Blue

Splits

5.425km 260m

Pos Name Club Age Class Time
1st Tim Higginbottom   M40 37:12
2nd Duncan Harris DEE M45 40:33
3rd John Embrey DEE M55 47:41
4th Daniel Weaver DEE M16 51:43
5th Steve Ingleby DEE M60 52:41
6th John Heppenstall DEE M40 57:21
7th Paul Shannon DEE M55 58:10
8th Pete Owens DEE M55 60:15
9th Elizabeth Jackson DEE W50 63:40
10th Edward Halliwell DEE M40 64:48
11th Sian Calow DEE W50 66:13
12th Andrew Allen DEE M50 73:45
13th Norman Hall DEE M65 75:23
14th Catherine Hill DEE W45 77:35
15th Reg Simpson DEE M60 81:35
16th Martin Smith   M60 86:28
17th Andrew Baker DEE M45 89:54
18th Adrian Thiemicke DEE M50 98:30
w7 w10 Huw Lewis DEE M55 74:14

Green

Splits

4.175km 205m

Pos Name Club Age Class Time
1st Malcolm Irvine DEE M60 43:15
2nd Mike Smithard DEE M65 48:17
3rd Paul Challender DEE W35 51:36
4th Eifion Thomas DEE M65 53:37
5th Elizabeth Hughes DEE W21 53:39
6th Eddie Speak MDOC M60 55:51
7th Richard Hughes DEE M60 56:36
8th Denis Murphy DEE M65 57:56
9th Joe Stoddart DEE M45 58:59
10th Edward Jones DEE M45 60:06
11th Ruth Harris DEE W45 61:46
12th Jacqueline Embrey DEE W55 64:12
13th Anne Darlington ERYRI W60 64:58
14th Bob Elmes DEE M70 65:53
15th Stephen Martin MDOC M55 66:03
16th Andrew Nielsen   M50 67:35
17th John Sherwood DEE M65 69:15
18th James Smith DEE M65 70:51
19th Geoff Woolfenden DEE M60 73:40
20th Hill Kulu IND M45 76:12
21st Anthony Brockway DEE M55 77:11
22nd John Williams MWOC M70 78:14
23rd Ian Gilmartin DEE M55 78:36
24th Colin Darlington ERYRI M60 79:22
25th Margaret Murphy DEE W65 80:02
dns Michael Round DEE M60  
m3-16 John Padget DEE M70 9:55
m5 Anne Hurrell DEE W60 73:12

Light Green

Splits

3.425km 185m

Pos Name Club Age Class Time
1st David Wathey MDOC M50 41:39
2nd Saskia Jones DEE W14 44:41
3rd Ed Thompson KINGS M18 54:26
4th Anna Harris DEE W12 55:58
5th Alex Richmond + Olly McFadyen KINGS M18 56:38
6th Andrew Tarr DEE M75 57:16
7th Chris Kemp DEE M60 60:45
8th Terry Harper DEE M75 65:05
9th Joy Irvine DEE W55 67:18
10th Mark Wright DEE M45 68:06
11th Peter Edwards DEE M75 68:47
12th Meg Owens DEE W55 72:45
13th Carmel Burke IND W45 74:50
14th Catriona Fleming DEE W45 75:13
15th John Mills DEE M65 76:51
16th Sarah Laughton + Kira Stevenson KINGS W18 80:16
17th Ritz Ritzema DEE M70 85:03
18th Oliver Novak + John Le Moignan KINGS M18 86:02
19th Gary Hodgkins IND M50 87:56
20th Yvonne Longer IND W55 96:01
m11-14 Carol Stynet-Martin MDOC W45 75:38
w2 w5 w11 Harry Booton,Joe Martin + Tom Voysey KINGS M18 87:00

Orange

Splits

2.45km 140m

Pos Name Club Age Class Time
1st Rich Johnston IND M50 30:19
2nd Isobel Jones DEE W18 44:50
3rd Emma Jarvis + Harriet Rous KINGS W18 49:25
4th Zoe Richmond, Holly Kitching + Maddie Townley KINGS W18 51:35
5th Dan Allmond Smith + Ashley Barrett KINGS M18 54:14
6th Will Harris + James Haughton KINGS M18 54:38
7th Holly Brierley + Rosie Turner KINGS W18 55:33
8th Will Hodgson + Matt Price KINGS M18 55:36
9th Sakari Hendrik Kulu IND M8 56:27
10th Arvo Andres Kulu DEE M12 57:41
11th IsobelLavatte + Hannah Quinlan KINGS W18 58:10
12th Ella Gibbs DEE W12 81:24
13th Bryn Gibbs DEE M10 81:25
m7 m9 m11 Olivia Watkins + Rowena Moore KINGS W18 63:02
m11 Emma Weaver DEE W12 67:27

Yellow

Splits

1.925km 100m

Pos Name Club Age Class Time
1st Leon Heppenstall DEE M10 23:12
2nd Dominic Wathey MDOC M10 27:25
3rd Jacob Shanahan DEE M8 38:51
4th Seren Dovey-Evans IND W14 47:05
5th Eben Higginbottom IND M5 61:48