...return to index

Blue

Splits

6.31km

Pos Name Club Age Class Time
1st Andrew Ward DEE M21 36:47
2nd Edward Halliwell DEE M40 39:26
3rd Robert Normanton DEE M21 41:00
4th Steve Ingleby DEE M60 42:12
5th Malcolm Irvine DEE M60 42:28
6th Pete Owens DEE M55 48:58
7th Adrian Thiemicke DEE M50 49:41
8th Paul Clifford MDOC M50 51:50
9th Arabella White   W21 52:51
10th Amjad Khursheed RR M55 53:11
11th Graham Horrocks PFO M50 56:54
12th Mattthew Cochrane SROC M60 57:43
13th Andrew Baiger DEE M45 58:06
14th David Wathey MDOC M50 60:33
15th Norman Hall DEE M65 60:35
16th Sian Calow DEE W50 63:50
17th John Mercer DEE M50 69:53
18th Reg Simpson DEE M60 83:09
19th Martin Smith   M60 89:58
m17 Duncan Harris DEE M45 35:57
m17 Noel Schorah DEE M55 44:36
m8 Richard Griffin MDOC M40 51:11

Green

Splits

4.72km

Pos Name Club Age Class Time
1st Thomas King IND M21 37:34
2nd Nick Stafford DEE M40 40:03
3rd Elizabeth Hughes   W21 40:15
4th David Hurrell IND M21 41:47
5th Barry Chambers DEE M60 43:33
6th Pat Moody DEE W55 43:38
7th Anna Nilsen DEE W55 45:52
8th James Wright 1ST B M14 46:45
9th Cecilia Fenerty MDOC W50 46:59
10th Paul Challender DEE M35 48:11
11th Richard Hughes DEE M60 48:28
12th Denis Murphy DEE M65 48:48
13th Jean Payne DEE W60 51:16
14th Peter Hills DEE M70 51:57
15th Bob Elmes DEE M70 53:11
16th James Smith DEE M65 54:48
17th Eifion Thomas DEE M65 57:22
18th Evelyn Elmes DEE W18 59:41
19th Kevin Miller IND M35 62:00
20th Anne Hurrell DEE W60 72:08
21st Margaret Murphy DEE W65 77:25
m5 m13 Edward Jones DEE M45 54:41

Light Green

Splits

3.54km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 27:42
2nd Alan Mullock DEE M65 36:04
3rd Tim Murphy DEE M60 39:16
4th Beatrix Calow DEE W21 41:28
5th Carmel Burke IND W45 43:08
6th Peter Edwards DEE M75 43:18
7th John Mills DEE M65 45:35
8th Katie Wilson DEE W14 47:25
9th Bob Roach DEE M70 52:46
10th Lorna Gibbs DEE W40 59:35
m6 David Bargh DEE M60 36:41
m9 John Evans DEE M75 47:08
m5-10 Michael Newton 1ST B M14 87:00
m5-10 Ben Williams 1ST B M14 88:30
m5-10 Joseph Wallis 1ST B M14 89:59

Orange

Splits

3.22km

Pos Name Club Age Class Time
1st Sian Baird IND W8 43:18
2nd Ellie Robinson DEE W12 54:04
3rd Elinor Jones DEE W14 59:28

Yellow

Splits

1.95km

Pos Name Club Age Class Time
1st Dominic Wathey MDOC M10 28:12
2nd Ryan Stafford and Matt Baird IND M5 36:58
3rd Jacob Shanahan DEE M8 37:19
4th Anne and Josie Atkinson IND W12 54:26
5th Nathan Hayes and Ben Shingler IND M12 64:04
w8 Jake Spencer-Kellett IND M14 18:58