Blue

Splits

5.9km 145m

Pos Name Club Age Class Time
1st Duncan Harris DEE M45 43:05
2nd John Embrey DEE M55 45:15
3rd Jon Hateley DEE M50 49:02
4th Iain Bell DEE M50 51:52
5th Elizabeth Jackson DEE W50 53:12
6th Pauly-D Jones DEE M50 54:27
7th Paul Shannon DEE M55 55:33
8th Daniel Weaver DEE M16 57:08
9th Mike Smithard DEE M65 57:57
10th Pete Owens DEE M55 58:18
11th Malcolm Irvine DEE M60 59:33
12th Andrew Ward DEE M21 61:21
13th John Kewley MDOC M50 63:11
14th Delyth Darlington ERYRI W21 65:23
15th Robert Normanton DEE M21 66:09
16th Noel Schorah DEE M55 66:10
17th Arabella White   W21 66:49
18th Catherine Hill DEE W45 67:24
19th Sian Calow DEE W50 75:58
20th Peter Potter DEE M55 76:42
21st Andrew Allen DEE M50 77:16
22nd Adrian Thiemicke DEE M50 84:54
23rd Amjad Khursheed RR M55 85:54
24th Reg Simpson DEE M60 86:33
25th Maggie Hateley DEE W50 97:58
26th martin smith   M60 106:11

Green

Splits

4.4km 90m

Pos Name Club Age Class Time
1st Christopher Calow DEE M60 38:10
2nd Hannah Hateley DEE W16 41:25
3rd Eifion Thomas DEE M65 43:39
4th Anne Darlington ERYRI W60 45:49
5th Pat Moody DEE W55 46:28
6th Graham Sutton DEE M60 48:29
7th Elizabeth Hughes DEE W21 50:10
8th John Sherwood DEE M65 50:44
9th Anthony Brockway DEE M55 52:33
10th Denis Murphy DEE M65 53:03
11th Richard Hughes DEE M60 54:26
12th James Smith DEE M65 55:04
13th Evelyn Elmes DEE W18 55:05
14th Geoff Woolfenden DEE M60 57:31
15th Chris Kemp DEE M60 61:57
16th Kitty Jones DEE W20 62:05
17th Paul Challender DEE M35 62:26
18th Ian Gilmartin DEE M55 64:56
19th Edward Jones DEE M45 65:18
20th Anne Hurrell DEE W60 69:56
21st Michael Richardson DEE M70 71:22
22nd Margaret Murphy DEE W65 77:45
23rd Bob Elmes DEE M70 83:54

Short Green

Splits

3.3km 85m

Pos Name Club Age Class Time
1st John Padget DEE M70 54:24
2nd John Evans DEE M75 56:29
3rd Louise Veasey DEE W40 64:22
4th Maria Brockway DEE W50 73:45
5th John Mills DEE M65 78:43
rtd Madeleine Moyle DEE W21  
rtd Peter Edwards DEE M75  
m7 Pauline Smithard DEE W60 71:52
m8-9 Terry Harper DEE M75 84:13

Light Green

Splits

2.8km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 27:44
2nd Saskia Jones DEE W14 29:11
3rd Joy Irvine DEE W55 41:27
4th Hannah Irvine DEE W21 48:33
5th Catriona Fleming DEE W45 58:29
rtd Barry Barnes DEE M70  
w6 Isabel Hill DEE W14 33:12

Orange

Splits

2.9km 80m

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas Owens DEE M16 41:28
2nd Ruth Harris DEE W45 47:38
3rd Isobel Jones DEE W18 53:21
4th Emma Weaver DEE W12 56:37
5th Gordon Pepper IND M40 60:39
6th Seren Davey-Evans DEE W12 62:20

Yellow

Splits

2.2km 60m

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Robinson DEE W12 22:00
2nd Tom Houston IND M12 70:16