Blue

Splits

2.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Embrey DEE M55 14:52
2nd Steve Ingleby DEE M60 15:18
3rd Jon Hateley DEE M50 15:25
4th Daniel Weaver DEE M16 16:20
5th Edward Halliwell DEE M40 16:27
6th Hannah Hateley DEE W16 17:39
7th Connor Smith SS M16 17:44
8th Nigel Beasant DEE M55 17:47
9th Pete Owens DEE M55 18:06
10th Paul Shannon DEE M55 19:29
11th Clive Giddis DEE M50 19:32
12th Catherine Hill DEE W45 21:45
13th Norman Hall DEE M65 21:46
14th Adrian Thiemicke DEE M50 21:57
15th Maggie Hateley DEE W50 22:17
16th David Wathey MDOC M50 22:50
17th Andy Payne DEE M60 23:18
18th John Mercer DEE M50 24:19
19th Peter Potter DEE M55 24:30
20th Anna Nilsen DEE W55 24:54
21st Caroline Gregson DEE W50 25:01
22nd Elaine Sutton DEE W45 25:27
23rd Graham Nilsen DEE M55 29:16
24th Martin Smith DEE M60 32:18
rtd Duncan Harris DEE M45  
m7-17 John Broadhead WRE M60 10:23

Green

Splits

2.0km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 15:19
2nd Nick Stafford DEE M40 18:45
3rd Jane Campbell DEE W55 18:56
4th Pat Moody DEE W55 19:37
5th Edward Jones DEE M45 20:04
6th Eifion Thomas DEE M65 20:13
7th Barry Chambers DEE M60 20:29
8th John Padget DEE M70 22:01
9th Jean Payne DEE W60 22:11
10th Robert Verity DEE M70 22:23
11th Jonathan Capener IND M40 22:56
12th Anthony Brockway DEE M55 22:59
13th Denis Murphy DEE M65 23:13
14th John Sherwood DEE M65 23:24
15th James Smith DEE M65 23:52
16th Jenny Beasant DEE W55 25:52
17th Peter Hills DEE M70 27:59
18th Jean Rostron POTOC W70 30:11
19th Peter Yoxall POTOC M65 31:21
20th Margaret Murphy DEE W65 34:26
21st Anne Hurrell DEE W60 43:30
dns Richard Hughes DEE M60  

Lt Green

Splits

1.5km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 13:43
2nd Calvin Ellam SS M16 14:57
3rd Katie Wilson DEE W12 14:58
4th John Evans DEE M75 16:30
5th Tim Murphy DEE M60 17:07
6th Carmel Burke   W45 24:09
7th Catriona Fleming DEE W45 27:46
8th Peter Edwards DEE M75 29:14
9th Terry Harper DEE M75 31:02

Orange

Splits

1.4km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pavol Potocar and Edmond Mews SS M12 17:20
2nd Matthew Dalton SS M12 17:52
3rd Elizabeth Goodwin DEE W14 18:51
4th Victoria Foxwell IND W35 19:18
5th Matthew Darlington SS M12 20:05
6th Emma Weaver DEE W12 20:48

Yellow

Splits

1km

Pos Name Club Age Class Time