Course 2

...return to index

Pos Name Club Age Class Eastham Country Park Grosvenor Park Night Chester City The Dale Total NW Sprint Champs
1st Duncan Harris DEE M45 19:06 (9) 26:09 (3) 18:43 (2) 13:32 (5) 77:30 S
2nd Chloe Potter BOK W18 18:53 (8) 25:13 (1) 21:28 (14) 14:35 (11) 80:09  
3rd Nick Howlett LOC M45 19:53 (11) 25:23 (2) 21:00 (11) 14:58 (12) 81:14 S
4th Paul Chavasse DEE M50 18:13 (5) 26:41 (4) 21:56 (16) 15:16 (15) 82:06 S
5th Edward Halliwell DEE M40 23:30 (21) 27:48 (5) 20:02 (9) 15:10 (14) 86:30 S
6th Pauly-D Jones DEE M50 20:46 (15) 28:26 (6) 25:34 (28) 16:59 (23) 91:45 S
7th Steve Dempsey MDOC M50 22:47 (20) 32:11 (10) 22:14 (17) 15:38 (17) 92:50 S
8th Jenny Williamson ERYRI W21 22:14 (17) 28:37 (7) 25:13 (27) 16:59 (23) 93:03  
9th Clive Richardson WRE M45 25:29 (27) 30:27 (8) 23:47 (21) 17:10 (25) 96:53  
10th Alison Fryer MDOC W21 25:03 (25) 33:01 (11) 29:28 (38) 20:38 (36) 108:10 S
11th Fiona Tam SLOW W21 26:31 (28) 35:38 (12) 30:15 (39) 21:13 (38) 113:37  
12th Lucy Fryer AROS W21 34:03 (36) 63:04 (17) 36:38 (45) 32:34 (46) 166:19  
13th Charlotte Willis AIRE W21 36:41 (38) 62:42 (16) 40:26 (48) 28:27 (45) 168:16  
Daniel Roth OD M40 38:14 (39) - 30:39 (41) 21:23 (39) -  
Liam Corner MDOC M45 - - 19:28 (4) 13:30 (4) - S
Charlie Adams SYO M50 - - 19:51 (7) 14:03 (8) -  
Richard Hill DEE M50 - - - 17:39 (27) - S
Adrian Griffiths WRE M45 m16 42:32 (14) 25:56 (29) 18:15 (30) -  
Charlotte Ward HALO W21 - - 17:30 (1) 13:26 (3) -  
Nikie Arthurs AIRE W21 58:36 (41) - 36:28 (44) 24:52 (44) -  
Hannah Irvine DEE W21 45:15 (40) - 37:15 (47) 22:18 (41) - S
Martin Ward SYO M45 - - 18:52 (3) 13:18 (2) -  
John Mercer DEE M50 - - 31:16 (42) 22:31 (42) - S
Paul Watson MDOC M40 - - 28:07 (34) 18:39 (34) - S
David McCann MDOC M50 - - 26:33 (33) 17:28 (26) - S
Evelyn Elmes DEE W18 - - disq 22:39 (43) - S
Ian Gamlen COBOC M50 - - disq 18:34 (31) -  
David Hunt BOK M55 - - disq 13:47 (6) -  
Adrian Bailey HOC M45 - - 26:28 (31) 17:52 (28) -  
Graeme Addison CLOK M45 - - 23:56 (22) 18:36 (33) -  
Dmitry Ushakov LOK M40 - - 21:49 (15) 15:30 (16) -  
Brian Ward HALO M50 - - 19:53 (8) 13:47 (6) -  
Darren Baker DEE M45 - - 26:28 (31) 18:07 (29) - S
Tony Callow WRE M45 - - 24:11 (24) 16:23 (22) -  
Ian Marshall AIRE M50 - - 24:00 (23) 16:18 (21) -  
Helen Bickle WAOC W21 24:57 (24) - 29:03 (36) 18:34 (31) -  
Louise Adams SYO W18 18:37 (6) - 24:22 (25) 15:44 (19) -  
Helen Winskill WCOC W40 18:12 (4) - 21:19 (13) 14:26 (10) - S
Ian Hopkins HOC M45 22:20 (18) - 23:33 (20) 15:49 (20) -  
Andy Paterson CLYDE M45 24:39 (22) - 23:28 (18) 15:43 (18) -  
Marc Ebanks SN M45 20:32 (13) 31:00 (9) 23:32 (19) m17 -  
Adrian Thiemicke DEE M50 29:14 (30) - 26:22 (30) 20:47 (37) - S
John Brewer SROC M50 31:06 (33) m5 m1-16 29:26 (37) 21:38 (40) - S
Rose Schorah NOC W21 16:38 (2) m11 20:49 (10) 15:01 (13) -  
Jon Hateley DEE M50 16:29 (1) m5 21:14 (12) 14:19 (9) - S
David Potter BOK M50 30:48 (31) - 28:20 (35) 19:33 (35) -  
Simon Martland EPOC M50 17:39 (3) - 19:39 (6) 13:01 (1) -  
Arabella White DEE W21 33:00 (34) 36:17 (13) 30:19 (40) - - S
Abi Weeds SLOW W35 18:42 (7) - 19:36 (5) - -  
Outi Kamarainen AIRE W35 - - 24:30 (26) - -  
Mike Vokes DEE M50 - 46:26 (15) 36:42 (46) - - S
Edward Jones DEE M45 33:55 (35) - 31:31 (43) - - S
Simon Hunter WCOC M45 19:06 (9) - - - -  
Jenn Hoare IND W21 20:16 (12) - - - -  
Tim Martland MDOC M50 20:43 (14) - - - -  
Laura Hindle MDOC W18 22:03 (16) - - - -  
Hannah Cleary-Hughes LOC W18 22:43 (19) - - - -  
Jeff Goodwin WCOC M50 24:43 (23) - - - -  
Alan Irving WCOC M45 25:08 (26) - - - -  
Lois Jefferson LOC W18 28:54 (29) - - - -  
Kerstin Mitchell HOC W45 31:05 (32) - - - -  
Anne Ockenden SROC W18 36:34 (37) - - - -