MSV

...return to index

Pos Name Club Age Class Chester City The Dale Total NW Sprint Champs
1st John Embrey DEE M55 14:49 (2) 11:21 (1) 26:10 S
2nd Mike Johnson SROC M55 14:21 (1) 12:20 (4) 26:41 S
3rd Alan Honey BOK M55 15:11 (3) 11:52 (3) 27:03  
4th Mike Pedley EPOC M55 16:03 (8) 11:49 (2) 27:52  
5th Maurice Calvert AIRE M55 15:21 (4) 12:34 (5) 27:55  
6th Steve Ingleby DEE M60 16:38 (10) 12:34 (5) 29:12 S
7th Ian Ditchfield MV M55 15:53 (5) 13:33 (11) 29:26  
8th Malcolm Irvine DEE M60 16:04 (9) 13:45 (15) 29:49 S
9th Paul Turner SELOC M55 16:58 (12) 12:57 (7) 29:55 S
10th Don McKerrow SLOW M60 17:03 (13) 13:31 (9) 30:34  
11th Jonathan Howell WCH M60 17:04 (14) 13:33 (11) 30:37  
12th Mike Capper WAOC M60 17:30 (16) 13:47 (16) 31:17  
13th Paul Shannon DEE M55 18:03 (20) 13:31 (9) 31:34 S
14th Bruce Bryant OD M55 18:03 (20) 13:34 (13) 31:37  
15th Andrew Clough WRE M55 18:07 (22) 13:39 (14) 31:46  
16th Bob Dredge WCH M60 17:24 (15) 14:24 (21) 31:48  
17th Crawford Lindsay ESOC M60 17:46 (17) 14:09 (18) 31:55  
18th Andrew White HOC M55 16:55 (11) 15:11 (24) 32:06  
19th Jim Wood ERYRI M55 18:11 (23) 14:14 (20) 32:25  
20th Pete Owens DEE M55 18:12 (24) 14:32 (23) 32:44 S
21st Kevan Latham SELOC M55 18:00 (19) 15:22 (25) 33:22 S
22nd Peter Hudd BOK M55 17:55 (18) 16:02 (29) 33:57  
23rd Derek Fryer LOC M60 20:05 (28) 14:03 (17) 34:08 S
24th Robert Parkinson NOC M55 21:26 (35) 14:11 (19) 35:37  
25th John Britton MDOC M60 20:17 (30) 15:32 (26) 35:49 S
26th Keith Willdig OD M65 20:21 (31) 15:42 (27) 36:03  
27th John Williams MDOC M60 20:07 (29) 16:08 (30) 36:15 S
28th Ian Teasdale WCOC M55 20:22 (32) 16:00 (28) 36:22 S
29th Andy Ellis PFO M55 18:16 (25) 19:45 (37) 38:01 S
30th Fred Miller NATO M60 20:30 (33) 18:06 (34) 38:36  
31st Stephen Round SELOC M60 21:16 (34) 17:28 (32) 38:44 S
32nd Stephen Richards SELOC M60 21:53 (36) 17:42 (33) 39:35 S
33rd John Middler OD M60 23:08 (38) 18:53 (36) 42:01  
34th David Rosen SROC M60 26:33 (39) 20:57 (38) 47:30 S
35th Geoffrey Woolfenden DEE M60 33:04 (41) 21:34 (39) 54:38 S
Andrew Payne DEE M60 disq 16:23 (31) - S
Graham Capper EBOR M55 disq 14:25 (22) -  
Steve Whitehead EBOR M60 m8 13:02 (8) -  
Mark Lyne SOS M55 27:09 (40) m8-18 -  
John Brammer DEE M55 18:33 (26) m11 - S
Dave Brown EBOR M55 22:05 (37) w5 -  
Philip Eeles SOC M60 15:56 (6) m12 -  
Jon Wheatcroft TVOC M60 m8 18:22 (35) -  
Patrick Smyth NATO M55 16:00 (7) w11 -  
John Birtwistle CLARO M55 18:45 (27) - -