Position Name Club Age Class Time
1st Ewan Darlington DEE M16 0:39
2nd Robert Normanton DEE M21 0:40
3rd Michael Diamond DEE M21 0:41
4th Andrew Ward DEE M21 0:43
5th Paul Challender DEE M35 0:46
6th= Connor Smith SS M16 0:47
6th= John Embrey DEE M55 0:47
6th= Arabella White W21 0:47
9th Edward Halliwell DEE M40 0:48
10th= Hannah Hateley DEE W16 0:49
10th= Saskia Jones DEE W14 0:49
10th= Jon Hateley DEE M50 0:49
13th David Wathey MDOC M50 0:50
14th= Pauly-D Jones DEE M50 0:52
14th= Paul Clifford MDOC M50 0:52
16th Ben Williams 1ST BS M12 0:55
17th= Jack Fox-Mars SS M16 0:56
17th= Matt Dalton SS M12 0:56
17th= Eifion Thomas DEE M65 0:56
17th= Will Coppock DEE M14 0:56
17th= Reg Simpson DEE M60 0:56
17th= Norman Hall DEE M65 0:56
17th= Adrian Thiemicke DEE M50 0:56
24th= Paul Shannon DEE M55 0:57
24th= Ben Laxton SS M12 0:57
26th= Isabel Hill DEE W14 0:58
26th= Richard Griffin MDOC M40 0:58
26th= Malcolm Irvine DEE M60 0:58
29th= Edward Jones DEE M45 0:59
29th= John Brammer DEE M55 0:59
29th= John Mercer DEE M50 0:59
29th= Michael Newton 1ST BS M12 0:59
33rd= Rick Hughes DEE M60 1:00
33rd= Anthony Brockway DEE M55 1:00
33rd= Tom Disney M21 1:00
33rd= Elizabeth Goodwin DEE W14 1:00
37th= Calan Ellam SS M16 1:02
37th= Maggie Hateley DEE W50 1:02
37th= Joe Wallace 1ST BS M12 1:02
37th= Catherine Hill DEE W45 1:02
37th= Christopher Calow DEE M60 1:02
42nd= Barry Chambers DEE M60 1:03
42nd= Anna Harris DEE W12 1:03
44th Elizabeth Jackson DEE W50 1:04
45th= Neil Laidlaw MDOC M55 1:05
45th= Andrew Nielsen IND M50 1:05
47th= Graham Sutton DEE M60 1:06
47th= James Wright 1ST BS M14 1:06
49th= Rich Johnston IND M50 1:08
49th= Pat Moody DEE W55 1:08
51st Peter Edwards DEE M75 1:09
52nd Heather Hesketh IND W45 1:10
53rd Julie Laverock W45 1:11
54th= James Coppock IND M14 1:12
54th= Denis Murphy DEE M65 1:12
56th= John Padget DEE M70 1:13
56th= Geoff Woolfenden DEE M60 1:13
56th= Ruth Harris DEE W45 1:13
59th John Evans DEE M75 1:15
60th= Andrew Baker DEE M45 1:16
60th= Mike Vokes DEE M50 1:16
62nd Joy Irvine DEE W55 1:17
63rd= John Mills DEE M65 1:18
63rd= Gary Hodgkins IND M50 1:18
65th James Smith DEE M65 1:19
66th Isobel Jones DEE W18 1:22
67th Louise Veasey DEE W40 1:27
68th Ian Gilmartin DEE M55 1:28
69th Tamo Gakhokidze IND W21 1:29
70th Fran Hoey IND M21 1:32
71st Carmel Burke IND W45 1:34
72nd= Terry Harper DEE M75 1:35
72nd= Margaret Murphy DEE W65 1:35
74th= Michael Round DEE M60 1:42
74th= Peter Hills DEE M70 1:42
76th Bob Elmes DEE M70 1:47
77th Anne Darlington ERYRI W60 1:54
78th Roger Green M75 2:00
79th Austen Taylor SS M12 2:01
80th martin smith M60 2:03
81st Joanne Lee IND W45 2:06
82nd Graham Nilsen DEE M55 2:07
83rd Sheila Hills DEE W70 2:11
84th Alex Shallcroft DEE M10 2:19
85th Wendy Shallcroft DEE W45 2:24
86th Anna Kersting IND W20 2:33