Blue

Splits

2.2km

Pos Name Club Age Class Time
1st John Embrey DEE M55 14:38
2nd Edward Halliwell DEE M40 15:23
3rd Duncan Harris DEE M45 15:44
4th Jon Hateley DEE M50 16:10
5th Steve Ingleby DEE M60 16:52
6th Daniel Weaver DEE M16 17:36
7th Pete Owens DEE M55 18:10
8th David Wathey MDOC M50 18:15
9th Paul Shannon DEE M55 19:10
10th Nigel Beasant DEE M55 19:12
11th Clive Giddis DEE M50 19:25
12th Hannah Hateley DEE W16 19:38
13th Adrian Thiemicke DEE M50 21:24
14th Elaine Sutton DEE W45 21:32
15th Andy Payne DEE M60 21:37
16th Norman Hall DEE M65 21:53
17th Catherine Hill DEE W45 22:10
18th John Broadhead WRE M60 22:21
19th Connor Smith SS M16 22:24
20th Caroline Gregson DEE W50 24:38
21st John Mercer DEE M50 25:01
22nd Peter Potter DEE M55 25:16
23rd Graham Nilsen DEE M55 28:39
24th Martin Smith DEE M60 30:25
25th Anna Nilsen DEE W55 31:06
26th Maggie Hateley DEE W50 33:17
dns Bob Elmes DEE M70  

Green

Splits

2km

Pos Name Club Age Class Time
1st Mike Smithard DEE M65 16:39
2nd Nick Stafford DEE M40 18:24
3rd Eifion Thomas DEE M65 20:46
4th Pat Moody DEE W55 20:52
5th John Padget DEE M70 21:11
6th Barry Chambers DEE M60 22:29
7th Anthony Brockway DEE M55 23:02
8th John Sherwood DEE M65 23:05
9th Jane Campbell DEE W55 23:20
10th Edward Jones DEE M45 24:59
11th James Smith DEE M65 26:07
12th Jenny Beasant DEE W55 26:40
13th Robert Verity DEE M70 26:46
14th Peter Hills DEE M70 27:32
15th Jean Rostron POTOC W70 27:37
16th Peter Yoxall POTOC M65 28:07
17th Margaret Murphy DEE W65 30:02
18th Jonathan Capener IND M40 30:04
19th Anne Hurrell DEE W60 38:31
m3 Richard Hughes DEE M60 22:17
m9 Jean Payne DEE W60 22:51
m9 Denis Murphy DEE M65 24:03

Lt Green

Splits

1.8km

Pos Name Club Age Class Time
1st Anna Harris DEE W12 18:11
2nd John Evans DEE M75 20:06
3rd Tim Murphy DEE M60 21:34
4th Katie Wilson DEE W12 22:50
5th Calvin Ellam SS M16 28:31
6th Catriona Fleming DEE W45 28:59
7th Peter Edwards DEE M75 31:56
8th Terry Harper DEE M75 32:19
9th Sheila Hills DEE W70 49:31
m1-2 m4-5 m7-16 Carmel Burke   W45 32:55

Orange

Splits

1.3km

Pos Name Club Age Class Time
1st Pavol Potocar and Edmond Mews SS M12 18:53
2nd Elizabeth Goodwin DEE W14 22:11
3rd Matthew Dalton SS M12 22:23
4th Emma Weaver DEE W12 25:11
m12 Victoria Foxwell IND W35 17:36
m6 Matthew Darlington SS M12 21:58
m10 Elinor Jones DEE W14 28:22

Yellow

Splits

1km

Pos Name Club Age Class Time
1st Nathan Cowap IND M14 14:47
2nd Imungard Ralfs IND W40 26:56
3rd Tom Houston IND M12 46:33