Blue

Splits

5.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jon Hateley DEE M50 36:17
2nd John Embrey DEE M55 38:55
3rd Robert Normanton DEE M21 38:57
4th Connor Smith SS M16 40:39
5th Andrew Ward DEE M21 42:35
6th Elizabeth Jackson DEE W50 43:25
7th Edward Halliwell DEE M40 43:35
8th John Brammer DEE M55 43:57
9th Paul Shannon DEE M55 45:28
10th Hannah Hateley DEE W16 47:07
11th Pauly-D Jones DEE M50 49:53
12th Arabella White   W21 50:34
13th Paul Clifford MDOC M50 51:16
14th Richard Griffin MDOC M40 51:51
15th Christopher Calow DEE M60 53:41
16th Norman Hall DEE M65 54:15
17th Catherine Hill DEE W45 55:46
18th David Wathey MDOC M50 56:37
19th Reg Simpson DEE M60 59:14
20th Julie Laverock   W45 59:55
21st Andrew Baker DEE M45 60:20
22nd Michael Diamond DEE M21 64:29
23rd Maggie Hateley DEE W50 64:43
24th Adrian Thiemicke DEE M50 66:13
25th Malcolm Irvine DEE M60 70:17
26th John Mercer DEE M50 70:26
27th martin smith   M60 72:27

Green

Splits

4.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Tom Disney   M21 33:59
2nd Paul Challender DEE M35 36:33
3rd Graham Sutton DEE M60 37:48
4th Anthony Brockway DEE M55 39:30
5th Edward Jones DEE M45 40:37
6th Barry Chambers DEE M60 42:29
7th Ruth Harris DEE W45 44:08
8th Eifion Thomas DEE M65 44:16
9th Anne Darlington ERYRI W60 44:56
10th Andrew Nielsen IND M50 46:18
11th Rick Hughes DEE M60 47:06
12th John Padget DEE M70 47:14
13th Peter Hills DEE M70 48:13
14th James Smith DEE M65 49:49
15th Pat Moody DEE W55 50:06
16th Mike Vokes DEE M50 51:10
17th Graham Nilsen DEE M55 53:48
18th Ian Gilmartin DEE M55 54:00
19th Geoff Woolfenden DEE M60 56:30
20th Michael Round DEE M60 56:46
21st Denis Murphy DEE M65 56:56
22nd Neil Laidlaw MDOC M55 60:04
23rd Tamo Gakhokidze IND W21 69:17
24th Margaret Murphy DEE W65 75:42

Light Green

Splits

3.25km

Pos Name Club Age Class Time
1st Ewan Darlington DEE M16 23:27
2nd Anna Harris DEE W12 27:18
3rd Will Coppock DEE M14 31:21
4th Joy Irvine DEE W55 32:54
5th James Wright 1ST BS M14 33:07
6th Louise Veasey DEE W40 35:58
7th John Evans DEE M75 36:18
8th Isabel Hill DEE W14 37:37
9th James Coppock IND M14 37:46
10th Bob Elmes DEE M70 37:53
11th Saskia Jones DEE W14 38:24
12th Heather Hesketh IND W45 39:34
13th Ben Laxton SS M12 40:19
14th John Mills DEE M65 42:40
15th Carmel Burke IND W45 45:44
16th Terry Harper DEE M75 47:30
17th Gary Hodgkins IND M50 62:15
18th Peter Edwards DEE M75 65:51
19th Calan Ellam SS M16 67:05
20th Anna Kersting IND W20 86:07

Orange

Splits

2.775km

Pos Name Club Age Class Time
1st Jack Fox-Mars SS M16 21:15
2nd Matt Dalton SS M12 23:17
3rd Rich Johnston IND M50 26:11
4th Ben Williams 1ST BS M12 27:31
5th Isobel Jones DEE W18 30:00
6th Elizabeth Goodwin DEE W14 37:16
7th Michael Newton 1ST BS M12 39:28
8th Joe Wallace 1ST BS M12 40:23
9th Fran Hoey IND M21 44:04
10th Austen Taylor SS M12 45:42
11th Roger Green   M75 48:22
12th Joanne Lee IND W45 54:25
m6-8 rtd Clayton Lord SS M12  
m3-8 m10 Alex Shallcroft DEE M10 44:33
m3-8 m10 Wendy Shallcroft DEE W45 44:36
m4 Sheila Hills DEE W70 49:05

Yellow

Splits

1.85km

Pos Name Club Age Class Time
1st Rosie Davies 1KIN W14 14:39
2nd Matt Darlington SS M12 15:50
3rd Max McCarthy & Ed Pettit SS M12 16:46
4th= Cate Chaddock IND W12 18:55
4th= Louise Chaddock IND W50 18:55
6th Ellen Barry   W14 19:47
7th Eve Chaddock IND W14 19:49
8th Stuart Ormrod SS M12 21:13
9th Jacob Shanahan DEE M8 22:39
10th Tom Houston IND M12 27:31
11th Jodie Molyneux 3UG W12 35:48
12th Tara Fisher & Natasha Clark 3UG W12 35:49
13th Anna Bryce 1ST BS W12 36:04
14th Lauren Williams & Olivia Ambler 3UG W10 36:08
15th Bethany Penn 1ST BS W12 36:16
16th Alex & Becky Shepherd 3UG W12 36:42
17th Eleanor Dewar & Sofie Joyce 3UG W12 37:37
18th Sadie Manifold & Lucy Bullock 3UG W12 37:45
19th Abbey Hawkins 1ST BS W12 37:54
20th Melissa Trow 1ST BS W12 39:25
m9 Ben Liggett MKT M12 37:56
m6 Liam Clark SS M12 49:55