WAOC M60 21:09 (19) - 17:30 (17) 13:47 (18) -  
Diane Jacks WRE W45 22:01 (24) w12 w14 m1-19 22:59 (57) 15:56 (39) -  
Catherine Hill DEE W45 23:53 (31) - 17:57 (20) 15:34 (36) - S
Andrew Payne DEE M60 23:23 (29) - disq 16:23 (44) - S
John Brammer DEE M55 23:21 (28) 33:10 (14) 18:33 (30) m11 - S
Mike Pedley EPOC M55 21:08 (18) - 16:03 (8) 11:49 (2) -  
Philip Eeles SOC M60 18:17 (6) - 15:56 (6) m12 -  
Patrick Smyth NATO M55 18:06 (5) - 16:00 (7) w11 -  
Steve Whitehead EBOR M60 17:04 (2) - m8 13:02 (9) -  
Graham Capper EBOR M55 18:39 (7) - disq 14:25 (26) -  
Amanda Crawshaw EPOC W45 20:14 (12) - disq 14:32 (27) -  
Mike Johnson SROC M55 19:59 (11) - 14:21 (1) 12:20 (4) - S
Bruce Bryant OD M55 18:48 (8) - 18:03 (24) 13:34 (15) -  
Elizabeth Jackson DEE W50 24:27 (32) - 21:51 (49) m14-19 - S
Ian Teasdale WCOC M55 28:49 (43) - 20:22 (40) 16:00 (40) - S
Andy Ellis PFO M55 30:23 (47) - 18:16 (29) 19:45 (60) - S
Jon Wheatcroft TVOC M60 29:03 (44) - m8 18:22 (54) -  
Catherine Wetherfield WCOC W50 30:16 (46) - 22:30 (54) 18:07 (53) - S
Helen Martland EPOC W45 29:58 (45) - 22:48 (56) 18:40 (56) -  
Dave Brown EBOR M55 26:48 (38) - 22:05 (51) w5 -  
Helen Ellis PFO W40 26:09 (36) - 20:35 (43) 16:10 (43) - S
Alan Honey BOK M55 16:25 (1) - 15:11 (3) 11:52 (3) -  
Peter Hudd BOK M55 24:48 (34) - 17:55 (19) 16:02 (41) -  
John Birtwistle CLARO M55 20:55 (16) 35:38 (15) 18:45 (32) - -  
Caroline Brammer DEE W45 w6 48:41 (21) - - -  
Ray Collins WCH M60 - 35:23 - - -  
Martin Green MDOC M60 18:58 (10) - - - -  
Nick Campbell DEE M55 22:31 (26) - - - -  
Anthony Brockway DEE M55 24:30 (33) - - - -  
Richard Hughes DEE M60 25:44 (35) - - - -  
Sarah Watkins SROC W40 27:28 (40) - - - -  
Martyn Roome SROC M60 m13-14 - - - -