...return to index

Blue

Splits

3.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M45 17:22
2nd Edward Calow DEE M20 19:04
3rd Edward Halliwell DEE M40 20:35
4th Andrew Ward DEE M21 20:49
5th Steve Ingleby DEE M60 21:26
6th Iain Bell DEE M50 21:39
7th David Wathey MDOC M50 21:56
8th Elizabeth Jackson DEE W50 22:11
9th Pete Owens DEE M55 22:27
10th Pauly-D Jones DEE M50 23:54
11th Christopher Calow DEE M60 23:55
12th Stephen Martin MDOC M55 25:00
13th Adrian Thiemicke DEE M50 25:27
14th John Embrey DEE M55 25:39
15th Norman Hall DEE M65 26:59
16th John Mercer DEE M50 27:44
17th Thomas King IND M21 27:51
18th Reg Simpson DEE M60 28:57
19th Sian Calow DEE W50 30:01
20th Catherine Hill DEE W45 31:05
w18 Pauls Auce IND M21 32:30

Green

Splits

3.1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 21:45
2nd Anthony Brockway DEE M55 26:45
3rd David Pal DEE M45 29:18
4th Cecilia Fenerty MDOC W50 29:57
5th Joy Irvine DEE W55 30:51
6th James Wright IND M14 31:45
7th Richard Hughes DEE M60 31:48
8th Geoff Woolfenden DEE M60 32:21
9th Anne Hurrell DEE W60 33:57
10th Pauline Smithard DEE W60 35:13
11th Neil Laidlaw MDOC M55 36:17
12th Ian Gilmartin DEE M55 39:05
13th Yvonne Longer IND W55 47:53
14th John Williams MWOC M70 49:38

Light Green

Splits

2.0km

Pos Name Club Age Class Time
1st Hill Kulu IND M45 17:53
2nd Ashley Wright IND M40 19:23
3rd Anna Harris DEE W12 20:02
4th Andrew Malins IND M45 20:08
5th Nick Stafford DEE M40 20:25
6th Ross Baird IND M40 20:39
7th James Halliwell DEE M14 21:27
8th Katie Wilson DEE W14 21:37
9th Louise Veasey DEE W40 23:12
10th Tim Murphy DEE M60 23:24
11th Ken Hastings MDOC M55 25:10
12th Malcolm McIvor DEE M75 26:36
13th Jack Riley MDOC M10 29:19
14th John Mills DEE M65 31:14
15th Carmel Burke IND W40 31:25
16th Peter Edwards DEE M75 32:53
17th Maria Brockway DEE W50 35:31
m2-14 Gary Hodgkiss DEE M50 8:37
w2 David Morris MDOC M50 29:15
m11 Terry Harper DEE M75 29:54

Orange

Splits

2.9km

Pos Name Club Age Class Time Excluded Time
1st Thomas Owens DEE M16 22:08 0:35
2nd Gary Spriggs IND M45 36:01 1:00
3rd Andrea Hill-Jones   W35 37:10 1:00
4th Dominic Wathey MDOC M10 37:37 1:00
5th Sian Willow Baird Nair IND W8 37:45 1:00
6th Chris Fray IND M21 37:58 1:00
7th Lesley Hayward IND W45 46:36 1:00

Yellow

Splits

1.975km

Pos Name Club Age Class Time
1st= Jacob Shanahan DEE M8 19:26
1st= Arvo Kulu IND   19:26
3rd Sakari Kulu IND   27:26
4th Bethany Penn IND W12 33:50
5th Melissa Trow 1ST BAR W12 35:11
6th Anna Bryce 1ST BAR M12 36:56
7th Matt and Ryan Baird Stafford IND M5 44:37
m11 Chris Fray IND M21 30:38
m11 Andrea Hill-Jones IND   30:38
m11 Gary Spriggs IND M45 30:39
m8 Abbey Hawkins IND W12 38:11