Boys Y5-6

Splits

17 controls, limit 20minutes

Pos Name School Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Thomas Riley/Conall Dalgarno/Ben Liggett Mickle Trafford A B6 170 13:10 170     166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, 164, 169, 171, 168, 163, 167, 173, 165, 177, F
2nd Iestyn Burke/Harry Lyne/Spencer Postles Overleigh A B6 170 14:15 170     163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 162, 170, 172, 167, 173, 177, 165, 166, 174, 161, F
3rd Fabian Thomas/Noah Green/Charlie Rush Acresfield B B6 170 16:32 170     166, 174, 161, 177, 173, 165, 167, 168, 163, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 162, 172, F
4th Tom Hickey/Finn Bradbury/Sam Oliver Cherry Grove B B6 170 17:13 170     163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 172, 162, 161, 174, 166, 177, 167, 173, 165, F
5th Tom Ferdenzi/Matthew Leitch/Harry Owen Acresfield A B6 170 17:34 170     171, 169, 164, 163, 168, 167, 173, 165, 177, 166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, F
6th Jonny Hancock/Daniel McDermott/Aden Campbell Overleigh B B6 160 14:25 160     177, 173, 167, 163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 172, 162, 166, 174, 161, F
n/c Tom Whieldon/Felix Dilworth/Jamie Grindley Mickle Trafford B Y4 B4 160 19:26 160     171, 169, 164, 168, 163, 167, 173, 177, 166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, F
7th Will Sutcliffe/Ashton Davies/Joe Carroll Mill View B B6 160 19:42 160     167, 173, 177, 166, 174, 172, 162, 170, 169, 164, 171, 168, 163, 176, 175, 165, F
8th Mikey Stamper/David Toma/Dylan Fletcher Cherry Grove A B6 160 20:49 170 -10   167, 173, 177, 165, 166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, 169, 164, 171, 168, 163, F
9th Tim Ashcroft/Finlay Jones/Christian Whittall Delamere B B6 140 15:10 140     171, 168, 163, 169, 164, 176, 175, 170, 162, 172, 177, 173, 167, 166, F
10th Jacob Arnold/Billy Keaton/Robson Chan Lache A B6 140 16:20 140     164, 169, 171, 168, 163, 162, 172, 170, 161, 174, 166, 177, 173, 167, F
11th Zak Grimsley/Will Pittam/Thomas Pye Delamere A B6 140 16:56 140     169, 164, 171, 168, 163, 162, 172, 170, 161, 174, 166, 177, 167, 173, F
12th Harry Baker/Luis Wilson/Archie Harley St Oswalds B B6 140 18:23 140     168, 163, 171, 169, 164, 176, 162, 172, 170, 161, 174, 166, 177, 167, F
13th Joel Jones/SamMcAlavey/James McGlashen Mill View A B6 140 20:25 150 -10   171, 169, 164, 175, 176, 162, 172, 170, 161, 174, 166, 177, 167, 163, 168, F
14th Kai Grant/Lucas Kennedy/Ellis Challinor St Oswalds A B6 130 16:24 130     169, 164, 171, 168, 163, 167, 177, 173, 166, 174, 162, 170, 172, F
15th Connor Williams/Joe Endacott/Tom Devlin Belgrave A B6 130 19:50 130     171, 168, 163, 166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 169, 164, 176, F

Boys Y7

Splits

17 controls, limit 20minutes

Pos Name School Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Thomas Crowe/Regan Cowell/Taylor Tout Chester Catholic High B7 160 11:27 160     166, 161, 172, 162, 170, 175, 176, 164, 169, 171, 168, 163, 167, 173, 165, 177, F

Girls Y5-6

Splits

17 controls, limit 20minutes

Pos Name School Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Anna Harris/Nyah Scully/Olivia Harley Mill View A G6 170 11:19 170     166, 174, 161, 172, 162, 170, 175, 176, 164, 169, 171, 168, 163, 167, 173, 165, 177, F
2nd Leah Fidling/Lydia Purcell/Molly Bowes Mickle Trafford A G6 170 12:21 170     166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, 169, 164, 171, 168, 163, 167, 173, 165, 177, F
3rd Lois Alimpaugnon/Megan Cartwright/Caitie Golding Mill View B G6 170 16:16 170     166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, 164, 169, 171, 168, 163, 167, 173, 177, 165, F
4th Victoria Jones/Rhea Yalarakis/Darcy Smyth Overleigh A G6 170 17:31 170     168, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 172, 162, 166, 174, 161, 177, 165, 173, 167, 163, F
5th Jasmine Owen/Abbie Shaw/Faye Harrowsmith Cherry Grove B G6 170 17:45 170     172, 162, 170, 175, 176, 169, 164, 171, 168, 163, 167, 173, 177, 165, 166, 174, 161, F
6th Emily Holroyd/Abi Simioni/Sophie Avery St Oswalds A G6 160 16:37 160     166, 174, 161, 172, 170, 162, 176, 169, 164, 171, 168, 163, 167, 177, 173, 165, F
7th Emily McDermott/Emma Shortall/Maddison Donnelly Overleigh B G6 160 17:36 160     167, 177, 165, 163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 162, 172, 170, 166, 174, 161, F
8th Hannah Ferguson/Katie Taylor/Jessica Jones Acresfield A G6 160 17:39 160     167, 177, 173, 163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 162, 172, 161, 174, 166, F
n/c Emily Bowes/Nieve Evans/Jessica Horncastle Mickle Trafford B Y4 G4 160 18:05 160     166, 174, 177, 173, 167, 168, 163, 171, 169, 164, 176, 175, 162, 170, 172, 161, F
9th Bethan Thomson/Isobel Pritchard/Lizzie Gray St Oswalds B G6 150 17:20 150     171, 169, 164, 176, 170, 172, 162, 161, 174, 166, 167, 173, 177, 163, 168, F
10th Jennifer Lenihan/Lauren Parry/Madeleine Smith Acresfield B G6 150 18:11 150     167, 177, 173, 163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 162, 170, 172, 161, 174, F
11th Gena Farrell/Yasmine Abdelkader/Sofie Gittins Belgrave A G6 140 18:36 140     163, 168, 171, 169, 164, 176, 175, 170, 172, 166, 174, 161, 167, 177, F
12th Alex Owen/Mia Venables/Ella Stockton Delamere A G6 130 17:35 130     168, 163, 175, 171, 169, 164, 176, 170, 172, 162, 166, 174, 161, F
13th Lizzie Clarke/Lydia Wright/Sophie Pleavin Cherry Grove A G6 130 19:26 130     167, 173, 165, 177, 166, 174, 161, 172, 170, 162, 175, 176, 169, F
14th Leonie Brown/Jess Bourne/Izzie O'Mahoney Lache A G6 120 19:34 120     164, 169, 176, 171, 168, 163, 172, 162, 170, 166, 174, 161, F
15th Bobbie Sumner/Rebecca Mulholland/Tegan Lovett Delamere B G6 100 19:24 100     166, 174, 161, 172, 170, 162, 163, 171, 168, 167, F

Girls Y7

Splits

17 controls, limit 20minutes

Pos Name School Age Class Score Time Points Bonus/Penalty Manual Adj Controls, in order visited
1st Maisie Orwen/Isabelle de Trolio/Isabelle Mohan Chester Catholic High G7 150 17:32 150     169, 164, 171, 168, 163, 167, 177, 165, 173, 166, 174, 161, 172, 170, 162, F