Blue

Splits

5.7km

Pos Name Club Age Class Time
1st Olly Williams DEE M20 36:21
2nd Duncan Harris DEE M45 38:08
n/c Paul Chavasse DEE M50 43:05
3rd Jon Hateley DEE M50 43:38
4th Daniel Weaver DEE M16 45:55
5th John Embrey DEE M55 47:54
6th Edward Halliwell DEE M40 52:11
7th Pete Owens DEE M55 53:00
8th Paul Shannon DEE M55 53:18
9th John Brammer DEE M55 53:24
10th Richard Hill DEE M50 54:27
11th Paul Clifford MDOC M50 55:35
12th Mattthew Cochrane SROC M60 56:29
13th Stephen Martin MDOC M55 59:45
14th Connor Smith DEE M16 61:44
15th Adrian Thiemicke DEE M50 62:23
16th Norman Hall DEE M65 65:53
17th Amjad Khursheed RR M55 66:04
18th Sian Calow DEE W50 66:44
19th Reg Simpson DEE M60 66:58
20th Richard Griffin MDOC M40 67:22
21st John Mercer DEE M50 82:41
22nd Chris Browning DEE M50 84:31
23rd Martin Smith DEE M60 87:24
m6 Elizabeth Jackson DEE W50 54:32

Green

Splits

4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 36:11
2nd Hannah Hateley DEE W16 42:16
3rd Paul Challender DEE M35 42:45
4th Nick Stafford DEE M40 43:59
5th Eifion Thomas DEE M65 47:51
6th Graham Sutton DEE M60 48:57
7th Jonathan Hughes DEE M21 50:50
8th Pat Moody DEE W55 51:34
9th David Dann MDOC M55 52:14
10th Clare Griffin MDOC W40 53:07
11th Anthony Brockway DEE M55 55:02
12th John Sherwood DEE M65 55:56
13th Denis Murphy DEE M65 56:40
14th Marie Roberts MDOC W55 57:17
15th David Hurrell IND M21 57:29
16th Edward Jones DEE M45 57:47
17th Joy Irvine DEE W55 59:28
18th Maggie Hateley DEE W50 62:15
19th James Smith DEE M65 62:58
20th Hannah Irvine DEE W21 64:33
21st Richard Hughes DEE M60 64:34
22nd Bill Butcher NOR M65 69:11
23rd Bob Elmes DEE M70 69:28
24th Trevor Roberts MDOC M65 72:58
25th Anne Hurrell DEE W60 73:04
26th Alan Heron SELOC M80 84:34
27th Michael Richardson DEE M70 84:44
28th Margaret Murphy DEE W65 88:55
rtd Kevin Miller IND M40  
w6 Malcolm Irvine DEE M60 35:54
m14-19 Jill Cochrane SROC W55 58:06
m7 Jim Mitchell PFO M70 66:42

Light Green

Splits

3.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 33:41
2nd Zoe Vokes DEE W21 35:14
3rd Hill Kulu IND M45 39:41
4th David Bargh DEE M60 40:29
5th Calvin Ellam IND M16 42:38
6th Tim Murphy DEE M60 42:49
7th James Halliwell DEE M14 43:26
8th Pauline Smithard DEE W60 45:33
9th Katie Wilson DEE W14 47:21
10th Mike Vokes DEE M50 47:58
11th John Mills DEE M65 48:55
12th Peter Edwards DEE M75 55:39
13th Meg Owens DEE W55 57:26
14th Carol Staines-Martin MDOC W45 60:50
15th John Evans DEE M75 63:00
16th Tom King SCOUTS M14 63:55
17th Carmel Burke IND W45 65:02
18th Juliette Butcher NOR W65 67:25
19th Catriona Fleming DEE W45 67:28
20th Bob Roach DEE M70 67:39
21st Stephen Smith IND   67:46
22nd Andy Mallins IND M45 73:20
23rd Ian Williams DEE M50 74:08
24th Sue Sinclair DEE W65 80:22
25th Gary Hodgkinson IND M50 81:56
m8-13 Terry Harper DEE M75 57:55

Orange

Splits

2.6km

Pos Name Club Age Class Time
1st Isobel Jones DEE W18 36:01
2nd Elizabeth Goodwin DEE W14 41:03
3rd Seren Dovey-Evans DEE W12 41:36
4th Emma Weaver DEE W12 43:32
5th Gordon Pepper IND M40 44:23
6th Leo Hodgkinson IND M21 45:04
7th Thomas Clayton & Sam Martin SCOUTS M12 49:37
8th Joseph Wilson SCOUTS M14 50:29
9th Jennifer Tiplady & Daisy Peacock SCOUTS W14 81:44
m2-3 m6-10 m12-14 Alex Lamb & George Hoiland SCOUTS M14 39:28

Yellow

Splits

2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ellie Robinson DEE W12 22:47
2nd Nic Baird + Sian Baird IND W8 24:16
3rd Miles Padget DEE M10 25:09
4th Daniel Shanahan DEE M6 32:32
5th Jacob Shanahan DEE M8 34:24
6th Adam Rogers, Cam Wilson, Stanley Spriggs SCOUTS M12 36:42
7th Annie Atkinson & Milly Adamson SCOUTS W12 37:45
8th Tom Houston IND M12 38:27
9th Matthew Halliwell SCOUTS M12 38:55
10th Robin Glover IND M6 41:15
11th Millie Manuel IND W6 41:17
12th James Case SCOUTS M12 88:16
w7 Evie Putnam, Sophie Read, Millie Spriggs SCOUTS W14 42:37

White

Splits

1.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ryan Stafford + Matt Baird IND M5 23:24
2nd Anna Padget IND W6 35:16